Przewodnik po World of Tanks: Zakładanie konta i instalowanie gry.

Poradniki World of Tanks dla prawdziwych czołgistów.
Awatar użytkownika
ard
Posty: 1398
Rejestracja: 10 kwie 2011, 9:00

Przewodnik po World of Tanks: Zakładanie konta i instalowanie gry.

Postautor: ard » 09 sty 2012, 21:22

Krok pierwszy: przygotowania.
Przed ściągnięciem i zainstalowaniem gdy, powinniśmy sprawdzić, czy nasz komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe.

System operacyjny: Windows XP / Vista / 7 - to nie wymaga komentarza.
Procesor (CPU): 2,2 GHz – ponieważ WoT korzysta tylko z jednego rdzenia, ważne jest taktowanie naszego procesora. Gra będzie płynniej chodziła na jedno/dwurdzeniowym procesorze o taktowaniu 2,2 GHz, niż na 6 rdzeniowym z taktowaniem 1,8 GHz.
Pamięć (RAM): 1,5 GB dla Windows XP, 2 GB dla Windows Vista / 7 – jeżeli posiadasz mniejszą ilość pamięci licz się z długim wczytywaniem bitew i częstymi niespodziewanymi wyjściami z gry do pulpitu. Czasem występują problemy z zainstalowaniem gry.
Karta graficzna: GeForce 6800GT z 256 MB RAM / ATI X800 z 256 MB RAM, DirectX 9.0c – aby sprawdzić, czy wasza karta graficzna spełnia te wymaganie proponuję skorzystać z komparatora gpu. W lewym oknie ustawiamy GeForce 6800GT w prawym nasza kartę i porównujemy parametry.
Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c – każda dzisiejsza karta dźwiękowa.
Wolne miejsce na dysku: 3,5 GB – tu trochę wyjaśnię. Aktualny (7.1) klient gry (czyli ten plik, który ściągamy i instalujemy) zajmuje 2.5 GB miejsca na dysku, w czasie instalacji, tworzone są pliki tymczasowe w folderze %temp% (domyślna lokalizacja – dysk C, systemowy), które zajmują około 2,6 GB miejsca na dysku. Zainstalowana gra zajmuje 5,3 GB. Zatem, jeśli ściągamy i instalujemy grę na dysku C: musimy mieć co najmniej 10 GB wolnej przestrzeni dyskowej.
Połączenie z internetem: 128 kb/s – każde dziś dostępne połączenie z internetem. Uwaga: prędkość połączenia nie ma wpływy na płynność gry - ilość wyświetlanych klatek na sekundę (FPS).

UWAGA:
1. Palmpoty - nie obsługują gry.
2. Laptopy - mobilne karty graficzne maja mniejszą wydajność od stacjonarnych. Ponieważ WoT ma dosyć wysokie wymagania co do sprzętu, liczcie się ze spadkiem płynności gry.

Przed przystąpieniem do instalacji gry polecam przeprowadzić defragmentację docelowego dysku instalacji i wyczyścić rejestr systemowy ze śmieci. Ten drobny zabieg przyśpieszy ładowanie gry/map. Najwygodniej skorzystać z darmowego oprogramowania dostępnego w sieci. Polecam do rejestrów ccleaner a do dysku defraggler.

Krok drugi: aktualizacja sterowników karty graficznej bibliotek DirectX.
Sterowniki karty graficznej powinny być aktualizowane w miarę regularnie, gdy tylko pojawią się nowsze wersję. Często bowiem zawierają poprawki, które wpływają na płynność gry, likwidują błędy.
- Sterowniki do kart AMD/ATI.
- Sterowniki do kart Nvidia.
- Sterowniki do kart Intela.
- Cześć laptopów posiada układy graficzne innych producentów. Tutaj radze sprawdzić jaki mamy procesor graficzny i ściągnąć sterowniki ze strony jego producenta. Producenci laptopów często nie aktualizują na swoich stronach sterowników.

Biblioteka DirectX 9.0c, jest niezbędna do uruchomienia gry.
UWAGA: Biblioteki DirectX 10 (Vista) i 11 (Windows 7) nie zawierają w sobie wersji 9.0c!

Krok trzeci: zakładanie konta.
W celu założenia konta musimy wejść na stronę https://worldoftanks.eu/registration/pl/.
Ważne:
- Nazwa użytkownika - nazwa która będa widzieć inni gracze.
- Email - będzie nam potrzebny do logowania do gry i kontaktu z pomocą techniczną Wargaming.net.
- Czy masz kod zaproszeniowy? - w tym temacie (link do tematu lszekga) możecie znaleźć kody zaproszeniowe, dzięki którym dostaniecie na starcie dodatkowy czołg, złoto i konto premium na 24 godziny. Polecam z tego skorzystać.
Czekając na maila potwierdzającego rejestrację możemy się zając pobraniem i instalacją gry.

UWAGA: Nigdy nikomu nie podajemy tych danych. Nawet jeśli będzie się podawał za administratora gry. Nie pożyczajmy konta kolegom!

Krok czwarty: pobieranie gry.
Grę ściągamy tylko z jednego miejsca, oficjalnej strony WoT dla regionu europy http://worldoftanks.eu/pl/update. Jest to ważne ponieważ istnieją trzy serwery gry: rosyjski, europejski i amerykański. Każdy serwer wymaga innego klienta. Mamy do wyboru dwa sposoby pobrania gry. Bezpośrednio albo poprzez torrenta. Polecam tę druga metodę, ze względu ma minimalne wystąpienie ryzyka uszkodzenia pliku podczas pobierania i możliwość jego naprawy. Zalecam użycie utorrenta, dla którego instrukcję znajdziecie tutaj. Ściągnięty plik radzę pozostawić. W razie problemów z grą (głównie przy używaniu modyfikacji), będziemy czasem zmuszeni do jej przeinstalowania.

UWAGA: Klient gry jest powiązany z regionem. Czyli, nie zalogujemy się do gry na kliencie amerykańskim, jeśli konto założyliśmy na serwerze europejskim.

Krok piąty: instalowanie gry.
Sama instalacja nie powinna sprawić nam problemu. Najpierw gra pyta się nas o miejsce wypakowania tymczasowych plików, które możemy później usunąć.

Obrazek

Następnie wybieramy miejsce w którym będzie zainstalowana gra. Po zakończeniu procedury uruchamiamy ją przy pomocy WOTLauncher.exe. W uruchomionym oknie klikając na flagę angielska zmieniamy język gry na polski, klikając na flagę polską.

Obrazek

Po ściągnięciu plików lokalizacyjnych, uruchamiamy grę, logujemy się do niej przy pomocy adresu mailowego i hasła ustawionego przy zakładaniu konta. Pojawi nam się okno z warunkami licencji w celu zaakceptowania musimy przewinąć ją do samego dołu.

Miejsce przeznaczone na dyskusję: KLIK
Zamykam - Grabarzstg
-> World of Warships - walcz na morzu!

Wróć do „Poradniki”