T67

Dhannte

Re: T49

Postautor: Dhannte » 02 paź 2012, 12:58

Witam,

T49 mam już od dłuższego czasu. Ten niewielki TD to istna masakra. Jak się nie umie nim grać łatwo skończyć jak dymiąca kupka złomu pośrodku pacu boju. Opanowany stanowi jednak ogromną przeszkodę dla innych graczy. Ulepszone działo mimo że jest w miarę celne nie nadaje się aby traktować go jak zwykłego TD ukrytego w krzakach i czekać na niczego niespodziewającą się ofiarę przejeżdżającą najlepiej kilka set metrów, nie znaczy bynajmniej że sobie z tym nie poradzi. Niestety działo ma za mały demeg aby być bardzo skutecznym w tym procederze.
T49 ma zabójczą prędkość jak na TD wynoszącą 60 km/h. dodatkowo obrotową wieże oraz niewielki spadek prędkości na skrętach (większą niż T-50), oraz nie jest wcale łatwy do wykrycia, zwłaszcza po zamontowaniu siatki maskującej (przejechało obok mnie 3 czołgi w dystansie nie przekraczającym 100 m i nie wykryły).
Efekt - mamy do dyspozycji wielozadaniową maszynę która sprawdza się zarówno jako scout (spoter) oraz potrafi niszczyć czołgi dokładnie w ten sam sposób, a od kiedy nie losuje go z czołgami tieru 8-10, ma większe pole do popisu. Szybkość pozwala mu przemieszczać się pomiędzy walczącymi grupami skubiąc, dopijając rannych czy też wreszcie całkowicie unicestwiać skupionych na 1 wrogu niczego niespodziewające się ofiary. Zaskoczenie innego TD jest właściwie wyrokiem śmierci ze względu na to, że wystarczy go zblokować i mamy go jak na widelcu, to samo z artami.
Z własnego doświadczenia z arty wiem, że nie jest łatwo trafić stojącego T49 ze względu na rozrzut pocisków oraz niewielkich rozmiarów T49. Na widok stojącego bokiem hetzera, lub SU cieszyłem się jak małe dziecko, spodziewając się zwiększyć swój współczynnik zabitych. T49 nigdy nie był dla mnie pewnym celem. Zwłaszcza, że to za szybka bestia i ci co potrafią nią grać zawsze wykorzystywali te właściwość.

Tym którzy mają problemy polecam zakup benzyny tego za 5k srebra. Zwiększa prędkość oraz szybkość obrotu wierzy o 5%, ale pomaga jak diabli zwłaszcza jak załoga nie jest jeszcze u szczytu możliwości.

Wcześniej ktoś zaznaczył że pojazd jest na 1 lub 2 hity. Niestety ma racje, więc nie można pozwolić sobie na zbyt dużą brawurę. Szkoda że sam o tym za często zapominam i pozwalam się ponieść - narwaniec ze mnie, nie ma co :D .

Polecam go każdemu który chce spróbować zagrać czymś, co znacząco odbiega od typowego TD. Dające sporo frajdy z gry i nawet jak się szybko padnie powinien przynieść dochody.
-> World of Warships - walcz na morzu!
CysiekCysiowaty

Postautor: CysiekCysiowaty » 21 sty 2013, 8:56

Czy zarobki wciąż są tak piękne, jak kiedyś?
likanin1

Postautor: likanin1 » 13 mar 2013, 7:42

Po prostu świetna zabawka :) Prędkość, zwinność i celna lufka strzelająca jak karabin maszynowy :) To jednak TD bez pancerza i HP też dość symboliczne pojedynku z VK 36 to raczej nie wygramy .... ale zauważyłem, że część graczy nie docenia go i czeka ich kara, szczególną przyjemność mam w obrabianiu KV :) Przy załodze na 100 % po prostu wymiatacz z oddalonego stanowiska, prędkość pomaga uciec, zmienić szybko stanowisko, bądź dojechać w zagrożone miejsce. Jedyny minus tego malucha to mała liczba pocisków, przy tej szybkostrzelności, bardzo szybko można się wystrzelać, co spotkało mnie kilka razy, ale zawsze pozostaje ..taran. Mam masę zabawy z tym czołgiem, choć, trafiam na drużyny które przyprawiają mnie o ból głowy, wręcz dają się rozstrzeliwać ., Ostatnio na spotkaniówce Linia Zygfryda nikt nie chciał wjechać do miasta walczyć o bazę, towarzystwo stało i czekało i patrzyło na siebie..... wiec WR oscyluje w granicach 50 %. Dodatkowym funem, przy obecnej fizyce gry, są wszystkie efekty związane z pokonywaniem terenu przy dużej prędkości....ten TD skacze jak Małysz na Piaszczystej Rzece hahahaha.
Ces4R

Postautor: Ces4R » 17 kwie 2013, 19:33

niedawno go odktyłem . Jest świetny i pasuje do moich preferencji. Szybkość i gwałtowne przyśpieszenie renkompensują słaby pancerz. Nawet VK mi tak nie szło jak tym maleństwem. Wymaksowany to naprawde kawał dobrej broni na mapce.
Wcheelstander

Postautor: Wcheelstander » 15 cze 2013, 21:06

Na początku gry tym pojazdem uważałem go za słaby i nieciekawy czołg... Po wymaksowaniu i załodze na ok 75% zacząłem go lubić. Dobrze zarabiał, więc załoga osiągnęła 100% bardzo szybko.
Obecnie jest to mój pupilek :) Uwielbiam tego niszczyciela. Świetne działo (każdy parametr), genialna mobilność, dobry kamuflaż (T-150 nie widział mnie, a byłem 30 metrów od niego ^^) i dobre zarobki. Niestety ma wady. Pancerz (ten czołg ma pancerz ale cieniutki) oraz niewielka ilość pocisków (45 przy tej szybkostrzelności czasami nie starcza). Zamontowałem lornetkę, siatkę kamuflażową i dosyłacz. Na chwilę obecną szkolę umiejętność kamuflażu. Potem zacznę indywidualne umiejętności, np żarówę, strzał z biodra, desperanta, stację przekaźnikową i jazdę terenową. Na koniec dam towarzyszy broni i kupie malowanie za złotko, ponieważ nie zamierzam sprzedawać mojego zarabiacza. Podobno w patchu 0.8.6 zarobki dla TD mają wzrosnąć o ok 33% więc byłoby fajnie ;) Polecam ten czołg, lecz potrzeba czasu aby go zrozumieć i pokochać.
Związek Radziecki: IS, T-34-85, LTP, IS-3
Anglia Crousader SP, Black Prince
Francja BDR G1B
III Rzesza VK 30.02.M JG Panher, Luchs, Pz.Ic
Chiny
Ameryka M18 Hellcat, T40, M4 Sherman, T7 CC (sprzedać?)
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 03 lip 2013, 16:06

Witam. Stety powielę dotychczasowe opinie. ;) To TD dla chorych na ADHD. Co prawda zdrowy jestem, ale jako fan medów nie specjalnie umiem kampić tak szybkim kamperem. :P

To był mój dopiero trzeci TD w tej grze (po SU-85b i SU-85, ponad rok temu) i się nim uczyłem grać. Na początku słabo - wiadomo - stockowy pojazd to pierdziawka kamikadze. Później z rozwojem stawał się mobilnym... i bardzo mobilnym TD. W zasadzie gra się nim tak jak jeździ się ELC, czyli lekki wychył działa na boki, bo i tak wieża ledwo skręca. A poza tym pędzi się na złamanie karku.
To niesamowite, że mam na nim aż 68% wygranych i Asa. Miała to być przejściówka do Hellcata, a było mi przykro się rozstać. Nie mam chęci, siły i miejsca utrzymywać dodatkowy toytank. Wolę ekspić załogę pod kątem kompanii - dlatego kupiłem Hellcata.
Cóż... mały szkrab będzie miłym wspomnieniem niesamowitej taktyki jeżdżenia TD.

A właśnie... załoga! Załogę miałem z podstawowym szkoleniem 75% Przy sprzedaży czołgu miałem gdzieś 93% wyszkolenia. Tak więc żeby wykręcać świetne wyniki nie potrzeba epickiej załogi. Wystarczy ogarnięcie mobilności i niewidzialności. :)
Jako, że to dopiero V tier i czołgi są tam mało wytrzymałe (mało HP) nie potrzeba wielu pocisków i w tym wypadku nigdy mi ich nie brakoło. Gdzie on mieści te pociski? A 5-osobowa załoga gdzie się mieści? LOL^2
t0mal

Postautor: t0mal » 03 paź 2013, 0:04

Fajna maszynka, jedyne co mi przeszkadzało to trochę przymała ilość ammo, polecam uważnie celować, bo inaczej może zabraknąć pestek zanim zrobi się 2k dimejdżu.
Obrazek
TigerSmasherPL

T49

Postautor: TigerSmasherPL » 27 sty 2014, 14:25

Świetny czołg, kiedyś go na pewno odkupie, jak już będą wszystkie dychy w garażu. :D
Jako przeciwnik wolę nie próbować 1vs1 , kw-1 objedzie, skode t-25 też, ale nie jest najgorzej, jego zaleta to szybkostrzelność tej 1-szej 75mm, 90 dmg co 2 s gdzieś, więc skoda może sie tylko schować za kw-220 :P
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
Keyser_S0ze

Postautor: Keyser_S0ze » 23 paź 2014, 14:19

Obecnie zmieniła się nazwa na T67 i zdjęto osłonę wieży z góry. Generalnie nadal wyśmienity i sprawiający wiele frajdy szybki a zarazem niewidoczny morderca. Na swoich tierach sieje zniszczenie jak policja z alkomatem w poniedziałek z rana po długim weckendzie.
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 23 paź 2014, 14:31

No własnie - korzystając z okazji przypominamy adminom, że warto edytować nazwy czołgów w nagłówkach.

---
Done.
-lszekg

Wróć do „Czołgi amerykańskie”