World of Warplanes
World of Warplanes

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Działo do Hetzera
PostWysłany: 14 Lip 2011, 11:10 
Plutonowy
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
No cóż ja lepiej wspominam mojego Hetzera z 105 niż StugaIII, a to głównie ze względu na to że Hetzer 80% walk jest na szczycie listy, natomiast Stug III 80% walk jest na dole listy :/. Losowanie psuje mi opinie o Stugu, który tą wykałaczką może co najwyżej zarysować lakier wysokim tierom. Hetzer ze względu na częste pojawianie się na szczycie listy robi rzeź na polu walki swoją 105.

-> World of Warplanes - daj szanse samolotom!

PostWysłany: 14 Lip 2011, 11:53 
Starszy Kapral
Awatar użytkownika

StuG'iem trzeba "umić grać"
Jak losuje Cię w połowie lub na dole to nie jedziesz w pierwszej lini tylko w 2 lub 3 i kryjesz sie po krzakach. Jak widzisz konającego przeciwnika to ladujesz kulke i typ jest dobity. Po to są TD żeby waliły z ukrycia i nie walczyły w 1 lini bo inaczej kilka strzałów i gryziesz ziemie.

Niemcy: Hummel, VK 1602 Leopard, PzKpfw III/IV, PzKpfw IV, VK 3001 (P),VK 3601 (H), PzKpfw V Panther, Panther II, JagdPz IV, Jagdpanther, Ferdinand, PzKpfw VI Tiger(P), PzKpfw VI Tiger,VK 4502(P)Ausf.A, Löwe
USA: T29
Radzieckie: SU-85, KW, T-34
Francja: AMX 12t, AMX 13 75, BDR G1B

PostWysłany: 14 Lip 2011, 12:28 
Plutonowy
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Cytuj:
StuG'iem trzeba "umić grać"
Jak losuje Cię w połowie lub na dole to nie jedziesz w pierwszej lini tylko w 2 lub 3 i kryjesz sie po krzakach. Jak widzisz konającego przeciwnika to ladujesz kulke i typ jest dobity. Po to są TD żeby waliły z ukrycia i nie walczyły w 1 lini bo inaczej kilka strzałów i gryziesz ziemie.

Jak bym nie umiał grać TDkami ^^. Wiem o tym, jednak wolę mieć kopa w dziale z relogiem 20sek, niż strzelać co 4 sek i zadawać 1-2% obrażeń. Na obecną chwilę większą frajdę miałem z drzewka TDków rosyjskich niż niemieckich.

PostWysłany: 27 Lip 2011, 12:26 
Plutonowy
Awatar użytkownika

10.5 Haubica, i pół dystans niestety... ale dobre losowanie to 1 strzał 1frag, a te działa 7.5 mm to jakaś pomyłka, celne przebijają wszystko i co z tego jak zadawane obrazenia są śmieszne tym przynajmniej jak się "przy... uderzy" to nie ma przeciwnika!

Crazied jest jedyną osobą, która pokonała ściankę w tenisa.

PostWysłany: 27 Lip 2011, 12:50 
Generał Broni
Awatar użytkownika

Miejscowość: Słubice
von.lukas napisał(a):
a te działa 7.5 mm to jakaś pomyłka, celne przebijają wszystko i co z tego jak zadawane obrazenia są śmieszne
Kod:
StuG III
7,5см StuK42 L/70
15,38-18,18   Rate of fire (rounds/min)
Kod:
PzKpfw VI Tiger
8,8см KwK 43 L/71
8,82-10,34   Rate of fire (rounds/min)
Wiesz jakie to jest uczucie. Siedzisz w Tygrysie, walisz do gościa i zostaje mu 5% a on jeszcze nie strzelał? Albo MT flankuje Cię a ty prowadzisz wymianę ognia z HT. Ale, gdy za plecami, w krzakach czai się Stug... To jest właśnie zadanie TD. Oczywiście w grze wygląda to inaczej. :) HT zazwyczaj stają na linii strzału, gdy zobaczą pierwszego wroga cała linia staje, uciekają i zostawiają nas na pożarcie...

PostWysłany: 13 Sie 2011, 00:40 
Starszy Kapral
Awatar użytkownika

Miejscowość: Czołgolandia
7,5 można uderzac z daleka i o to właśnie chodzi w TD. Nikt normalny nie pojedzie na przodzie TD. Może zostać łatwo wymanewrowany o ile nie oberwie, a jak wiadomo pancerza zbyt wiele niema. Co do manewrowości Hetzera to też nie można być optymistą. Tylko działo uderzające z daleka. Ja zainwestowałem w 10,5 i żałuje ba trochę wcześniej miałbym StuGa.

PostWysłany: 16 Sie 2011, 01:39 
Starszy Sierżant
Awatar użytkownika

Miejscowość: Racoon City (Rakoniewice)
Dobry wieczór!
Hetzer stał w moim garażu dość dawno temu,wykopałem go od razu po odblokowaniu Stuga,poszedłem dalej...
Wczoraj popatrzyłem na moje odkryte drzewko i stwierdziłem,że ponieważ Hetzer nie jest pojazdem ze statusem "elitarny",to go odkupię ;) i pojeżdżę..l
Tak też zrobiłem.
Zamontowałem działo 105mm,gdyż jest to,moim zdaniem,jedyne sensowne działo do tego malutkiego i zarazem niezwykle wrażliwego na ostrzał,pojazdu... Hetzerem ginie się błyskawicznie,jego jedyną więc szansą jest uderzanie z najgłębszej zasadzki,unikanie jakiejkolwiek walki manewrowej i uszkadzanie wrogich czołgów.
Do tego działo 105mm,które uzbrajam WYŁĄCZNIE w pociski odłamkowo-burzące,nadaje się idealnie :D - nie liczę na jakiekolwiek fragi,często jestem "pojazdem wsparcia ogniowego",dosięgającym wroga tam,gdzie nie dopadnie go artyleria,gdzie przycupnął z parunastoma % HP...
Z satysfakcją wspominam bitwy,gdzie potężny wróg,atakowany frontalnie przez równie potężnego sojusznika,dostawał ode mnie z tyłu ciosy,odbierające życie... Odwrócenie lufy w moim kierunku równałoby się śmierci od wielkokalibrowego działa,ale "ten większy" z mojego teamu nie przepuściłby okazji,więc musiał taki delikwent przyjmować prezenty. Kilka razy miałem satysfakcję oddania finalnego strzału,raz odczytałem na czacie "gj,Hetzi!",co mnie ucieszyło niezmiernie. :D
Działo 75mm nie jest niczym specjalnym - potrafi ugryźć,ale tylko wtedy,gdy losowania na to pozwolą. Ze 105-ką ten problem nie istnieje ;) ! Podejrzewam,że dodanie rammera i klimy poprawiłoby mankamenty (powolne przeładowanie i niewielką celność),ale Hetzer jest dla mnie tylko "pojazdem przejściowym",w który nie warto inwestować.
Sugeruję więc montowanie tego właśnie działa i... nie lekceważenie maluszka,w nie uzbrojonego :lol: - może okazać się zaskakująco kąśliwy... ;)

PostWysłany: 16 Sie 2011, 02:05 
Porucznik
Awatar użytkownika

dna78 napisał(a):
Hetzerem ginie się błyskawicznie

Nie zgodzę się. Przy strzale w tył, bok, owszem, ale gdy Hetzer stoi do nas przodem nie jest już tak łatwo ze względu na mocno pochyły pancerz. Kiedyś gdy grałem Hetzerem przyjąłem dwa rykoszety pod rząd od Tygrysa z krótką 88, o dziesiątkach innych takich przypadków z mniejszymi kalibrami już nie wspominając.

IS to taki odpowiednik chama ze sztachetą który wali mocno, niecelnie i bez żadnej finezji szczęśliwy że w ogóle trafił. Tygrys może przykładowo kulruralnie zerwać tedekowi gąsienniczkę i wykończyć w białych rękawiczkach

PostWysłany: 16 Sie 2011, 14:32 
Pułkownik
Awatar użytkownika

Miejscowość: Республика Польша
O jezu, ile to sobie krwi napsułem prując w czoło Hetzera z sowieckiego 107mm, czy z JagdPantherowej 105mm... Ale jak tylko zobaczymy bok/tył, to już grając nawet innym Hetzerem mamy pewność, że przeciwnik jest nasz (o ile trafimy :P).

P.S. Nie rozmawiam o grze z ludźmi, których WinRatio to mniej niż 49%.

PostWysłany: 18 Sie 2011, 00:00 
Starszy Sierżant
Awatar użytkownika

Miejscowość: Racoon City (Rakoniewice)
Może sprecyzuję: przy strzałach oddanych z daleka,rzeczywiście mamy szansę na rykoszet (przy czym górna granica dział,z których one się zdarzają,to 75-88mm,mam na myśli L/56),przy czym w takiej sytuacji również my sami niewiele zdziałamy,próbując trafić z działa 105mm - trafienia,które uzyskiwałem na dystansie powyżej 250m uważam za szczęśliwy traf,jest to bardzo niecelna broń,działająca jak shotgun bądź Panzerfaust ;) ,czyli na krótkim dystansie... Zdarzyło mi się odbić pocisk z L/71,wykonując na wstecznym ruchy "mordką" Hetzera na prawo i lewo,ale nie uważam tego za argument,przemawiający na korzyść pancerza - ot,pocisk trafił na minimalny kąt "zahaczenia" i zjechał w bok...
Oczywiście,każdy może mieć inne doświadczenia i nie zarzucę nikomu kłamstwa,gdy twierdzi inaczej... :)
Atutem Hetzera jest wspomniany rozmiar - jest rzeczywiście trudno wykrywalny i łatwy do zamaskowania,jednak nie jest to niszczyciel,którym zatrzymamy przejmującego bazę przeciwnika - po prostu nasz strzał,choćby i celny,jest najczęściej strzałem ostatnim...

Wykorzystałem ten atut bodajże dwukrotnie w specyficznej sytuacji - przeciwnik obejmował naszą bazę,moi towarzysze robili to samo,różnica polegała na tym,że czerwony pasek rósł znacznie szybciej... Poczekałem w ukryciu do chwili,gdy stosunek procentowy wynosił 70/40 i wtedy oddałem strzał,który zmienił diametralnie proporcje na naszą korzyść. Zginąłem kilka sekund później,ale wróg już przewagi nie odzyskał... :D
W takich sytuacjach (wymagają stalowych nerwów,proszę mi wierzyć) malutki Hetzer okazał się pojazdem ważniejszym od innych,co trochę podniosło go w moich oczach. :)

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość