KOMUNIKAT MODERATORA PROWADZĄCEGO

Sprawy organizacyjne dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
lszekg

KOMUNIKAT MODERATORA PROWADZĄCEGO

Postautor: lszekg » 07 maja 2012, 21:19

Odezwa do ludu forumowego

Towarzysze i Towarzyszki! Jako obiecywałem w mej przemowie na SB (dnia pamiętnego, kiedy odebrałem tytuł Moderatora Prowadzącego Dział Ogólny), zamierzam usprawnić ów dział przez segregację i standaryzację tematów, by stał się wspaniałą zdrową tkanką, naszego Forumowego Organizmu.

Poczyniłem już w tej dziedzinie znaczące postępy. Między innymi utworzyłem temat o ewentach, połączyłem w jeden wszystkie 4 tematy o czitach w WoT, dokonałem standaryzacji tematu "Błędy w grze" i wprowadziłem Comiesięczny Czyn Konserwacyjny (CCK) zwany też Pracami Konserwacyjnymi, oraz Lewatywą Modowską.

Jednak jak do każdej tkanki, tak i do tej dostają się rzeczy niepożądane. Wirusy, bakterie i pasożyty, żywiące się komórkami naszego Działu. Rozprzestrzeniają się one szybko, prowadzą do gangreny i rozkładu owej tkanki.

Tak. Tymi wirusami są durne tematy! Tak. Bakterie to spamerzy, narzekacze na Crazieda, strzały za zero, na OP ruskich. To płaczki wszelakiego sortu, tworzące po 150 tematów o jednym i tym samym! TAK. Pasożytami są reklamy, które cichcem na Forum wnikają i powodują demoralizację pobliskich użytkowników i destabilizację w naszej Braci!

Nie tylko ja, ale i cała Jednostka Moderatorska, dążymy do eliminacji tego elementu wywrotowego! Robimy wszystko co możemy, by nasz Organizmy był zdrowy i silny! Ale nie jesteśmy w stanie tego zrobić bez Was Towarzysze i Towarzyszki. Tak! Wy też jesteście odpowiedzialni za to Forum! Nie jesteście w stanie zrobić wszystkiego. I doskonale to rozumiemy! Jednak bez waszej pomocy, nie jesteśmy w stanie odpowiednio szybko reagować, przez co dajemy elementowi wywrotowemu szansę na dalszą egzystencję na Forum! Na dalsze brużdżenie tuż pod naszymi nosami! Na dalsze zakładanie płacz-tematów, spamowanie, czy też off-topic!

Zastanówcie się, Towarzysze i Towarzyski.
Jeśli nie uda nam się tego powstrzymać, przyjdzie pora na kolejne Działy! Na kolejne tematy! Może następny będzie Twój temat, Towarzyszu, lub Towarzyszko? Co wtedy zrobisz? Zaczniesz flamewar? Przeklniesz na SB? A może założysz Płacz-Temat? Nie tędy droga!
Musimy zapobiegać! Musimy przeciwdziałać!

Dlatego:
1. Zanim założysz temat - zapoznaj się z innymi tematami w dziale:
a) Sprawdź, czy dany dział jest przeznaczony dla tego typu tematów. Niektóre są bardziej wyspecjalizowane od innych:
-pytania zadajemy w działach "Pytania początkujących graczy" i "Pomoc"
-tematy o czołgach zakładamy w dziale "Czołgi"
-o pierdołach dyskutujemy w działach "Off-Topic"
b) Sprawdź również, czy temat który chcesz założyć już nie istnieje.
-zazwyczaj używaj do tego opcjiszukaj. Oszczędzi ci ona dużo kłopotów z przeszukiwaniem działów i moderacją.
-w dziale czołgi znajdują się cztery subdziały. Każdy dla innej nacji. Każdy subdział, posiada spis treści. Zanim napiszesz nowy temat o danym czołgu, zajrzyj doń i upewnij się, czy nie dublujesz.

2. Zanim wyślesz post, również pierwszy post tematu - zastanów się:
a) Czy post traktuje o temacie?
b) Czy post jest zgodny z zasadami ortografii (szczególnie), interpunkcji (też by się przydała) i składni (najważniejsze!) języka polskiego?
c) Czy post zawiera przekleństwa, lub treści uznawane za obraźliwe lub gorszące?
d) Czy post zawiera coś więcej niż, np. zdjęcie lub filmik?
e) Czy post zawiera ZABRONIONE kolory? Czerwony lub zielony?
f) Czy cytat, zamieszczony w poście, jest krótki, a jednocześnie daje do zrozumienia co chciałeś przytoczyć?
Zwykle ponowne przeczytanie całego postu przed wysłaniem, pozwala na wyeliminować takie błędy.

Jak również:
1. Gdy widzisz post lub temat łamiący podstawowe zasady regulaminu (klnie, obraża, spamuje, flejmuje, nie da się go rozczytać itd.) Używaj opcji "Raportuj" (czerwony wykrzyknik przy poście).

2. Gdy widzisz kogoś urządzającego flejm lub spam na SB, informuj o tym w PW moderatorów globalnych!

FORUM TO NASZA WSPÓLNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!
BĄDŹMY TEGO ŚWIADOMI!

Podpisał:
Moderator Prowadzący Dział Ogólny
lszekg
Obrazek
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Bunduk

Re: KOMUNIKAT MODERATORA PROWADZĄCEGO

Postautor: Bunduk » 07 maja 2012, 22:21

No dobra, więc o czym właściwie piszesz? :P Bo to trochę takie lanie wody. Każdy rozgarnięty to wie, a ci którzy nie zrozumieją nie będą czytać a tym bardziej się stosować. Niech stoi, nawet to przypnij... tylko po co :)

Jak również:
1. Gdy widzisz post lub temat łamiący podstawowe zasady regulaminu (klnie, obraża, spamuje, flejmuje, nie da się go rozczytać itd.) Używaj opcji "Raportuj" (czerwony wykrzyknik przy poście).

2. Gdy widzisz kogoś urządzającego flejm lub spam na SB, informuj o tym w PW moderatorów globalnych!

Dla konfidentów ;o
Awatar użytkownika
lszekg

Re: KOMUNIKAT MODERATORA PROWADZĄCEGO

Postautor: lszekg » 08 maja 2012, 6:53

Kiedy sprzątałem ten cały gnój, natchnęło mnie. :) Sam nie wiem czemu to wyszło takie długie. Przy następnym czyszczeniu, zamierzam to wywalić.

No, chyba że KC się spodoba. :P
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Forum - Regulamin i komunikaty!”