M4 Sherman

Awatar użytkownika
4kwizytor

Re: M4 Sherman

Postautor: 4kwizytor » 20 sie 2012, 19:50

BushCamp pisze:Haubica do mnie nie przemawia na tym czołgu. Jest niecelna i wolna.

Niecelna??? i wolna??? to nie automat :) haubica do M4 jest genialna! Kiedy jadę na KW-1 to nie boje się że go nie zranię... zdążają się babole po 70HP ale potem wali po 300 HP :) M4 tylko z 105mm innego działa bym do niego bym nie dał :) Co do niecelności rzadko pudłuję (nie narzekam) Nawet jak spudłuje to walimy z OB więc odłamkami dostaje.
Ja w moim M4 mam zamontowany: wentylator, podajnik i jestem zadowolony z czasu przeładowywania... a załoge mam dopiero na 78% wyszkolona. Co dopiero bedzie jak będa mieli 100 %i umiejętności :?:

Zacząłem szanować i bać się tego tanka grając innym czołgiem, nie przejeżdżam już obojętnie koło niego kiedy ma krótką lufę.
Co zrobić, żeby nic nie robić,
a zarobić, nie ruszając się z miejsca,
nie męcząc mózgu i w pełni zgodnie z prawem?
zostać politykiem
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
KefaQ

Postautor: KefaQ » 23 sie 2012, 8:36

Kiedyś na Malinówce (kampinówce) stał T49 ten mały TD'k-scaut. Z 200+ metrów lub więcej wycelowałem z 105mm troszeczkę w górę i pocisk fajnie go trafił i zebrał mu 360hp czyli poszedł spać na strzał. Wczoraj jechałem M4 i stał przede mną VK3001(h) raz mu walnąłem ten mi za to 2 razy i ładnie mu wycelowałem w ładowniczego dostał za 300+ zanim on załadował swoje działo był już martwy a na moim koncie jest 1 frag. 10.000 expa brakuje mi i odblokuje E8 i M4 będzie Elitarny :)
Garaż: M26 Pershing , IS , T-25 , Grille , T1E6 , M5 Stuart
nofearx

Postautor: nofearx » 23 sie 2012, 20:27

Panowie a ile tak zarabia Sherman?
Jeździłem nim tylko już zapomniałem jakie to na nim zarobki były jednak z tego co pamiętam to źle nie było.

Mógłby ktoś podać takie zarobki na czysto bez premki? Ale bez ściemy i dodawania sobie ;)
Chce wiedzieć czy warto zmienić KV-2 na rzecz go bo KV-2 to już nie to samo.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 23 sie 2012, 20:45

Zarobki to zależy jak grasz. Ja ze 105 potrafię zarobić co bitwę 20k co po odliczeniu kosztów daje ok. 15k co bitwę. Czasem więcej a czasem mniej - wiadomo. Mniej niż 10k średnio jest nierealne chyba, że gra się nim jak t50 albo artą. Ja mam na nim zarobki trochę gorsze od kw1 ale ze 105 zdecydowanie lepsze niż na innych tierach 5.
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |
thinspoon

Postautor: thinspoon » 03 wrz 2012, 6:00

Kupiłem go przy okazji eventu "Ostatnie dni IIWŚ". Haubica wymiata. Strzelając do IV tieru zwykle nie trzeba bardzo poprawiać. Piątki też mocno się dziwią jak obrywają z tej małej śmiesznej pukawki. Do tego szybko się przeładowuje i jest zaskakująco celna. Mam odblokowane ostatnie działo, ale ani mi w głowie zakładać je na Shermana.
Sam czołg do najbardziej rączych nie należy, ale tragedii nie ma. Bardzo fajny wychył działa w pionie - dobrze walczy się na górkach. Kadłub od czasu do czasu coś zrykoszetuje, ale to raczej niespodzianka niż reguła ;)
Pz III/IV zaczął niepokoić się o swoją przyszłość w garażu.
Panzerwaffe: VK 2801 GW Panther, Tiger P, Tiger II,
ZSRR: T-34 T-50-2, KW-1S, KW-2, KW-3, IS
USA: Wolverine, M5, E8
Francja: AMX 12t
Chiny: Typ 59
Tytaneks

Postautor: Tytaneks » 05 wrz 2012, 15:14

Zamatowałem te działo 105 mm i największe obrażenia jakie zadaje to 200. Na wszystkich tierach to większość obrażeń jest koło 180. Dla mnie dziwne jest że zadajecie takie obrażenia.
Moje czołgi: PzKpfw III/IV, Panther II, Tiger P, Stug III, Hummel, T-50, KW-1S, JagdPzIV, Crusader, Leopard, Tiger, SU-85B, VK3601H

Czołgi w planach: Tiger II, E-50, SU-85, GwPanther, VK2801
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 05 wrz 2012, 17:14

Średnio na bitwę mam strzał z przebiciem, średnio bo raz wysadzę kilka a raz nic ale w sumie od założenia 105 zmiana jest wręcz kolosalna na plus jeśli chodzi o statystyki. Przed założeniem 105 miałem trochę ponad 400 dpb i jakieś 49% winratio po 150 bitwach czyli słabo. Po założeniu 105 i rozegraniu 100 bitew nią dpb wzrósł do 664 a winratio do 56%. Jak widać w moim przypadku zmiana jest wręcz kolosalna. Jak się już wie gdzie strzelać lub wiedzieć kiedy wystrzelić to można bardzo łatwo przebić, ja osobiście uwielbiam wysadzać pz4 które dosłownie wybuchają po strzale w bok, super dawcą kasy jest też bok m10 i cały m18, inne shermany też czasem przyjmą za 400 w bok ale nie zawsze. Wszelkie inne tiery 5 oprócz kw też lubią przyjąć w bok choć rzadziej niż wyżej wymienione.
Ja mam wentylację dosyłacz i szybsze celowanie - z tym zestawem 105 to rzeźnicka broń, nie ma czołgu którego nie dałaby rady rozwalić i szczerze polecam shermany z tą armatą jak również nie polecam spotkać ich grając m18 albo pz4 :).

Na wszystkich tierach to większość obrażeń jest koło 180.

Pamiętaj, że dmg zadajesz zawsze a co drugi strzał to trafienie krytyczne - niszczysz wrogom działa i całą resztę czym obniżasz ich wartość bojową.

Zobacz sobie tą powtórkę:
http://mwreplays.com/replay/88NWGY8EWJ91/
Poszukaj sobie też na tej stronie innych powtórek ze 105 a zobaczysz, że 200 to wcale nie największy dmg :).
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |
Luk545

Postautor: Luk545 » 07 paź 2012, 12:23

Haubica ma to do siebie że nie zawsze pyknie duże obrażenia.
W jednej bitwie miałem sytuacje gdzie zdjąłem VK3001 P 445 punktów życia,a juz w następnej uderzyłem w priesta za przerażające 30 hp :D
Dlatego ja preferuje plujkę 76,objechać czołg shermankiem to nie problem a dmg przy takim szybkim przeładowaniu jest porównywalny do haubicy :)
Rifleman_

Postautor: Rifleman_ » 08 paź 2012, 6:28

Aktualnie wróciłem do Shermana jako tymczasowego moneymakera, w czasie zbierania golda na T-25.

Mimo, że zarobki nie są takie same jak kiedyś, to nadal jest on V tierem, a co za tym idzie, nigdy na nie wyjdzie na minus. Lubię tego meda szczególnie za niezłą mobilność i haubicę 105mm, którą można siać spustoszenie, jeśli uda się dobrze "ponieść bitwie". Uwielbiam nim bić słabo opancerzone cele, bo w takie wchodzi najwięcej obrażeń. Np. jeśli przycelować w kadłub takiego M18, to można go zdjąć na dwa/trzy strzały, co wczoraj mi się udało (dwa strzały w wieże z niskim dmg i jeden w kadłub za 400) :D Podsumowując: M4 to moim zdaniem med V tieru, dający najwięcej frajdy ze wszystkich swoich odpowiedników z innych nacji.
Garaż: Ob. 268, Ob. 140, E 75, T-54, IS-8, M103, ST-I, E 50, Centurion I, Indien Pz, JagdPanther II, Borsig, IS-2, SU-100M1, E 25, SU-122-44, Type 62, Comet, Pz IV S, T14, T-127
neomagnet

Postautor: neomagnet » 12 paź 2012, 15:52

Rifleman_ pisze: Podsumowując: M4 to moim zdaniem med V tieru, dający najwięcej frajdy ze wszystkich swoich odpowiedników z innych nacji.

Święte słowa. Ja M4 trzymam już nawet nie jako moneymakera a tylko i wyłącznie z sentymentu. Był to pierwszy czołg, który dawał mi ogromną frajdę z gry. I w sumie to od niego zacząłem grać trochę poważniej ;p Od czasu do czasu nim gram i powiem że nowy mm mu bardzo w bitwach pomaga. Na 7 tiery jeszcze nie trafiłem, albo jestem w topce albo za 2 czy 3 szóstkami. Mój ulubiony cel? TDki 5 tieru ustawione bokiem lub tyłem :D Każdy jest na 1 kulke, a taki T49 to może nawet frontem stać ;p Ale muszę powiedzieć, że ostatnio haubica mnie zawiodła, PZ4 wyjechal, ustawił się bokiem, trzasnąłem go i zostało 7 hp.... ;p A serio to kozackie działo, ale 76mm też ma swoje zalety i czasami wymieniam je.

Wróć do „Czołgi amerykańskie”