M41

Awatar użytkownika
GenMaczek

M41

Postautor: GenMaczek » 23 sty 2011, 20:44

Chciałbym poznac waszą opinię na temat tej artylerii, mam ją od niedawna i gra się świetnie.......
Pociski smugowe - metoda sygnalizowania nieprzyjacielowi własnej pozycji.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Dakkar Fezboul

Re: M41

Postautor: Dakkar Fezboul » 31 sty 2011, 11:04

Reznow45 pisze:
Dakkar Fezboul pisze:Najlepsza artyleria V tieru. Po M7 Priest to prawdziwe wybawienie. Dopiero od tego tieru da się poczuć potęgę amerykańskiej artylerii. Szybki, zwrotny, krótki, z dużym zakresem obrotu działa i zasięgiem prawie na całą mapę. Polecam.

Odwrotnie- Priest jest bardzo przyjemny i dobry. M41 to najmniej celna i powolna arty 5 tieru
(SU 8 wymiata szybkością i celnością, Hummel z załogą na 100% jest równie celny i dobry).

Kolego z tym M7 to ci się chyba pomylił czołg z artylerią. Zresztą jak czytam o tym, że Hummel szybko celuje to zaczynam się zastanawiać czy ty w ogóle grałeś kiedykolwiek artylerią. Na youtube jest porównanie szybkości celowania Hummela i Su-14. Hummel to najwolniej celujący pojazd w całej grze.

Statystyki w opisach są zbugowane. Czas celowania hummela to ponad 13 sekund.
Morgon_

Postautor: Morgon_ » 31 sty 2011, 12:05

Dakkar Fezboul pisze:Kolego z tym M7 to ci się chyba pomylił czołg z artylerią. Zresztą jak czytam o tym, że Hummel szybko celuje to zaczynam się zastanawiać czy ty w ogóle grałeś kiedykolwiek artylerią. Na youtube jest porównanie szybkości celowania Hummela i Su-14. Hummel to najwolniej celujący pojazd w całej grze.

Statystyki w opisach są zbugowane. Czas celowania hummela to ponad 13 sekund.

Masz słuszność poza jedną kwestią. Statystyki czasu celowania Hummela nie są zbugowane. Wg devów, czas celowania dla artylerii pokazuje, ile sekund zajmuje trzykrotne zmniejszenie kółka celowania (od 3xśrednica minimalnego, do minimalnego). Powolność celowania wynika zatem z faktu, że Hummel startuje z bardzo rozjechanym kółkiem. Również wg devów ma to być przeciwwaga dla jego prędkości i zwrotności.

Nie pytajcie mnie tylko, gdzie tu sens i logika. I po co podawać w danych wartość (czas celowania), która kompletnie nic nie mówi bez określenia startowych rozmiarów kółeczka celownika...
Awatar użytkownika
Lupsonic

Postautor: Lupsonic » 31 sty 2011, 13:14

Jak by Hummelowi zmniejszyć czas celowania to był by zbyt mocny. Akurat arta jest bardzo dobrze zbalansowana i nie trzeba jej ruszać. Aktualnie na SB gram sobie M40/M43 i powiem szczerze, że jest to genialna arta.
WZGÓRZA PRZEJDZIEMY,WODĄ POPIJEMY,
WODA PO WALCE MA JAK WINO SMAK.
Awatar użytkownika
Norco_Manik

Postautor: Norco_Manik » 28 maja 2011, 21:30

Nic nie zmienia faktu, że M41 jest najlepszą artą V tiera. Dlaczego?
Ktoś tu napisał o SU 8, że "wymiata celnością"
Nie zgodzę się, w artyleriach czas celowania to nie wszystko. Najważniejsza jest możliwość obrotu działa, która w SU 8 jest bardzo znikoma i musimy obracać całym pojazdem co powoduje rozszerzenie celownika o 200%. Pod względem obrotu działa, amerykańskie artylerie nie mają sobie równych (ewentualnie Hummel i GW panther mają podobne) :)
Ale nie zmienia to faktu, że za najlepszą artę V tiera uważam właśnie M41 :D
Awatar użytkownika
Gembam

Postautor: Gembam » 03 cze 2011, 13:33

Chwilowo znudziły mnie czołgi i wróciłem do priesta. Pograłem trochę i walka za walką trafiałem do bitew z IS3, Lowe itp. Wk...ie kiedy słyszysz od załogi "Tym go nie pokonamy". Zawziąłem się więc i przebadałem M41. Pierwszy kontakt, gorzej być nie może. Wolne, ślamazarne, niecelne, ale...
Standard, gąsienice, silnik i zaczyna dawać przyjemność, choć po priescie przeładowanie działa trwa miesiące, a celność jest co najwyżej przeciętna. Przyznaje nie mam porównania do art innych nacji.. Pozytywy: nawet przegrana daje dochody :-). Po grze VII-VIII czołgami to miła odmiana.
Ogólnie, po priescie, radochę daje solidny damage w podstawowym dziale. Polecam tym, którzy wahają się, czy robić te 40k expa w priescie, ale nie zniechęcajcie sie zaraz po zakupie. Silnik i gąski to ok 6k xp, szybko minie.
Mam jednak pytanie do lepiej ogranych kolegów. Jakie korzyści poza damagem da zamontowanie lepszego działa ? To znowu dzień grania samą artą, więc zanim popełnie ten desperacki krok chciałbym wiedzieć.
Maciek

Obrazek
Lataj z nami w WoWp CB

W garażu: Dużo bo T34 zarabia na wszystko :)
Awatar użytkownika
Sloma

Postautor: Sloma » 03 cze 2011, 13:49

Zapewne tak jak we wszystkich artyleriach na tym poziomie, większy zasięg strzału. Jak że siedzę jeszcze na prieście to mogę napisać na podstawie tej artylerii, z 1-szym działem zasięg był tak mały że musiałem jeździć zaraz za grupą uderzeniową aby wogóle dostrzelić do wroga, podobnie było i w innych artyleriach, z drugim działem mam bardzo dobry zasięg i mogę kampić w okolicach bazy lub na rogu mapy.
Z tego co przed chwilą wyczytałem na oficjalnym forum gry to i w M41 jest też taka prawidłowość, że 2-gie działo ma większy zasięg strzału. No ale niestety ma wolniejsze celowanie i szybkostrzelność. Masz tu porównanie, nie ma tam tylko zasięgu ale jeśli to co przeczytałem na forum jest prawdą( a raczej jest) to będzie zasięg na poziomie drugiego działa w hummelu/su-8.
http://www.tankersguide.com/tier5-spg-armament.htm

-edit--
No i doczytałem że jest większy "splash dmg range" czyli obszar w którym jeśli chybisz to czołg i tak odniesie obrażenia. Przykładowo 7 metrów zamiast 5. No i te pierwsze działo nie jest tak tragiczne jak w prieście bo w M41 ma dobry zasięg i odrobinę większą penetrację. Ale ludzie i tak polecają te drugie działo ze względu na większy dmg i splash dmg range.
Obrazek
Awatar użytkownika
Gembam

Postautor: Gembam » 03 cze 2011, 15:41

Znaczy nocka zarwana ;-) 12,5k xp to nie tak znowu dużo i załoga sie podszkoli. Jak dobrze rachuję, to powinno zebrać się kredek na mech. dosyłający i jeszcze zostać trochę.
Przy okazji priest miał pewną zaletę, celność. Skupienie po zgraniu było naprawdę małe, łatwo trafić w nawet w ruchomy cel, tu sie tak nie da. Pierwsze strzały były takie, jak by zamiast czekolady mieli brandy ;-)

Po kilku bitwach nowe zalety.

Po pierwsze działo ma wysoki, w porównaniu z priestem, lot pocisku. Strzela przez góry. Np. Lakeville przez wielką górę koło jeziora. Mozna stojąc z jednej strony ostrzeliwywać i prawą i lewą część mapy.

Po drugie, kaska zarabia sie prawie sama. Naprawy i amunicja są tanie, a przychody wysokie, miałem nawet 40 000 kredytów w bitwie. A to V tier. :-)

Dotychczas odkryte zalety przewyższają wady, które opisałem w tym wątku. Polecam przemęczenie sie priestem przez 40k xp i zakup M41

Znalazłem 1 wadę. Lepsze działo ma ok 900 damagu. Mimo to, duże czołgi trafione, jak powiedział facet z załogi "w dziesiątkę !" nie tracą tyle hp ile bym sie spodziewał. Wydaje mi się, że grube pancerze chronią w dużej części przed siłą wybuchu pocisku z M41. Czołgi ciężkie VIII tieru to 3-4 trafienia. Nawet MT VII to co najmniej 2 hity w dziesiątkę, o splashu nawet nie wspomnę. Troche się czepiam bo to arta V tier, ale zawsze jest to jakiś minus. Biorąc oczywiście pod uwagę jak jest losowana do bitew.
Maciek

Obrazek
Lataj z nami w WoWp CB

W garażu: Dużo bo T34 zarabia na wszystko :)
Awatar użytkownika
Apocalyptycos

Postautor: Apocalyptycos » 02 sie 2011, 5:20

Niedługo dorobię się M41 ( jeszcze 10k expa - czyli 1 dzień porządnego maniaczenia ) i mam do Was pytanie, a mianowicie: jakie moduły macie na swoich M41 ? Zdecydowałem już, że wybiorę rammer i szybsze celowanie, ale to podstawa w artylerii. Jaki wziąć 3 moduł ? Wentylacje ? A może siatę ? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Sloma

Postautor: Sloma » 02 sie 2011, 6:50

Ja osobiście na moim M41 nie zakładam modułów, szkoda kasy na taką artylerię ... Bardzo wolny czas zgrania celownika (tak więc można by kupić moduł szybszego celowania) i lichy dmg (biorąc pod uwagę bitwy do których nas wrzuca) sprawiają że ostatnio nie chce mi się nawet robić podwójnego dziennego expa na M41 ... Ogólnie rzecz biorąc tragedii nie ma ale dobrze też nie jest, a na 6 tierze(M12) będzie jeszcze gorzej bo 2-gie działo z trochę lepszym czasem celowania(i gorszym czasem reloadu) wymaga dużo expa do odkrycia go. Tak więc IMO szkoda kasy na moduły do tej arty, a jeśli już jesteś zdeterminowany to najwyżej szybsze celowanie (+ rammer ale to niekoniecznie bo często i bez rammera wystrzelasz cały zapas amunicji (18 sztuk)). Najlepszy aspekt tej artylerii to prędkość maksymalna, jak się rozpędzisz to lecisz jak mały odrzutowiec lecz przyśpieszenie nie zachwyca.
pzdr
Obrazek

Wróć do „Czołgi amerykańskie”