Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
magnus

Re: Gdzie strzelać? Poradnik.

Postautor: magnus » 04 lip 2011, 23:04

tuż koło błotników ładnie przechodzi u ferdka
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Khell

Postautor: Khell » 06 lip 2011, 16:58

Ja do Ferdka strzelam prosto w armatę (gdy gram KT - gorsze działo 105mm). Bardzo często zadaję tak obrażenia a przy tym jest szansa na rozbicie Ferdziowi armaty bądź jej uszkodzenie co dyrastycznie obniża jego wartość bojową.

Słabsze czołgi, np. PzIV - trzeba poczekać na szansę strzału w bok, najlepiej w tył - wchodzi wszystko jak w masło).
Awatar użytkownika
IluvatarEru

Postautor: IluvatarEru » 06 lip 2011, 22:06

Gdy jest nachylony bij w dach,często tam obrywam i to mocno :/
Rysieek
Garaż: E-75 JagdTiger E-100 Lowe Obiekt 212

Server RU-OFF
Server EU-ON
Obrazek
Pawello

Postautor: Pawello » 07 lip 2011, 12:43

lowa bym zmienil bo w bok wcodzi wszystko nie wazne gdzie ^^
Awatar użytkownika
N1tro

Postautor: N1tro » 07 lip 2011, 20:02

Pawello pisze:lowa bym zmienil bo w bok wcodzi wszystko nie wazne gdzie ^^

A kolega czytać umie? Napisałem, że w tamto miejsce można zapalić...
E-75 , E-50 , Panther II, Panther I, T44 ,T54, Gw panther , Vk 4502 ausf a , Is-3, Kv-4 SU-100, SU-152 Bez Premium!!!
Pawello

Postautor: Pawello » 07 lip 2011, 21:18

oki sorki :)
Awatar użytkownika
tomeki

Postautor: tomeki » 08 lip 2011, 16:33

Niewiem czy ktoś już o tym wspominał ale bardzo poprosił bym o kt i ferdka.
cruiselightPL

Postautor: cruiselightPL » 11 lip 2011, 8:33

tomeki pisze:Niewiem czy ktoś już o tym wspominał ale bardzo poprosił bym o kt i ferdka.

Garm KT więc powiem gdzie mnie boli najbardziej :)

face to face .... ładuj w działo w sam środek to przypadłość każdego niemieckiego czołgu - 2 celne strzały i jest po armacie, a wtedy reload trwa wieeeeki; druga opcja wizjer i ładowniczy . KT nic tak nie boli jak utrata załogi, która ma wpływ na celność i szybkość przeładowania - gdy jeden parametr nie działa jak należy długa 10,5 staje się po prostu szrotem .
Standard tył czołgu na wysokości zbiorników z paliwem - mimo tresury załogi dzie mają już w drugim skillu gaszenie pożarów właśnie na 100 % KT pali się bardzo szybko utrata HP nawet 1/3

Nie ładuj na ślepo gdy stoisz na przeciwko , lub nawet w wieże gdy ma pare stopni skrętu bo na bank będzie rykoszet . W bitwach niekiedy przyjmowałem 20-25 strzałów na klate i wychodziłem z tego cało . Strzelając z boku celuj między gąsienice a pancerz .
Rada dla artylerzytów - nie liczcie na splasch - demage gdy KT ma osłone przeciwodłamkową bo nawet lakieru mu nie zarysujecie.

KT ma wysoką sywetke, więc dość łatwo trafić wizjer, a co za tym idzie posłąc do piachu dowódce . Kierowca KT zawsze będzie dążył do walki face to face wykorzystując przewage świetnie rykoszetującego pancerza, więc rób wszystko co możesz aby go objechac i strzelić w bok . Gdy gram innym czołgiem a trafi mi się bić z KT najpierw strzelam w działo jak tylko zauważe, że dobrze weszło objeżdzam KT 3-4 hity muszą wtedy wejść nie ma bata :twisted:

ogólnie dla tego czołgu straszne są armaty od długiej 88 w góre , ale nie polecam solo wychodząc Tygrysem I na KT :twisted: . W swoim tierze kasuje absolutnie wszystko.
Nie jest zwycięzcą ten kto zwycięża ale ten kto nie umiera jak tchórz...
Chwała zwyciężonym.
Obrazek
Hippaforalkus

Postautor: Hippaforalkus » 20 lip 2011, 18:13

Zapomniałeś dodać jeszcze słynnej techniki strzelania w dolną część "wanny" lub jak kto woli kadłuba czołgu chociaż od przodu z większej odległości jeśli ustawimy pancerz pod dużym kątem to nawet bl 10 czy 150mm T7 rykoszetuje i to wcale nierzadko . Co do działa to wcale nie jest tak łatwo je rozwalić a nawet jak się je rozwali 2 strzałem (po czym wprawny kierowca wciśnie 2 klawisze i nawet nie załapiesz że mu działo uszkodziłeś :) )to 2 strzały straciłeś a w przypadku walki twarzą w twarz 2 + strzały to być albo nie być. Ogólnie ciężko kt rozwalić równorzędnym tierem jeśli ma on chociaż trochę rozgarniętego gracza za sterami .
cruiselightPL

Postautor: cruiselightPL » 21 lip 2011, 14:28

Hippaforalkus pisze:Zapomniałeś dodać jeszcze słynnej techniki strzelania w dolną część "wanny" lub jak kto woli kadłuba czołgu chociaż od przodu z większej odległości jeśli ustawimy pancerz pod dużym kątem to nawet bl 10 czy 150mm T7 rykoszetuje i to wcale nierzadko . Co do działa to wcale nie jest tak łatwo je rozwalić a nawet jak się je rozwali 2 strzałem (po czym wprawny kierowca wciśnie 2 klawisze i nawet nie załapiesz że mu działo uszkodziłeś :) )to 2 strzały straciłeś a w przypadku walki twarzą w twarz 2 + strzały to być albo nie być. Ogólnie ciężko kt rozwalić równorzędnym tierem jeśli ma on chociaż trochę rozgarniętego gracza za sterami .

Wanna jak mówisz oczywiście tak , jednak jak sam dalej piszesz trzeba bić z małego kąta. Swoją drogą w działo trafić nie trudno tak bardzo trzeba wiedzieć po prostu dobrze przymierzyć, na co nie zawsze jest czas niestety... Powiem tak po ostatnich moich przeżyciach... podpalać i jeszcze raz podpalać... załoga nawet ze 100% skillem w gaszeniu nie pomaga ONLY gaśnica, którą nie każdy wozi .
Nie jest zwycięzcą ten kto zwycięża ale ten kto nie umiera jak tchórz...
Chwała zwyciężonym.
Obrazek

Wróć do „Poradniki”