Problem z ekranem

Awatar użytkownika
ViRRuSxXx

Problem z ekranem

Postautor: ViRRuSxXx » 16 paź 2011, 10:08

Witam mam pewien problem z laptopem poprostu tak z dupy ekran się strasznie przyciemnił (widać coś dopiero jak się firanki zasłoni) próbowałem już Fn + f8 by rozjaśnić nie działa
ustawienie zaśilania na wysoką wydajność nie działa odpalenie z bateri nie działa z kabelka nie działa podłączyłem do telewizora i obraz jest bardzo dobry tylko na laptopie gówno widać
laptop to : HP Pavilion dv6-1215ew
Windows : 7 32bit
ram: 3gb
procesor : AMD athlon(tm) x2 Dual-core QL-65 2.10 GHz
Karta graficzna : ATi mobility Radeon HD 4530 series
za wszelką pomoc bardzo dziękuję :)
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
ard

Re: Problem z ekranem

Postautor: ard » 16 paź 2011, 16:13

Tylko w WoT? Zmień profil zarządzania energią.
Poradniki:[spoiler]Przewodnik po World of Tanks: Zakładanie konta i instalowanie gry.
Vademecum przetrwania - czyli nie daj się zabić.
Warto wiedzieć.
Za co dostaje się doświadczenie.
Zasady Walki.[/spoiler]Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 16 paź 2011, 16:30

Jeżeli na telewizorze jest ok a przy takich samych ustawieniach na ekranie laptopa bardzo ciemny obraz, to może to być uszkodzony inwerter.Wymiana na nowy w serwisie to nie jest jakiś duży koszt w zależności od laptopa od 70-200zł.Może to być również uszkodzenie podświetlenia matrycy -tu koszty naprawy mogą wzrosnąć nawet do 600zł.Oczywiście mogą być również inne przyczyny podałem takie które wydają mi się najbardziej prawdopodobne.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
Awatar użytkownika
ViRRuSxXx

Postautor: ViRRuSxXx » 16 paź 2011, 17:28

ard pisze:Tylko w WoT? Zmień profil zarządzania energią.

1. nie tylko wot nawet do biosu nie mogę wejść bo nic nie widać chyba że podłączę laptopa do telewizora to na telewizorze wszystko ładnie ale laptop dalej przyciemniony
2. grzebałem już w zarządzaniu energią i nic mi to nie dało
Awatar użytkownika
ard

Postautor: ard » 16 paź 2011, 17:31

ViRRuSxXx pisze:1. nie tylko wot nawet do biosu nie mogę wejść
Serwis.
Poradniki:[spoiler]Przewodnik po World of Tanks: Zakładanie konta i instalowanie gry.
Vademecum przetrwania - czyli nie daj się zabić.
Warto wiedzieć.
Za co dostaje się doświadczenie.
Zasady Walki.[/spoiler]Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem
Awatar użytkownika
ViRRuSxXx

Postautor: ViRRuSxXx » 16 paź 2011, 17:35

Niestety też mi się tak zdaje ;/
duckkiller

Postautor: duckkiller » 20 paź 2011, 10:23

Koszt invertera okolo 100 zlotych. Mozna to wymienic samemu. Inverter jest ulokowany przwaznie pod matryca. Odkrecasz ramke (obudowe matrycy). Inverter jest podlaczony 2 kabelkami - jednym do kabla LCM a dugim do matrycy. Robota latwa jesli masz obycie ze srubokretem. Trzeba tylko uwazac zeby nie polamac zatrzaskow obudowy.

Masz jakies 70% ze to wlasnie ta czesc.

Drugi problem to mozliwosc uszkodzenia lampy podswietlajacej matryce. To taka miniaturowa swietlowka zabudowana w ekranie - da sie to wymienic samemu ale to juz wyzsza szkola jazdy - trzeba pogrzebac w samej matrycy. Do tego ciezko kupic toto polutowane z kabelkami wiec dochodzi przelutowanie w 2 miejscach. To jakies 25 % szans.
5% to inne uszkodzenia (moze byc problem z tasma, moze byc z elektronika w matrycy itp).
Osobiscie zaczalbym od invertera - malo roboty, maly koszt czesci a spora szansa ze naprawisz lapka.
Forum uzywam w pracy... Przepraszam, ale nie mam tu polskich czcionek.

Wróć do „Off Topic - Sprzęt i Oprogramowanie”