Jak zrobić własne malowanie czołgu? - Poradnik

SiweK

Jak zrobić własne malowanie czołgu? - Poradnik

Postautor: SiweK » 03 sie 2010, 18:57

Poradnik przedstawia wykonanie tego w Adobe Photoshop

----------------------------------------------------------------------------------

Od wersji 0.7.1.1 nastąpiły zmiany w pakowaniu plików. Zmiany te można "zniwelować" w następujący sposób:

W katalogu C:\Games\World_of_Tanks_0.7.1\res\packages znajdują się archiwa ze skinami. Np dla niemców - vehicles_german.pkg.
- Pliki pkg rozpakowujemy dowolnym archiwizerem (np. 7zip).
- Następnie zmieniamy nazwę oryginalnego pliku archiwum, np. na vehicles_german.pkg.old.
- Powstał nam katalog vehicles_german.
- Zmieniamy jego nazwę na vehicles_german.pkg.
----------------------------------------------------------------------------------

1. Wchodzimy na

Kod: Zaznacz cały

http://developer.download.nvidia.com/tools/texturetools/Photoshop_Plugins_8.23.1101.1715.exe
ściągamy to, instalujemy. Jest to plugin umożliwiający odpalenie plików z .dds, plugin działa pod każda wersją PS.

2. Wchodzimy w C:\Games\World_of_Tanks\res\vehicles i wybieramy nasz czołg w moim przypadku jest to T-28(C:\Games\World_of_Tanks\res\vehicles\russian\R06_T-28). Potrzebne są nam dwa pliki: T-28 i T-28_crash. Na te dwa pliki będziemy nakładać nasz wzór.

3. Wybieramy i klikamy otwórz za pomocą i tam wybieramy PS

4. Po otwarciu powinno nam wyskoczyć okienko z kilkoma opcjami, nie zmieniamy nic i klikamy ok.
Obrazek

5.Naszym oczom powinno ukazać się oto taki coś:
Obrazek

6. Wchodzimy na

Kod: Zaznacz cały

http://www.fpsbanana.com/threads/96801?posts_page=LAST
i wybieramy wzór, który nas interesuje jeśli takiego nie ma robimy coś własno ręcznie.

7. Robimy prawym na interesujący nas wzór i pokaż obrazek, następnie zapisujemy go w dowolnej lokalizacji.

8. Otwieramy go w PS, zaznaczmy oto tym narzędziem(rys1), zwykłe ctrl+c i ctrl+v na nasz czołg. Jak ktoś sobie życzy kolor czołgu w mniejszej ostrości wystarczy wejsc w blendig options(rys 2.), zwiększyć przezroczystość(rys 3.) Niestety obrazek nie jest za duży a jego rozciąganie źle wygląda, wiec kopiujemy go tyle razy ile będzie potrzeba do zakrycia całego.
rys 1. Obrazek
rys 2. Obrazek
rys 3. Obrazek
9. Zanim zapiszemy nasze cudo należy zrobić kopię oryginalnego modelu by móc potem zmieniać nasz wygląd nadal.

10. Klikamy zapisz jako, wybieramy rodzaj .dds klikamy ok lub zapisz, powinno wyskoczyć nam okienko i klikamy save, po jakimś czasie nasz plik się zapisze

11. Cieszymy się naszym nowym wyglądem, niestety tylko ty będziesz widział swój czołg w takim u maskowaniu.

Mam nadzieję, że poradniczek się komuś przyda, jest to mój 1 poradnik jaki napisałem więc jak coś jest źle proszę o wyrozumiałość. Dodam do tego baner reklamowy strony mojego kolegi może ktoś z was potrzebuje grafika
Obrazek
Graf-Vision.pl
-> World of Warships - walcz na morzu!
col_Kurtz

Re: Zmiana kolorystyki czołgu

Postautor: col_Kurtz » 04 sie 2010, 10:01

Hej Siwek :)

Co PS... Power Shop masz na myśli, tak? A GIMP? :) Darmowy, open source w końcu, bez wspierania Billa :P
Poczytam uważnie i może się pobawię, muszę tylko na ten piecyk pobrać GIMPA jeszcze:P

PS> Doczytałem... aha, tylko ja, szkodzieńko. Niemniej post dobry:) Może z czasem będzie można jakoś to unifikować dla wszystkich graczy:)
Awatar użytkownika
Kaszub

Postautor: Kaszub » 10 sie 2010, 9:31

robie wszystko tak samo a i tak mam ciągle zielony ;/ poradziłem sobie musze moje przerobione w innym floderze i wyrzucac podstawowe, i wtedy swoje i lata :)
666

Postautor: 666 » 16 sie 2010, 12:35

U mnie też się nie zmienia nic

Jesli macie już gotowe pliki vehicle do podmiany , to może udostępnicie.

A JUŻ wiem.
bociek

Postautor: bociek » 21 sie 2010, 15:16

Program DTXbmp, również otwiera pliki dds. i jest darmowy, ot jak ktoś jest uczciwy :)

Link: http://www.btinternet.com/~mnwright/download/dxtbmpx.EXE
lubie_placki

Postautor: lubie_placki » 06 wrz 2010, 17:22

Nie ma może więcej stron z wzorami ?
Awatar użytkownika
szalacen

Re: Jak zróbić własne malowanie czołgu? - Poradnik

Postautor: szalacen » 12 lis 2010, 6:27

nie rozumiem punktu 8

jak ja mam otworzyc to maskowanie w PS skoro jak go otwieram to te maskowanie zastepuje miejsce czolgu

moze ktos to opisac Bardziej zrozumiale??

~~EDIT~~

ok wiem jak to rozwiązać ale mam inne pytanie:

czy ten czołg (tekstury) powinny być widoczne ale zamalowane na mój wzór czy powinno widać tylko maskowanie bez czołgu??
Obrazek
battleking

Postautor: battleking » 13 lis 2010, 6:44

Siwek... ja to skądś znam... chyba plagiat.... :// mogłeś się przyznać :P
Obrazek
litwinek270596

Postautor: litwinek270596 » 21 lis 2010, 15:52

Czy jest jeszcze jakiś inny program do otwierania plików tego typu :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
Shyper

Postautor: Shyper » 21 lis 2010, 16:07

Drugi post tego tematu... GIMP. Tylko trzeba sobie dograć plugin do dds.

Wróć do „Czołgi”