Tiger II

Madrian

Re: Tiger II

Postautor: Madrian » 09 maja 2013, 22:49

Ostatnio sporo pograłem tygryskiem z krótszą 105-ką, usiłując dorobić się długiej. Co już się zresztą udało i zbieram już tylko na następcę.

Powiem tak - Czołg mnie zaskoczył. Z krótką 105-ką, bez żadnego golda (którego w ogóle nie używam), dokonywał rzeczy wręcz niewiarygodnych. O ile poprzedni "kotek" wydawał się raczej mało groźnym "Puszkiem", ten ma prawdziwe zęby. Radzi sobie z każdym przeciwnikiem ze swojego tieru. Świetnie czuje się w bliskiej walce, a skątowany pancerz bardzo często potrafi uratować skórę.

Naprawdę miło się nim gra. Z dlugą lufą jest jeszcze lepszy. Do ostrych zębów doszły szpony. Z krótszą - bardzo mi przypominał VK3601H. Można nim narobić niezłego bigosu w stadzie "czerwonych".

Jeden z przyjemniejszych czołgów jakimi mi się ostatnio grało. Chyba zostawię go sobie na dłużej.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 14 cze 2013, 11:47

A ja powiem tak: krótka 10.5 to jest bardzo dobre działo - trzeba tylko wozić ze sobą pół/pół zwykłe i gold ammo. We wszystko co poniżej 8 tiera - walić zwykłe pestki - w 8 i powyżej - tylko i wyłącznie gold.

zasada ta sprawdzała mi się na VK 4502B - gdzie z krótkiej 10.5 przeskoczyłem od razu do 12.8 (z pominięciem długiej 10.5). Exp na długą to było chyba coś koło 45 k + 63 k za 12.8 - nie widziałem większego sensu w grindowaniu 45 k tylko po to żeby dostać trochę "lepsze" działo (długą 10.5) od krótkiej 10.5 ...

przypominam:
krótka 10.5 z goldem nie dość, że ma większą penetrację niż długa 10.5 bez golda, nie dość, że strzela co 8 sekund (długa co 11 chyba), to jest prawie tak samo celna jak długa.
Prawdą jest to, że strzelanie gold pestkami kosztuje - ale jak macie premium tanka - to nie ma nad czym się zastanawiać.
Zresztą - gold pestkami strzela się tylko jak okładamy się po pyskach z grubaskami - na całą resztę wystarczają w zupełności zwykłe pestki
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju
TigerSmasherPL

Tiger II

Postautor: TigerSmasherPL » 14 sty 2014, 10:00

działo 105mm to 1-sze jest nawet niezłe, ale porównywanie gold ammo z normalnym od 88 chyba nie ma sensu, co nie? Na odpowiedniku tygrysa 2 w wersji porsche sprawuje się nawet dobrze, ale ma 1 wadę : koszt ammo, 1k tak jak ta dłuższa 105, a penetracja właściwie taka, jak 88 (trochę gorsza, ale jest to nieodczuwalne). Na KT wolałem jeździć z historyczną 88, ale teraz wiem, że 105mm jest lepsza . A długa 105 to już arcydzieło i potrafi zniszczyć większość X-tierów, jeśli wiesz, gdzie celować.
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
wodkan

Postautor: wodkan » 02 lut 2014, 22:35

Świetny czołg. NIe straszny mu is6 ani t34. Grunt to zbytnio się nie wychylać. W roli snajpera też robi sajgon. Mistrzowska wbita. Obowiązkowa dosyłacz i wenta. Jest dość wymagający ale ja sobie chwalę.
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 02 sie 2014, 7:46

Kupiłem już KT-ka i bede stopniowo opisywał odczucia które są .... mieszane. zacznę od mojego "ulubionego" tematu znaczy się firmy WG i ich serwerów "nie wpływających na rozgrywkę". z racji iż obecnie mamy event, WG poczęstowało mnie na dzień dobry rzucaniem stokowego tygrysa BEZ PRZERWY na X i do tego z warzywniakiem. Efekt tak że mimo moich największych starań i prucia goldem bez przerwy miałem na koniec dnia wczorajszego 28% winratio na tym czołgu (przy 54bitwach). Jaki byłem szczęśliwy to możecie sobie wyobrazić.Na dodatek coś jest z xvm-em nie tak bo mimo moich 28% z uporem maniaka pokazuje że mam 43%. Być może system nie przewiduje takich wartości.
Prawdopodobnie jak to czytacie to WR już poprawiłem (o ile serwery WG na to pozwolą)
Czytałem tu że są wielkie dylematy jakie działo używać, czy goldem czy bez golda itp. Moja recepta to:
Jeżeli goldem to tylko 8.8cm - dlaczego? - dlatego że celna jak nie wiem co, błyskawicznie skupia i ma DPM rzędu 2500 bez towarzyszy. Przy takim poziomie skupienia działa jakie to działko proponuje zrezygnowałem ze skupiacza na rzecz wentylacji i gra sie bardzo dobrze.
Różnica w penetracji pomiędzy 8.8 a krótką 10.5 jest żadna więc jak mam i tak i tak pruć z golda to wolę spamować po 240 co 5.6s (jak złapię kogoś na gąsce to kaplica).
Ktoś tu napisał wcześniej że 8-10 tylko z golda. Nie zgodzę się z tym. Wszystkie poza 1 wyjątkiem (kw4) 8T bijemy bez żadnego problemu bez golda. 9T też nie wszystkie ale już 10T to Uranium by sie przydało. - To działo ma jednak minus i to spory. Z racji swojego kalibru nie zdejmuje gąsek HT za pierwszym strzałem i czasami można przez to zginąć.
To na tyle na chwilę obecną - pogram to jeszcze coś dopiszę.
cd..
Topowe działo jest bardzo fajne - co prawda dużo wolniej strzela ale praktycznie nie potrzeba golda tylko celowanie celowanie celowanie. Dziurawi bardzo ładnie.
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
Madrian

Postautor: Madrian » 03 wrz 2014, 14:49

KT mam od dłuższego czasu. Dawno miałem go już zmienić na E75, ale mi się nie chce. ;)
NIGDY nie potrzebowałem do niego golda. Długa 105-ka, potrafi gryźć. Jedynie narzekać mogą ci, co walą z niej "w sylwetkę" i na przysłowiową "pałę". Działo jest iście snajperskie, spokojnie można ładować w weekspoty każdego napotkanego czołgu. Owszem - starcia face to face z dziesiątkami są raczej skazane na porażkę, ale nie oszukujmy się - różnica dwóch tierów. Jak widzimi takich w stawce, to odpuszczamy starcie bezpośrednie i raczej flankujemy, pakując w "grubasa" z boków lub od tyłu, wspierając kumpli z drużyny.
Mamy całkiem dobry pancerz, geometria czołgu pozwala go sprawnie kątować, jest zwrotny i dość szybki. Działo ma solidne i groźne. Czego chcieć więcej?

Reszta to już taktyka. VIII tier to już niestety nieco wyższa szkoła jazdy i wstęp do "poważnej" gry. Liczy się ogarnięcie nie tylko swojego czołgu, ale i możliwych adwersarzy - kogo w co i kiedy. Że AT15 walimy w wieżyczkę, że T32, próbujemy wyciągnąć by pokazał kadłubik, że IS-3 jest mięciutki na grzbiecie, i często gracze się nim "kątują", de facto ułatwiając przebicie przodu i magazynu amunicji. Że inny KT m miękkie podbrzusze - itd. itd.

Pewnie, że jeżeli ktoś nie widzi innej możliwości walki, niż walenie we front przeciwnika, to bez golda będzie płakał i stękał. Ale jeżeli się nie ogarnie, to i gold mu niewiele pomoże.

Nie mam golda, nie jestem uber playerem i nie wyczyniam cudów typu "ubij T95 na strzał".
Ale zdobywam XP, drużyna się szkoli, a czołg nawet potrafi coś zarobić na siebie.
W każdym razie czołg jest naprawdę przyjemny w grze, choć zdarzają się chwile słabości.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???

Wróć do „Czołgi niemieckie”