Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
Awatar użytkownika
Crazied

Re: Gdzie strzelać? Poradnik.

Postautor: Crazied » 14 maja 2012, 21:14

Mezosfery...
FAQ: viewtopic.php?f=28&t=2178
PROSZĘ WAS HELP FAST PODAJCIE JAKIES NR FONA ALBO GG ALBO SKEJPA ŻEBY TO SZYBKO ZROBIĆ OK
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Bunduk

Postautor: Bunduk » 14 maja 2012, 21:37

axiom_funk pisze:Pewnie było to już wałkowane, więc sory z noobowe pytanie, ale gdzie walić w Typa 59 żeby przebić? Pytam szczególnie o przód, bo armaty tierów VII i VIII wciąż miewają z tym problem, przynajmniej na moich czołgach ;).

Specjalnie dla Ciebie Miszcz Pańta prezentuje weakspoty dla typa od przodu.
Obrazek
W górne włazy możesz spokojnie walić z wysokiego HT a w belkę polecam z meda bo na niższych trochę trudno trafić w kręcącego włazem czołga. A dół bardziej jako ciekawostka, zbyt łatwo imo zaliczyć ziemię.
Forkis

Postautor: Forkis » 14 maja 2012, 22:52

Ja też przyłączam się z noobowym pytaniem. Może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen?

http://www.youtube.com/watch?v=NiLo3uMjYjk

Gracz dostawał przecież wszędzie: w lufę, pod lufę, w gąsienicę, w pancerz z różnych stron. Nawet był forsowany. Czemu więc mu się nic nie stało? Porażka miesiąca normalnie :roll:
Awatar użytkownika
Bunduk

Postautor: Bunduk » 14 maja 2012, 22:54

Działo dziadowe a ten drugi ma mocny pancerz.
Forkis

Postautor: Forkis » 14 maja 2012, 23:01

Dziwne strasznie. Przecież to ten sam tier co mój czołg, nawet ze słabszym pancerzem. A bez trudu niszczę tym działem czołgi z tier 4 i na swoim poziomie.

Tu podobna sytuacja z niszczycielem lepiej opancerzonym niż PzKpfw 38 (t) (nawet to samo miejsce) i dmg jest zadawany bez problemu:
http://www.youtube.com/watch?v=fpyAnQ3BEZE
readrick

Postautor: readrick » 15 maja 2012, 7:51

Strzałów "penetration, 0 damage" masa, acz zdarza mi się mniej po ostatnim patchu.
Fenomenem dla mnie bardziej jest KW znowu. Zdarza mi się "przebicie , 0 damage" frontowego pancerza wierzy pod idealnym kontem 90 stopni ze 105mm T29 lub zdarzyło mi się też nie przebijać (sprawdzony punkt trafienia, widoczny ślad), gdy zapasu starcza na przebicie na wylot. :)

Ja się po prostu już nie przejmuję takimi sytuacjami, bo co patch to jedno jest poprawione a inne się zmienia jak grzebią w pancerzach czołgów
Awatar użytkownika
misquamaqus

Postautor: misquamaqus » 16 maja 2012, 13:23

readrick pisze:Strzałów "penetration, 0 damage" masa, acz zdarza mi się mniej po ostatnim patchu.
Fenomenem dla mnie bardziej jest KW znowu. Zdarza mi się "przebicie , 0 damage" frontowego pancerza wierzy pod idealnym kontem 90 stopni ze 105mm T29 lub zdarzyło mi się też nie przebijać (sprawdzony punkt trafienia, widoczny ślad), gdy zapasu starcza na przebicie na wylot. :)

Ja się po prostu już nie przejmuję takimi sytuacjami, bo co patch to jedno jest poprawione a inne się zmienia jak grzebią w pancerzach czołgów

Grzebią i to ostro.
Twój T29 i mój T32 nie przebijają Tier VII-VIII, za to nas przebijają Tier 5,6 i wyżej, szczególnie ruskie tanki.
Taki KV5 dostaje 9 razy w czułe punkty i pęka ze śmiechu, bo jego HP stoi na swoim miejscu :lol:
On Ciebie stuknie 3-4 razy byle gdzie i do piachu.
IS-a w ogóle nie da się przebić, chyba, że obróci się tyłem i pozwoli sobie załadować w kufer.
Ty tracisz 12-15 K kredytów za czołg + ammo, a on za 3-4 hity w Ciebie dostaje 20K na czysto.

Mam ponad 2K bitew i ogromnie dużo czytałem porad odnośnie weakpointów, cóż.... staram się celować w te miejsca, ale to nic nie daje.

Albo zmienimy czołgi na ruskie, albo zaciśniemy zęby, pogramy z dwa miesiące na tych kartonach i odkryjemy M103.

Tylko od razu mówię, żeby uzbierać sobie 25K expa na lufę 120mm, bo stock, to znowu ta sama padaka co masz teraz -> 105mm.

Jak widać, ruscy zaimplementowali te same kiepawe i drogie działo do T29/T32 i M103 :lol:
Awatar użytkownika
Crazied

Postautor: Crazied » 16 maja 2012, 17:36

Albo zaczniecie używać mózgów albo dalej będą powstawać wasze kretyńskie mity i legendy o rosyjskich czołgach.
FAQ: viewtopic.php?f=28&t=2178
PROSZĘ WAS HELP FAST PODAJCIE JAKIES NR FONA ALBO GG ALBO SKEJPA ŻEBY TO SZYBKO ZROBIĆ OK
Obrazek
Awatar użytkownika
Smok_91

Postautor: Smok_91 » 16 maja 2012, 21:46

Crazied pisze:Albo zaczniecie używać mózgów albo dalej będą powstawać wasze kretyńskie mity i legendy o rosyjskich czołgach.

Allah akbar! niech żyje prawda objawiona! niech zyje Prorok!
Obrazek
Paulusmaximus pisze:gongi za 1200+ HP powodują orgazmy u dziewic w Jordanii.
javiki

Postautor: javiki » 17 maja 2012, 10:56

Nie chce mi się marudzić.
Takie sytuacje ze czołg dostaje Godmode zdarzają się na każdym czołgu. Na T34 -który ma pancerz jak T29 i T32 -mam ostatnio co chwilę stalową ścianę. I nie gram z lolkami-a z tierami 6-10. W ostatnim czasie dingowałem pociski od IS4, E75 czy Jagody. Z drugiej strony w innej bitwie mojego T34 skopał 5T -od 100% do 0. Wolcverin zadał mi łomot.
To nie tak że 1 konkretny czołg jest OP-po prostu tak mamy losowania. Czyli losuje nam serię strzałów z min dmg i min penetracją-tak jest zrobiony WOT. 7T AMX M4- rozwalałem IS, T25, KT - które mi nic nie robiły. W kolejnej bitwie -HPki znikały w mgnieniu oka.

Wróć do „Poradniki”