Tiger II

kzwti

Re: Tiger II

Postautor: kzwti » 03 sty 2013, 20:23

Temat "krótka 105-tka". Zbadałem, kupiłem i założyłem. I co? A weźta se tą 88-kę. Oddam za darmo jak kto chce ;)
DPB skoczył w górę, exp też, kredki nadal na plus. Mało bo mało ale nie tracę. Wreszcie wrogowie podchodzą do Tygryska z respektem. No i można serio powalczyć w zwarciu i na półdystansie.

Jeszcze tylko doszlifować kątowanie pudła i wyjeżdżanie tyłem i będzie spoko... byle długą wynaleźć...

Tylko żeby jeszcze do bardziej ogarniętych teamów wrzucało....
-> World of Warships - walcz na morzu!
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 04 sty 2013, 19:16

tej krótkiej 105 nawet nie zakładałem, 88 i tak koksi, ustrzeliłem z niej t110e5(jak na razie jedyny X zabity), a długa 105 jest fajna, ale kredki są najczęściej na -
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]
Awatar użytkownika
HeadHunter1906

Postautor: HeadHunter1906 » 04 sty 2013, 19:41

TigerSmasherPL pisze:tej krótkiej 105 nawet nie zakładałem, 88 i tak koksi, ustrzeliłem z niej t110e5(jak na razie jedyny X zabity), a długa 105 jest fajna, ale kredki są najczęściej na -

Na minus grając z długą 105 można wyjść przy przegranej bitwie, lub ewentualnie gdy damy się zabić w drugiej minucie gry. W pozostałych przypadkach wychodzi się na plus, a czasami nawet na całkiem spory (20k zysku nie jest niemożliwe). Oczywiście trzeba spełnić jeden warunek - trafiać w czołgi przeciwnika tak by zadawać DMG.
Obrazek
b3lial

Postautor: b3lial » 05 sty 2013, 0:22

Jestem szczęśliwym posiadaczem Królewskiego :) , od samego początku liczyłem na jego pancerność i się nie przeliczyłem :) Coś pięknego , skątować przód i ... cieszyć się bezkarnością :) , wiadomo że weakpointy są ale ogólnie to jest poezja ... i ta celność ...
nawet pierwsza 105 ma celność 0,38 ... bardzo dobre działo ... ale już ostatnia topowa armata to jest po prostu bajka :) ,lepiej mi się nim gra niż isem3 ... inaczej ... ale lepiej , większą frajdę sprawia
Baret666

Postautor: Baret666 » 05 sty 2013, 19:48

Jakiś czas temu wymaksowałem Tigera II . Nie powiem, bardzo dużo wiązałem z tym czołgiem. Granie z 1 wieżą- masochizm. Dopiero po wynalezieniu wszystkich podzespołów pokazuje, na co go stać. Tylko czy nie jest przereklamowany? Sam już nie wiem. Od pewnego czasu mam wrażenie, że wchodzi w niego wszystko. Mimo kątowania, cudowania itp. Szmata za szmatą. I nie mówię o TD 9T ani strzałach w brzuszek. możliwe, że większość równożędnych/niższych poziomem przeciwników przełącza się na "złoto za srebro" i stąd ten efekt. A to sprawia, że zaczyna być średnio przyjemny w grze. Poprzednimi Tygrysami grało mi się wyśmienicie.
Super graczem nie jestem, ale coś tam ogarniam, więc (mam nadzieję) nie tu leży przyczyna...
Awatar użytkownika
HeadHunter1906

Postautor: HeadHunter1906 » 05 sty 2013, 21:03

Ja osobiście nigdy nie strzelałem z premium ammo do KT bo go dosyć łatwo jest przebić zwykłymi pestkami. Może po prostu doszedłeś do momentu w którym gra się nim za dobrze i masz tendencje do przeszarżowania :-P
Obrazek
Barthez42

Postautor: Barthez42 » 06 sty 2013, 12:53

Baret666 pisze:Jakiś czas temu wymaksowałem Tigera II . Nie powiem, bardzo dużo wiązałem z tym czołgiem. Granie z 1 wieżą- masochizm. Dopiero po wynalezieniu wszystkich podzespołów pokazuje, na co go stać. Tylko czy nie jest przereklamowany? Sam już nie wiem. Od pewnego czasu mam wrażenie, że wchodzi w niego wszystko. Mimo kątowania, cudowania itp. Szmata za szmatą. I nie mówię o TD 9T ani strzałach w brzuszek. możliwe, że większość równożędnych/niższych poziomem przeciwników przełącza się na "złoto za srebro" i stąd ten efekt. A to sprawia, że zaczyna być średnio przyjemny w grze. Poprzednimi Tygrysami grało mi się wyśmienicie.
Super graczem nie jestem, ale coś tam ogarniam, więc (mam nadzieję) nie tu leży przyczyna...

Myślę, że to w bardzo dużej mierze efekt ,,gold ammo'' za pół ceny. Lepiej przeczekać weekend lub grać na niższych tierach. Miałem wczoraj podobne wrażenie grając Tigerem II więc podarowałem sobie granie nim w ten weekend, z resztą podobnie mam nawet na E-75 który zbiera co popadnie nawet przy dobrym ustawieniu pancerza.
Obrazek
Newbiep

Postautor: Newbiep » 11 sty 2013, 11:39

tyle samo co do dlugiej 105 czyli troszke ponad 1k/pestka
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
kzwti

Postautor: kzwti » 11 sty 2013, 13:33

Noooo.... wreszcie jest długa 105-tka. Wrażenia? Krótko. Zajefajne działo. Można na nim polegać. Dopiero parę bitew z tym nowym nabytkiem i już go uwielbiam...

Ale żeby nie było, że z krótką 105-tką się nie da... ostatnia bitewka na tym dziale wyglądała tak (wyniki z premką):
EXP: ~3,7k (x2 za pierwszą bitwę).
DPM: ~3,8k
Medale: Odznaka mistrzowska I klasy, rozpruwacz, stalowa ściana.
sreberko: ~51k (~30k na czysto).
I tylko 2 fragi :) Dobijająca VK-3601H zrobiła sobie z speca przy mnie, a niech mu tam na zdrowie wyjdzie... on ma speca ja wydałem mniej kredek na naprawę czołgu, bo parę razy mnie zasłonił.

Ogólnie Tygrys II jest miodzio. Daję mu dużego "lajka" i tak jak poprzednika pozostawiam
w garażu. Teraz czeka mnie skok na E-75 i kończę to drzewko.
Hobberon

Postautor: Hobberon » 11 sty 2013, 15:05

Jako że mam już na tiger II stoczonych ok 200 bitew to się wypowiem.

Primo świetny pancerz, chyba najlepszy na swoim tierze. Ten u KW jest co prawda o 30 mm grubszy, ale jest za to bardzo prosty, nie odbija i ma mnóstwo weak spotów. Tiger II za to nie ma żadnych, oprócz dolnej płyty która została osłabiona do 100 mm, ale jeśli jej nie pokazujemy to jest ok, wystarczy skorzystać z nierównego terenu. Do tego najlepsza wieża na swoim tierze, więc tutaj nie ma wielu wątpliwości. Do tego dużo HP. Początek bywa trudny ze względu na pierwszą wieżę, ale dla tych co przechodzili Tiger I h z pierwszą wieżą i krótką 88, naprawdę nie ma nic straszniejszego w WOT ;)
Mobilność jak na niemiecki HT jest więcej niż wystarczejąca. Na najlepszym silniku średnia 30 km/h, przy skręcaniu też dużego spadku nie ma. Nie jest to czołg do flankowania, ale z pewnością nie jest wolny.
Losowania bitew też są świetne. W większości jesteśmy w środkowej części tabeli, ale za to z najwyższym tierem. Nierzadko na szczycie pośród 3 innych VIII. Osobiście nie zdarzyło mi się nigdy być na dole.
No i teraz aspekt niezbyt przyjemny, czyli ekonomia, a jako że ta jest zależna od działa to zsumuję to w jednym punkcie. Koszta naprawy to ok 13 k jeśli czołg jest zupełnie zniszczony, to da się przeżyć bo nie jest to o wiele więcej niż u Tiger I h. Do tego dochodzi koszt amunicji : do 88 maksymalnie 3 K na bitwę, a w krótkiej i długiej 105 1K ZA JEDEN POCISK :x ! Ja rozumiem że obie 105 to dobre armaty ale z tymi kosztami, bez premium ( a tylko tak gram) bardzo, bardzo ciężko wyjść na plus. Celność mam równą 81% i strzelam tylko wtedy kiedy jestem pewny że trafię, ale po bitwie muszę wydać ok 20 K, to ze średnim zarobkiem czyli ok 24 K daje K 4 profitu (jeśli wygramy bitwę). Z 88 profit oscyluje wokół 9K.
I chociaż muszę przyznać, że i z 88 i 105 gra mi się dobrze, to ta druga jest po prostu nieopłacalna. Co z tego że 105 przebija E75 a 88 nie, jak w czasie bitwy czy tak czy tak z takimi potworami się rzadko spotykamy. Więc gram z 88 i jestem zadowolony.
I na koniec jeszcze jeden negatywny aspekt, mianowicie ponad wszystko irytująca artyleria. Nic nie jest gorsze niż nie zostać ani razu przebitym przez 3 Loewe, Minimausy, etc, a zostać zniszczonym przez parę strzałów Grille. Więc pytanie do drogich forumowiczów, JAK EFEKTYWNIE CHOWAĆ SIĘ PRZED ARTYLERIĄ ?! Bo nawet jak jestem za jąkąś górą to jakoś mnie dosięga :?

Ergo, suma sumarum : TIGER II to wyśmienity czołg, chyba najlepszy z całego VIII tieru, będący w stanie konkurować z niektórymi IX.

Nie zamierzam go sprzedawać, to aktualnie mój ulubiony czołg. Nazbieram sobie na parę modułów i jak mi się znudzi, to kupię sobie E75, ale wcale mi się do niego nie śpieszy :)
Czym jeżdżę :

Niemcy : pzkpfw III ,pzkpfw IV , pzkpfw III/IV , pzkpfw VI Tiger P, pzkpfw VI B Konigstiger , E75 , Hetzer , StugIII , Ferdinand, Jagdtiger, Jgpz E100, Panther I, E50M
Wszytko Elite

Sowieci :KV1, T-150, KV-3, ST-I

USA : T14

GB : AT8

Francja : AMX AC mle 48

Wróć do „Czołgi niemieckie”