Jagdtiger

szymonides2006

Re: Jagdtiger

Postautor: szymonides2006 » 12 gru 2012, 11:54

Drugi dzień gry Jt. Uczę się tej maszyny.

Wczoraj miałem dziwną sytuację na Redshire. Czołgi 8-9 tier.
Pierwszy raz na tej planszy gram jt, nie wiem za bardzo co i jak tym td robić, wróg kilka art.
Czytając wyżej żeby nie szarzować i wspierać z tyłu zostałem z artą.
czołgi rozjechały się, głównie w prawo, lewa strona słabo obstawiona więc czekam w tej 2 linii myśląc o defie na lewej flance.

I zaczęło się:

jakieś uwagi po angielsku podejrzewam ze niemiłe.
Potem jakiś polak po polsku nawija "za ile kupiłeś konto"

To co mam prowadzić natarcie?? Olewam towarzystwo i czekam.
Z lewej wyjeżdza kilka czołgów które skutecznie punktuje z 2 linii.
Potem ruszam do przodu i jeszcze kilka trafień w mieście.
Bitwa wygrana. Ponad 1k dmg.
Dla niektórych Jt to ma ruszać przodem. Ja tego robić nie będę :)
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
nick

Postautor: nick » 12 gru 2012, 15:59

szymonides2006 pisze:zostałem z artą

dobrze, tylko na jaką cholerę? drinki im chcesz podawać? jesteś tam bezużyteczny
na redshire masz mnóstwo górek, pagórków, miejsc do snajpienia a ty zostajesz z artą, no gratulacje.

Ponad 1k dmg.

oddałeś dwa strzały?

Dla niektórych Jt to ma ruszać przodem. Ja tego robić nie będę

no tak, lepiej siedzieć za capem, nie?
Septimus33 pisze:IS to taki odpowiednik chama ze sztachetą który wali mocno, niecelnie i bez żadnej finezji szczęśliwy że w ogóle trafił. Tygrys może przykładowo kulruralnie zerwać tedekowi gąsienniczkę i wykończyć w białych rękawiczkach
Hrothgar

Postautor: Hrothgar » 12 gru 2012, 17:44

Ale JT to Td. Z TD to chyba tylko wieżowe i te najlepiej opancerzone mogą (choć powinny trzymać się 2 linii) iść w 1 linii. TD zasadniczo to taki ninja - siedzieć w krzakach i będąc niewidocznym pakować w wroga. Jagdtiger ma za słaby brzuch i pancerz boczny by iść w ataku.
Awatar użytkownika
HerrGraves

Postautor: HerrGraves » 12 gru 2012, 18:49

Za to cammo ma świetne - w sam raz do gry w stylu ninja. 1k dmg to wynik dobry, ale na Hetzerze. Nie masz prowadzić natarcia JT, masz nim podążać tuż za natarciem żeby wspomagać HT swoim świetnym działem. Od Ferdka kończy się campienie, zaczyna myślenie.
Zali wzrok orli zgaśnie, czyż ulegniemy w walce?
Ciaśniej ściśnijcie światu na gardle proletariatu palce!
Naprzód pierś podaj nagą, niech flaga na niebo zawiewa,
Kto tam znowu krzyczy prawą?
Lewa
Lewa
Lewa
kanaron

Postautor: kanaron » 12 gru 2012, 19:39

cóż te rady żebym Ferdka nie sprzedawał może i były dobre ale tak to bym musiał jeszcze ze 2 miechy zarabiać na JT, a tak to już go mam i jestem mile zaskoczony: na stock dziale, stock gąskach, top radiu i top silniku (nie wiem jakim cudem nie macie top silniczka) szło mi nawet nawet.
pierwsza bitwa: nie dowie się nikt (chyba się zbyt zaszarżowałem) 12k na -
druga: duży dmg, zwycięstwo, 15k na +
trzecia: zła ocena sytuacji + chwilowy lagg = 15k na -

ale i tak mi się podoba
fan22

Postautor: fan22 » 13 gru 2012, 9:14

witam to miałeś farta ze byleś na plusie jg na randomach przy 3 artach 7 tieru jest mało grywalny można powiedzieć wcale albo siedzisz przy kamieniu i liczysz na wygrana teamu albo jesteś pierwszym fragiem arty , a bitwy z mala ilością art to to istne święto na tych poziomach.
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 13 gru 2012, 10:35

Pamiętajcie o jednej bardzo ważnej rzeczy: są mapy do kampienia są mapy do wspierania z 2 linii.

Jeśli trafi ci obrona na Karelii, Westfield, Malinowce, to jeśli wyjdziesz z bazy - to po prostu skazujesz się na zgon w 2 minucie gry (arta i HT cię rozstrzelają).
Jeśli trafiasz na mapę gdzie jest atak - a ty kampisz przy bazie bo "bronisz arty" to pozbawiasz drużynę jednego z najlepszych dział w grze ... a arty i tak nie obronisz bo jesteś za blisko niej żeby zatrzymać ewentualny rush scoutów/medów.

Dla mnie, pod pojęciem "bronienie arty" kryje się to, że uniemożliwiasz PODŚWIETLENIE arty. Po prostu masz ich zatrzymać około 600 metrów przed własną artylerią. Zatrzymać - to wystarczy - nie musisz ich wszystkich pozabijać, i tak są zbyt szybcy i mali. Pod pojęciem zatrzymać kryje się .... walenie do nich z HE (to dlatego mam ze sobą zawsze z 5 HE - na każdym czołgu)

Ja także zawsze sprzedaję wszystkie poprzednie czogi z linii - szkoda mi czasu, miejsca w garażu oraz kasy na czołg, którym zagram raz na tydzień.

Z graniem Ferdem i JT jest tak jak w buddyźmie: trzeba znaleźć złoty środek.
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju
szymonides2006

Postautor: szymonides2006 » 18 gru 2012, 10:01

Jak gracie jt na prohorowce przy silnej arcie wroga? Wczoraj pograłem 2 miuty :)
Do tego za dużo szybkich czołgów, za dużo czołgów z magazynkami.
Awatar użytkownika
Borut

Postautor: Borut » 18 gru 2012, 12:04

Dokładnie zniszczyli tą gre tymi czołgami z magazynkami. Już pół biedy ten magazynek ale jakie te małe dziadostwo szybkie i weź tu sobie graj...
Obrazek
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 21 gru 2012, 11:49

Top lufka kupiona - no muszę powiedzieć, że różnica duża ....Teraz JT to realne zagrożenie dla każdego czołgu - wczoraj w 1 walce czołowej skasowałem T 34 i JT - odpowiednio wykorzystując ukształtowanie terenu - oni atakowali w dół - jak do góry.
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju

Wróć do „Czołgi niemieckie”