Taktyka do mapy

Awatar użytkownika
Slanek

Taktyka do mapy

Postautor: Slanek » 03 lut 2011, 9:58

W tym temacie piszcie jaką mapę lubicie i napiszcie jaką macie taktykę grając na niej..
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Fylypo

Re: Taktyka do mapy

Postautor: Fylypo » 03 lut 2011, 10:19

Ostatnio grając na Pagorkach startując z dołu mapy objeżdżam prawą stroną wzgórze na które wszyscy się pchają. Oczywiście jadę u stóp wzgórza, broń boże przez wioskę. Tam między zabudowaniami czasem znajdzie się kilku wrogów, ale gdy ich nie ma lub szybko się z nimi uporamy, to od tyłu atakujemy wroga, który pcha się na wzgórze a jest związany walką z naszymi czołgami. Podstawowym warunkiem jest szybkie objechanie wzgórza żeby w porę odciążyć naszych i dobrać się do dupska wrogom. Natomiast gdy zaczynam z góry to robię to samo tylko, że odwrotnie. Kiedy moi jadą na wzgórze, ja plus kilku innych jedziemy na wioskę i próbujemy zatrzymać cwaniaków, którzy chcą dobrać się naszym do dupy ;)
Awatar użytkownika
Crazied

Postautor: Crazied » 03 lut 2011, 10:46

Nie rozumiem idei tematu, w którym każdy podaje SWÓJ styl gry.
Taktyki na mapę są drużynowe, powinno się opisywać jak drużyna powinna się zachowywać na danej mapie.
Bo ktoś to przeczyta, zobaczy, że 8 osób na Pagórkach jeździ przez wioskę, i w następnej bitwie 14 graczy pojedzie na wioskę gdzie zatrzymają ich dwa czołgi przeciwnika (na faktach) a reszta ich od bagien i góry wystuka.
Poza tym, taktyka zmienia się w zależności od tego co ma przeciwnik, a może nie tyle co taktyka, co rozkład sił na poszczególnych kierunkach natarcia. Bo droga dobra do jazdy gdzie przeciwnik ma głównie mediumy już taka nie jest gdy ma TDki.
No i taktyka zależy też bardzo od tego czym my sami jeździmy.

Dlatego idea tego tematu jest dziwna jakaś. No chyba, że autor lubi sobie po prostu poczytać.
Bo wątpię, żeby np grając TD stosował taktyki MT. Ale proszę bardzo, niech jedzie scoutować :D

Moja taktyka: jechać przed siebie i kosić przeciwników.
FAQ: viewtopic.php?f=28&t=2178
PROSZĘ WAS HELP FAST PODAJCIE JAKIES NR FONA ALBO GG ALBO SKEJPA ŻEBY TO SZYBKO ZROBIĆ OK
Obrazek
Awatar użytkownika
Fylypo

Postautor: Fylypo » 03 lut 2011, 11:01

To co napisałem o pagorkach sprawdza się w przypadku kiedy gram ms-1 albo T 26 i bitwy są maksymalnie do 2 bądź 3 tieru (ostatnio założyłem drugie konto tam sobie śmigam na takich tierach). Tam są wtedy same lekkie czołgi, ewentualnie czasem się trafi jakiś medium. Oczywiście nie zawsze wychodzi to co pisałem, ale generalnie gracze z tych tierów bokiem przez bagna nie cisną, tylko koncentrują się na tym centralnym wzgórzu. Poza tym jadąc od dołu, ci którzy ustawią się na górce obok drugiej bazy też nie mają za dużych szans, żeby ściągnąć mnie z takiej odległości. Oczywiście jak pojawiają się niszczyciele, albo artyleria to cały te sposób grania na tej mapie idzie się walić.
Awatar użytkownika
Slanek

Postautor: Slanek » 03 lut 2011, 13:16

Crazied pisze:Nie rozumiem idei tematu, w którym każdy podaje SWÓJ styl gry.
Taktyki na mapę są drużynowe, powinno się opisywać jak drużyna powinna się zachowywać na danej mapie.
Bo ktoś to przeczyta, zobaczy, że 8 osób na Pagórkach jeździ przez wioskę, i w następnej bitwie 14 graczy pojedzie na wioskę gdzie zatrzymają ich dwa czołgi przeciwnika (na faktach) a reszta ich od bagien i góry wystuka.
Poza tym, taktyka zmienia się w zależności od tego co ma przeciwnik, a może nie tyle co taktyka, co rozkład sił na poszczególnych kierunkach natarcia. Bo droga dobra do jazdy gdzie przeciwnik ma głównie mediumy już taka nie jest gdy ma TDki.
No i taktyka zależy też bardzo od tego czym my sami jeździmy.

Dlatego idea tego tematu jest dziwna jakaś. No chyba, że autor lubi sobie po prostu poczytać.
Bo wątpię, żeby np grając TD stosował taktyki MT. Ale proszę bardzo, niech jedzie scoutować :D

Moja taktyka: jechać przed siebie i kosić przeciwników.

Właśnie ten temat nie jest ogólny tylko po to żeby wrazić siebie,własną prywatność i być może jakiś inny "czołgista" grający tą samą taktyką będzie miał chęć zagrania z "bratnią duszą" :mrgreen:

A czytać o historiach innych to lubię bardzo :lol:
Awatar użytkownika
rafsme

Postautor: rafsme » 03 lut 2011, 15:58

nie ma czegoś takiego jak taktyka dla jednego gracza. To się nazywa random. Temat powienien brzmieć: Jak grasz randomowo
Obrazek

My garage:
Is7 , Is4, Is3, leopard, bt2, S51, t34(going to be t54 in future)

Champions Battle League - Gold and Silver, Junior Battle League - Gold and Silver, Western Closed Beta Championship - Bronze
Awatar użytkownika
Slanek

Postautor: Slanek » 03 lut 2011, 18:11

rafsme pisze:nie ma czegoś takiego jak taktyka dla jednego gracza. To się nazywa random. Temat powienien brzmieć: Jak grasz randomowo

moge zmienić :)
Awatar użytkownika
Slanek

Postautor: Slanek » 04 lut 2011, 14:08

Ja np.najbardziej lubię mapę El Haluf ale opisze Piaszczystą rzekę.
Gdy zaczynam na dole(bliżej miasta) bardzo lubię "przysnajperzyć" więc podjeżdżam z 50m do małego wzniesienia(obok jest kilka palm :)) gdy jakiś czołg jest w mieście i ode mnie dostanie nie ma pojęcia z kąd został oddany strzał i w ten sposób moja drużyna jadąca od boku ma element zaskoczenia bo koleś nie wie z kąd strzelają... a gdy już tam wszystkich wybijemy wystarczy cofnąć 20m i mamy widok na nadjeżdżające pojazdy z prawej strony :P

Prawie zawsze się sprawdza i dużo expa za zniszczenia i uszkodzenia (głównie uszkodzenia :) chyba że działko ma duże pene ;ppp )
wojtekimbier

Postautor: wojtekimbier » 05 lut 2011, 19:58

Ja raz bylem na mapie malinovka . Jeden koles napisal : dawajcie , wszyscy na frontalny atak , cos takiego (nie pamietam dokladnie) a potem : co zaszkodzi raz sprobowac . 10 naszych czolgow przez srodek ruszylo juz na poczatku a mediumy przez las i wygralismy 15 > 1 :D bo oni jeszcze nie zdazyli zajac pozycji i tylko kilka, moze kilkanascie strzalow padlo w nasza strone. Bylem tak oszolomiony ze sam bym w taka bitwe nie uwierzyl , koles mial jednak racje . Od tej pory zawsze zachecam zeby wszyscy ruszyli do ataku i jak sie sluchaja to wygrywamy zawsze . Osobiscie uwazam ze to najlepsza taktyka na malinovke 4ever , a tak to zawsze bronilem bo jak mozna nie wykorzystac tych nieniszczacych sie budynkow jako oslony .
Obrazek
Rosomak69

Postautor: Rosomak69 » 06 lut 2011, 8:15

Właściwie to generalnie taktyka zależy czy jest artyleria czy nie.
Jeżeli nie ma należy atakować silnym zgrupowaniem .Jeżeli jest arty to taka taktyka może mieć opłakane skutki , gdyż wystarczy że natkniemy się na mądrego i dobrze ukrytego wroga który wykryje nas szybciej i przekaże dalej nie zdradzając pozycji.
A tak naprawdę to jest jak w życiu czasami ryzyko frontalnego ataku się uda czasami nie ,czasami cały atak rozbija się o silnie zakampowaną obronę , czasami taka obrona na siłę prowadzi to totalnej klęski.

Wróć do „Ogólny”