Regulamin forum World-Of-Tanks.pl

Sprawy organizacyjne dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
Nadchodze
Posty: 157
Rejestracja: 10 lip 2010, 16:50

Regulamin forum World-Of-Tanks.pl

Postautor: Nadchodze » 02 sie 2010, 10:16

Regulamin forum World-Of-Tanks.pl

Rozwój forum wymaga przestrzegania kilku zasad które zapewnią porządek. Zasady te muszą być przestrzegane bez wyjątku. Wszystko dla dobra społeczności graczy World Of Tanks.

Postanowienia wstępne

1 - Administracja forum (w skrócie Administracja) to ogół osób z uprawnieniami pozwalającymi na zarządzanie forum.

2 - Użytkownikiem forum (w skrócie Użytkownik) nazywamy każdą osobę, która zarejestruje się na forum. Użytkownik forum może posiadać jedno konto.

3 - Zarządzanie forum to możliwość edycji wpisów użytkowników, kasowanie wiadomości, przeglądanie i zapisywanie adresu IP użytkownika forum oraz możliwość usunięcia/zablokowania jego konta. Zarządzanie forum to także możliwość dodawania nowych działów, przenoszenia ich w inne miejsca oraz ich edycja.

Postanowienia ogólne

4 – Na forum zabrania się Użytkownikom i Administracji:
- Łamania praw autorskich (Ustawa o Prawach Autorskich z dnia 4 lutego 1994r.)
- Propagowania nienawiści rasowej i religijnej (art.23 K.C. oraz art. 194,195,196 K.K.)
- Obrażania osób publicznych (art. 23 K.C.)
- Publikacji wulgarnych wypowiedzi (Ustawa o Języku Polskim z dnia 7 października 1999r.)
- Umieszczania prywatnych danych osobowych i teleadresowych oraz innych szczególnie wrażliwych.

5 – Na forum zabrania się Użytkownikom umieszczania informacji:
- Noszących znamiona ofert sprzedaży lub reklamowych, produktów i usług nie związanych z firmami posiadającymi pisemną umowę o współpracy z Administracją lub wydawcą gry World of Tanks.
- Odnosników do sklepów i aukcji internetowych oferujących sprzedaż wirtualnych przedmiotów, takich jak wirtualne złoto, konta do gry, postaci z gry, przedmioty z gry. Wyjątek mogą stanowić jedynie zaakceptowane wcześniej przez Administracje, oferty nie noszące znamion zorganizowanej działalności gospodarczej.
- Propagujących lub reklamujących stosowanie botów i innych programów ingerujących w pliki klienta gry lub automatyzujących rozgrywkę.
- Użytkownik wobec którego zostaną postawione, poparte niezbitym materiałem dowodowym, zarzuty stosowania takich programów zostanie zablokowany.
- Pomagających łamać regulamin gry World Of Tanks, lub mających na celu oszukanie innych graczy.
- Mających na celu wyłudzenie wrażliwych danych innego Użytkownika. Na przykład takich jak login, hasło, numer karty kredytowej czy dane teleadresowe.

6 – Każdy Użytkownik jest zobowiązany do zachowania porządku na forum.
- Avatar Użytkownika nie może mieć większego rozmiaru niż 130 x 130 pikseli.
- Maksymalny rozmiar pliku avatara to 15500 bajtów
- Maksymalna długość podpisu to 300 znaków. Podpis nie może w sposób wyraźny utrudniać czytania forum innym Użytkownikom. Administracja forum może edytować lub usuwać podpisy Użytkowników.

- Użytkownik zobowiązuje się do stosowania czytelnej czcionki i formy wypowiedzi.

7 -Zabronione jest używanie w postach koloru zielonego, jak i czerwonego gdyż są to kolory przeznaczone wyłącznie do użytku administracji.

Postanowienia końcowe

8 – Użytkownik publikujący swoją wypowiedź upoważnia Administrację do:
- Zapisywania, przetwarzania i obróbki wypowiedzi. W pamięci komputera i nośnikach danych, jak również w formie drukowanej lub audiowizualnej.
- Włączenia jej (lub jej części) do innych publikacji i opracowań.

9 – Administracja posiada możliwości techniczne do archiwizowania i analizowania danych telemetrycznych, nazwy hosta i adresu IP Użytkownika przez nieokreślony czas. Takie informacje mogą zostać przekazane upoważnionym organom, w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa lub na prośbę takich organów.

10 – Administracja nie bierze odpowiedzialności za treści wypowiedzi Użytkowników. W przypadku treści łamiących regulamin forum lub prawo, podejmie niezwłoczne działania celem ich usunięcia lub zarchiwizowania w niedostępnym dla Użytkowników miejscu, pozostawiając je do dyspozycji odpowiednich organów ścigania.

11 – Interpretacja regulaminu lub prawa pozostaje po stronie Administracji.

12 – Regulamin wchodzi w życie dnia 02 sierpnia 2010 roku. Użytkownik rejestrując się na forum, oświadcza tym samym że się z nim zapoznał i go zaakceptował.

13 – W sprawach nie opisanych w regulaminie decyzję podejmuje Administracja.

14 - Awatary, podpisy, posty:

Kod: Zaznacz cały

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.


15 - Użytkownik rejestrując się na forum, oświadcza również że zapoznał się z systemem kar panującym na tym forum oraz go akceptuje - viewtopic.php?f=35&t=5402_____________________________________________________________________________
06.08.2010 r
Dodano punkt 7 stanowiący o zakazie używania koloru zielonego i czerwonego gdyż są one zarezerwowane dla administracji.
Punkt 7 obowiązuje od 06.08.2010 r.
Posty w których użyto koloru zielonego przed dniem 06.08.2010r NIE zostaną skasowane.

_____________________________________________________________________________
09.08.2011 r
Zmianie uległa część punktu 6 dotycząca podpisów.

_____________________________________________________________________________
08.02.2012 r.
Dodano punkt dotyczący danych zawierających symbole czy treści niezgodne z K.K.
-> World of Warships - walcz na morzu!

Wróć do „Forum - Regulamin i komunikaty!”