Jesteśmy bezbronni - Wargaming wygra prawie zawsze

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
radekswak

Jesteśmy bezbronni - Wargaming wygra prawie zawsze

Postautor: radekswak » 12 cze 2017, 20:55

Witam!

Zgodnie z obietnica wysłałem zapytanie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Niestety muszę przyznać, ze ich odpowiedz i bezradność w stosunku do firmy Wargaming "trochę" mnie przeraziła.

Poniżej treść korespondencji ( chętnie prześle zainteresowanym całość korespondencji na maila):

Moje pytania do Urzędu:

1. Czy firma Wargaming ma prawo do zmuszania klientów do zrzeczenia się swoich praw:

“Niniejszym zgadzam się na natychmiastowe dostarczenie zamówionych przedmiotów. Zrzekam się prawa do wycofania zamówienia po rozpoczęciu procesu dostawy, z wyjątkiem zamówienia zakupu konta premium.”

2. Czy po kupnie pojazdu premium przysługuje mi prawo do jego zwrotu (po 14 lub 30 dniach od chwili zakupu )

3. Czy mam prawo do zwrotu pojazdu premium I domagania się zwrotu pieniędzy, jeśli firma Wargaming zablokuje moje konto na stale. Nawet jeśli od zakupu pojazdu premium minęło kilka lat

4. Czy mam prawo do zwrotu pojazdu premium jeśli w wyniku aktualizacji gry właściwości pojazdu ulegną pogorszeniu

a oto treść odpowiedzi:

Szanowny Panie,
z treści Pana maila wynika, że sprawa dotyczy transakcji transgranicznej. Z tego typu transakcjami mamy do czynienia, gdy konsument dokonuje zakupu towarów lub usług poza obszarem własnego państwa. Ma to miejsce nie tylko w przypadku tradycyjnej sprzedaży towarów, lecz także przy innego rodzaju transakcjach, jak np. zakupy w internecie albo z katalogu wysyłkowego, zaciągnięcie za granicą kredytu konsumenckiego, wykupienie ubezpieczenia, otwarcie konta bankowego, zamówienie usługi itp. Z informacji zawartej na stronie internetowej wynika, że przedsiębiorca to podmiot zagraniczny (Wargaming Group Limited, 105, Agion Omologiton Avenue, Nikozja 1080, Cypr).

Należy pamiętać, że zawarcie umowy poza granicami własnego państwa albo u zagranicznego przedsiębiorcy nie oznacza utraty uprawnień konsumenckich. Jednak z powodu dużych odległości, braku znajomości miejscowych przepisów (o ile nie są one ujednolicone na poziomie europejskim) oraz bariery językowej, nierzadko trudno wyegzekwować uprawnienia z tytułu wady towaru, skorzystać z prawa odstąpienia od umowy albo dochodzić odszkodowania za wadliwe wykonanie usługi.
W tego rodzaju sytuacjach konsumenci mający problem z dochodzeniem swoich roszczeń transgranicznych mogą korzystać z sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECK). Głównym zadaniem centrum jest szerzenie wiedzy o europejskim rynku wewnętrznym oraz pomoc prawna i organizacyjna dotycząca sporów ponadgranicznych.

ECK działają we wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskiej, a ponadto w Norwegii i Islandii. Polski konsument może skorzystać z ich pośrednictwa w razie sporu z zagranicznym sprzedawcą. Może zgłosić się zarówno do polskiego ECK, jak i jego odpowiednika w danym państwie członkowskim UE.
Dzięki funkcjonowaniu sieci ECK także cudzoziemcy lub Polacy przebywający za granicą mogą egzekwować swoje uprawnienia konsumenckie wobec polskich usługodawców lub sprzedawców.

Adresy i dane kontaktowe wszystkich centrów dostępne są na stronie internetowej polskiego ECK (www.konsument.gov.pl).
Centrum przyjmuje skargi zgłoszone na piśmie oraz poprzez formularz na swojej stronie internetowej. Regularnie publikuje przy tym poradniki dla osób dokonujących zakupów za granicą, turystów i podróżnych, korzystających ze sklepów internetowych itp.

Z poważaniem,

tu podpis
-> World of Warships - walcz na morzu!
radekswak

Re: Jesteśmy bezbronni - Wargaming wygra prawie zawsze

Postautor: radekswak » 12 cze 2017, 20:59

Niestety odpowiedzi udzielone przez urząd są zbyt ogólnikowe i nie wnoszą nic nowego.

Dlatego napisałem identyczny list do urzędu ochrony konsumenta w Niemczech.

Mam nadzieje ze za tydzień poznamy opinie Niemców na ten temat.

Pozdrawiam

radekswak

P.S.

wiec jak na razie pozostaje tylko PAYPAL: viewtopic.php?f=26&t=24092
Awatar użytkownika
Kochany Laczek

Postautor: Kochany Laczek » 24 cze 2017, 15:36

Polecam napisanie jeszcze do Rosji, Chin i Izraela
Wszyscy Laczka znają i kochają !!!
marian332

Postautor: marian332 » 30 cze 2017, 10:47

Dobry artykuł, świetnie napisany !
---
asakredyt.pl
Awatar użytkownika
Kochany Laczek

Postautor: Kochany Laczek » 01 lip 2017, 9:25

I jak wygląda sprawa?
Wszyscy Laczka znają i kochają !!!
atick

Postautor: atick » 08 lip 2017, 11:02

Niestety, czasem nie da się zbyt wiele poradzić, zwłaszcza w pojedynkę. Może, gdybyśmy złożyli jakiś pozew zbiorowy, albo chociaż list otwarty, petycję, pod którą mogliby podpisać się wszyscy gracze, coś mogłoby się zmienić w tej materii.
wycena wartości spółki
kamil543

Postautor: kamil543 » 10 lip 2017, 4:57

a dlaczego tak to jest

Postautor: krzysztof54 » 10 lip 2017, 6:50

tak to już jest w Polsce

Wróć do „Poradniki”