T29

Awatar użytkownika
Reznow45

Re: T29

Postautor: Reznow45 » 10 maja 2013, 18:42

Czołg był świetny. Wspaniałe działo, dobry pancerz i dobra prędkość to udana mieszanka. Z przyjemnością mi się nim grało. Kiedyś go znów kupię, sloty kosztują a T32 musi gdzieś stać ;)
Garaż: T32, T28, M46, ISU, Centek I, Caernarvon, 13/75
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Alantan

Postautor: Alantan » 11 maja 2013, 10:15

Bez problemu stwierdzam, że jest to najlepszy czołg 7 tieru. Nawet jak rzuci mnie na 9t, to ładuję złoto i wiem, że mogę coś ugrać i być zagrożeniem.
Porównanie mam niewielkie, bo grałem z cieżkich tylko IS, tylko że problem w tym, że poza wymienionym IS ze względu na wysoką alfę, w tym czołgu nie boję się żadnego innego 7 tieru, poza artą hehe.
2.5 koła dmg średnio na bitwę, bez problemu możemy wycarrować grę, jeśli jesteśmy w topce.

Zalety: świetne działo, celne chociaż miewa humory, b.dobry pancerz, wystarczy ogarnąć kątowanie i ta wieża hahaha, umieram ze śmiechu jak widzę kiedy ludzie próbują strzelać mi w pudełka po bokach 2 wieży:)

Wady: Wolny, OGROMNY, dużo waży, czasem wkurzająco mała alfa (jestem przyzwyczajony do ruskich dział, heh) i trochę drogie pociski w porównaniu do kuku, które robią.

Tutaj kilka gier "pod rząd" z dziś:
[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Sprzedam bez żalu, bo t32 jest jeszcze lepszy, chociaż nie sieje już takiego zniszczenia na swoim tierze jak T29.
Awatar użytkownika
genGUCIU

Postautor: genGUCIU » 22 maja 2013, 7:21

Z tą dominacją w VII tierze to nie wiem, bo tygrys się chowa akurat w bezpośrednim starciu, ale IS z racji ciut mocniejszego działa i mobilności jest jakby na równi gdyby miał tak mocną wieżę. Oczywiście ogarnięty gracz wie, że mając T29 przed sobą strzelamy w "brzuch", wizjer w na wieży lub wiadomo tył i boki, czego nie muszę chyba przypominać 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
zmechol666

Postautor: zmechol666 » 22 maja 2013, 18:55

Gdy byłem w topce grając T29, nie było art to nikogo się nie obawiałem, często fantazja mnie ponosiła sądząc że siedzę w najlepszej maszynie głupio kończyłem lub praktycznie sam wygrywałem bitwy. T29 uznaje za najlepszy 7 HT w grze, ma swoje wady ( jak każdy ) ale te wady są malutkie do zalet jakie posiada, był to tank który nie męczył i nie wkurzał nawet jak dostał potężne losowania. Tiger nie jest dla niego przeciwnikiem, podobnie jak IS za każdym razem nie miałem z nimi problemów a często walczyłem z dwoma na raz i wychodziło się bez znaczącej utraty HP, pewnie wina polegała nie na maszynie, tylko na graczu ale nie zmienia to faktu że przewaga T29 nad swoimi tierowymi odpowiednikami jest dość znacząca. Nawet 9 tiery nie podejmowały walki jak byłem dobrze ustawiony, z Tigerem lub ISem już bym tego nie zrobił co robić potrafiłem T29.
Pozdro
JiMi79

Postautor: JiMi79 » 23 maja 2013, 8:11

Kiedyś miałem na nim swój najlepszy wynik - 2311 expa - nie jest to żadna rewelacja, bo widziałem, że ludzie robią na nim cuda. No właśnie cała moc tego czołgu polega na głupocie ludzkiej. Na palcach jednej reki można policzyć sytuacje, gdy MUSIMY walczyć z dobrze ustawionym T29. W większości przypadków jak widzę, że ktoś ogarnia ten czołg i dobrze się ustawił po prostu go odpuszczam. Często można wytłuc w pień całą drużynę, a delikwent na T29 dalej będzie stał w swojej nietykalnej miejscówce. Niestety większość randomowych graczy nie używa mózgu w ogóle i w 9 na 10 przypadkach będą się pchali na T29 w pozycji hull down wiadomo z jakim rezultatem.

Żeby nie było T29 to świetny czołg - do mega pancernej wieży dochodzi jeszcze całkiem zacne działo, ale główną jego zaletą są nie myślący przeciwnicy, którzy zamiast go odpuścić albo zmusić do ruchu z miejscówki pchają się prosto na niego albo próbują strzelać we właz, bo na randomach 99% graczy nie zna takiego manewru jak wycofanie lub zasadzka.
Garaż:
Niemcy: E-50M, E100, KT, JgTiger, Indian Pz, Pz IV., VK 30.02M, Nashorn
Ruscy: IS-4, IS-7, Tetrach, Obj.261, T-62A, ISU-152
USA: T110E5, Chaffee, T71, T69, M48
Francja: FOCH, Bat szalet, AMX 50 120
Chiny: WZ-132, WZ-111 1-4
Anglia: Centurion 7/1, Karnawał, AT 7
Rifleman_

Postautor: Rifleman_ » 23 maja 2013, 19:59

Na palcach jednej reki można policzyć sytuacje, gdy MUSIMY walczyć z dobrze ustawionym T29

To akurat wynika z tego, że nie każdy lubi czekać na wroga przy odpowiedniej pozycji. Większość (tak jak ja) woli atakować, a chować kadłub tylko okazyjnie, przy odpowiednich warunkach.
Garaż: Ob. 268, Ob. 140, E 75, T-54, IS-8, M103, ST-I, E 50, Centurion I, Indien Pz, JagdPanther II, Borsig, IS-2, SU-100M1, E 25, SU-122-44, Type 62, Comet, Pz IV S, T14, T-127
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 14 cze 2013, 12:21

Miałem T29 - i wiem jak nim grać, wiem co potrafi. Grając innym czołgiem, gdy widzę tylko wieżę T29 to po prostu zajmuję sie czym innym - wiem, że jej nie przestrzelę. Jeśli jest sytuacja face-to-face nie jest takim trudnym przeciwnikiem. Każdy ogarnięty gracz wie, że hamburgery się tłucze po odwłoku
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju
Awatar użytkownika
misquamaqus

Postautor: misquamaqus » 24 lip 2013, 12:34

Rifleman_ pisze:To akurat wynika z tego, że nie każdy lubi czekać na wroga przy odpowiedniej pozycji. Większość (tak jak ja) woli atakować, a chować kadłub tylko okazyjnie, przy odpowiednich warunkach.

Świetnie to opisałeś :)
Ja też (i wielu innych graczy pewnie też) lubi atakować, a nie siedzieć w krzakach i sr.ć po nogach :P

Niestety, T29 ma dość słabą wannę i trzeba się odpowiednio zasłaniać.

Ogólnie to mój jedyny czołg w całym garażu i nie ma mowy, żebym go sprzedał.

Sam na siebie zarabia... ba... dokupiłem co się da + 700 000 srebra w zapasie.

Za parę miesięcy wrócę (jak uzbieram srebra) do T32 -> M 103 :)
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 08 sie 2013, 6:14

Wczoraj sprzedałem stając sie jednocześnie posiadaczem T32.
Jakie sa moje odczucia? Zrobiłem zaledwie 106 bitew (w 103 as pancerny dopiero ;/), winratio na poziomie 60% - jak dla mnie wystarczająco, choć jakoś nie odczułem wielkiej przewagi na polu bitwy.
Głownie przez losowania, ktore przez wiekszosc walk były prawde mówiąc, średnie. Albo połowa stawki, albo koncówka, przez to ostatnie gra tym czołgiem jest dośc wymagająca. No, ale mozna przeżyć.
Dobre strony które mi sie podobają, i ktore mają duze znaczenie dla zabawy:
- swietny pancerz wieży i jarzma - ot przyklad:na przelęczy - tym górskim przesmykiem - ustawiłem sie jako czolg z konca stawki razem z ISU bronić od góry przed nadjeżdzającymi z dolinki od strony mostu - szturmujące KW4, Superpersa i T32 trzymałem w szachu (ISU zginal od arty) dostatecznie długo, by odsiecz nadeszła od dołu spod mostu. Wystawiasz wieżę, łup, i do tyłu. oni bezradnie dingują, juz nie mowie o czołgach mniejszego kalibru.
- do powyzszego - niezły wychył działa w dół.
- działo - świetna rzecz - przebija bardzo dużo, szybko laduje, szybko skupia, małe czołgi w stylu ELC sciaga na hita, wiec pena i alfa zadowalające. Granie na nim to rozkosz.
- zasięg widzenia - dobra rzecz, przy ślepakach ruskich miła odmiana.

Złe strony tanka:
- duży. łatwo zobaczyć, trafić, trzeba szukać schronień, bo gongi zaczna lecieć z kazdej strony.
- słaby pancerz kadłubka - no ale to normalka w usa tej linii.

Mozna napisac jeszcze, że grind jest dośc długi i zmudny, ale pocieszające jest to ze jak juz masz T32, to brak tylko wieży nr 2 i gąsek. Silniki - tylko zapłacić.

Czołg jest bardzo wszechstronny, poprowadzi atak i utrzyma stanowiska, dobrze skątowany i ustawiony do hulldown potrafi wiele odbic nawet od wyższych tierów. Miewałem walki gdzie ginałem bardzo szybko, a miewałem i takie, gdzie bylem bohaterem zdobywajac szeregi fragow i odznaczeń. nie wiem dlaczego, w ostatnim dniu pofarciło w kilku bitwach 2x specjalistą, stalową scianą, snajperami, asem pancernym i samymi losowaniami w topce.... czyzby nie chcieli bym go sprzedał? ;)
polecam!
Awatar użytkownika
Keritt

Postautor: Keritt » 09 wrz 2013, 9:00

Wróciłem do gry nim po dłuższym czasie i jest mniej zwrotny, a i szybkość spadła. Była jakiś nerf tego czołgu?
Treffas Wagen 1917

Wróć do „Czołgi amerykańskie”