Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
Awatar użytkownika
barl

Re: Gdzie strzelać? Poradnik.(Aktualizacja)

Postautor: barl » 09 lip 2012, 20:56

Nitro, powiem tak:
WIELKI KAWAŁ WYPASIONEJ ROBOTY :D
-> World of Warships - walcz na morzu!
DeadlyMichel

Postautor: DeadlyMichel » 09 lip 2012, 21:38

Tak świetna robota, oby tak dalej! Mam jeszcze pytanko bo nie jestem pewien gdzie jest "pod ryjek". To miejsce pod armatą?
Niemcy:PzIV, KingTiger, Tiger P, Marder II, JagdPanther
Rosja: KW-3, SU-85, S-51
Francja: AMX 12, AMX 13 90, ARL 44

bosster2011 pisze:Potrzebuje kod promocyjny lub coś w tym rodzaju na złoto(wysokości np. 1000) :D

Poziom moderatorów:
"Spokojnie bo sraczki dostaniesz, odpocznij sobie.
PERMBAN
~Terius"
mickey93

Postautor: mickey93 » 09 lip 2012, 21:51

DeadlyMichel pisze:pod ryjek". To miejsce pod armatą?

nie :!: :!: :!: pod ryjek to jest dolna płyta pancerza (w E-75/100 to zaznaczone na zielono z przodu kadłuba)
Ostatnio zmieniony 09 lip 2012, 22:00 przez mickey93, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Garaż: T110, M103, T30, T34, M18 hellcat, T-44, KW-1S, S-51, AMX 13/75, AMX13/90, tetrarch, StugIII
czekają na chęci/kasę/event/miejsca w garażu: BDR B1G, SU-100, M-12, T20
marzenia: T-62A,Sturer emil, JAGDpanzer E-100, M48Patton
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 22 lip 2012, 15:37

Test przeprowadzony działami:
BL-9 zamontowanym na IS-3
D-54TS zamontowanym na T-62a
Amunicja standardowa
Pisząc poniżej 100m mam na myśli odległość 30-50 m, powyżej 100m odległość ok 110 -120m.
Obrazek

1
Dolna płyta
Poniżej 100m
Wchodzi zarówno z D-54TS jak i z BL-9. Zasady celowania takie same jak w przypadku M103 , T110E5 czyli środek i dół płyty.
Powyżej 100m
BL-9 nie przebija w zdecydowanej większości przypadków.
D-54TS penetruje większością strzałów lecz w przypadku gdy dochodzi choć niewielkie kątowanie trzeba liczyć się z rykoszetami
2
Górna płyta
Poniżej 100m
BL-9 większość strzałów wchodzi ale trzeba się przyłożyć do celowania w rejon między łączeniem z nadbudówką a linią wyznaczona przez dolna krawędź reflektorów. D-54TS penetruje prawie za każdym razem . W obu działach raczej trzeba unikać centralnego obszaru płyty ( w osi lufy).
Powyżej 100m
BL-9 całkowicie nieskuteczna.
D-54TS wymaga bardzo starannego celowania ale po spełnieniu tego warunku dalej można przebić.
3
Prawe wizjery pojazdu
Poniżej 100m
Oba działa penetrują większością strzałów, nie ma problemów z trafieniem.
Powyżej 100m
BL-9 loteria z trafieniem i penetracją.
D-54TS większe prawdopodobieństwo zadania uszkodzeń ale jest już dość ciężko trafić
4 i 5
Lewy wizjer i wieżyczka
Poniżej i powyżej 100m
Oba działa wskazują na możliwość penetracji ale ani jeden strzał tego nie dokonał.Być może ostrzał z wyższych pojazdów będzie z racji lepszego kąta skuteczniejszy. Wieżyczka daje "puste" strzały, być może zachodzi tu to samo zjawisko co przy dalmierzu na Objekcie 268 gdzie na uszkodzenia podatny jest jedynie trzon, zaś uszy są wyłączone z modelu uszkodzeń.
6
Działo
Zarówno BL-9 jak i D-54TS przy strzale w działo zadają obrażenia i uszkadzają działo. Powyżej 100m loteria z trafieniem.
7
Kopulasty właz - nie jest widoczny jako element modelu obrażeń.

Podziękowania dla Laurka
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 29 lip 2012, 10:19

zastanawia mnie to co zaznaczyłes na poziomie płyty dolnej, gdzie zamocowane sa dodatkowe ogniwa gąsienic w czołgu IS-4.
Gdzies czytałem, ze juz nie ma tego punktu, ktorym to mozna było 1 strzałem z dobrej armaty posłac is4 do piachu, albo powaznie uszkodzić.

Mi raz zdarzyła sie akcja ze isem-3 trafiłem w ta płytę 2x i własnie w tą okolicę. Dmg zadałem spory, ale nie były to jakies spektakularne hity. Jak z tym jest?
Madrian

Postautor: Madrian » 29 lip 2012, 21:43

Mechanika WOT przypomina mi trochę strzelaninkę "BattleGround Europe".
To taki masowy symulatorek pola walki. Jeden serwer, jedna mapa, za to na pół Europy Zachodniej z 1942 roku. Swoją drogą ciekawa gra, bo mamy wszystkie typy wojsk na jednej mapie i możemy się w każdej chwili zmienić z piechociarza w pilota lub marynarza (piechota to także czołgi, artyleria i transport). Poza tym walka trwa non-stop w czasowych rundach, po których mapa jest resetowana. Parę tysięcy ludzi gra na raz na tej samej mapie.

Tam pojazdy pancerne (zresztą wszystkie inne też - samochody, samoloty, statki), miały odwzorowane dokładnie hitboxy wewnątrz pojazdów o rozmiarach i położeniu oryginalnych podzespołów. Jeżeli wiedziało się, gdzie dokładnie w danym typie czołgu znajdował się dany podzespół, można było wyeliminować wroga jednym, celnym strzałem. Np. wysadzić lub zapalić, a nawet tylko spuścić mu całe paliwo czy zabić załogę. Strzały też miały liczoną na bieżąco posiadaną energię, kąt uderzenia, siłę przebicia i zadawane uszkodzenia.

Być może w WOT też jest zastosowany podobny pomysł z wewnętrznymi hitboxami.
Często zdarza się, że różne czołgi uszkadzamy po trafieniu w różne miejsca.

Np. silnik AMX-13 z przodu. Gdyby się nauczyć gdzie w danej konstrukcji znajdował się np. skład aminucji - można by mieć nadzieję na wyeliminowanie wroga bardzo szybko.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
BlindWolf

Postautor: BlindWolf » 04 sie 2012, 10:08

Padają zarzuty ,że poradnik niepełny .
Choćby go zrobić od M1 to i tak większość będzie nowicjuszami dorabiając się Mausa czy ISa4 w pół roku .
Co jest wart taki czołg , jakie ma umiejętności załoga ? Jakie ma ogranie sam gracz ?
Spotyka się takich graczy w bitwach . Stoją swoimi wypasionymi krowami i pilnują artylerii .
Zero w ataku, zero wsparcia , zero obrony- zostaje sam na koniec przeciwko jednemu scoutowi i mianowany zostaje do roli armatniego mięsa . Arta enemy robi z niego befsztyk.
Coraz częściej spotykam w grze takich właśnie graczy . Z ciekawości odszukuję gostka w kontaktach i jego staty mówią same za siebie .
Wygranych 26% , celność różnie ,średnio doświadczenia na bitwę 260 - rozegranych bitew nawet znalazłem powyżej 5 tysięcy .
Cała sztuka to wyszkolić załogę , zrobić na niej chociaż maskowanie ,przez ten czas spokojnie wymaksujemy czołg - dopiero potem sprzedać pojazd i kupić większy i wsadzić tą samą załogę z jakąś umiejętnością .
Każdy pojazd ma jakieś istotne punkty pod warunkiem ,że wsadzimy tam pocisk pod ostrym kątem do kadłuba . Nie należy zapomnieć o sile przebicia swojej armaty i przemyśleć czy damy radę przebić w danym miejscu przeciwnika .
Nobek mając Mausa i tak będzie strzelał do Mausa w odpowiedni punkt wyjeżdżając bokiem zza węgła :(

Co do Hitboxów :

Być może w WOT też jest zastosowany podobny pomysł z wewnętrznymi hitboxami.
Często zdarza się, że różne czołgi uszkadzamy po trafieniu w różne miejsca.

Wszystko zależy od punktu trafienia , kąta padania pocisku i jego sile rażenia , grubości pancerza -to dopiero daje składową uszkodzenia i WoT taki właśnie jest .
karol1983

Postautor: karol1983 » 01 wrz 2012, 19:51

Witam. Możliwe że przeoczyłem, ale jak rozwalić USA T28, JGP i KW4 od przodu jak na niego trafie to już jestem poruszającą się kupą stali przed wybuchem. Jakieś rady? raczej nie daje mi się objechać co bym mógł walnąć w bok lub tyłek.
radzio121

Postautor: radzio121 » 03 wrz 2012, 15:02

karol strzelaj we włazy dowódcy na kw w wizjer kierowcy i takie rzeczy wiem że z dalszej odległości jest problem ale z bliskiej jak najbardziej można przebijać włazy itp.
Co do jadgpanther to nie wiem bo niegrałem nim ale pewnie tak jak w większości ciężkich niemców dolna płyta kadłuba oraz przydało by się przeczytać tematy na forum o czołgach
xeno

Postautor: xeno » 03 wrz 2012, 15:08

Jaga jest ładnie wyprofilowana i jej 80mm potrafi odbić z armat powyżej 200 peny. Od przodu to albo pod ryjek, albo pod jarzmo, tam też czasami włazi.

KW4 ma miękki tył boków i cały tył, od przodu to wieżyczka dowódcy w którą ciężko nie trafić, oprócz tego można próbować pod działo, z tego co pamiętam jest tam gniazdo km i wizjer kierowcy.
Spieszmy się strzelać w scoutów, tak szybko spotują...

Wróć do „Poradniki”