VK4502(P) Ausf B

Awatar użytkownika
Pinky

Re: VK4502(P) Ausf B

Postautor: Pinky » 13 paź 2014, 6:25

Jakiś czas temu pożegnałem się z Wieżodupną VKą i troszkę żal mi było. Po ostatnim buffie (pacz 9.2) , czołg zrobili tak mocno opancerzony że ludzie na X Tierach z goldową amunicją w lufie mają problemy z przebiciem przy lekko skątowanym kadłubie bądź na sidescrap. Momentami odnoszę wrażenie że ma lepszy pancerz od Mausa. Jedynymi weakspotami z przodu to bardzo mały peryskop kierowcy, i wąskie połączenie wieży z kadłubem, i to wszystko. Można z odłamków walić mu w gąski, nie dość że spadają to jeszcze troszkę łyka obrażeń, ale zanim zdążymy go nadgryźć on nas zezłomuje. Po zmianach wbicie nim Myszora to czysta przyjemność i luzackie podbijanie statów.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 16 paź 2014, 14:34

Zgadzam się, że po patchu ma lepszy pancerz niż Maus, z uwagi na mocniejszy "brzuszek" i przód wieży.

Ja po buffie gdy tylko staję na przeciwko niego, to próbuję go objechać, nie silę się na żadne szukanie weakspotów. Gdy tylko uda się przycelować w bok/tył pod sensownym kątem to zaczyna się inna bajka.

Siła VKi polega na niewiedzy(żeby nie powiedzieć głupocie) większości graczy, którzy nie decydują się na objazd. Pamiętam jak niedawno w plutonie trzyosobowym musiałem kilkakrotnie zachęcać towarzyszy to rusha na samotną VKę w 3x VIII tier. Poświęciłem się moim Lowe, zebrałem gonga, ale już więcej ta VKa nam nie zrobiła, bo gracz zgłupiał w którą stronę ma się kątować ;)
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
Neoros

Postautor: Neoros » 17 paź 2014, 7:55

Guziec87 pisze:Siła VKi polega na niewiedzy(żeby nie powiedzieć głupocie) większości graczy, którzy nie decydują się na objazd. Pamiętam jak niedawno w plutonie trzyosobowym musiałem kilkakrotnie zachęcać towarzyszy to rusha na samotną VKę w 3x VIII tier. Poświęciłem się moim Lowe, zebrałem gonga, ale już więcej ta VKa nam nie zrobiła, bo gracz zgłupiał w którą stronę ma się kątować ;)

Akurat wtedy ogarnięty gracz spróbuje się wycofać kątując się na 2 przeciwników i odda 1-2 strzały więcej. Fakt, że niewiele to da, ale jeśli reszta teamu może dzięki temu wygrać, to jest to pewny ruch. Widziałem taką akcję w wykonaniu mojego brata, ale osamotniony przeciw masie wrogów, to i unicuum/skillzord/fiolet/... (jak zwał, tak zwał) niewiele zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 17 paź 2014, 10:24

Oczywiście, że samo podjęcie próby objechania jeszcze niczego nie gwarantuje.

Już bez roztrząsania konkretnych sytuacji:
Ja VKą mam 335 bitew na koncie, dawno temu, ale myślę, że ogólne prawa gry tym czołgiem się nie zmieniły po buffie. Ot poprawiono to, co i dawniej było dobre, tak, że teraz jest OP, ale wad nie zniwelowano.

To co lubiłem grając VK, to statyczne walki pozycyjne na sporą odległość. Wtedy miałem czas się ustawić, skątować...i szaleć. Dlatego teraz grając przeciwko VK staram się takiego komfortu nie dawać tzn. skracać dystans i zmuszać przeciwnika w VK do przestawiania się, a tym samym odsłaniania miększych części niż OP przód.
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 20 paź 2014, 2:58

Guziec87 pisze:Już bez roztrząsania konkretnych sytuacji:
Ja VKą mam 335 bitew na koncie, dawno temu, ale myślę, że ogólne prawa gry tym czołgiem się nie zmieniły po buffie. Ot poprawiono to, co i dawniej było dobre, tak, że teraz jest OP, ale wad nie zniwelowano.

Jeździłem Vką przed buffem i po nim. I w moim odczuciu o ile przed jej zbufowaniem grało się dobrze, to po buffie gra się wyśmienicie. Były momenty kiedy zastanawiałem się mocno czy nie zmieniono jeszcze jakiś parametrów jej, bo aż tak dobrze załoga się nie wyszkoliła przez ten czas. Uważam że jeśli w jakimś czołgu zmiany są mocno zauważalne to jednak troszkę prawidła jazdy się zmieniły. O ile przed buffem stawiałem znak równości z E-75, to teraz uważam że twarda VKa bije ją na głowę. Pełnokrwisty tank pierwszej linii do przełamywania oporu i stawiania tamy przeciwnikowi. Słowem banan na mordzie dla kogoś kto lubi Heavymetal na maksa.

Co do jej objeżdżania to po pierwsze nie zawsze są warunki ku temu. Po drugie za takim twardzielem zazwyczaj jedzie stadko. A po trzecie jeśli już jest szansa na objechanie tego kloca to znaczy że bitwa raczej jest już wygrana. Mając 4 perki i piaty na 60% na załodze (zdjąłem z Lwa) między innymi strzał z biodra i hamowanie sprzęgłem, to tylko scouty i niektóre medy miały szanse na objechanie mnie.

Inną sprawą jest to co zauważyłem na koniec expienia jej. VKa jest równorzędnym tankiem z Mausem, a kto wie czy go nawet nie przewyższa w niektórych momentach. To troszkę zachwiało zbalansowaniem tanków w grze. Jeśli gracz taki niedzielny jak ja dawał sobie rade morda w mordę przeciw Myszy która jest o tier wyżej, to coś jest lekko nie tak jak powinno być.

Ps. Guziec odpal sobie testowy serwer i sam zobacz jak jest teraz na mistrzu Sidescrapa :)
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 20 paź 2014, 9:30

Pinky pisze:O ile przed buffem stawiałem znak równości z E-75, to teraz uważam że twarda VKa bije ją na głowę.

W jakiej sytuacji?
Może 1v1 tak, ale pod względem przydatności w bitwie to E-75 bije na głowę wszystko z linii Mausa.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że teraz ogarnięty gracz VKą co bitwę łatwo nabije 3k+ dmg, a dla połowy drużyny przeciwnika wydaje się nieprzebijalny.

Problem taki, że ta bardziej ogarnięta połowa albo VKę olewa przez większość bitwy zanim nie wybije miększe "stadko" jej towarzyszy, albo w ogóle przestawia się, uznając flankę VK za zablokowaną. Sorry, ale taki "żółw" nikogo nie oflankuje, nie przemknie się na capa, nie zjedzie nikogo na magazynek itd. Ot stoi sobie gdzieś z boku mapy (bo jak wyjedzie na środek to mu z miękkich boków/tyłka zrobią "jesień średniowiecza"). W najlepszym wypadku toczy się powoli do przodu strzelając ledwo 4 razy na sekundę z niespecjalną penetracją czy celnością.

W tym czasie ogarnięty E-75 może poprowadzić atak drugą flanką. Znacznie efektywniej.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 21 paź 2014, 6:15

Pinky, zapomniałeś że włazy na wieży VK dalej są słabe jak karton, niby nie wchodzi w karabin maszynowy, a..... :P. Ta gra ma to do siebie, że wystarczy zmienic cos lemingom i juz głupieją do reszty. VK jest straszna, jak idioci walą prościutko w pancerz dolnej/górnej płyty z nadzieją przebicia. Ostatnio troche go obserwowałem (bo skonczyłem go za starych lipnych czasów gdy był wyszysdzany i lekcewazony, a porównanie do E75 konczyło sie salwą śmiechu) .No i po bitwie (a jezdziłem z kumplem w plutonie) on miał średnią odbitych strzałow ok 2,5-3 k. To dużo. I to w bitwach, gdzie bylismy na samym koncu przeciw X tierom.
Z boku i z tyłu, czołg ten nie stanowi zadnego problemu. Czuje rebalans w powietrzu, bo pewnie gold pomidory juz masowo płaczą, że i z golda nie wchodzi, a przecież "płacem - żondam".
Podsumowując - świetny czołg na przpychanie flanki i atak w grupie. On jedzie, lub zza przeszkody/rogu sie wystawia, zbiera rykoszety a reszta umiejetnie wyjezdzajac zza niego konczy wystrzelanego przeciwnika. Nie wolno go zostawiac samego, gdyż mniej zwrotny od E75 bedzie łatwym fragiem. Oczywiscie ci bardziej inteligentni i tak go trafią gdzie trzeba, a dodatkowo musi uwazac na artę.
W każdym razie - dostal nowe zycie i ma swoje 5 minut na serwerach ku chwale Wargaming, bo oni sa specjalistami jak ozywić "martwą" linię i dać hiperbuffa, ktorego za kilka miesiecy sie zdejmie;). No ale kogo to obchodzi? godziny przy grze spędzone, zabawa przednia, kasa wydana.... czyz nie o to chodzi?
;)
Awatar użytkownika
Pinky

Postautor: Pinky » 26 paź 2014, 22:57

Niestety Peojotl stary lisie nie sposób się z Tobą nie zgodzić. VKa dostanie nerfa, albo wejdzie coś bardziej pancernego na tym tierze (np. jakiś projekt który nie zszedł z desek kreślarskich Brytyjski czy Francuski) A co do włazów to 80% ludzi nie wie, a dalszych 10% nie trafia, najczęściej strzały wchodzą z boku albo tyłu. A te pięć minut Twardej VKi będę wspominał z rozrzewnieniem. Raz mi się trafił tylko spec, który genialnie walczył z VKą sam jadąc na KT na mapie miejskiej. Najpierw rozwalił mi odłamkami obracanie wieży. Potem zszedł z linii strzału i stuknął w bok wieży, potem ponowił strzał z odłamków i znów walnął mi w wieże, i tak do skutku usiłował. Gdyby nie naprawa na maksa to bym pewnie poległ, a i tak cwaniak mi rozwalił ammoracka. Jak widać jak ktoś jest kumaty to da radę każdemu tankowi, nawet jak jest dobrze skątowany, wystarczy znać czołg przeciwnika. A tego nie załatwią skórki z weakpointami.
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 29 mar 2015, 20:57

Czołg już powoli kończę. Powinienem zacząć od tego, że nie wiedziałem o buffie do armoru XD. Dopiero po kilku bitwach coś mi się nie zgadzało jak się ode mnie odbił jpe100 popatrzyłem na wartości XD. Wiem dziwne ale widać można i tak XD. Zawsze uważałem ten czołg za zapalniczkę i dlatego od samego początku robiłem załogę pod ochronę przed podpaleniem ale od kiedy nim jeżdzę uważam że to głupota była bo tu nie silnik pada ale ammo - ciągle. Wożę 2x zestaw naprawczy i to bywa mało. Jako dodatek biorę także osłonę bo strasznie wkurzały mnie FV które mimo 200mm od przodu wbijały się za 1700 - teraz się wbija za 500-700. Czołg zbudowany generalnie z diginium wzmacniany niemożliwium XD. Ryj w ryj z e100 - no problem zwłaszcza jak jedzie z golda, siada na gąskach za 0 az miło. W jednej bitwie to się calutką bitwę strzelaliśmy na sidescrapy bo żaden nie mógł się wbić aż HE zaczeliśmy do siebie grzmocić XD. Trzeba uważać na TDeki bo mimo armoru dziurawią nawet skątowany pancerz poza wyjątkami gdzie mamy fart albo znakomitą pozycję. Słabe punkty tego czołgu to niestety płaska "maska silnika" którą dziurawi większość nawet tych cienkich art 7T i właz. niestety podobnie jak e75 wieża wpuszcza jarzmem. Nie zawsze ale jednak potrafi tak robić. Działo strzelające co 13s doopy nie urywa zwłaszcza że potrafi strzelić za 370 XD. Celne także nie jest.
Wrażenia jednak z gry ją jak najbardziej pozytywne. Nie nalezy jednak dać się ponieść i nie wyjechać głupio bo 2 szansy można nie mieć. 100mm z boku nie daje nam żadnych szans gdy wyjedzie dowolny magazynek. Zawsze lepiej wyjechać z za przeszkody pokzując boczek zwłaszcza walcząc przeciw e100 - gąski tego czołgu potrafią przyjąć niesamowite ilości na klatę. taktykę trzeba mieć zanim się bitwa rozpocznie bo jest widoczny z kosmosu i zauważony musi być już na pozycji, inaczej kaplica.
Najłatwiej gra się tym czołgiem w mieście gdzie ma się za przeciwników same 8 i 9 wtedy do chwili spotkania wrogiej VKP idzie jak po maśle. Najtrudniej jest gdy sojusznicy jadą na huraa a zanim się dojedzie to połowy z nich już nie ma. Czego jej brakuje? Chyba tylko działa z e100 i byłby czołg ideał XD
W środę pewnie path i papa VKP - do środy jednak zamierzam wbić te brakujace 30k :P żeby się nie okazało że jestem spóźniony na promocję XD
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 11 lut 2016, 17:24

powoli kończę vkb i zgadzam się z postem wyżej, vk b to właściwie po prostu e75 od porschego, minimalnie słabszy bo powolny, ale za to dolna płyta nie jest aż tak słaba, swoją drogą ciekawe co wejdzie na jej miejsce, bo wg testuje jakieś "przedmyszki" a vkb na 7 tierze jako premka jest już gotowa
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]

Wróć do „Czołgi niemieckie”