Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
Awatar użytkownika
Kudlaty

Re: Gdzie strzelać? Poradnik.

Postautor: Kudlaty » 24 sty 2011, 20:18

kml pisze:No sorry, ale nie widzę sensu w tworzeniu poradnika i jednocześnie niepodawaniu wszystkich przydatnych informacji na dany temat. Albo robisz poradnik i starasz się zamieścić jak najwięcej danych, albo w ogóle go nie robisz i informacje zachowujesz dla siebie.

Choć nie napisałem ani słowa w tym poradniku ale też trzeba stanąć w obronie autora. Stare porzekadło rzecze jak się nie podoba to zrób lepiej... wymień co Ci się nie podoba? Chyba że jesteś tak leniwy i nie chce Ci się szukać słabych punktów samemu? Nigdzie nie znajdzie się kompletnego poradnika bo nikt nie jest alfą i omegą... w poradniku każdej z gier jego autor z reguły odradza jego używanie żeby samemu się wtajemniczyć...

Każdy ma prawo się nie zgodzić z czyimś zdaniem ale niech zrobi to w rozsądny sposób... kolega N1tro się napracował raczej po to żeby z tego korzystać i myślę że miejsca które podał są na tyle wystarczające żeby powalczyć są szczegóły takie malutkie które każdy gracz ma dla siebie i ich nie zdradzi i słusznie... bo w grze nie może być każdy nakoxowany muszą być noobki i Ci co przeczytali tego typu poradnik...
Garaż niemiecki: VK2801, Panzer IV, Panzer V/IV, Panther II, E-50, VK4502A, E-100, Maus, JTiger, GW Tiger, GW E-type
Garaż rosyjski: T127, T-50, T-44, KV, KV-3, IS-4, IS-7, Object 704, Object 212
Garaż amerykański: T32, T34
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
raj

Postautor: raj » 25 sty 2011, 7:26

kml pisze:No sorry, ale nie widzę sensu w tworzeniu poradnika i jednocześnie niepodawaniu wszystkich przydatnych informacji na dany temat. Albo robisz poradnik i starasz się zamieścić jak najwięcej danych, albo w ogóle go nie robisz i informacje zachowujesz dla siebie.

To nie czytaj jak ci sie nie podoba. Nikt ci tego czytac nie kaze.
Obrazek
kml

Postautor: kml » 25 sty 2011, 8:00

To po kolei:

@N1tro
1) Temat jest otwarty, ergo - każdy może coś napisać, w tym ja;
2) Nie krytykuję idei powstania poradnika, lecz tylko sposób jego tworzenia - zaczęcie tematu i dalej zachowanie wiedzy dla siebie. Po prostu wyznaję zasadę "chcesz coś robić, rób to dobrze".
3) Wiedza, gdzie strzelać, nie jest równoznaczna umiejętnościom nabytym w ciągu x godzin grania. "Skill" to nie tylko celowanie i strzelanie, ale także wiele innych rzeczy. Poza tym teoria =/= praktyka. Zakładam, że nie grałeś wcześniej w żadną grę sieciową, do której inni gracze pisali by poradniki. Bo gdybyś grał to byś wiedział, że nawet mając bardzo wyczerpujący poradnik (do tego napisany bardzo łopatologicznie) przełożenie tej wiedzy na swoją grę trwa bardzo wiele czasu.
4) Skoro tak się obawiasz masowego pojawiania się 'uber pr0 skillerów', to wystarczyło napisać coś w stylu "warto strzelać w tył wieży, potem w boki, nie starać się strzelać w przód", czyż nie? Efekt taki sam, a ile roboty (np. z zaznaczaniem miejsc) mniej.

@Kudlaty
Niepotrzebnie stajesz w jego obronie w sytuacji, gdy nie zrozumiałeś tego co napisałem. Po pierwsze w swoim poście sam podałem kilka pominiętych miejsc. Po drugie, nie pisałem, że coś mi się nie podoba (bo takich rzeczy brak), tylko pokazałem bezsens Twojego argumentu z zachowaniem dla siebie informacji.
Skoro powstaje poradnik to już sam autor powinien postarać się (dla siebie samego), by był jak najlepszy. Ja sam, jak tworzyłem kiedyś filmy o trickjumpingu w ET to starałem się pokazać jak najwięcej sposobów na dostanie się w dane miejsca tylko po to, bym sam mógł czuć, że wykonałem kawał dobrej roboty. To, że o danych sposobach wie wiele osób nie znaczy, że zaraz każdy będzie tego próbował. I tak właśnie było.

Poza tym nie chodzi mi o dodawanie miliona innych miejsc i szczegółów, które trzeba zdobywać torturując innych graczy, ale o spoty, które pojawiły się chociażby tylko w tym temacie. Skoro już takie info (o dodatkowych spotach) już się ukazało, jaki problem dodać te 4-5 miejsc do poradnika (autor nie narzekał na brak czasu, więc ten argument upada na starcie)? Zresztą nie każdy po przeczytaniu staje się "uber wymiataczem" - to, że coś wiesz nie znaczy, że będziesz umiał to zastosować.

@raj
Czytaj moje posty ze zrozumieniem. Podobnie jak Kudlaty nie zrozumiałeś tego co napisałem i wysnułeś błędne wnioski. Moja odpowiedź wyżej (do Kudlatego) pasuje również jako odpowiedź na Twój post, więc możesz sobie przeczytać.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
raj

Postautor: raj » 25 sty 2011, 11:00

kml pisze:Skoro powstaje poradnik to już sam autor powinien postarać się (dla siebie samego), by był jak najlepszy.
Bledne zalozenie. Autor tworzy poradnik bo ma na to ochote i tworzac go realizuje swoje wlasne zalozenia, ktore moga byc zupelnie odmienne od twoich wyobrazen.

Wiec przyjmujesz bledne zalozenie i na jego podstawie bierzesz sie za pouczanie wszystkich dookola ze szczegolnym uwzglednieniem autora poradnika...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kudlaty

Postautor: Kudlaty » 25 sty 2011, 12:14

kml pisze:@Kudlaty
Niepotrzebnie stajesz w jego obronie w sytuacji, gdy nie zrozumiałeś tego co napisałem.

Hmmm ja tam nic do Ciebie nie mam, ale powiedz mi czy tylko mi ta dwu zdaniowa wypowiedź miała dać coś do zrozumienia... ale ja nic nie zrozumiałem dopiero jak ją rozwinąłeś. Tak samo zamiast wywodu napiszę dwa słowa a potem będę każdemu wciskał, że mnie nie rozumie... wybacz ale sam autor poradnika Cię nie zrozumiał jak ja i zapewne inni...

Poza tym skąd wiesz, że poradnik nie jest dla N1tro dobry i jest z niego zadowolony... i cieszę się że tworzyłeś jakieś filmiki to Ci się chwali i do tego byłeś z nich zadowolony... ale wyobraź sobie, że ja też tworzyłem poradniki bardziej lub mniej skomplikowane do różnych sieciówek przeglądarkowych gier być może trafiałem od razu na dobrych graczy ale wystarczało zamieścić wskazówki skąd jak czemu i po co i dawali radę... więc jednak mam inne wyobrażenie na temat jak ma wyglądać... może są tacy co i łomem im się nie wytłumaczy ale są też tacy co skumają po przeczytaniu. Ja ze szwagrem robiłem prywatne testy mógłbym się przyczepić do autora...? ano mógłbym ale po co skoro zrobił kawał dobrej roboty...

I pisząc 2 zdania nie żądaj zrozumienia bo jesteśmy prostymi ludźmi... bo taka idea też nie ma prawa bytu. Bo potem musisz każdego pouczać a uwierz że na zaistnienie jako ktoś kto chce pomóc są marne szanse...

PS. Nie napisałeś że Ci się nie podoba to fakt, ale tylko nie napisałeś tego wprost. Po Twoich wypowiedziach można wysnuć coś innego.
Garaż niemiecki: VK2801, Panzer IV, Panzer V/IV, Panther II, E-50, VK4502A, E-100, Maus, JTiger, GW Tiger, GW E-type
Garaż rosyjski: T127, T-50, T-44, KV, KV-3, IS-4, IS-7, Object 704, Object 212
Garaż amerykański: T32, T34
kml

Postautor: kml » 25 sty 2011, 13:15

@raj
Tu Ci przyznam rację. Ja po prostu staram się robić to co robię jak najlepiej. I właśnie taki tok rozumowania autora przyjąłem. Ale niewątpliwie są ludzie, którzy nie starają się za wszelką cenę dążyć do doskonałości w swoich działaniach , i to z własnej woli.

@Kudlaty
Moja wypowiedź:
"No sorry, ale nie widzę sensu w tworzeniu poradnika i jednocześnie niepodawaniu wszystkich przydatnych informacji na dany temat. Albo robisz poradnik i starasz się zamieścić jak najwięcej danych, albo w ogóle go nie robisz i informacje zachowujesz dla siebie."

Powiedz mi proszę, co z tego można nie zrozumieć? Przecież to jest prosty tekst napisany prostym słownictwem o jasnym przesłaniu.

Idąc dalej - N1tro nie jest zadowolony, bo tak nie napisał w komentarzu do mojego drugiego posta w tym temacie. Gdyby tak było, bym dał już spokój, bo to jest jego poradnik, więc robi jak chce. A tymczasem autor użył bezsensownego dla mnie argumentu o napływie pro graczy, jeśli umieści więcej szczegółów. Sorry, ale takie tłumaczenie jest po prostu śmieszne ;]

Poza tym ja się nie przyczepiam do całego tematu, a jedynie do argumentu w sprawie zaprzestania dalszego rozwijania poradnika.

Wracając do niezrozumienia mojego tekstu - żebyś przeczytał cały temat (a szczególnie mój pierwszy post w tym temacie), byś wiedział jaki mam stosunek do tego poradnika. Poza tym po raz kolejny powtórzę - to nie był trudny tekst do zrozumienia.

Kolejne moje dzieło:
"Poza tym poradnik fajny, ale przydałoby się, żebyś pozaznaczał na zdjęciach wszystkie wrażliwe punkty, a nie tylko pisał o nich pod zdjęciem. Obraz powie więcej niż tysiąc słów, a i kilkanaście różnych miejsc łatwiej jest zapamiętać wzrokowo niż wkuwać to na pamięć."

Jak można wysnuć po tym tekście że mi się nie podoba? Po prostu wcześniej dopisałem kilka weak point'ów a tutaj w podsumowaniu zasugerowałem jedną rzecz do wdrożenia. I to tyle. A jeśli ty zrozumiałeś po tym tekście, że ja mam do tego poradnika stosunek negatywny, to chyba naprawdę masz kłopoty z (bez obrazy) interpretacją słów.

Pozdrawiam
DoNi_007

Postautor: DoNi_007 » 25 sty 2011, 19:39

A będziesz dodawał jeszcze UFO i ferdka?
Najbardziej ferdka, bo z tym to jak loteria raz przebije raz nie.. ma o ile się nie mylę (mówię o przodzie) 3 idealne miejsca do przebijania pomiędzy którymi są miejsca przez które rzadko się przebija... taki torcik z warstwami... :P

btw.... Poradnik genialny... i z obrazkami... :lol:
Ostatnio zmieniony 26 sty 2011, 1:46 przez DoNi_007, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
N1tro

Postautor: N1tro » 25 sty 2011, 20:59

DoNi_007 pisze:A będziesz dodawał jeszcze UFO i ferdka?
Najbardziej ferdka, bo z tym to jak loteria raz przebije raz nie.. ma o ile się nie mylę (mówię o przodzie) 3 idealne miejsca do przebijania pomiędzy którymi są miejsca przez które rzadko się przebija... taki torcik z warstwami... :P

Postaram się. :)
E-75 , E-50 , Panther II, Panther I, T44 ,T54, Gw panther , Vk 4502 ausf a , Is-3, Kv-4 SU-100, SU-152 Bez Premium!!!
Awatar użytkownika
Rujewit

Postautor: Rujewit » 26 sty 2011, 1:10

O dzisus widzę że strach pisać poradniki bo rzesza niezadowolonych, żądnych wiedzy "fanów" zje Cię żywcem :lol:

2) Zaczęcie tematu i dalej zachowanie wiedzy dla siebie. Po prostu wyznaję zasadę "chcesz coś robić, rób to dobrze".

Temat tego poradnika został założony 7 dni temu więc nie spodziewaj się, że za kolejny tydzień będzie już gotowy poradnik ze wszystkimi czołgami. Przecież każdy ma swoje życie prywatne i inne zajęcia.. Zamiast narzekać/krytykować powinieneś dziękować, że ktoś wpadł na taki pomysł abym nam pomóc lub samemu coś dodać.
Obrazek
Awatar użytkownika
N1tro

Postautor: N1tro » 26 sty 2011, 6:49

Rujewit pisze:O dzisus widzę że strach pisać poradniki bo rzesza niezadowolonych, żądnych wiedzy "fanów" zje Cię żywcem :lol:

2) Zaczęcie tematu i dalej zachowanie wiedzy dla siebie. Po prostu wyznaję zasadę "chcesz coś robić, rób to dobrze".

Temat tego poradnika został założony 7 dni temu więc nie spodziewaj się, że za kolejny tydzień będzie już gotowy poradnik ze wszystkimi czołgami. Przecież każdy ma swoje życie prywatne i inne zajęcia.. Zamiast narzekać/krytykować powinieneś dziękować, że ktoś wpadł na taki pomysł abym nam pomóc lub samemu coś dodać.

Troszkę wątek zgubiłeś ;) bo chodziło mu o to, że w poradniku nie podaje wszystkich szczegółów i jest zbyt ogólny.
E-75 , E-50 , Panther II, Panther I, T44 ,T54, Gw panther , Vk 4502 ausf a , Is-3, Kv-4 SU-100, SU-152 Bez Premium!!!

Wróć do „Poradniki”