PzKpfw IV - STARE

Wrzucane będą tutaj tematy powtarzające się oraz źle zatytułowane - bez możliwości edycji oraz dalszej dyskusji.
Awatar użytkownika
Aidix

Re: PzKpfw IV

Postautor: Aidix » 14 sie 2012, 9:03

Mam drugą 75mm (IVtier) i mogę powiedzieć że zaczyna mi się dobrze grać na razie mam
23 bitwy i 15 zniszczonych ale zwycięstw mam tylko 37%. Ekspienie dotąd było mordęgą ale teraz jest git. Napisze jak jest z lepszą 75 jak odkryje :)
Mój Czołg

T72 dowodzę ja armata kaliber 122
pancerz stalowy celownik laserowy karabin mocno wybuchowy
pociski laserowe rozpieprzam wszystko w mak i będzie wesoło
tak lalala lalalala la la la la ...

W moim garażu

KB-1, PzkpfwIV, T-34-2, KB-13
-> World of Warships - walcz na morzu!
carman

Postautor: carman » 19 sie 2012, 11:08

Ostatnio słyszałem w klanie, że Pz IV miał niebawem dostać nerfa w postaci utraty topowego działa 75mm, gdyż jest w tej chwili OP względem innych medów V tieru. Niestety nie znalazłem potwierdzenia tej plotki, choćby na blogu Overlorda. Czy ktoś coś słyszał w tym temacie i mógłby rozwiać moje wątpliwości?
"Nic tak nie cieszy jak chwila, gdy do ciebie strzelają bez rezultatu." Winston Churchill
MrJohny

Postautor: MrJohny » 19 sie 2012, 16:50

Jak dostanie tylko (historyczne zresztą) L/48 to... kto tym czołgiem będzie grał?* PzIII/IV jest dużo zwrotniejszy, mniejszy i z pochyłym pancerzem, i nie trzeba się do niego pchać przez padakę pt. Pz38nA. Poza tym działo jest może i lekko przesadzone jak na ten tier, no i jest totalnym historical fiction (hehe, prawda historyczna w WoT, hehe :D ) ale CZOŁGÓW, bo uzbrojony w jego bliźniaka StuGIII odstaje ale w dół od konkurencji. Poza nim PzIV ma tyle wad, że nawet jak jest w topie topu to i tak musi się kitrać w II linii, bo w I go rozniosą.

Jedyną opcję widzę wtedy dla tych którzy chcą iść w linię Porsche, ale jak się patrzę na drogę Pz38nA (konkurent: PzIII) > PzIV BEZ L/70 (konkurent: PzIII/IV) > VK3001P (konkurenci: VK3001H/VK3601H) , to podejrzewam że mało kto się będzie teraz w nią pchał, zwłaszcza że następny po TigerzeP VK4502A znowu będzie odstawał od Henschelowskiego odpowiednika (tym razem brakiem długiej 105ki).

*moje zdanie w skrócie na tego newsa o ile będzie prawdziwy: jak mi zabiorą z tego czołgu L/70, nawet jeżeli zostanie 105mm w Schmalturmie, to jest pierwszy do sprzedaży. Aż taki będę bezczelny że specjalnie zrobię PzIII (odblokowany i z odkrytymi wszystkimi modułami z innych maszyn) i pójdę w PzIII/IV (też zacznę od razu od wymaxowanego) jako kasozbieracza, choć po prawdzie inne takie też mam. Tylko najpierw skończę Leosia ;)

PS. Co do działa OP: ShermanM4 ma armatę M1A1 z pene128/dmg110 które zobaczcie co ile strzela. A T-34 ZiS4 które owszem, ma już wyraźniej słabsze staty od L/70, ale wali dwa razy szybciej. O różnicy w mobilności tych czołgów, i tym że dobrze ustawione M4/T-34 są naprawdę ciężkie do przebicia (bo ding, ding, ding... a w PzIV w kanciaty kadłub wchodzi jak w masło) nawet nie będę pisał. Do tego przed patchem AMX12t, czyli czołg lekki, miał armatę roznoszącą PzIV w ciągu 10 sekund. Teraz jest ELC, które robi to samo. Nawet mi się nie chce dalej pisać, bo... :(
W związku z panoszącym się chamstwem, złośliwością, donosicielstwem i ogólnym sk****syństwem, zarówno większości adminów/modów, jak i części użytkowników, przeprowadzam się na oficjalne http://forum.worldoftanks.eu
Awatar użytkownika
Szakael

Postautor: Szakael » 20 sie 2012, 10:18

każdy scout V ci rozniesie pzIV, dlatego mają inne losowania, i nigdy nie będziesz z nim w topce więc o co płacz? KW ze 107/152 był OP ale pzIV? po za armatą nie ma specjalnych zalet, wiec czemu mu odbierać armatę?
Jeśli wróg jest w zasięgu, ty również.
MrJohny

Postautor: MrJohny » 20 sie 2012, 22:14

Nie płacz tylko stwierdzenie ;) Dobrze w sumie kolega podsumował - jak zabiorą L/70 z PzIV to co on będzie miał? Kawałek pancerza na przodzie wieży i możliwość zamontowania haubicy 105mm, której zastosowania zresztą w tym czołgu nie widzę bo nie podjedziesz nim na tyle blisko żeby sensownie trafić? No sorry...
W związku z panoszącym się chamstwem, złośliwością, donosicielstwem i ogólnym sk****syństwem, zarówno większości adminów/modów, jak i części użytkowników, przeprowadzam się na oficjalne http://forum.worldoftanks.eu
xeno

Postautor: xeno » 21 sie 2012, 9:45

A ja wam powiem że mi się haubicą gra nieźle. Na tyle nieźle, że zbieram z nią expa na VK pomijając topowe 75mm. Celności nie ma aż takiej tragicznej, ale za to potrafi rąbnąć w Tygrysa za 300HP albo odparować od 100% T-34 czy innego Pz IV. Czy się nie podjedzie na tyle blisko? Z celnością aż tak źle nie jest, trzeba unikać starć 1vs1, pruć w tyłki i boki a jak nami się zaineresują cofnąć się i pruć z oddali, CZASEM się trafi, a ammo tanie. W sumie wychodzę na tym lepiej niż na 75, bo zawsze jakiś dmg zadam, i często tem dmg jest większy niż 2-3 strzały z 75mm. Wystarczy znać weakpointy i tam celować, strzał, cofnąć się itd. Spory dmg to spory zarobek, bywa że wywozi się z bitwy 20k co cieszy, bo po nerfie SU straciłem moneymakera.
Spieszmy się strzelać w scoutów, tak szybko spotują...
thinspoon

Postautor: thinspoon » 22 sie 2012, 6:52

Jeśli faktycznie zabiorą siedemdziesiątkę piątkę, to u mnie PZIV też nie zagrzeje miejsca. W sumie to działo jest jedynym powodem, dla którego trzymam czwórkę. Przy obecnych losowaniach to działo jest w stanie przebić wszystko co pojawia się po przeciwnej stronie. Bez niego dostajemy nieruchawe pudło, za wolne na meda i za mało pancerne na HT. W sumie będzie motywacja, żeby zainteresować się prawdziwymi medami tego tieru - T-34, M-4 i "trzyczwarte", którym może wreszcie nauczę się grać.
Panzerwaffe: VK 2801 GW Panther, Tiger P, Tiger II,
ZSRR: T-34 T-50-2, KW-1S, KW-2, KW-3, IS
USA: Wolverine, M5, E8
Francja: AMX 12t
Chiny: Typ 59
MrJohny

Postautor: MrJohny » 22 sie 2012, 9:54

Jest info z nowego patcha 8.0. ZABIERAJĄ L/70 i Schmalturma, dają w zamian wersję wieży z osłonami. Szkoda że jeszcze nie dołożą takich na boki... O ile cokolwiek by dawały, może jakaś ochrona przed HE będzie, a nie tylko wizualny dodatek? Za to zostaje 105ka, pasuje do tej nowej wieży.

Obrazek

xeno - ja przerabiałem tę 105kę na innych czołgach (i jej wersję TDkową też) i moje obserwacje są takie, że albo maszyna musi być szybka, albo mocno opancerzona żeby się zbliżyć na odległość skutecznego strzału z niej. Z L/70 mogliśmy się kitrać 400-500m od przeciwnika i grać PzIV jak wieżowym tedekiem, a teraz <ŻAL.PL> No nic, mam inne moneymakery w garażu, ale i tak szkoda. Przewiduję (ponownie) znaczny spadek ilości PzIV po tym patchu... :cry:
BelegUS

Postautor: BelegUS » 22 sie 2012, 10:57

***** matka staropolska, wiadome było, że dla (biało)ruskich kacapów tworzących tą grę uber-czołg (a przynajmniej uber-działo) niemiecki będzie nie do pomyślenia. I tak oto jedyne dwie zalety PzIV - Schmalturm i KwK 42 L/70 idą "wpieriot". Mój najlepszy money-maker też "wpieriot". To co teraz - pozostaje kupić "za golda" T-25, tak? :roll:

Czołg idzie na sprzedaż zaraz po patchu, załoga (drugi perk już 91%) - chyba do Pantery II, na którą wprawdzie nie wiem, jak nazbieram (ani mój StuG-III, ani Hetzer, ani AMX 12t nie robią takiej kasy) ale pozostawanie przy PzIV traci sens.

Zostawiają nam czołg bez sensownego działa (czy ta 105 przebija cokolwiek na tierach, do których "Czwórkę" losuje?) i już nawet bez potężnego (nomen-omen) pancerza na wieży. Jakie zalety mu zostają?

Czy ktoś może, swoją drogą, zasugerować jakiegoś sensownego money-makera w niemieckim drzewku?
Garaż: E-75, Panther II, Tiger(P), VK2801, PanzerIV, Hetzer, StuG-III, Hummel, Churchill I, Tetrarch
Czekają na srebrniki: E-100, JagdPzIV.
W planach: Ferdinand
fog7777

Postautor: fog7777 » 22 sie 2012, 11:41

Wiadomosc zaiste niezbyt przyjemna odnosnie zabrania wspanialego dzialka z tego czolgu :)
W tym momencie nie bedzie mial on zadnych zalet, poza tym, ze wreszcie bedzie jezdzil w miare szybko :)

BelegUS pisze:Czy ktoś może, swoją drogą, zasugerować jakiegoś sensownego money-makera w niemieckim drzewku?

Jagdpanther z dzialem 88mm :)
Mam 16 lat, ale nie jestem wyrozumiałym gnojkiem i milczę gdy starsi przemawiają i nie piszczę jak do mnie strzelają.

Neoros pisze:towarzysze? - IMHO nie ma nic gorszego, a ten skill wykorzystują nooby, które mają problem z poruszaniem się po mapie.

Wróć do „Pole minowe”