Seria BT/wpływ Land Lease na II Wojnę Światową

Historia broni pancernej i konfliktów z jej udziałem
WFH

Re: Seria BT/wpływ Land Lease na II Wojnę Światową

Postautor: WFH » 30 maja 2012, 14:38

krwawa_rozprawa pisze:To już się robi nudne. Powtarzasz swojego kolegę, który o butach i oponach pisał wcześniej. A jeszcze wcześniej w linku dałem wam PEŁNY TEKST UMOWY i do tego zestawienia ile czego. 4mln opon czy ileś tam amunicji robi na was jakieś mega wrażenie, podczas gdy po prostu taka była umowa. A ile dostali Angole? Co w tym takiego dziwnego, że Armia Czerwona dostała sprzęt SKORO TAKĄ DECYZJĘ PODJĘTO? Mieli im przysłać 10 czołgów i skrzynię kapusty z wołowiną, którą jeszcze ktoś otworzył i połowę wyjadł?

Wszystko fajnie poza tym, że sowieci do dnia dzisiejszego (czyli konkretnie prawny spakobierca ZSRS - FRosyjska) nie wywiązali się ze swojej części umowy. Zresztą L-L miał dla WBrytanii, zupełnie inny charakter, niż dla ZSRS (bd jego część zaspakajała potrzeby ludności cywilnej)

krwawa_rozprawa pisze:Najpierw poczytaj jak ta Aircobra wpadała w korkociąg. I jak wymontowywaali działka skrzydłowe dla lepszej manewrowości. Poza tym to było dopiero nad Kubaniem. Józek miał więcej orłów niż tylko jeden Pokryszkin.

Heh rozumiem, dziwnym trafem sowieccy piloci komplementowli te maszyny, może dlatego, że nie miały skołonności do rozpadania się w powietrzu po przekroczeniu 650km/h, nie truły pilotów spalinami z silnika, można z nich było wyskoczyć na spadochronie przy prędkości zawrotnej prędkości 350km/h, czy tam można było na nich lecieć na pełnej mocy silnika dłuzej niż 10minut - bo to były przypadłości z jakimi stykał się jeden tylko jak chociażby
Ła -5FN.
Zresztą co do innych "orłów Stalina" to czy nie jest dziwne, że wśród 10 najlepszych sowieckich pilotów 4 latało na P-39 (na w Top 30 było ich 10)...czyli na samolocie z 1940roku?? Który na dodatek stanowił mniej niż 8% samolotów myśliwskich VVS??
krwawa_rozprawa pisze:Temat zaczął WFH i dalej czekam na informacje ile tego było (np. czołgów) 2 m-ce po agresji hitlersynów. Z Waszej strony sumaryczne podanie danych z końca wojny jest po prostu śmieszne.

Pod Moskwą o której wspomniał WHF, jeździło kilka Matild. Napisał, że 25% czołgów pod Moskwa to były Shermany. No więc nadal czekam na informacje.

Ale niby czemu cezurą czasową maja być te 2 miesiące?? Jakich danych z końca wojny?? To oni to wszystko przysłali 8maja 1945roku??

A teraz najlepsze
NIE PISAŁEM NIC A JAKICHKOLWIEK SHERMANACH POD MOSKWĄ NIC
NIE PISAŁEM NIC O SPITFIRE DWA MIESIĄCE PO 22/06 NIC

Albo masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, albo jesteś zaślepiony swoją tezą.

Tylko, że póki co NIE DAŁEŚ ŻADNEGO ARGUMENTU na jej poparcie
Co więcej insynuujesz i wkładasz w moje usta rzeczy których nie powiedziałem/napisłem, co więcej "przewidujesz co zaraz mam napisać"

Natomiast sam do tej pory nie raczyłeś odpowiedzieć na żadne zadane prze zemnie pytanie.

ps. Zaś co do samej Moskwy to w sowieckiej kontrofensywie wzięło udział 250-300 Matilde i Valentine. Tak, dla pokazania skali alianckiej pomocy w 1941 roku, to na początku operacji Tajfun sowieci mieli pod Moskwą 800-900 czołgów (w listopadzie w całej RKKA było mniej niż 2000czołgów)
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
krwawa_rozprawa

Re: Seria BT/wpływ Land Lease na II Wojnę Światową

Postautor: krwawa_rozprawa » 24 cze 2012, 21:06

Ale po co znowu się powtarzasz? W 1941 było 7 konwojów. Pierwszy, w którym przypłynęły czołgi to PQ1 - raptem czołgów 20 sztuk. W całym roku 1941 Związek Radziecki otrzymał podobno 187 Matyld i 259 Valenciaków. Jednak zastanawia mnie jak to wszystko liczysz, czy np. wliczasz w to niewyładowane czołgi?

According to the British Military Mission in Moscow, by 9 December
1941 about 90 British tanks had been in action with Soviet forces.On
20 November 1941 Biriukov reported that 137 and 139 Tank Battalions
of 146 Tank Brigade, along with 131 Independent Tank Battalion, had
been equipped with 21 Valentines each; 132 Independent Tank Battalion
had 19 Valentines and 2 Matildas; 138 Independent Tank Battalion had 15
Matildas and 6 Valentines; and 136 Independent Tank Battalion had 3
Matildas and 9 Valentines. Of these units, the British Military Mission
was referring to 146 Tank Brigade and 131, 136, and 138 Independent
Tank Battalions. The first of these units to have been in action seems to
have been 138 Independent Tank Battalion, which as part of 30 Army of
the Western Front, along with 24 and 145 Tank Brigades and 126 Independent