Patch 0.7.5

Wszystko na temat patchów.
kpiotreq

Re: Patch 0.7.5

Postautor: kpiotreq » 05 sie 2012, 8:30

Pewnie jeździsz LT? Mam podobnie jak chcę się pobawić Pz 38 nA... MM inaczej losuje takie pojazdy - scauci - no i z zabawą jest różnie ;)
-> World of Warships - walcz na morzu!
thinspoon

Postautor: thinspoon » 06 sie 2012, 9:47

edsoN1 pisze:kolejna aktualizacja i znowu matchmaker leci sobie w bambo..
jak to jest ze 5 tier ma walczyc 9 itp to jest po prostu chore

a to i tak pikus lepsze sa akcje kiedy u nas w teamie jest 4-5 osob z 8 tieru a u przeciwnika nawet i 8 wtf?jak tak mozna walczyc? cos jest mocno nie halo...

A ja się nie zgodzę. Nowy MM, w porównaniu do starego to rewelka. Owszem, lekkie i artyleria losowane są z cięższymi tierami, ale to było wiadome i dalej te pojazdy mogą skutecznie swoje role wypełniać.. Z to już nie zdarzają się bitwy, gdzie PzIV musi strzelać się z JagdTigrem. Praktycznie każdy może każdego jakoś ugryźć.
A chore to jest to ciągłe jęczenie na MM. Kumpel po zmianach zaczął jęczeć, że dla KT to gorzej, bo z Mausami losowało go tak czy tak, a były bitwy, gdzie strzelał do IV tierów i był królem mapy :roll:
Panzerwaffe: VK 2801 GW Panther, Tiger P, Tiger II,
ZSRR: T-34 T-50-2, KW-1S, KW-2, KW-3, IS
USA: Wolverine, M5, E8
Francja: AMX 12t
Chiny: Typ 59
MonoMortal

Postautor: MonoMortal » 06 sie 2012, 9:52

Nie przyzwyczajajcie się. Teraz jest jeszcze większy płacz na nowy MM niż przedtem, więc długo się w takiej formie nie ostanie. A to co zrobili z balansem art to już chore. 8v8 to już pojechanie po bandzie. Takie bitwy trwają max. 3 minuty.
IS-7, IS-4, T110E4, JT, Lorraine 40t, T59, T34, Obj. 261, VK2801, ELC AMX, Grille
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 06 sie 2012, 10:54

I po co jęczeć... Dla mnie bomba, losowania są super, wreszcie można walczyć ze wszystkim a nie tylko ganiać scoutów t34 czy shermanem.
IMO jęczą ci co nie wiedzą o co w tej grze chodzi i płaczą, że ich scout "musi" walczyć z mausem.

Idealny tego przykład:

kolejna aktualizacja i znowu matchmaker leci sobie w bambo..
jak to jest ze 5 tier ma walczyc 9 itp to jest po prostu chore

Chore??? JA UWIELBIAM GDY GRAM SCOUTEM Z 9 TIEREM! Jestem chory? Nie bo po prostu wiem do czego taki scout służy.

a to i tak pikus lepsze sa akcje kiedy u nas w teamie jest 4-5 osob z 8 tieru a u przeciwnika nawet i 8 wtf?jak tak mozna walczyc? cos jest mocno nie halo...

Tak tylko, że takie bitwy muszą się zdarzać niezmiernie rzadko bo ja od patcha zagrałem już ze 200 i żadnej takiej nie zauważyłem. A nawet jeśli to jak najbardziej można walczyć. Ja gdy przegrywam robię to albo z powodu własnej głupoty, zagapienia, głupoty teamu lub zgrania teamu przeciwnego. Raczej nigdy nie przegrywam przez LOSOWANIE. Może 1% gdy losowanie jest winne to takie gdy przykładowo tylko jeden team ma scouta na mapie w której może on spokojnie wyspotować art nawet jeśli za chwilę zginie bo team niewiele może wtedy zrobić. Ale nigdy przenigdy nie przegrałem bo przeciwnik miał więcej top tierów.

Nie przyzwyczajajcie się. Teraz jest jeszcze większy płacz na nowy MM niż przedtem, więc długo się w takiej formie nie ostanie. A to co zrobili z balansem art to już chore. 8v8 to już pojechanie po bandzie. Takie bitwy trwają max. 3 minuty.

Mam nadzieję, że tyko tutaj płaczą bo i tak nikt z wg tu nie zagląda. Gorzej jeżeli płaczki są na oficjalnym forum. A ja jeszcze nie trafiłem na aż tak dużą ilość arty. Kiedyś było to normalne i w każdej bitwie 8tieru+ było min po 4-5 sztuk na team. Teraz czasem widuję po 4 ale więcej nie spotkałem nigdy w tym patchu, może mam szczęście, nie wiem ale nawet jeśli takie bitwy się zdarzają to na pewno nie non stop.

A chore to jest to ciągłe jęczenie na MM. Kumpel po zmianach zaczął jęczeć, że dla KT to gorzej, bo z Mausami losowało go tak czy tak, a były bitwy, gdzie strzelał do IV tierów i był królem mapy :roll:

Problem jest w tym, że bezmózgowcy w kt czy innym isie 3 i tak padali w 1 minucie nic nie robiąc gdy wylosowało ich z mausami. Za to bijąc m3 lee czy biednego amx40 czuli się bogami. Teraz cały czas muszą trzymać równy poziom bo czy na dole czy na górze w każdej bitwie każdy czołg ma większe znaczenie niż przedtem. Niestety ci którzy temu nie podołują płaczą najbardziej i wylewają swoje śmieszne żale. Oby wg nie zależało na opinii takich graczy bo jeśli zależy to zrobi się tibia a niskimi tierami będą grały boty bo nikt nie będzie chciał grać t28 by paść na hita
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |
Awatar użytkownika
Rold

Postautor: Rold » 06 sie 2012, 12:57

Po tym patchu: plus ogromny za nowy mm. Gdyby jeszcze zrobili cos z plutonami ktore wypaczaja go byloby super(narzucic system tworzenia plutonow z pojazdow tego samego tieru)...Minusem jest to ze jest dosc malo bitew na nowych mapach ale moze tylko mi tak je losuje...Co do artylerii nie spotkalem ich dotychczas wiecej niz 4-5...O tym , ze zdarzaja sie bitwy z wieksza ich iloscia dowiaduje sie z forum ze screenow.
Podsumowujac- ida w dobrym kierunku i zajeli sie wreszcie tym na co czekalem od ponad roku- czyli glowna bolaczka gry- mm.
Amerykanskie: T71,T67,RamII,T30,T29,T26E4Super Pershing.
Niemieckie: PzKpfw38H735(f),Pz35S,Pz.Sfl.V,St.Emil,VK28.01.
Sowieckie: T-127,Obiekt416,A-43,LTTB,KW-1,KW-5.
Angielskie: CenturionMK.7/1.
Chińskie: T-34-2.
Francuskie: ARL44.
Japońskie: Type 4 Chi-To.
K4mil

Postautor: K4mil » 06 sie 2012, 13:15

thinspoon pisze:
edsoN1 pisze:A chore to jest to ciągłe jęczenie na MM. Kumpel po zmianach zaczął jęczeć, że dla KT to gorzej, bo z Mausami losowało go tak czy tak, a były bitwy, gdzie strzelał do IV tierów i był królem mapy :roll:

Bo tak się składa, że na zmianie MM najwięcej stracił VIII i IX tier, a co dopiero stockowe pojazdy na tym poziomie. Człowiek męczy się do najlepszej armaty HT u niemców, która i tak ma śmieszne 246 mm penetracji, w międzyczasie walcząc długą 105mm. Gdy trafiasz w takiej grze na same IX i X tiery - teraz norma, już wiesz, że twoja rozgrywka będzie polegała na chowaniu się przed artą i praktycznie wszystkim innym (obecnie pancerz staje się jedynie balastem dla czołgu) by próbować gryźć cokolwiek z odległości, a najlepiej w boczki i tył. Dawniej, to prawda, człowiek naprawdę męczył się na niskich tierach, ale później w sporej części bitew mógł sobie na wiele pozwalać, czując, że jeździ czymś na co ciężko pracował i co faktycznie jest potężne. W obecnej sytuacji wyższe tiery zdecydowanie dają mniej frajdy niż dawniej, a artyleria szaleje na co drugiej mapie.
Yrr

Postautor: Yrr » 06 sie 2012, 13:24

K4mil pisze:
thinspoon pisze:Dawniej, to prawda, człowiek naprawdę męczył się na niskich tierach, ale później w sporej części bitew mógł sobie na wiele pozwalać, czując, że jeździ czymś na co ciężko pracował i co faktycznie jest potężne. W obecnej sytuacji wyższe tiery zdecydowanie dają mniej frajdy niż dawniej, a artyleria szaleje na co drugiej mapie.

Bo grając niższymi tierami, zamiast się męczyć, powinieneś się uczyć jak grać. Dochodząc do VII teiru powinieneś mieć już tyle doświadczenia, żeby przestać się męczyć i przestać narzekać.

Mnie tam nowy MM się podoba, choć byłem sceptyczny przed jego wprowadzeniem. Ciekawe, że liczba osób, które na niego narzekają, jest chyba taka sama jak przed patchem, co by tylko potwierdzało zasadzę, że zwyczajnie lubimy narzekać i basta.
K4mil

Postautor: K4mil » 06 sie 2012, 13:37

thinspoon pisze:Bo grając niższymi tierami, zamiast się męczyć, powinieneś się uczyć jak grać. Dochodząc do VII teiru powinieneś mieć już tyle doświadczenia, żeby przestać się męczyć i przestać narzekać.

Chłopie, za mną 5 tysięcy bitew, gra niższymi tierami potrafiła być irytująca, ale gdy opanowało się dany pojazd i go wymaksowało mogło być przyjemnie. Natomiast gdy dochodziło się do tierów najwyższych gra stawała się naprawdę przyjemna, nawet od pierwszych bitew, teraz już tak nie jest.

thinspoon pisze:Mnie tam nowy MM się podoba, choć byłem sceptyczny przed jego wprowadzeniem. Ciekawe, że liczba osób, które na niego narzekają, jest chyba taka sama jak przed patchem, co by tylko potwierdzało zasadzę, że zwyczajnie lubimy narzekać i basta.

Jedyne na co narzekałem w starym MM to plutony często chrzaniące balans, tyle. Było dla mnie oczywistym, że prawdziwą frajdę z gry mają dawać dopiero najlepsze czołgi. Teraz WG wszystko wyrównało do poziomu gruntu i wszystkie czołgi dają podobną radość z gry. Niektórych może to cieszyć, mnie nie cieszy, bo po prostu czegoś innego oczekiwałem od najlepszych maszyn w grze. Nowy MM nie jest zły, jest po prostu inny, tak inny, że niektórym może nie przypaść do gustu.
Awatar użytkownika
zmechol666

Postautor: zmechol666 » 06 sie 2012, 13:47

Mnie ogólnie się podoba ten nowy MM ale grając swoim Obj.268 to zdarzały mi się walki gdzie arty było nawet po 8 po obu stronach ?
Zdarza mi się to dosyć często że art jest po 5, 6 po obu stronach a to nie jest zbyt komfortowe granie :) bo zazwyczaj każdy siedzi w krzaku i nic nie robi prawie przez całą bitwę, pewnie znów tylko ja mam takiego pecha, ale następnym razem zrobię fotki dla uwiarygodnienia :).
Grając niższymi tierami to MM jest bardzo dobry bo teraz już nie ma lekceważenia żadnego oponenta.
Pozdro
Yrr

Postautor: Yrr » 06 sie 2012, 13:48

Chłopie, to o co Ci właściwie chodzi? Bo przyznam, że się pogubiłem w tych twoich za i przeciw.

Zgadzam się, że MM jest inny, ale to sprawa oczywista. Z twojego poprzedniego wpisu jak i z ostatniego odczytuję, że przyjemność sprawia ci rozjeżdżanie słabszych topowym czołgiem (popraw mnie jeśli się mylę, ale chyba dość wyraźnie napisałeś to, aż dwa razy), a WoT nie jest grą tego typu. Gdyby tak było, udostępnili by jakieś magic shields za złoto, ale nic nie wskazuje na to, że WG pójdzie w tę stronę. Na tej podstawie odczytałem, że nowy MM ci się nie podoba, bo jest diametralnym odejściem od tj drogi.

Artylerii na mapach jest tyle, bo wiele osób nią gra. Przecież WG nie dodało botów artyleryjskich.

K4mil pisze:Niektórych może to cieszyć, mnie nie cieszy, bo po prostu czegoś innego oczekiwałem od najlepszych maszyn w grze.

Skąd takie spaczone przekonanie, że X tiery to najlepsze maszyny w grze? Chłopie skąd tę wiedzę czerpiesz?

Wróć do „Uaktualnienia i Patche”