Jagdtiger

tom21

Re: Jagdtiger

Postautor: tom21 » 01 gru 2012, 16:33

hmmm w sumie to różnica 30mm penetracji daje ogromną różnicę. z drugiej strony nie mam za bardzo problemów z przebiciem czegokolwiek oprócz e75 i isa7. na silniku który mam w miarę szybko rozwija v max które zresztą za wysokie nie jest. jeszcze nad tym pomyślę, ale chyba zdecyduję się na ten silnik bo bardzo cenię sobie mobilność
Garaż: KW5; T-44; IS4; Jagdtiger; Bat Chatillon 25t; Object212; T-50-2; PzKpfwIII/IV; M4A3E2; MEDIUM MARK I + 2 miejsca w garażu
Czołgi odkryte na które nie mam hajsu:
IS7,Object 704
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
nick

Postautor: nick » 01 gru 2012, 21:03

ale za to masz znacznie lepsze obrażenia i celność. między działem stockowym i topowym nie ma porównania, bierz działo.
Septimus33 pisze:IS to taki odpowiednik chama ze sztachetą który wali mocno, niecelnie i bez żadnej finezji szczęśliwy że w ogóle trafił. Tygrys może przykładowo kulruralnie zerwać tedekowi gąsienniczkę i wykończyć w białych rękawiczkach
tom21

Postautor: tom21 » 09 gru 2012, 12:04

do moich spostrzeżeń muszę dodać jedną ogromną wadę tego pojazdu. otóż prawie każde trafienie pocisku większego kalibru w dolną płytę kończy się rozwalonym silnikiem, ostatnio miałem przypadkową solówę z e75, oberwałem pierwszy strzał, padł silnik, użyłem zestawu do naprawiania żeby szybciej mu uciec, niestety zanim się schowałem dostałem drugi strzał i znów silnik rozwalony. masakra
Garaż: KW5; T-44; IS4; Jagdtiger; Bat Chatillon 25t; Object212; T-50-2; PzKpfwIII/IV; M4A3E2; MEDIUM MARK I + 2 miejsca w garażu
Czołgi odkryte na które nie mam hajsu:
IS7,Object 704
kanaron

Postautor: kanaron » 09 gru 2012, 15:52

witam, za 20k expa zbadam Jagdtiger i mam pytanie: czy jest on dużo lepszy od Ferdka bo bym ferdka sprzedał. (zanim zarobię 2,5mln na niego to chyba 2miechy upłyną)
chodzi mi głównie o zarobki na czysto i frajdę z gry, zaznaczam że aktualnie moim op tankiem jest Ferdi i nie chcę się rozczarować po przesiadce z ferdka na jagodę
k0p3c

Postautor: k0p3c » 09 gru 2012, 21:38

Ja nie sprzedalem i nie sprzedawalbym na twoim miejscu Ferdka. Frajda i zarobki wieksze na Ferdku niż na Jgtigerze. Mowie to po 150 bitwach Jagdtigerem.
Hrothgar

Postautor: Hrothgar » 09 gru 2012, 21:54

O ile widywałem często a gęsto epickie Ferdynandy, mało jest epickich Jagtigerów- jakoś szybciej padają, relatywnie mniej niszczą mimo wydaje mi się , większych możliwości. Ferdki wzbudzają jakoś respekt, a Jagodę jakoś każdy bądź każda jechał. Nie wiem czemu, miękki brzuch? Łatwo padające moduły?
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 10 gru 2012, 13:59

Stwierdzenie po 150 bitwach że : ferdek jest lepszy niż Jtiger" to chyba niepoważne jest...
Po 150 bitwach to chyba nawet nie odkryjesz wszystkich modułów w czołgu. Ja mam teraz coś koło 40 bitew Jtigerem i mam 20K expa, a potrzeba: około 60 k na top działo, 21k na top gąski, 20k na średni silnik+ pewnie ze 25k na top silnik. O radiostacji nie mówię - bo to chyba to samo co top z ferda.

Dodaj do tego farmę kasy na rammer, wente i lornetę (standardowy zestaw do JT o ile nie przeniosłeś z ferda) i masz duuużo gier na golasie. A w ferdku grałes na wypasie ...

Pewnie ze WYDAJE ci się, że ferd lepszy bo ostatnie wrażenia były na wypasionej - ostatecznej jego wersji. A do JTIgerka trzeba expić działko, silnikx2 i gąski - czyli grasz praktycznie golaskiem. Co akurat w przypadku JT nie jest tragedią - nie zapominajmy - jego stokowe działo to jest top działo z Ferda! czyli i tak miód - cud.
Co do mobilności - na stoku - baletnica to nie jest - ale nie zapomnijmy też, TD nie służy do ścigania się z medami - ma tylko dojechać na pozycję (2 - a najczęściej 3 linia) i zakampić. A jeśli dopadną cię ogarnięty med - to i tak cię zje.

Pancerz: w ferdku CUDOWNY, w JT dosyć miękki - no cóż, trzeba pamiętać o wyszukaniu odpowiednich miejscówek na KAŻDEJ mapie (wystawiamy tylko górę, cały dół bezwarunkowo schowany). Jeśli dobrałeś dobre miejsce - stanowisz POWAŻNE zagrożenie dla każdego czołgu w tej grze (prócz arty - dla której jesteś fragiem - takim jak ferdek zresztą)
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju
szymonides2006

Postautor: szymonides2006 » 11 gru 2012, 7:25

Wczoraj go zakupiłem. Od razu najlepszy silnik wstawiłem, załoga wyszkolona i przeniesiona z ferdka. Armata 128 z ferdka. Pierwsza bitwa - oddałem trzy strzały, wszystkie weszły. Potem zaczęli walić do mnie (murowanka), ostatni strzał zniszczył mi silnik i wywołał pożar. Padłem. Natychmiast wstawiłem umiejętność czystość i porządek (100%) i w kolejnej bitwie już nie miałem pożaru pomimo kilku trafień w przód.
Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne.
TD wymaga ostrożnego grania i myślenia tak jak każdy niemiec.
O dziwo - pomimo tych wszystkich negatywów mu wystawionych - budzi respekt! W drugiej bitwie na Karelii byłem schowany za skałą z innym jt i kilka czołgów VIII-IX balo się wyjechać na nas a jak tylko sie wychylali dostawały piguły. No ale że bitwa była już przegrana to zajechali nas z tyłu i było po zabawie.

Jako że gram niemcami i wiem jak nimi grać czyje że to początek wielkiej miłości :)
k0p3c

Postautor: k0p3c » 11 gru 2012, 21:16

karolko pisze:Stwierdzenie po 150 bitwach że : ferdek jest lepszy niż Jtiger" to chyba niepoważne jest...
Po 150 bitwach to chyba nawet nie odkryjesz wszystkich modułów w czołgu. Ja mam teraz coś koło 40 bitew Jtigerem i mam 20K expa, a potrzeba: około 60 k na top działo, 21k na top gąski, 20k na średni silnik+ pewnie ze 25k na top silnik. O radiostacji nie mówię - bo to chyba to samo co top z ferda.

Dodaj do tego farmę kasy na rammer, wente i lornetę (standardowy zestaw do JT o ile nie przeniosłeś z ferda) i masz duuużo gier na golasie. A w ferdku grałes na wypasie ...

Pewnie ze WYDAJE ci się, że ferd lepszy bo ostatnie wrażenia były na wypasionej - ostatecznej jego wersji. A do JTIgerka trzeba expić działko, silnikx2 i gąski - czyli grasz praktycznie golaskiem. Co akurat w przypadku JT nie jest tragedią - nie zapominajmy - jego stokowe działo to jest top działo z Ferda! czyli i tak miód - cud.
Co do mobilności - na stoku - baletnica to nie jest - ale nie zapomnijmy też, TD nie służy do ścigania się z medami - ma tylko dojechać na pozycję (2 - a najczęściej 3 linia) i zakampić. A jeśli dopadną cię ogarnięty med - to i tak cię zje.

Pancerz: w ferdku CUDOWNY, w JT dosyć miękki - no cóż, trzeba pamiętać o wyszukaniu odpowiednich miejscówek na KAŻDEJ mapie (wystawiamy tylko górę, cały dół bezwarunkowo schowany). Jeśli dobrałeś dobre miejsce - stanowisz POWAŻNE zagrożenie dla każdego czołgu w tej grze (prócz arty - dla której jesteś fragiem - takim jak ferdek zresztą)

Ekipa przeniesiona z Ferdka, wentylacja, dosyłacza i lorneta kupiona. Silnik z E75 bodajże, działo i gąski z free expa i od pierwszej bitwy jechałem na FULL wypasie Jgtigerem więc po 150 mogę jakieś mniejsze lub większe zdanie porównawcze powiedzieć.
O ile na początku szło mi Jagodą bardzo fajnie i byłem mile zaskoczony, to z kolejnymi dziesiątkami bitew szło mi coraz gorzej. Dziś 47% win ratio. Coś nie tak mi idzie :P O ile na Ferdku mam 57% itd. itd.
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 12 gru 2012, 9:39

No musisz także pamiętać o tym, że jako 9 tierowy TD, częściej trafiasz na grubasów ... Ciężej cokolwiek ukąsić (chociaż z drugiej strony - więcej hp = więcej expa za ewentualne uszkodzenia).

Ja także wrzuciłem załogę z ferda, rammer+wenta+lorneta z ferda, oprócz tego radio max, silnik 2 z 3, działo stock, gąski stock i mam coś koło 43% win ratio - ale widzę tendencję zwyżkową - idzie coraz lepiej - po prostu do tego TD trzeba się przyzwyczaić. Nie mniej jednak, sądzę, że opinię wydawać można po wykoksaniu wszystkiego na max i po pograniu wymaksowanym czołgiem.

Jeśli wystawisz tylko górę to naprawdę niewielu jest cię w stanie skrzywdzić - a sam walisz niezłe buły.
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju

Wróć do „Czołgi niemieckie”