Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
Awatar użytkownika
N1tro

Re: Gdzie strzelać? Poradnik.

Postautor: N1tro » 31 sty 2011, 13:16

robertkalisz pisze:
N1tro pisze:
kml pisze:No sorry, ale nie widzę sensu w tworzeniu poradnika i jednocześnie niepodawaniu wszystkich przydatnych informacji na dany temat. Albo robisz poradnik i starasz się zamieścić jak najwięcej danych, albo w ogóle go nie robisz i informacje zachowujesz dla siebie.

Powiem Ci, że nie mogę podać wszystkich krytycznych punktów, bo np. weźmy sobie takiego nowego gracz, który nie dawno zaczął grać i z nudy lub z jakiegoś innego powodu natrafia na taki poradnik. Po chwili przeglądania i czytania załapał umiejętności (i wie gdzie przebić większość czołgów), które ja zdobywałem przez długi okres czasu. Dlatego informacje te są dawkowane, żeby taki gracz nie był ani uber pro koxem ani noobkiem.

PS. Proszę więcej nie pisać takich komentarzy. Jeśli się komuś nie podoba niech wykorzystuje swoje własne doświadczenie lub przynajmniej nie zabiera głosu.

Napewno nowy gracz nie bedzie super graczem po przeczytaniu tego poradnika,ja go dokladnie przeanalizowalem i nic mi nie wychodzi,strzelam i strzelam i brak przebicia :)

Jeśli się porywasz na isa4 z armatką 75mm to tak zazwyczaj jest
E-75 , E-50 , Panther II, Panther I, T44 ,T54, Gw panther , Vk 4502 ausf a , Is-3, Kv-4 SU-100, SU-152 Bez Premium!!!
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
rafsme

Postautor: rafsme » 31 sty 2011, 19:44

A ja prosiłbym o spokój w tym wątku. Można krytykować ale tylko konstruktywnie. Inne posty będą kasowane a ich własciciele w odpowiedni sposób ukarani.
Obrazek

My garage:
Is7 , Is4, Is3, leopard, bt2, S51, t34(going to be t54 in future)

Champions Battle League - Gold and Silver, Junior Battle League - Gold and Silver, Western Closed Beta Championship - Bronze
Dadal1314

Postautor: Dadal1314 » 01 lut 2011, 11:29

Ja "powiem" tak to zależy od penetracji przykład JagdpanzerIV 75 mm ma lepszą penetracje niż 88mm i np z 75mm z dobra penetracją przebije is-4 a więc ???
robertkalisz

Postautor: robertkalisz » 03 lut 2011, 13:27

Rafsme,przeciez nie ma zadymy,normalna rozmowa :)
stud3nt

Postautor: stud3nt » 03 lut 2011, 19:22

Proszę o sprawdzenie (w końcu ja jeden mogę się mylić): weakpoint VK4502 (osłona kaemu) jest do skreślenia. Trzykrotnie spotykałem VK4502 po przeciwnej stronie na tyle blisko, aby oddać celny strzał w osłonę kaemu i uzyskałem pięć rykoszetów. I ani jednego przebicia. Albo ja mam pecha, albo tam nie ma żadnego słabego punktu. Natomiast strzały w dolną część kadłuba wchodzą jak w masło.
DoNi_007

Postautor: DoNi_007 » 03 lut 2011, 20:52

mi tam w km wchodzą jak i pod ryjek...
duszek26

Postautor: duszek26 » 03 lut 2011, 21:56

stud3nt pisze:Proszę o sprawdzenie (w końcu ja jeden mogę się mylić): weakpoint VK4502 (osłona kaemu) jest do skreślenia. Trzykrotnie spotykałem VK4502 po przeciwnej stronie na tyle blisko, aby oddać celny strzał w osłonę kaemu i uzyskałem pięć rykoszetów. I ani jednego przebicia. Albo ja mam pecha, albo tam nie ma żadnego słabego punktu. Natomiast strzały w dolną część kadłuba wchodzą jak w masło.

Osłona KM-u w minimausie do przebicia sam w 9 na 10 przypadków przebijam w tym miejscu pancerz (testowałem na 122mm od IS-a do IS-3 po 130mm IS-4,o BL-10 w ISU nie wspominając)te 10% to po prostu pech taki jak zaliczenie rykoszetu z BL-10 od zadu SU-85 :D
Obrazek
Czołgi na stanie :
41 różnych pojazdów pancernych ,za mało miejsca żeby je wszystkie wymienić :)
ElSnooker

Postautor: ElSnooker » 04 lut 2011, 8:14

Trebron pisze:Dziubek nie jest dobry we wszystkich czołgach. W IS7 nic nie przechodzi, może to wina mojego czołgu.

Wszystko na to wskazuje.
Ja ostatnio spotkałem IS7 (100% HP, idącego 'na sztych') wożąc się Tygrysem II (najlepsza armata) i wszystkie strzały celowane w 'ryjek' weszły jak w masło. IS7 padł.
Faktem jest, że jego posiadacz był wyjątkowo nieogarnięty.
Tak się rodzą mity o hackach ;)
Vivere militare est
Awatar użytkownika
dna78

Postautor: dna78 » 04 lut 2011, 20:14

Baaaaardzo praktyczny poradnik :!: Porównałem miejsca zaznaczone przez Ciebie z własnymi doświadczeniami i,poza dołożeniem kilku własnych (ale zastosuję się do sugestii założyciela tematu ;) ) potwierdzam skuteczność zaznaczonych miejsc... Solidna robota! Pozdrawiam! :)
golanmac

Postautor: golanmac » 06 lut 2011, 14:04

ElSnooker pisze:Ja ostatnio spotkałem IS7 (100% HP, idącego 'na sztych') wożąc się Tygrysem II (najlepsza armata) i wszystkie strzały celowane w 'ryjek' weszły jak w masło. IS7 padł.
Faktem jest, że jego posiadacz był wyjątkowo nieogarnięty.
Tak się rodzą mity o hackach ;)

Jak idzie prosto, to wejdzie, ale jak idzie nieco pod kątem to już tak różowo nie jest. Opisywany IS-7 po prostu nie docenił możliwości Twojej armaty poszedł "na pewniaka" i się przejechał.
Ogólnie z perspektywy IS-7 najłatwiejszym przeciwnikiem jest T-30, jak odsłoni kadłub, to po nim, gdzie nie strzelisz to traci, jak wystaje tylko wieża, trzeba przywalić w nią z odłamkowego, po tym zabiegu zazwyczaj próbuje zmienić pozycję. Później w kolejności postawił bym IS-7, od przodu nie jest to łatwy przeciwnik, jak idzie na wprost, to albo pod ryjek, albo centralnie w podstawę wieży pod armatą. Na szczęście przeważnie atakuje wyjeżdżając bokiem co znacząco zwiększa nasze szanse. Najtrudniejszy jest zdecydowanie Maus, oczywiście, jeśli można go objechać, pada bardzo szybko, ale jak idzie z obstawą i pod kątem, wszystko się odbija. Jak idzie prosto, najskuteczniej wchodzą strzały "pod ryjek", jak idzie pod kątem, trzeba niestety skorzystać z HP.

Pzd
m.

Wróć do „Poradniki”