Lista modyfikacji za które można wyłapać bana

Wszystko to co dotyczy zmian czołgu.
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Lista modyfikacji za które można wyłapać bana

Postautor: Abrakadabra77 » 24 lut 2013, 20:16

20 II 2013 r na serwery rosyjskie wprowadzono mały patch przynoszący poprawkę do klienta gry umożliwiającą wykrycie NIEDOZWOLONYCH MODYFIKACJI. Poprawka ta w najblizszym czasie ma zostac wprowadzona na serwer europejski.
Lista modyfikacji za które można się pożegnać z kontem
a) Free camera mod
[spoiler][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c3T-Iq0x2q8[/youtube][/spoiler]
b) skórki 3d z weakspotami
[spoiler]Obrazek[/spoiler]
c) usuwanie liści
d) laserowy wskaźnik celu
e) modyfikacje zmieniające wyświetlanie tracerów

EDYCJA
Z rozmów z ruskimi ludziami z serwerów RU wychodzi ze również niektóre z modyfikacji wskaźnika kierunku z jakiego otrzymaliśmy postrzał mogą powodować problem z banem :) Przypuszczam że chodzi o te które przedłużają czas wyświetlania tego wskaźnika coś w stylu utrwalania tracerów

EDYCJA nr 2
UWAGA!

Panie i Panowie,
czas na oficjalną informację:
update sprawdzający stan modów NIE będzie instalowany na serwerze EU. Proszę się nie obawiać, że ktoś nagle zostanie zbanowany za niewinność. Jeśli faktycznie narzędzie do sprawdzania modów zostanie kiedyś zastosowane na serwerze EU to zostaniecie o tym poinformowani.

Nie zmienia to oczywiście faktu, że nie polecamy stosowania modów które dają nieuczciwą przewagę w grze - ale nie będziemy instalować jutro ( czy pojutrze, czy w ogóle w najbliższej przyszłości i BEZ zapowiedzenia ) narzędzi sprawdzających legalność modów.

Z poważaniem,
Falathi
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
wacmann

Re: Lista modyfikacji za które można wyłapać bana

Postautor: wacmann » 06 lip 2014, 9:52

Właśnie otrzymałem bana - blokada konta na 7 dni! Nie używam żadnych modyfikacji zabronionych (Dj Virus). Nie wiem za co konkretnie ten ban. Oto cytat z maila : "This is an automated e-mail to inform you that following our internal audit, your account was suspended for 7 days due to the violation of chapter 4.06 of our game rules.

You can read more about them on the following page: http://forum.worldoftanks.eu/index.php? ... ame-rules/

Please note that our decision is based on a very thorough investigation and cannot be overturned.

You are kindly requested to abstain from actions that violate the Game Rules or EULA. In case violations are detected during future check-up procedures your account will be suspended permanently.

We are sorry that we had to take such a hard decision, but please note that our aim is to guarantee fun, fair play and strategic satisfaction to all our players."
Może ktoś wie o co może chodzić i czy można "coś" z tym zrobić ?
Awatar użytkownika
Yuki

Postautor: Yuki » 06 lip 2014, 10:30

Dobra - wypowiem się.

Po pierwsze - dziwię się, że tylko 7 dni a nie perm. Ciesz się, że trafiłeś na łaskawego admina.

Po drugie - czytanie nie boli (google translate też) :
4.06. Using bots, clickers, macros, keyboard and mouse recorders, or any other similar methods to accumulate credits and experience without the participation or with passive participation of the player within the battle.

Co możesz z tym zrobić? - Iść poopalać się na słoneczku przez tydzień :)
Obrazek
wacmann

Postautor: wacmann » 06 lip 2014, 10:48

Poopalać się....pewnie trzeba tak zrobić... . Dalej jednak nurtuje mnie pytanie za co konkretnie ten ban. "wszelkie inne podobne metody w celu zbierania kredytów i doświadczeń". Czyli konkretnie co? Używam modu Dj Virus, a w nim podobno nie ma nic niedopuszczalnego...!
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 06 lip 2014, 10:53

Hmm może to o to chodzi
Acurate Damage Indicator 9.1 - Dokładniej pokazuje skąd otrzymaliśmy trafienie.

vs
Z rozmów z ruskimi ludziami z serwerów RU wychodzi ze również niektóre z modyfikacji wskaźnika kierunku z jakiego otrzymaliśmy postrzał mogą powodować problem z banem Przypuszczam że chodzi o te które przedłużają czas wyświetlania tego wskaźnika coś w stylu utrwalania tracerów

Działanie modów za które można dostać bana ( nie jest to konkretna lista modów)
No modifications shall be created which, according to Wargaming.net, bring undesirable changes to the gameplay of Wargaming.net Games. The list includes, but is not limited to:
    5.1. Transparent textures on game objects penetrated by game armament.
    5.2. Replacement of game models with collision models.
    5.3. Explicit highlighting of game objects that may seem dangerous as non-hazardous (e.g., white
    textures on destroyed tanks).
    5.4. Any changes to auto-aim (e.g., leading targets, automatic targeting of vulnerable areas).
    5.5. Fixing for the player the position of the other players that are not visible by the rules of the game
    visibility (locking the position of the player that disappeared from sight on map by tracer flares, display of the name of an enemy player that inflicted a non-critical hit remaining out of sight, etc.).
    5.6. Fixing the destruction of destructible objects on the minimap.
    5.7. Camera which is not attached to the position of a player, a “free” camera, able to move in three
    dimensions, and the use of artillery mode for other types of vehicles.
    5.8. Using keyboard macros in game situations (e.g., automation of work of “manual fire
    extinguisher”, except for an automatic shot from a reloaded weapon).
    5.9. Indication of an aiming point of other players which is different from its visual representation
    based on the position of a standard, unmodified 3D vehicle model operated by the player.
    5.10. Full or partial automation sending a vehicle to battle, its operating and firing (use of bots).

EDYCJA
Hmm Opinia kolesia co robi moda
White Dead Tanks HD 9.1 - Mod maluje wraki czołgów na biało dzięki czemu jeśli nasz przeciwnik chowa się za wrakiem, łatwiej go zauważyć. (Według wszelkich doniesień mod jest LEGALNY

vs Terms and Policies Wargamingu
5.3. Explicit highlighting of game objects that may seem dangerous as non-hazardous (e.g.,white
textures on destroyed tanks
).
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
wacmann

Postautor: wacmann » 06 lip 2014, 13:27

Własnie dostałem odpowiedź od WOT dotyczącą blokady: "Your account has been suspended permanently for using additional software in the game or leeching (joining battles without participation for accumulating experience). The violation was reported by Automated Anti Bot and Leeching System. The ban was given according to the punishment instructions and the decision is final.". Jeżeli dobrze zrozumiałem, to chodzi o używanie "bota", który automatycznie gra za mnie i nabija mi punkty doświadczenia. Po za tym podobno otrzymywałem automatycznie powiadomienia o tym fakcie. Niestety nic takiego nie zauważyłem, albo nie wiem gdzie to jest (gdzie się ukazuje). Oczywiście niczego takiego nie używam. Gdyby nawet "zainstalował się piracko, to widziałbym to bo przybywało by mi punktów nie wynikających z gry (a nic takiego nie było!). Może po odblokowaniu muszę przeinstalować grę...? Nie wiem też gdzie ukazują się te monity o używaniu nielegalnego oprogramowania..?
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 06 lip 2014, 14:34

Heh z komunikatu jaki podałeś to już nie masz konta :) A zawieszone ono zostało bo automatyczny system wykrywania botów Cię wyłapał. Z wargamingowego na nasze - grałeś jak ostatnia łajza i inni gracze zaczęli zgłaszać raporty na ciebie, musiało być tych raportów minimum 25 w jednym dniu i wzięli cie pod lupę a następnie uznali że faktycznie jesteś botem ewentualnie reprezentujesz poziom gry bota i cię zbanowali . I dobrze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Yuki

Postautor: Yuki » 06 lip 2014, 15:37

< uprzejmy Yuki>

Jeśli nie skończy się na 7dniach tylko na permie, to support pozwoli Ci JEDNORAZOWO wyczyścić swoje konto i rozpocząć od nowa (z tego co pamiętam w tym przypadku gold i prem tanki pozostaja jako jedyne).
Obrazek
wacmann

Postautor: wacmann » 06 lip 2014, 15:58

..no tak, tylko czy jest sens skoro zostałem "ostatnią łajzą" (choć obserwując innych graczy nie uważam, że aż tak odbiegam od sposobu ich gry). Jeżeli wystarczy napisać 25 raportów danego dnia (w którym komuś "nadepnęło się na odcisk", a ten ma dużo "kumpli") to też coś nie tak.... . Szkoda, bo gra jest fajna....., ale poziom niektórych jej użytkowników nie łapie się w granicach żadnych norm.
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 06 lip 2014, 16:06

25 raportów powoduje że nadzór gry zaczyna ci się przyglądać i rejestrować twoje poczynania a następnie albo odpuszcza albo podejmuje działanie czyli daje bana - i jestem zdziwiony że nie piszesz że już kiedyś dostałeś bo jednak WG nie banuje premamentnie ot tak od pierwszego strzału
Obrazek

Wróć do „Modyfikacje”