Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
greg1988

Re: Gdzie strzelać? Poradnik.

Postautor: greg1988 » 07 lut 2011, 15:14

Ja powiem tak Is 7 w walce twarzą w twarz nie ma żadnych szans z T 30. Sprawdzone. Oczywiście mowa o zderzeniu tych czołgów. Wtedy Is 7 nie może strzelać w kadłub i po nim. Oczywiście może przebić wieże tylko trzeba wiedzieć gdzie walnąć. Ogarnięty T 30 jak tylko może i da radę podjechać na czoło do Is 7 tak żeby ten pierwszy nie strzelił to ma pewnego fraga.
-> World of Warships - walcz na morzu!
golanmac

Postautor: golanmac » 07 lut 2011, 17:25

Szczerze to nigdy mi nie przyszło do głowy, by atakować jakikolwiek czołg "czoło w czoło", nie licząc taranowania znacznie słabszych jednostek. Pomijając że jest to jeden z bardziej abstrakcyjnych elementów gry, uważam że durnota tej metody ataku HT, jest tak duża, że bije ją tylko bardzo popularny atak "przód-tył" kiedy to czołgi zamiast sprowokować przeciwnika do wyjechania z ukrycia, same świadomie wyjeżdżają wprost, lub jeszcze lepiej bokiem pod wycelowane w nie armaty czołgów przeciwnika, wsparcia niszczycieli i artylerii stojących w bezpiecznym ukryciu.

Pzd
m.
Morgon_

Postautor: Morgon_ » 08 lut 2011, 10:29

golanmac pisze:Szczerze to nigdy mi nie przyszło do głowy, by atakować jakikolwiek czołg "czoło w czoło", nie licząc taranowania znacznie słabszych jednostek. Pomijając że jest to jeden z bardziej abstrakcyjnych elementów gry, uważam że durnota tej metody ataku HT, jest tak duża, że bije ją tylko bardzo popularny atak "przód-tył"
[...]

A widzisz, ten atak jest niekiedy bardzo skuteczny, zwłaszcza jak masz czołg z nieprzebijalną wieżą (idealne przykłady to T29 i T32). W zwarciu zazwyczaj nie da się strzelać w inny punkt czołgu, niż wieża. Nietrudno się chyba domyślić, co taki przykładowy T29 zrobi wówczas z Tygrysa/ISa? Ba, KT i IS-3 też mają wtedy bardzo poważny problem.

A że to abstrakcja, to nie musisz nikomu mówić. Całowanie się gąsienicami i wkładanie lufy w pojazd przeciwnika, to zapewne raczej nieczęsty widok w prawdziwej bitwie :) Ale WoT jest cały abstrakcyjny, więc co tam...
DoNi_007

Postautor: DoNi_007 » 08 lut 2011, 11:14

Morgon_ pisze:
golanmac pisze:Szczerze to nigdy mi nie przyszło do głowy, by atakować jakikolwiek czołg "czoło w czoło", nie licząc taranowania znacznie słabszych jednostek. Pomijając że jest to jeden z bardziej abstrakcyjnych elementów gry, uważam że durnota tej metody ataku HT, jest tak duża, że bije ją tylko bardzo popularny atak "przód-tył"
[...]

A widzisz, ten atak jest niekiedy bardzo skuteczny, zwłaszcza jak masz czołg z nieprzebijalną wieżą (idealne przykłady to T29 i T32). W zwarciu zazwyczaj nie da się strzelać w inny punkt czołgu, niż wieża. Nietrudno się chyba domyślić, co taki przykładowy T29 zrobi wówczas z Tygrysa/ISa? Ba, KT i IS-3 też mają wtedy bardzo poważny problem.

A że to abstrakcja, to nie musisz nikomu mówić. Całowanie się gąsienicami i wkładanie lufy w pojazd przeciwnika, to zapewne raczej nieczęsty widok w prawdziwej bitwie :) Ale WoT jest cały abstrakcyjny, więc co tam...

wieża t29 to żaden problem jak się wie gdzie strzelać... ;)
Tym bardziej w zwarciu gdzie łatwo trafić w to miejsce,. Też myślałem ze t29 jest uber póki kilka razy nie dostałem w to miejsce. Teraz t29 wystawiający tylko wieżę to żaden problem.
Morgon_

Postautor: Morgon_ » 08 lut 2011, 11:32

DoNi_007 pisze:wieża t29 to żaden problem jak się wie gdzie strzelać... ;)
Tym bardziej w zwarciu gdzie łatwo trafić w to miejsce,. Też myślałem ze t29 jest uber póki kilka razy nie dostałem w to miejsce. Teraz t29 wystawiający tylko wieżę to żaden problem.

Nie mierz całej populacji graczy własną miarką. Dla przeciętnego kierowcy IS/Tigera, równie przeciętny T29 to masakryczny przeciwnik, zwłaszcza w zwarciu. A poza wiedzą, gdzie w tą wieżę strzelać, trzeba jeszcze trafić. Jak kierowca T29 jest świadomy mankamentów maszyny, to nie ułatwi Ci zadania.

Niemniej jednak, istotą mojego poprzedniego posta było wskazanie, że wejście w zwarcie jest jedną z bardzo skutecznych taktyk (dla niektórych czołgów).
borba

Postautor: borba » 08 lut 2011, 12:03

Nie mierz całej populacji graczy własną miarką. Dla przeciętnego kierowcy IS/Tigera, równie przeciętny T29 to masakryczny przeciwnik, zwłaszcza w zwarciu. A poza wiedzą, gdzie w tą wieżę strzelać, trzeba jeszcze trafić. Jak kierowca T29 jest świadomy mankamentów maszyny, to nie ułatwi Ci zadania.

Niemniej jednak, istotą mojego poprzedniego posta było wskazanie, że wejście w zwarcie jest jedną z bardzo skutecznych taktyk (dla niektórych czołgów).

Z tą masakrycznością to lekka przesada. T29 to równy przeciwnik dla IS/Tigera. Z mojego doświadczenia wynika, że T29 dość łatwo zniszczyć i nie stanowi on takiego problemu choć trzeba przyznać, że w pewnych okolicznościach jest trudny. Te okoliczności to ukrywanie korpusu. Jednak jest to rzadka sprawa. Bo po prostu nie da się tak grać aby cały czas ukrywać korpus. Jest to możliwe tylko w niewielu sytuacja. Natomiast w większości przypadków jest to łatwy cel.
Pierwszy polski klan na RU - Polskie Orły
http://www.polskieorlypln.fora.pl/
czart

Postautor: czart » 10 lut 2011, 4:49

plany i screeny czołgów powalają, ale ja się z niektórymi nie zgodzę.
IS7 gdy kierowca jest "zbyt pewny siebie" a my mamy 100% energii na tanku 8 lev (np KT2) to przy walce bok w bok spokojnie możemy go zjechać do 50% zanim on nas zabije.
Najbardziej wrażliwe miejsce dla is7 w walce z bliska (tank w max 3-5m) to wywietrznik na jego wieży). jest z lewej strony?
wycelować i czekać, by mieć 80% celności i fire - dla IS7 to ogrom HP w plecy - KT2 zabiera 15-20% mu hp.
drugi strzał też tam wchodzi - ale trzeci - widzimy "rozjechany metal i strzelając w to miejsce NIC JUŻ NIE WCHODZI.
po prostu często jak widzę, że IS7 na mnie jedzie, to trzeba sie chować za jakimś "trupem" i obczaić wieże ISa7. Jak się zatrzyma, to ognia w wywietrznik i jest pewny ogrom HP na minus dla niego. Zawsze działa, a niemieckie czołgi z tej odległości zawsze trafiają.

Maus - eee - przód wieży na pomarańczowo????
NIEMOŻLIWE :)))
Maus - świetna taktyka to w ciasnym miejscu przykleić się do czołgu przeciwnika - choćby ISa7. Obce tanki nie pochylą wieży tak by walić w korpus, a mausa wieża jest wg mnie "NIEPRZEBIJALNA". Nie wiem, nie testowałem.
A na screnie jest pomarańczowa :)
Maus ma 2 czule punkty - podwozie między gąsienicami (trzeba strzelać na wprost - z boku jest rykoszet), albo nie przód wieży, ale koło armaty z prawej strony jest malutki pionowy wizjer. I trzeba celować w niego :) Pewne trafienie - trafisz 5 cm obok i... nic.
Mam Kumpla, co ma wszystkie tanki Tir10 i zdradzal mi tajniki ich gry (wszystkich nie podam, bo oni sami testowo obstrzeliwują swoje tanki).
Ja na 8 lev już mam dość tej gry:)

Autor zrobił świetny poradnik (nie umiem zrobić screna gry) ale nie kontynuuje jego edycji. Wieża mausa z przodu jest NIEZNISZCZALNA wg mnie i to poważny błąd w tym poradniku.
kml

Postautor: kml » 10 lut 2011, 8:42

Celując w przód wieży Mausa (szczególnie po bokach lufy) pociski wchodzą jak w masło, przynajmniej tak jest gdy się używa dział od czołgów tierów 9-10. Celując w samą lufę jest już gorzej (czasem nie wejdzie), ale i tak większość wchodzi.
stud3nt

Postautor: stud3nt » 10 lut 2011, 8:48

@czart: nie kupię mausa - z tego właśnie względu, że w swojej klasie (X tier) wieżę ma papierową. Dla długiej 105mm Tygryska rzeczywiście 220mm pod lekkim kątem może być nieprzebijalne, ale już 128mm nie ma z tym większego problemu. Wystarczy celować na równej linii z armatą, a pocisk uderzy pod kątem prostym i mamy przebicie. To już Minimaus ma lepszą wieżę - nie dość, że znacznie mniejszą płytę czołową, to jeszcze dużo grubszą. Łatwo spudłować, a wtedy ześlizguje się po boku wieży, a w przypadku celnego trafienia z armaty X-tierowej ma się 50% szans na rykoszet.

Nieprzebijalna to jest wieża IS-7, ponieważ ma bardzo opływowy kształt i bardzo trudno jest tak w nią trafić, żeby pocisk się nie ześliznął. To samo w przypadku IS-4 i T-30.
golanmac

Postautor: golanmac » 10 lut 2011, 10:10

Jest jeszcze jedna sprawa, dopóki grasz KT, masz spore szanse że Maus Cię zignoruje, jak widzi przed sobą IS-7 to już tak nie jest. Przeważnie nie ustawia się do Ciebie prosto, a na wycelowanie masz mało czasu bo stanowisz dla niego główny cel i albo właśnie celuje w Ciebie, albo się chowa, albo ustawia wieżę nieco bokiem i dupa :( Trochę Mausów zniszczyłem, i jak już pisałem wyżej, wbrew pozorom to nie jest łatwy przeciwnik.

Pzd
m.

Wróć do „Poradniki”