T21

Deformator1977

Re: T21

Postautor: Deformator1977 » 13 gru 2012, 8:34

Znowu narzekania w każdej wiadomości:)

Według mnie czołg jest bardzo ciekawy, a styl jazdy T21 jest bardzo podobny do VK2801. Czyli na początku jedziemy coś tam wyspotować, wracamy i gonimy za zwiadowcami wroga. Po wysprzątaniu mapy z owadów zaczyna się prawdziwa zabawa, flankowanie i szukanie arty. Dzisiaj staranowałem 2xELC, 1xT-50 i podpaliłem od tylca inne T21.

MM wrzuca do poziomu 6-9 i nie traktuje nas przy losowaniu tak samo jak T-50-2 i VK2801. Jeszcze przeciwko 10 nie grałem.

Zalety:
- Ultra zwrotny i dosyć mały.
- Nie traci prędkości w skręcie.

Wady:
- Mógłby mieć lepsze przyspieszenie i większy zasięg widzenia.

Działo tego czołgu nie jest moim zdaniem ani zaletą ani wadą. Po prostu jest i koniec. Jeśli się nastawiamy na strzelanie do innych to polecam wziąć VK3**** albo ruskiego.

Chociaż najlepszy jak dotąd czołg w rankingu mobilność/dmg to Cromwell.

Pozdrawiam,
Def
T-34-2 / Panther-M10 / Panther II / Leopard PT A / Loewe / E-100 / FV304 / FV4202 / T69 / M6 / T57 Heavy / T30 / T110E3 // T-127 / T-62A / KW-4 / IS-7 / SU-100Y / SU-101

Najbardziej lubiane czołgi z kolekcji: Cromwell i T110E3.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Xvim

Postautor: Xvim » 13 gru 2012, 12:11

Ja nie narzekalem na czolg tylko na:

- zmuszanie nas do grania scoutem w linii konczacej sie czolgiem ciezkim. Cos jakby miedzy pantera a e50 zamiast pantery 2 byl sobie ferdynand. Czolg niczego sobie, ale troche nie pasuje.

- losowania. I tutaj sorry - ale jesli na Xki nie grales to znaczy ze duzo nim jeszcze nie pograles :P. Jakby go rzucalo na 6tki bylby super (i nawet raz sie zdarzylo bitwa 5-7 tier i przywiozlem asa pancernego i 4400 expa (x2). U mnie na 40 gier tak mniej wiecej 45% na IXki 45% na Xki i po 5% na 8 i 7 tiery. Nigdy nie bylem na topie.

- dzialo jest slabe i tyle. Nie jest beznadziejne , da sie z nim grac, ale jesli czolg rzuca na Xki to albo trzeba miec lepsze dzialo jak VK niemiecka czy chaffee albo wiecej niz 56 maxa :).
Awatar użytkownika
Shreed

Postautor: Shreed » 13 gru 2012, 13:52

Jest to podonie jak chaffee czolg do spotowania punktowego. Wystarczy znalesc dobre krzaki blisko wrogich pojazdow i co najwazniejsze po prostu uzbroic się w cierpliwosc i nie strzelac. Dopóki wrog nie podjedzie na 40 metrow jestesmy niewidzialni w zaleznosci od umiejetnosci zalogi. Kiedy wyspotowane przez nas czolgi zgina mamy droge wolna do arty. Najgorsze co mozemy zrobic to uzywac go jak T-50 bo to pewna smierc. Chaffee to moim zdaniem najlepszy scout w tej grze a T21 to taka jego marna wersja ale 60 tys expa to w sumie 2-3 dni pracy z czolgiem. Jest slabszy a nizeli topowe scouty na 5 tiarach ale mocniejszy niż jego odpowiednik amx12t i jeśli ktos narzeka to niech pogra z zarowka i kamuflazem na 100% zupelnie inny wymiar gry. Najwieksza wada obecnego ukladu drzewka jest przenoszenie zalogi idac od poczatku musimy przekladac zaloge z light na 1 med potem z powrotem na 2x light potwm 2x med i heavy wiec sporo tracimy na perkach:(
neomagnet

Postautor: neomagnet » 14 gru 2012, 15:02

Czołg fajny, ale wkurza mnie polityka light=scout. Tak jak AMXa12t uważam za czołg bardzo dobry, ale scoutem to on nie jest, tak i tego chwalę, lecz nie jest scoutem. Jakby trafiał na takie losowania jak medy to byłby świetny.

Poza tym jak można scoutować czołgiem który jest totalnie ślepy? IS3 walnął do mnie z 200m, nie wykryłem go nawet, Tiger2 dobił, również go nie wykryłem, myślałem, że są gdzieś daleko i dostrzegł mnie jakiś scout. Jak podjechał sojuszniczy T-50 to się okazało że stali na górce, nie w żadnych krzakach tylko normalnie na widoku. Śmiechu warte. Dla próby wyskoczyłem na innej bitwie na scouta samobójcę. Zginąłem nikogo nie wykrywając. Jak dla mnie tragedia przy takich losowaniach. Free exp chyba pójdzie w ruch. Kamo też tak jakby nie było. Świetnie to widać jak wrogie T21 wyskakują, cały czas się świecą, przez co bardzo szybko giną. Nawet jak stojąw krzakach to spokojnie z 300m można wykryć prawdziwymi scoutami.

Podsumowując, kolejny bardzo dobry czołg, który został niesłusznie sklasyfikowany jako scout. W roli scouta się nie sprawdza, niestety WG znowu dało ciała. Ogólnie moim zdaniem scout na 6 tierze i bezsensowny, najgorszy możliwy mm i najgorsze możliwości.

Edit: nie no to są jakieś jaja poprostu. Tiger podczas jazdy do mnie strzelił z odległości ok 150m. Wykrył go dopiero T29 stojący jakieś 100m za mną. Ten czołg jest zbugowany.
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 14 gru 2012, 16:43

Ekhm... no cóż. Przeskok z MT na LT jest kompletnym nieporozumieniem. Na szczęście miałem już dłuższy czas T2LT i wystarczyło dodać 2 nowych załogantów.
Nie jestem pewien czy czołg nadaje się na zwiadowcę. :/ Czyżby czołg do przecierpienia i przeskosku? To po to ja wydałem 40 tys free exp i dołożyłem troche konwertowanego expa? Miało byc fajnie, a wyszło poniżej oczekiwań.
Nie ma wymiennej wieży - ile uciułamy umiejętnością i osłoniętą optyką tyle wykryjemy.
Działo na poziomie Shermana M4, a kolejne tez nie powalają. Po co temu czołgu działo skoro penetracja ledwie pozwoli dziabnąć artę VII tieru. Chore losowania a wrogom nie umkniemy.
Drugi silnik za słaby, widoczność za słaba, działo za słabe...

Cóż... amerykańce z magazynkami mają zabezpieczenie przed dziećmi, które zwie się "T21".
neomagnet

Postautor: neomagnet » 14 gru 2012, 18:33

No nie moge, co bitwa to gorzej. Wrzuciłem wentylację, zero poprawy, nadal świeci się od momentu aż zostanie wykryty do szybkiej śmierci. Ten czołg naprawdę nie ma kamuflażu. I nie jest to moja opinia nooba. Widać to w czasie gry, najlepiej na wrogich t21. Zostaje wykryty w ciągu 30s, 10s później jest martwy.

Może ktoś nagrać jakąś powtórkę jak nim grać? No naprawdę, jeszcze nie miałem nim nawet średnij bitwy. Nawet na swoich tierach jest kiepski, świeci się cały czas i wszyscy do niego ładują bo to free frag.
Awatar użytkownika
Yameso

Postautor: Yameso » 17 gru 2012, 1:03

Na razie mam na nim 45k exp, jutro zamierzam go skończyć. Mistrza jeszcze nie udało mi się na nim zrobić - miałem najwięcej 1975 exp (1 klasa).

Ogólnie jak ktoś napisał - spot stacjonarny, szczególnie na wysokich tierach. Żarówki jeszcze nie mam, podobnie zresztą jak camo (dopiero 95% umiejętności, na t71 już powinna być). Stąd też gra nim wymaga pewnego wyczucia. Jest to dość trudne - mnie też się często nie udaje, mam na nim trochę "szmat-bitew".

Tutaj 3 powtórki do ściągnięcia, każda z innego rodzaju grą (skaut aktywny, skaut pasywny, dmg):

http://mwreplays.com/search.php?t=t21&uid=4392

W podsumowaniach na tej stronie widać ile dostałem exp/kredytów za każdą z tych trzech bitew.

ADD:

Udało mi się zrobić odznakę mistrzowską na tymże czołgu, powtórka do niej:
http://mwreplays.com/replay/N3Z0NHAJQQQ4/

Całe szczęście bo już "kończyłem" ten czołg ^^ Teraz jest już sprzedany i moja uwaga do wszystkich osób które psioczą na t21: Jego następca jest naprawdę świetny! Tym bardziej jeśli ktoś grał wcześniej francuskimi lightami/medami.
Obrazek
Mohican80

Postautor: Mohican80 » 19 gru 2012, 19:37

Ten czołg to jakaś porażka.Tracimy 20 % przeszkolenia bo przesiadamy się ze średniego czołgu M7 na lekki T21.Ilość punktów hp tylko 590 (tyle co sqouty tier niżej). Działo również nie poraża dmg ani peną.Nie widać co do nas strzela z odległości 300 metrów.Z założoną luneta nie potrafię nic wyspotować, kiedy stojąca nieopodal pantera 2 widzi lepiej ode mnie.
Nie powiem, zdarzają się ładne bitwy ale to na tierach do max 8 ale częściej mnie wywala do walki z tier 10.
Tylko zagryźć zęby i przeboleć i nie wiem czy wytrwam do końca mimo że połowę expa jakoś uciułałem.

Edit:
Ciekawe zestawienie, T 50-2 będąc w moim team jest wyżej mimo że jest tierem 5 a T21 to tier 6.Może mi się wydaje a może T21 miał być tierem 5 albo coś im się pomieszało...
Rifleman_

Postautor: Rifleman_ » 21 gru 2012, 11:31

@up: Topowe scouty V tieru (T-50-2, VK2801, Chaffee) zawsze są wyżej niż wszystkie czołgi z VI. Jest tak od dawna i WG widocznie nie uznaje tego za błąd.
Garaż: Ob. 268, Ob. 140, E 75, T-54, IS-8, M103, ST-I, E 50, Centurion I, Indien Pz, JagdPanther II, Borsig, IS-2, SU-100M1, E 25, SU-122-44, Type 62, Comet, Pz IV S, T14, T-127
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 21 gru 2012, 12:25

Powtarzam poprzedników - ten czołg to porażka. Cechy pojazdu przypominają nieco Cromwella, ale tylko przypominają. Cromwella nie rzuca chorobliwie na IX tiery. T21 jest wolniejszy i mniej zwrotny od niego. Ten czołg nadaje się na V tier MT. Nawet AMX 12t mógłby być zwiadowcą, a nie ten burger. WG zrobiło błąd instalując tak wysoko niegrywalny czołg (wg funkcji klasy pojazdu). Powinni naprawić losowania dla niego - biorąc pod uwagę, że nie każdy LT nadaje się na zwiad.

Przede mną jeszcze odblokowanie radyjek... a potem już tylko 60 tys do następnego w gałęzi... LT. :/

Wróć do „Czołgi amerykańskie”