Taktyka milordzie ;)

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
UnDead86

Taktyka milordzie ;)

Postautor: UnDead86 » 10 sie 2014, 17:12

Witam,
takiego tematu brakuje mi na tym forum, czyli taktyka na mapy. Każdy kto chodź raz grał w plutonie zadawał pytanie na samym początku bitwy: "gdzie jedziemy?"
i ten temat ma zebrać parę dobrych pomysłów na mapki. Fajnie jest, że co jakiś czas przy aktualizacjach mapy są poddawane kosmetycznym zmianom, raz są to lepsze zmiany raz gorsze, ale sprawia to, że co jakiś czas do jednej mapki trzeba zmieniać podejście.
Pewnych map nie lubimy, a to przeważnie dlatego, że nie mamy dobrego pomysłu jak się na nich zachować.
Niby paleta map nie jest za duża ale za to losowania na randomach i specyfika naszych pojazdó sprawia, że nie da się ich przejechać na jedno kopyto.
Z grubsza rzecz ujmując, można wyodrębnić odmienną taktykę gdy:

1.1 Gramy na górze (bitwa standardowa)
1.2. Gramy HT
1.3. Gramy MT
1.4. Gramy LT
1.5. Gramy TD
1.6. Gramy Artą
1.7. Jesteśmy na dole stawki
1.8. Jesteśmy OP
2. Gramy na dole (bitwa standardowa)
2.1. - 2.8 jak wyżej
3.1. Szturm - bronimy się
3.1. - 3.8
4.1. Szturm - zdobywamy
4.1. - 4.8.
5.1. Potyczka (gramy na górze)
5.1. - 5.8.
6.1. Potyczka (gramy na dole)
6.1. - 6.8.

Całkiem sporo jak na jedną mapę :P Co prawda nie każda mapa ma te wszystkie tryby ale mają po przynajmniej dwa.
Na początek weźmy mapę piaszczysta rzeka, na niej są wszystkie 3 tryby więc będzie komplet.
Obrazek
1.1 Gramy na górze czyli z czerwonej flagi (bitwa standardowa)
1.2. Gramy HT - kiedyś pchałem się na górki w prawym górnym rogu, ale ciężkim czołgiem to średni pomysł, zwłaszcza jak damy się podświetlić w połowie mapy :P moja taktyka dla HT to jazda na lewy dolny róg (z nadzieją że jakiś spoter pojedzie ze mną:P) i staranie się jechać z natarciem samym dołem mapy. W momencie gdy pojedzie tam ze mną za mało czołgów, nie nacieram ale staram się utrzymać dolną flankę z nadzieją, że na górze wygrają i weżniemy ich w kleszcze.
1.3. Gramy MT Tutaj porywam się na górki (no chyba, że na dół nikt nie pojechał, albo jest ich mało, wtedy jadę dołem). Przeprawa przez górki i szybki rush na bazę wroga. Analogicznie gdy jest nas mało, okopuje się i trzymam pozycję.
1.4. Gramy LT Nie gram lekkimi :P nie lubie i nie umiem. Tu mogą się inni wykazać :)
1.5. Gramy TD Analogicznie jak z HT. Praktycznie zawsze mam zamontowane lornetki, więc podświetlam ciężkim i posuwam się razem z natarciem. Ale staram się trzymać raczej z tyłu.
1.6. Gramy Artą Nie mam jakiejś sprawdzonej miejscówki dla arty. Praktycznie strzelam tam gdzie zaczynam, i uciekam od strony gdzie frajerzy dali się wystrzelać :P
1.7. Jesteśmy na dole stawki Tu taktyka jest jedna i żelazna. Jadę za większą grupą :P no chyba, że gram artą, ale mam ją już na IX tierze więc raczej albo jestem OP albo gram z X tierem.
1.8. Jesteśmy OP Na tej mapie gdy jestem na szczycie łańcucha pokarmowego zachowuję się analogicznie jak wyżej ale bardziej pcham się na żywioł (co czasem mnie gubi:P)
2.1. Zaczynamy z dołu, zielona flaga Na tej mapie analogicznie robię jak gdybym zaczynał z góry. Średnie pakują się na górkę, ciężkie i td idą dolną linią.
Obrazek
3. Szturm - bronimy się
3.1. Gramy HT Zależnie jak mnie rozlosuje. Jeśli jestem w "1" to jadę na prawo, ale nie podjeżdżam do wzniesienia przed miasteczkiem, wole schować kadłub za wydmą i modlić się, żeby akurat arta sobie mnie nie wypatrzyła. Gdy zaczynam z "2" to podjeżdżam do górki w połowie lewej strony i tam się kitram :)
3.2. Gramy MT Niezależnie czy zaczynam z 1 czy z 2, pcham się do koryta na środku mapy i staram się świecić.
3.3. Gramy LT nie gram :P
3.4. Gramy TD Analogicznie jak HT
3.5. Gramy Artą Nie mam jakiś super miejscówek, przeważnie siedze w lewym dolnym rogu.
3.6. Jesteśmy na dole stawki HT jak wyżej MT jak wyżej :P
3.7. Jesteśmy OP j.w.
4. Szturm - zdobywamy
4.1. Gramy HT Raczej atakuję lewą stronę (zgrupowanie wroga "2"), podjeżdżam do wzniesienia przy wodzie na środku mapy i strzelam we wszystko co się wychyli.
4.2. Gramy MT Staram się zdobyć i utrzymać koryto :)
4.3. Gramy LT nie gram :P
4.4. Gramy TD upodobałem sobie lewą stronę, nie pcham się na górki po nie można widzieć czołgów z dołu mapy, więc wolę jechać analogicznie jak HT
4.5. Gramy Artą tak jak przy bronieniu się
4.6. Jesteśmy na dole stawki HT analogicznie, ale grając MT bawię się w spotera i kręcę się na środku mapy, raczej nie strzelam tylko staram się podświetlać.
4.7. Jesteśmy OP W miarę możliwości staram się atakować lewą stronę i potem jechać dołem.
Obrazek
5.1. - 6.8. Potyczka Analogicznie jak w bitwie standardowej.

Myślę, że nie zanudziłem Was :) jeśli ktoś ma pomysły inne / lepsze na moją taktykę na tą mapę to będę rad :) Dzielcie się Waszymi patentami na mapki, dosyłajcie inne mapy i taktyki :)

pozdrawiam!

P.S. jak dodawać te cholerne obrazki żeby się wyświetlały w poście ?
Garaż:
CCCP: T-54, ISU-152, IS-7, SU-122-54
Rzesza: Tiger II, Panther II, Indien-Panzer, Tiger P
USA: T1 Heavy, T-29
Francja: AMX 50 120, AMX AC 48
UK: AT-15
ChRL: T-34-2

Odblokowane: IS-4, Obiekt 704, T-32, AMX 50B, E 75, E 50, Leopard PT A, WZ 120, Ferdinand
-> World of Warships - walcz na morzu!
Cacalia

Re: Taktyka milordzie ;)

Postautor: Cacalia » 04 gru 2014, 11:47

Dzieki
Madrian

Postautor: Madrian » 18 gru 2014, 18:03

O boże... następny pseudo poradnik, bez żadnych konkretów, bez wytłumaczenia, po co jak i czemu.
A co jak ta "taktyka" zawiedzie? Jak sobie radzić?
Jakim HT, jakim MT, Jakim LT?

Przykładowo mam dwa medy - M3 Lee i T-28.
To, co oboma mam grać tak samo?

Przeprawa przez górki i szybki rush na bazę wroga. Analogicznie gdy jest nas mało, okopuje się i trzymam pozycję.

Świetna taktyka. No po prostu geniusz prawdziwy. Jak my głupi mogliśmy grac inaczej?
Ale będę wredny - A po co i dlaczego? Czy moim AMX 40 też mam ruszować?
No bo kolega wziął Panterę, a ja mam M7... Czemu nam nie idzie?

1.4. Gramy LT Nie gram lekkimi :P nie lubie i nie umiem. Tu mogą się inni wykazać :)

No choć to jest prawdą. Szkoda, że dla wszystkich punktów.

Kolego, inaczej się gra niskimi tierami, inaczej średnimi, a inaczej wysokimi.
Ważna jest współpraca, nawet gdy reszta teamu się do tego nie pali.
Czasem trzeba się poświęcić i zamiast ganiać za fragami - zająć się "nudnym" spotowaniem, czy samemu jak najdłużej utrzymać flankę.
Jednym czołgiem gra się na szybki rush, innym lepiej kampić. Mimo podobnej roli, poziomu i parametrów, mogą się nadawać do różnych taktyk.

Kluczem jest poznanie własnego czołgu i wykorzystanie go maksymalnie skutecznie.
A przede wszystkim, pamiętanie o tym, że wygrana drużyny to twoja wygrana.
Nawet największy mistrz, jak rozłoży 10 wrogów, a i tak team przegra - będzie tylko stratnym cieniasem.

Nie ma jednej taktyki dla jednego typu czołgów na wszystkich tierach.

Myślę, że nie zanudziłem Was :) jeśli ktoś ma pomysły inne / lepsze na moją taktykę na tą mapę to będę rad :)

Jesteś daleki od zanudzenia kogokolwiek. Od zniechęcenia dość blisko.
W każdym razie, ty nie masz żadnej taktyki na tę mapę, a jedynie grasz intuicyjnie w sposób oczywisty. Nawet nie wiesz, ile mają niektórzy frajdy zdejmując takich "taktyków", w miejscach z góry znanych.

Choćby taka arta. Niektórzy poświęcają mnóstwo wysiłku na dopasowanie miejsca jej rozstawienia, by mieć dobry kąt ostrzału na miejsca, gdzie przeciwnicy się często grupują.
I uwierz, ze wtedy arta może zaskoczyć, kładąc ogień w miejsca pozornie bezpieczne dla wroga. A ty - "Stoję, gdzie stałem, bo po co się ruszać".
Naprawdę porada godna generała... Może cię nawet do sztabu generalnego wezmą...

Napisałeś coś, bez kompletnego przemyślenia. Nic nowego, nic odkrywczego. tylko przyznanie się do powierzchownego traktowania gry.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
warfare102

Postautor: warfare102 » 30 cze 2016, 9:58

myślę, że najważniejsze to po prostu dobrać wspólną taktykę. Żadna inna nie będzie tak skuteczna, jak współpraca. Szczególnie na niższych rankach ;)
Im-Vision - profesjonalne kreowanie firmowej marki!
Madrian

Postautor: Madrian » 10 sie 2016, 13:12

Kluczem jest poznać grę.
Następnie swój czołg. I wiedzieć co nim mogę zrobić, czego lepiej nie zrobić.
Dlaczego jednym czołgiem zdążę przeskoczyć przez tę górkę, a innym mnie w tym miejscu rozniosą na strzępy.
Kiedy poznasz grę, mapy, pojazdy - zaczniesz intuicyjnie rozumieć sytuację ogólną i będziesz wiedział jak ją wykorzystać, albo co trzeba poprawić.
Kiedy się nie pchać na rush, kiedy się wycofać ze straconej pozycji, a kiedy walka jest po prostu przegrana i jedyne co można zrobić to zginąć z uśmiechem na ustach, robiąc jakąś szaloną akcję.
Nikt nie zostanie dobrym taktykiem po przeczytaniu pięciu poradników w sieci, obejrzeniu paru filmików.
Ale po 2 tysiącach bitew zacznie być lepiej. ;)
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
Awatar użytkownika
sirBrokules

Postautor: sirBrokules » 17 sie 2016, 9:22

Moja taktyka.
Na najmniejszej mapie jaka jest nie stoję w miejscu, tylko zjeżdżam najszybciej jak się da w dół równocześnie strzelając do wszystkiego co się rusza po drugiej stronie, ewentualnie taranując wszystko ci się do mnie zbliży i nie daję się zabić. Ewentualnie schować się w budynku i czekać na śmierć.
Europe For Family
Szczecin, ul. Wojska Polskiego 35
kontakt@europeforfamily.pl
drozdzowa

Postautor: drozdzowa » 08 lis 2016, 15:21

Jakie taktyki polecacie?
[url=http://www.drozdzowa.pl]torty na zamówienie Bydgoszcz[/url]
maxxi44

Postautor: maxxi44 » 22 lis 2016, 14:40

No ja własnie tez nie mam takich metod.
______
full article
Ostatnio zmieniony 30 lis 2016, 11:22 przez maxxi44, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
barberoz

Postautor: barberoz » 30 lis 2016, 7:54

Taktyki ustala się zazwyczaj ze współzawodnikami, bo samemu ciężko coś ugrać :P
gfhfhgfhfgh

Wróć do „Poradniki”