Patton III (M48)

s1ngle

Re: Patton III (M48)

Postautor: s1ngle » 05 sie 2012, 14:12

Niestety, nowy Patton nie umywa sie do starego. Jest za wolny, lyka kulki jak szalony (nie wazne czy sie strzela w kadlub czy jarzmo dziala, wchodzi absolutnie WSZYTKO w niego). Na okolo 70 bitew rykoszety moglbym policzyc na palcach jednej reki, juz wiecej mialem na francuzach. 44 km /h to smiech na sali, co prawda zbiera sie szybciutko ale poruszanie sie z taka predkoscia sprawia ze jestesmy latwi do przycelowania dla wszystkich, w tym arty. Dzialo z kosmiczna pena moze i fajne, ale zdarzaja sie na nim tez dziwne cuda i "tym go nie pokonamy" na pancerzach ktore spokojnie przebija dzialo ze 175mm peny. Obnizyli mu tez wychyl dziala w dol, co juz wogule jest niezrozumiale. Dla mnie m48 to taki dosyc mocno okrojony i wykastrowany m46 z wieksza iloscia HP. Spartolili ten czolg na calego, brawo WG.
-> World of Warships - walcz na morzu!
darconnn

Postautor: darconnn » 06 sie 2012, 16:04

Zgadzam sie z moim przedmowca. M48a1 jest zdecydowanie za duży przez co wszyscy do niego ładują a glównie arta. Naprawa zawieszenia trwa wieczność wiec jak nam zerwą gąsienice to praktycznie już jesteśmy wrakkiem. Pancerz odbije coś sporadycznie. Jest powolny przez co nie może zając odpowiednich dla medow pozycji zanim gra się na dobre rozpocznie. Ma niezłe działo ale to jedyna jego zaleta. Po 92 bitwach jak narazie to najgorszy czolg po wymaksowaniu jakim gralem.
Ani to med ani czolg ciezki. Takie nie wiadomo co.
keraj258

Postautor: keraj258 » 06 sie 2012, 17:46

darconnn pisze:Ani to med ani czolg ciezki. Takie nie wiadomo co.

Czytaj MBT jak 3 z 4 czołgów średnich na X tierze (wyjątkiem jest bat). Mi się na teście grało świetnie. Działo, które namierza w ułamek sekundy, w ruchu do 150m trafia 9/10 strzałów, bije mocno i piekielnie szybko przebijając przy tym wszystko. Prędkość - fakt nie powala, ale rozpędzą się całkiem żwawo i utrzymuje na płaskim te 45km/h. Obraca się również przyzwoicie. Co do rykoszetów. A co wy chcieliście rykoszetować od dział IX i X tieru medem? Jest papierowy i tyle. Po prostu jakby miał tę mobilność i jeszcze pancerz, który byłby w stanie odbić pociski o 270mm penetracji to byłby bardzo OP. Jak dla mnie czołg na 8.5 a może nawet nieśmiałe 9/10. Ale to może wynika z faktu, że przypomina bardzo e-50, który dla mnie również jest świetnym czołgiem :)
Awatar użytkownika
Ceraves

Postautor: Ceraves » 08 sie 2012, 5:39

Jak Stary Patton był fenomenalny tak i nowy jest b.dobry. Przywrócono mu tę cechę, którą jednocześnie zjedzono w M46 - celność działa podczas jazdy. Mobilność porównywalna do poprzednika (M46 nieco lepszy pod tym względem), kompletnie bezsensowny nerf Vmax do 44 km/h (tak jak by 48 km/h w Pattonie nie było już za małe). Największy minus - brzydal w porównaniu do M46.
Futuresoldier - nie wiem gdzie ty masz oczy, skoro uważasz, że Stary patton wygląda jak T110E5 mini a nowy stawia na oryginalność..;f

ps. Nie opłaca się robić ostatniego działa za free expa, nawet z działem z M46 gra się tym czołgiem wspaniale, więc te 45k exp można zrobić bez bólu.
MT - M48A1, T-62A, Bat.Chat.25t, E-50 Ausf.M,
HT - AMX 50B, T110E5, IS-7, IS-4, Maus, E-100, FV215b
TD - Ob.268, T110E3, T110E4
SPG - T92, GW Typ E, Ob.261, B.Chat 155
Premium - FCM 50t, T34, KV-5
kapura

Postautor: kapura » 11 sie 2012, 23:47

czołg świetny, nieźle dinguje a jeśli nie,to fajnie zbiera za zero. nawet nie odblokowałem ostatniego działka a już jestem zadowolony, porządny demydż, przyzwoita mobilność, w sam raz żeby przysolić i zniknąć. Jedyne w czym odstaje od pattona to czas naprawy modułów, a to chyba spowodowane okrojeniem załogi do 4 osób?
Właśnie zebrałem za 1700 z AP od m40/43 z mojego teamu więc miałem czas napisać posta. borze pożryj tych graczy
Skeji

Postautor: Skeji » 15 sie 2012, 11:53

M48 dostanie nerfa w 8.0, osobiście mam nadzieje że niedużego. Póki co według mnie czołg jest za dobry i zasłużył sobie na niego ;)
Przeładowanie trwa 6.75 sekund, działo skupia się bardzo szybko, z celnością jest różnie ale dużo lepiej niż w poprzedniku. Prędkość 45KmH nie powala, ale jest po prostu "wystarczająca", walkę kołową można nawiązywać ale oczywiście ostrożnie :). Jeśli chodzi o pancerz, to po wcześniejszym, "zwykłym" niezwykłym Pattonie jest bardzo dobry. Górna płyta odbija pociski, jarzmo ich nie przyjmuje, ale cała reszta jego pancerza nie stanowi żadnego problemu. No i oczywiście zwrotność odziedziczona po poprzedniku, połączona z szybkim machaniem wieżą daje duże możliwości. Ale cóż, WG przykróci tą sielankę, jak już mówiłem mam nadzieje że nie za bardzo ;)

Na koniec załączam bitwę przedstawiającą to co wymieniłem wyżej:
http://www.speedyshare.com/sr7uC/201208 ... .wotreplay

Pozdrawiam.
RsFordFan

Postautor: RsFordFan » 15 sie 2012, 18:32

Moim zdaniem nerf sie nie nalezy, jest b dobrze zbalansowany z reszta medow 10 tieru. Szkoda, ze wyszla taka wielka stodola, T110 jest mniejsze od niego! Pancerz wyglada ladnie ale nie odbija nic a nic niestety, nawet od artylerii niskich tierów łapie za full dmg jak juz trafia :/ Kilka razy dostalem od hummela czy innych popierdolek za 1000+ dmg.
Skeji

Postautor: Skeji » 15 sie 2012, 20:10

Sam nie wiem, czy tylko i wyłącznie mnie zdarzają sie rykoszety lub strzały za zero na tym pattonie? Mogę wstawić dużo powtórek gdzie patton odbija strzały od dużych kalibrów. A co do strzałów od artylerii, na 120 bitew arta przebiła mnie dwa razy, oba strzały były w tyłek i był to Obiekt 261. Możliwe że jestem za bardzo pozytywnie nastawiony do tego czołgu, ale mimo wszystko jest to czołg co najmniej dobry.
RsFordFan

Postautor: RsFordFan » 16 sie 2012, 6:54

Po tym patchu strzały za zero w okolice dziala lapia wszystkie czolgi :P Sprawdzaj sobie gdzie dostales pociskiem gdy pocisk zrykoszetował, w 90% przypadków u mnie jest to krawedz pancerza.
Czołg jest dobrym następca M46 ale nie jest OP.
Powtorze sie, najwieksza jego wada sa rozmiary, teraz przy wyjezdzaniu za gorki nie pokazujemy malenkiej wiezy a wielki kawal czolgu w ktory ciezko nie trafic, niestety...
Jeszcze bardziej boli cycek na wiezy, trzeba bylo dostosowac taktyki i zaczac unikac pewnych miejsc. Tam gdzie M46 chowal sie pieknie w zaglebieniu w M48 wystaje ten cholerny wlaz dowodcy, chyba kazdy wie co to znaczy :P
PrzemuL

Postautor: PrzemuL » 25 sie 2012, 0:25

Skąd macie info o nerfie w 8.0?
Obrazek

Wróć do „Czołgi amerykańskie”