VK4502(P) Ausf B

Awatar użytkownika
Guziec87

Re: VK4502(P) Ausf B

Postautor: Guziec87 » 14 sty 2013, 15:26

@Up
Gdybyś nie trafił na 4 HT i 2 TD a na 4 MT i 2 LT z autoloaderem to nie pożyłbyś nawet 2 sekund ;)
No chyba że koledzy postanowiliby stanąć w miejscu na Twój widok :D

Miałeś też szczęście, że żadna arta Ci nie przywaliła, bo przez ten fragment dachu przed wieżą wchodzi bardzo dużo i często po 1 takim trafieniu nie ma już za bardzo co zbierać z VK...

Zgadzam się, że ten czołg jest kapitalny na statyczną walkę na dystans. Kiedy jednak przychodzi do walki w średnim i krótkim dystansie to nie jest już tak różowo. A jak coś nam się dostanie na boki/tyły to mamy przeżywalność bliższą TD niż HT.

Długa 10.5 opłaca się do tego, żeby zacząć zadawać jakikolwiek dmg, bo chwalisz się, że odbiłeś strzały, ale jakoś nie piszesz, że coś któremuś zrobiłeś. Więcej dmg=więcej expa=szybciej 12.8 a z nią zaczyna się dopiero gra.

Długą 10.5 (nie wspominając o krótkiej) trudno odpędzić jakikolwiek IX tier, za to 12.8 strzela wolno, ale jak już przywali...widok uciekającego z podkulonym ogonem IS-8 bo właśnie dostał bombę za prawie 600 centralnie w pysk BEZCENNE :)
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
nick

Postautor: nick » 14 sty 2013, 19:26

Na upartego można załadować złote pociski. Penetracja 244 i niesamowity DPM sprawią że będzie się robić nawet większą sieczkę niż ze standardową długą 105. No ale to też straszne koszty - jednak jeśli komuś zależy na efektywności...
Septimus33 pisze:IS to taki odpowiednik chama ze sztachetą który wali mocno, niecelnie i bez żadnej finezji szczęśliwy że w ogóle trafił. Tygrys może przykładowo kulruralnie zerwać tedekowi gąsienniczkę i wykończyć w białych rękawiczkach
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 23 sty 2013, 11:39

ooo, spróbuję na krótkiej 10,5 załadować ze 20 złotych pestek - to tylko 80 k sreberka - a przecież będę miał o ileś tam mniej zwykłych (1000 każda) więc nie ma spinki - zobaczymy jak będzie z expem i z efektywnością .
No trzeba będzie tylko lepiej celować, no i raz na jakiś czas pozarabiać Lowe ...

BTW: może ktoś zrobić małe zestawienie dla krótkiej 10,5
AP--PENA--DMG--DPM
GLD--PENA--DMG--DPM

dla długiej 10,5
AP--PENA--DMG--DPM
GLD--PENA--DMG--DPM

dla 12,8
AP--PENA--DMG--DPM
GLD--PENA--DMG--DPM

i proszę niech nikt głupio nie odpowiada ''...sam sobie odszukaj.." albo ''...poszukaj na forum..." - nabijanie postów proszę w innym temacie.
Pytam, bo nie mam teraz stałego dostępu do kompa a chciałbym w miarę szybko wiedzieć.
NIEMCY:JgdPzE-100,E-100,Maus,E75,Lowe,Panter II,Nashorn
AMERYKANIE:M110E5,T69,T54E1,M46 PATTON, T1
ROSJANIE:ST1,KV-4,T-44,IS-3
FRANCUZI:AMX12t,AMX M4 45
ANGLICY:Valentine,Alecto
Do kupienia:GW TIGER

Mój nick w Wot-BadJuju
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 24 sty 2013, 10:13

Potwierdzam zdanie przedmówcy.

Tu nie chodzi o penetrację, ale o alpha dmg.
Co z tego, że przebijesz IX-X tier jeżeli 320 dmg nie zrobi na takim kliencie żadnego wrażenia?
Po prostu załóż 12.8 cm i ciesz się waleniem za 600 "w pysk" IS-8 albo zdejmowaniem E-75 z 50% jeżeli uda się podpalić ;)
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
Awatar użytkownika
nick

Postautor: nick » 24 sty 2013, 11:58

ale on nie ma jeszcze 128... w drodze do niej najlepiej jest wlasnie uzywac krotkiej 105 z goldem (teoretycznie - ja tym czolgiem gralem daaawno temu, po prostu pisze co wychodzi 'na papierze')
Septimus33 pisze:IS to taki odpowiednik chama ze sztachetą który wali mocno, niecelnie i bez żadnej finezji szczęśliwy że w ogóle trafił. Tygrys może przykładowo kulruralnie zerwać tedekowi gąsienniczkę i wykończyć w białych rękawiczkach
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 24 sty 2013, 12:11

No dokładnie - nie mam 12,8 - nie mam długiej 10,5 - chciałem sobie porównać. Ale jak zawsze na 1 osobę, która przeczyta posta ze zrozumieniem, przypada 10 osób, które po prostu nie kumają czaczy .... A prosiłem - nie odpowiadać bez sensu - jak nie potrafisz/nie wiesz/nie rozumiesz ...

gdybym miał 12,8 to myślicie, że zastanawiałbym się czy założyć ją czy krótką 10,5? ...please .... get real ...

teraz jest problem, żeby chociaż dojść do długiej 10,5 - bo na zwykłych pestkach to mogę postrzelać ... do tigera, ale dzięki podpowiedzi NICKA - teraz mogę przynajmniej przebić cokolwiek (nawet jeśli jest to "tylko" 300-400 dmg) - a cena 4000 za 1 gold ammo - mnie akurat nie odstrasza.

Mój nick w Wot-BadJuju
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 24 sty 2013, 13:30

Najlepiej jest kupić czołg kompletnie bez pomysłu jak nim grać a potem "pomocy" bo mi się rozeznać w sytuacji nie chciało. A na koniec jeszcze focha strzelić i się obrazić na tych co mają większe rozeznanie.

Pewnie znowu focha strzelisz, bo znów nie podam Ci paru cyferek, które widnieją na ogólnodostępnej stronce http://wiki.worldoftanks.com/VK_4502_%28P%29_Ausf._B

Ja miałem długą 10.5 z KT, założyłem na VK45B pograłem z 70 bitew na wybadanie innych modułów ale widząc małą efektywność połączoną ze stratami finansowymi wybadałem za free expa i założyłem 12.8 - kilka bitew na przyzwyczajenie i wszystko się odmieniło.

Wierz mi lub nie, ale taki był mój plan od samego początku - wiedziałem na co stać krótką 10.5, zrobiłem research na temat możliwości VK45B i wyszedł wniosek oczywisty: krótka 10.5 się na ten czołg nie nadaje.

Polecam na przyszłość przed zakupem wysokotierowej zabawki trochę się na jej temat dowiedzieć. Strategia "a niech kosztuje ile chce, Lowem zarobię" nigdzie nie zaprowadzi. Grając VK45B często jesteś na górze stawki, a wtedy Twój wpływ na wynik bitwy jest spory. Tobie Twój Lowe pokryje straty, ale innym z teamu już nie.

Potem się dziwić, że bitwa same IX-X-VIII arta a giną szybciej niż Lolki na I tierze. No bo jak "Lowe zarobi" to im nie zależy...

Obrazek
Awatar użytkownika
nick

Postautor: nick » 25 sty 2013, 8:25

Po co to filozofowanie? Jakby chciał użyć free expa to by się nie pytał. Przy użyciu gold ammo krótka 105 jest lepszym wyborem, toż to proste i logiczne, podstawowa matematyka. Tak jak wspomniałem może to być problem dla tych którzy mają problemy z kasą - ale jak kol. karolko wspomniał, ma Lowe więc nie będzie to dla niego problemem.
Awatar użytkownika
karolko

Postautor: karolko » 25 sty 2013, 9:43

Guziec87 pisze:Najlepiej jest kupić czołg kompletnie bez pomysłu jak nim grać a potem "pomocy" bo mi się rozeznać w sytuacji nie chciało. A na koniec jeszcze focha strzelić i się obrazić na tych co mają większe rozeznanie.

Hm ... no ale właśnie ja mam pomysł na granie tym czołgiem - jak najszybciej dojść do 12,8 - a krótka 10,5 z gold ammo mi to umożliwi .. nie rozumiesz?
długiej 10,5 nie potrzebuję (nie idę w linię E) - teraz to tylko strata cennego dla mnie czasu.

Guziec87 pisze:Pewnie znowu focha strzelisz, bo znów nie podam Ci paru cyferek, które widnieją na ogólnodostępnej stronce http://wiki.worldoftanks.com/VK_4502_%28P%29_Ausf._B

Mnie po prostu denerwują wypowiedzi osób, które z zasady nie chcą pomóc w czymkolwiek, a tylko chcą pokazać jakimi to oni nie są kozakami - dla mnie to po prostu dziecinada (no, ale cóż - stary już jestem)

Tak prosiłem o małe zestawienie - nie z lenistwa, a z tego powodu, że nie miałem wtedy możliwości aby samemu się tego doszukać. A to forum jest pełne osób, którym sprawia przyjemność pomaganie innym.

Guziec87 pisze:Ja miałem długą 10.5 z KT, założyłem na VK45B pograłem z 70 bitew na wybadanie innych modułów ale widząc małą efektywność połączoną ze stratami finansowymi wybadałem za free expa i założyłem 12.8 - kilka bitew na przyzwyczajenie i wszystko się odmieniło.

Wierz mi lub nie, ale taki był mój plan od samego początku - wiedziałem na co stać krótką 10.5, zrobiłem research na temat możliwości VK45B i wyszedł wniosek oczywisty: krótka 10.5 się na ten czołg nie nadaje.

krótka 10,5 nadaje się doskonale - z gold ammo - nadaje się tak dobrze, że pomijam nawet długą 10,5 (46 k expa) aby dojść jak najszybciej do 12,8 (a z gold ammo DpB i KpB skoczyło mi drastycznie do góry)

Guziec87 pisze:Polecam na przyszłość przed zakupem wysokotierowej zabawki trochę się na jej temat dowiedzieć. Strategia "a niech kosztuje ile chce, Lowem zarobię" nigdzie nie zaprowadzi. Grając VK45B często jesteś na górze stawki, a wtedy Twój wpływ na wynik bitwy jest spory. Tobie Twój Lowe pokryje straty, ale innym z teamu już nie.

1. Czy uważasz, że robię tą konkretną linię niemieckich HT, tak sobie? No wyobraź sobie, że z góry wiedziałem jaki cel przede mną, i co po drodze mnie czeka (ale 1 patch temu wprowadzili gold ammo - a to już duuużo zmienia w każdym czołgu, w każdym dziale nawet)
2. Tak mam Lowe i kasy mam jak eskimos lodu - co zazdrościsz?
3. Jako zdrowy na umyśle człowiek - gram po to aby wygrać, czy to grając VK 45, Lowe, czy PZII - bez różnicy dla mnie (inne podejście do tego tematu --->sado pomieszane z maso)
4. Tak, jestem raz na jakiś czas top tankiem i między innymi dlatego zdecydowałem się grać z gold ammo (exp przy okazji) bo chcę mieć realny wpływ na bitwę - i teraz mam.

Guziec87 pisze:Potem się dziwić, że bitwa same IX-X-VIII arta a giną szybciej niż Lolki na I tierze. No bo jak "Lowe zarobi" to im nie zależy...

Popatrz na moje staty na top tankach (może nie powalają na kolana ale nie są też takie złe) - potem wydawaj o mnie opinię. A jeśli zdanie powyżej odnosi się do tajemniczych "NICH" to swoje głębokie przemyślenia opisz na swoim blogu, a nie w odnośniku do mojego posta.

Ta wymiana poglądów jest nie na miejscu, proszę skupić się na merytorycznych wypowiedziach. Flejmu tolerować nie będę.
Laurek

Mój nick w Wot-BadJuju
Awatar użytkownika
paqas

Postautor: paqas » 17 wrz 2013, 11:36

Minimausa mam od razu wymaksowanego i mogę porównać sobie z sąsiednim e75 czyli:
- działo 128mm dokładnie te samo co w e75 jednak sprawia wrażenie mocniejszego, to pewnie złudzenie i statystycznie się to nie potwierdza jednak mam wrażenie o wyższej penetracji armaty na VK,
- silnik tylko troche słabszy w porównaniu z e75 jednak czołg cięższy i właśnie to jest odczuwalne, wolny i nieruchawy :/ takie moje wrażenie, walka kołowa to nie tym czołgiem, e75 przy nim wręcz tańczy,
- PANCERZ!!!! I tu dochodzimy do wisienki bo ma tylko 10mm przód kadłuba grubszy od e75 i te 10mm właśnie robi kolosalną różnicę, rykoszety lecą nawet z e100, na dystans ciężko komukolwiek trafić jeśli tylko dobrze się ustawiamy i stalowe ściany murowane, wieża (no nie wierzę xd) odbija również znakomicie i zadziwia mnie z każdą bitwą bardziej, zaledwie wczoraj zjadłem pysk w pysk e75 w który wchodziło wszystko (nie strzelam z golda, niema takiej potrzeby) natomiast biedak ciągle próbował penetrować właz,

Jest WOLNY gra się prawie jak TDkiem ale pancerz frontowy daje spore bezpieczeństwo. Niestety jak tylko cię coś objedzie to śmierć, nawet wieża nie nadąża obracać się :/ a z boku to wchodzi wszystko.
Generalnie gra się fajnie bo na randomach niema taktyki tylko kampa i minecraft a czasami w kulki dzieci grają. I proszę nie piszcie mi że solo każdym czołgiem go objedziecie i zrobicie mu jesień średniowiecza bo to każdy przedszkolak wie :)
~ Gram bez premki i sobie radzę ~

Wróć do „Czołgi niemieckie”