E-100

Newbiep

Re: E-100

Postautor: Newbiep » 06 lut 2014, 10:03

Jak wyzej :) zloto wydaje sie byc drogie, jednak dzieki temu ze strzelisz pestke za 6k wielokrotnie oszczedzisz sobie +/- 10k naprawy zabijajac przeciwnika / przyspieszajac jego smierc. Chyba nie chcialbys oberwac od Jadzi za 1,3k tylko przez to, ze zwykla pestka nie weszla i nie zdjela tych 700 HP? Dla zobrazowania: +/- 900HP to koszt naprawy +/- 11k, zlota pestka to 6k ale nalezy odliczyc ile sie zwroci za zadany dmg. :) Tak samo dla zobrazowania: lepiej strzelic raz za 6k niz 6x bez przebitki (o ile przeciwnik na to ci pozwoli)

Zloto nie takie straszne jak je maluja :) Czesto udaje mi sie wychodzic do przodu walac ze zlota. Warunek to nie dac sie mocno obic, bo tak naprawde to koszta naprawy sa glownymi wydatkami na E100. Rekordowo za naprawe zaplacilem bodaj 36k, gdzie za pestki owszem, place +/- 40k, ale nadrabiam z nawiazka zadanym DMG. Dlatego miksuje ammo: na Papiertrageny i cele -200HP mam 10 burzakow (wchodzi hit za 1188 max i twarz sama sie smieje ;) ), na medy i inne miekkie mam 20 zwyklych, a na twardsze mam 20 goldow
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
MorticianPL

Postautor: MorticianPL » 03 mar 2014, 22:58

Póki co mam stockowe działo, ale czołg zarabia. Dużo wybacza jeśli nauczyło się ustawiać poprzednikami, przód w ścianę i wyjeżdżamy tyłem - odbije na 99%. Magazyn amunicji rzadko pada. Mógłby być ciut szybszy, ale poza tym to nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń :)
and so let's talk about it!

SuperPershing, JagdPzE100, T34, VK4502B, KV-4, Ob.212A, AT2, AMX 13 75, St.Emil
W kolejce:
Indien Panzer, Tiger, T29, Hummel, Maus, Ob.261, AMX 13 90, ST-1,
muriceps

Postautor: muriceps » 30 lip 2014, 13:29

Nie śledziłem całego wątku dotyczącego E100 poza ostatnimi wpisami. Dlatego może powtórzę to co było już napisane. Osobiście na e100 używam amunicji odłamkowo-burzącej. Działo E100 jest typowym w mojej ocenie działem artyleryjskim. Czasami nawet ze złota nie wchodzi, gdy w ferworze walki walimy bez specjalnego celowania np. w bok ISa7, gdzie jest pancerz warstwowy. Ci co dużo grają E100 pewnie nie raz mieli taki przypadek. Grając pociskami HE osobiście często strzelam jedynie aby trafić w sylwetkę przeciwnika. Jak jest czas na celowanie to oczywiście staram się celować w miejsca wrażliwe. Często przy strzale w bok takim pociskiem zdarzają się podpalenia. Rzadko gram CW, a jeżeli już to jeżdżę innymi czołgami a na E100 mam ok 58% zwycięstw na randomach. Głównie dzięki HE. Nie zadaję wielu uszkodzeń. To prawda. Ale każdy pocisk wchodzi. Nawet za kilkadziesiąt HP. Trafiając uszkadzamy moduły i zabijamy czołgistów przeciwnika. Ci co mają problemy z E100 niech spróbują robić tak:
1. naprzeciwko stoi:
a .dobrze ukryty,
b. kątujący,
c. dobrze opancerzony przeciwnik,
d. wymiana ognia jest szybka i nie pozwala na celowanie
- używamy HE. Czasami wystarcza samo trafienie w sylwetkę, gdy nie ma czasu na przycelowanie. Ostatnio trafiając tak w bok skątowanej jadźki podpaliłem ją :)
Mamy wroga naprzeciwko:
- jest odkryty,
- mamy czas na celowanie,
- jest bokiem i nie ma pancerza warstwowego
walimi ze złota lub ze zwykłego.
Z czasem nabierzemy wprawy w wyborze pocisków do załadowania. Ja co do zasady używam HE. Pozostałe pociski jak mam okazję...

pozdro,
muri
striker13

Postautor: striker13 » 30 lip 2014, 14:42

Sorry ale marnujesz tylko potencjal tego czolgu bo walenie samymi HE na 10 tierach to niedorzecznosc chyba ze WTF i inne szkielka .Sam E-100 wg mnie nadaje sie tylko na CW bo ~235 peny na AP to zamalo na 10 tier ,a Gold jest drogi i raczej ciezko wyjsc na swoje grajac tym czolgiem.
muriceps

Postautor: muriceps » 30 lip 2014, 15:30

Jako kontrargument, co do "marnowania potencjału" podam, że na te 140-ileś tam bitew przy obecnie 58% zwycięstw jeszcze się nie zdarzyło aby inni członkowie randomowej drużyny wytykali mi marnowanie potencjału. Wygrywam, a w tej grze o to mi chodzi. Poza tym troszkę sobie zaprzeczasz pisząc o marnowaniu potencjału z jednoczesnym zastrzeżeniem, że czołg nadaje się tylko do CW, więc jaki to potencjał? Z mojego punktu widzenia właśnie dobrze wykorzystuję możliwości tego tanka jako pancernej artylerii. Podałem swój sposób na ujarzmienie E100. Mi on odpowiada. Kto chce niech spróbuje, kto nie, niech nie hejtuje :) (a to mi się zrymowało).
ps. a czy niska penetracja zwykłych pocisków AP na tym czołgu nie jest powodem do wyciągnięcia wniosku, iż nie należy za często ich używać? A czy charakterystyka działa na E100 (niska prędkość pocisku, słaba penetracja itp) nie wskazuje na jego artyleryjskie ukierunkowanie? Żaden czołg w WOT nie jest zrobiony tylko po to aby walił ze złota, więc skoro tak jest trzeba nauczyć się wykorzystywać jego potencjał zgodnie z charakterem.
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 30 lip 2014, 17:45

striker13 pisze:Sam E-100 wg mnie nadaje sie tylko na CW bo ~235 peny na AP to zamalo na 10 tier ,a Gold jest drogi i raczej ciezko wyjsc na swoje grajac tym czolgiem.

Sorry ale sie wtrącę. Jesli posiadasz taki sam nick w grze jak tu, to wybacz, ale niewiele wiesz o tym czołgu. Wszak rzeźbisz dopiero tigera 2 i e100 zaczynasz spotykac na randomsach ;)
Wiec nie pisz mi tu ze nadaje sie tylko na CW bo to bzdura kompletna i wogole nic o nim nie wiesz.
Jesli sa jakies ciezkie czołgi, które sa kompletnie samowystarczalne na randomie, to do nich nalezy własnie E100. Do tego ciagle strzelam z golda, to inna taktyka niz muriceps, aczkolwiek robie swoje. Muriceps pewnie też, aczkolwiek jego 1828 dmg to dośc pręcietny wynik. Moze zacznie uzywać kumulacyjnych?
muriceps

Postautor: muriceps » 31 lip 2014, 7:35

Tak, zdarza mi się używać golda. Jednak uważam że w dobie Wteków, Jgpzanerów i brytyjskich FV które jednym strzałem lub serią robią z E100 mielonkę na dobry strzał z golda nie zawsze jest szansa. Zwykle swoim e100 jeżdżę na mordownie, gdzie jest gwałtowna wymiana ognia. Nie zawsze jest szansa na przycelowanie. Nawet z golda zdarzają się puste strzały. E100 blokuje jednak skrzydło pozwalając kolegom z teamu atakować na innym. Za cenę małego dmgu wskutek używania HE zyskuję czas oraz nie narażam się na bezpośredni ostrzał związany z koniecznością przycelowania pociskiem z golda. Tak czy inaczej, jak pisałem wcześniej - żongluję amunicją i staram się używać takiej jaka w danej sytuacji może być skuteczniejsza. Polecam filmiki Voytecha (słynny gracz, który wypuścił szereg poradników o WoTcie). Na początku e100 wydawał mi się koszmarem i mimo, że mam go długo rzadko nim grywałem. Gdy obejrzałem filmik w/w gracza, na którym widziałem jak zmienia ammo w zależności od sytuacji nie bojąc się HE zacząłem robić podobnie. Ceną często jest mały dmg. Mimo 148 bitew wciąż uczę się grać E100. Od jakiegoś czasu jednak gra tym tankiem jest źródłem frajdy a nie frustracji. A to że nie zarabia a nawet przynosi duże straty przy grze na goldzie? Który tank X tieru jest do zarabiania? Żaden. Jest moc, jest pier....cie to i musi być drogo :)
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 31 lip 2014, 8:46

muriceps pisze: Gdy obejrzałem filmik w/w gracza, na którym widziałem jak zmienia ammo w zależności od sytuacji nie bojąc się HE zacząłem robić podobnie. Ceną często jest mały dmg. Mimo 148 bitew wciąż uczę się grać E100.

Może i jest w tym jakas recepta. Ja uważam jednak, że E-100 jest od bicia wroga. Nie do strzelania na wiwat z garłacza. Coz, nie kazdy strzał z golda wejdzie, ale własnie pod gold jest to działo. Jak juz sie wychylam, to chce by zabolalo przeciwnika. Fajnie jest naniszczyc mu modułów za pomocą HE, dlatego czasem tez z takowego walne, szczegolnie w WTF i inne rozne wrazliwe na taki ostrzał maszyny.
Ale prawda jest taka - jak cie widzą tak cie oceniają (czy towarzysze, czy druzyna, czy gra sama w sobie tworząc twoj profil) i najwazniejszy jest DMG i eliminowanie pojazdu wroga. Jesli mogę pieprznąc za ~750 klienta to to robie, nie roztkliwiam sie na kilkadziesiąt (!) HP za pomocą HE. Tu nie ma czasu na dłubanie łyżeczką, następnego strzału możesz nie zdążyc oddać.

muriceps pisze:Tak, zdarza mi się używać golda. Jednak uważam że w dobie Wteków, Jgpzanerów i brytyjskich FV które jednym strzałem lub serią robią z E100 mielonkę na dobry strzał z golda nie zawsze jest szansa

Już w 9.2 beda nerfy. FV przestanie przebijać, WTF straci jeden pocisk... zresztą.. na WTF jezdzą w wiekszosci debile co mają tylko jeden magazynek przed głupią śmiercią wyjechawszy na srodek.
muriceps

Postautor: muriceps » 31 lip 2014, 9:06

Nic dodać nic ująć. Co za zgodność w narodzie :) Pozostaje nam tylko przy okazji pojechać w plutonie na dwa E100 i czynić wieczny pokój wśród przeciwników rozdając im bęcki po 700hp.
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 24 lis 2014, 19:16

Potwierdzam wszystko, co napisaliście, i dziękuje Wam za poradę, od kiedy zawsze wożę 5 gold pestek(na isy7 i inne e100, raz udało mi się rozwalić mausa od przodu) moje winratio na stówce wraca do normy, bardzo powoli, nadal jest to ledwo 45,5%, bo gram od święta dychami, ale ważne, że się polepsza. Potwierdzam, że koszt nie jest wbrew pozorom aż taki zabójczy, przy założeniu, że z AP byłoby przed przebiciem 5 rykoszetów albo za magiczne "das mus wehtun" i zero dmg, to wychodzi na to samo. Dla tych, co się boją golda, polecam żeby zrobili tak, jak ja tzn 5 pestek, może uzyjecie zawsze, może raz na pierdyliard bitew, ale zawsze się opłaci.
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]

Wróć do „Czołgi niemieckie”