M36 Slugger

Dhannte

Re: M36 Slugger

Postautor: Dhannte » 22 paź 2012, 9:53

Witam,

Od niedawna mam M36 (obok stoi M18). Na razie bardziej działam na m36, chce jak najszybciej odblokować 90 mm działo na oba czołgi. Ogólnie czołg ten mi się podoba, niestety spotkałem się z dziwną sytuacją, mam podstawowe działo, które nie ma super przebijalności, ale strzelałem w słabe punkty na T29 ( tzw. uszka) wszystkie strzały trafiły dokładnie, ale nie udało mi się przebić pancerza. Czy 90 mm poradzi sobie z tym zadaniem? Czy też miałem niebywałego pecha i nic nie weszło, albo po prostu nie celowałem w właściwe miejsce? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Co do samego czołgu to powiem tak, bez 90 mm działa mam do dyspozycji ulepszoną wersję M10. Na razie trochę wolniejszy, mniej mobilny ale z jakimś tam pancerzem, któremu czasami uda się coś odbić. Na razie nie ma cudów, ale nie spodziewałem się ich na samym początku. Liczę na to, że 90 mm działo sporo zmieni, tak jak ma to miejsce w M6. Po zamontowaniu go dostałem o wiele przyjemniejszą zabawkę do ręki. Co do zarobków, bo to wielu interesuje powiem tak. Jeśli nie zawalę sprawy na całej linii ten czołg wychodzi na plus, jeśli nie no trudno, strata 2-3k to jeszcze nie powód do rwania sobie włosów z głowy. A jestem zwolennikiem zasady, że jak się człowiek nie sparzy to się nie nauczy.
-> World of Warships - walcz na morzu!
1Jurko

Postautor: 1Jurko » 22 paź 2012, 9:59

Dhannte pisze:Witam,

Od niedawna mam M36 (obok stoi M18). Na razie bardziej działam na m36, chce jak najszybciej odblokować 90 mm działo na oba czołgi. Ogólnie czołg ten mi się podoba, niestety spotkałem się z dziwną sytuacją, mam podstawowe działo, które nie ma super przebijalności, ale strzelałem w słabe punkty na T29 ( tzw. uszka) wszystkie strzały trafiły dokładnie, ale nie udało mi się przebić pancerza. Czy 90 mm poradzi sobie z tym zadaniem? Czy też miałem niebywałego pecha i nic nie weszło, albo po prostu nie celowałem w właściwe miejsce? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Uszka nie są już weak spotem. Możesz w nie wywalić cały zapas ammo i nic mu nie zdejmiesz. Co najwyżej stalową ścianę nabijesz. Wal w kadłub. Wieża ma bardzo silny pancerz
Graj tak jakbyś miał 29 wrogów a strzelać mógł tylko do 15
Awatar użytkownika
Grishkha

Postautor: Grishkha » 14 lis 2012, 21:59

Mam takie pytanko, mianowicie gram M36 już kilka dni, co prawda nie kupiłem jeszcze 90mm, ale z M1A2 zarobki są katastrofalne. I nie chodzi tu o to, że zadaję mało obrażeń - mam 2-3 fragi a po odliczeniu kosztów naprawy i eksploatacji zarabiam na czysto tylko 2-3 tysiące, ba! - zdarza się, że w wygranych bitwach jestem na minusie! W związku z tym chciałbym spytać czy to zmieni się jak założę 90mm i - co za tym idzie - zwiększą się obrażenia, które zadaję. Z góry dzięki za wyjaśnienie :P
ZSRR: SU-76, KV-1, KV-1S, SU-100Y, ISU-152, IS-8
DE: Pz. I C, Hetzer, T-25, GW Panther, Panther I, Tiger I, Panther II
USA: M8A1, M4, M18 Hellcat, T29, T28, T34
UK: Matilda, Cromwell
FR: AMX 13 75

Zbadane: StuG III, M4A3E8, VK 30.01 D, KV-2, T-150, MT-25, KV-13, Comet, T25/2
Awatar użytkownika
Gorzki93

Postautor: Gorzki93 » 15 lis 2012, 20:47

Nie grałem nim z 6 miechów, ale był to mój ulubiony VI Tier i coraz częściej chcę do niego wrócić, chociaż jest trochę nudnawy. Różnica między 76mm a 90mm moim zdaniem była zasadnicza, chociaż i na 76mm ładnie się zarabiało - nie wiem, co robisz nie tak. Artyleria bardzo go lubi po wyspotowaniu, ale przód 114mm pod kątem 45' (reszta za skałą) nie dawała zbyt dużo szans IS-owi.
Jako, że podstawą w TD-ku jest camo tak i tu zrobilem - zaloga 77% i siata 25%. Naprawdę byłem dużo bezpieczniejszy za krzakami.
X_______T110E5, IS-7
IX_______T95, VK45.02B
VIII______AMX50 100, Panther 2,
VII______Black Prince, T-43, SU-100M1, T71, Auf.Panther
Inne_____SU-100, CGC, 59-16, T21, E8 Sherman, A-20,
Awatar użytkownika
yukisan

Postautor: yukisan » 15 lis 2012, 21:59

Przez 6 miechów dużo się zmieniło. IS go zjada z uśmiechem na ustach.
Nie pamiętam kiedy Sluggerem wyszedłem na minus. Może daaawno temu przy frajerskiej porażce. Ale przy zwycięstwie ? W życiu ! Nie mam pojęcia co robisz niewłaściwie.
Podobno za firewallem istnieje życie ...

Obrazek
kombajnista_z_bizona

Postautor: kombajnista_z_bizona » 04 gru 2012, 17:57

Slugger/Jackson to mój ulubiony pojazd w grze,jest bardzo nie docenianym pojazdem zwłaszcza na kompaniach,mało też tego jeżdzi a to dobrze ponieważ nowi gracze mogą strzelać w kadłub który czasem potrafi ładnie odbić.Jeżeli chodzi o gre to gramy nim jak podręcznikowym tedekiem chowamy sie po krzakach i walimy z 2 lini luneta,siata i dosyłacz naprawde sie przydaja,jego działo (takie same jak w m18 90mm M3) jest wystarczające,penetracja ( 160mm na zwykłych AP) spokojnie pozwala przebić tygrysa,amxa 45 i czasami gdy dobrze przycelujemy Isa i kadłub T29,gdy walczmy przeciwko 8 tierom możemy jedynie przebić ich boki,lub dolna płyta w KT,obrażenia tego działa są średnie zadko zdażało mi sie strzelić za full hp (300) ale nigdy nie schodziło poniżej 240.Celność no właśnie i tutaj dochodzimy do wady tego działa jest 2 po dziale (jeśli chodzi o TD z tego poziomu) z su-100 które ma tak niską celność (chyba 0,38) dlatego gdy walimy z dalekiego dystansu pociski lecą obok celu,działo to świetnie sie sprawdza na średni dystans.Mobilność ci którzy grali hellcatem mogą na niego narzekać slugger wolno sie rozpędza i nie jest demonem prędkości ale na towarzyszenie czołgom ciężkim bądż na przemieszczanie sie na nowe pozycje taka mobilność wystarcza.Grywalność tak jak na początku napisałem na kompaniach żadko nim pogramy chyba że założyciel kompani to nasz kumpel badż ktoś sie nad nami zlituje lepiej założyć własną kompanie jeśli chcemy nim tam pograć.
Garaż:
Fryce-nima nic
ZSRR-nima nic
Francja-nima nic
USA-T28,T1 heavy,M36 slugger,M37.
czekają na kase-Pz3/4,grille,M6,M18 hellcat
w planach-Kw1s,T29,T28prot,Tygrys 1 (h),M26 pershing
Kairen

Postautor: Kairen » 08 gru 2012, 13:41

Mam na tym czołgu zbadane już wszystko (oprócz T25 AT), i muszę powiedzieć że czołg daje radę. Pancerz przedni nie jest może najlepszy ale jak się trafi max. VI tier to spokojnie odbije większość pocisków. Zabawa zaczyna się gdy zbadamy działo 90 mm, gra z 76 mm to katorga. Generalnie M36 to cięższy kuzyn M18.

Wróć do „Czołgi amerykańskie”