Panther 2

Awatar użytkownika
Guziec87

Re: Panther 2

Postautor: Guziec87 » 28 lip 2012, 11:55

Kupiłem wczoraj Panther II i w pośpiechu expię do E-50 żeby się jeszcze na promocję załapać.

Pytanie do doświadczonych w bojach tą Kocicą:

Czy jeżeli chcę wybadać jak najszybciej E-50 to opłaca się badać gąski i zakładać 88/L71 (obecnie mam pierwsze gąski i 75/L100)?
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!
neomagnet

Postautor: neomagnet » 28 lip 2012, 12:06

Według mnie tak, bo bez gąsek to straszny muł, a długa 88 zadaje przynajmniej w miarę sensowny dmg. A większy dmg to więcej expa.
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 31 lip 2012, 9:33

pw524 pisze:Miałem kiedyś strzał za 200 z 350 metrów w Mausa ale to był kompletny przypadek. Wycelowane na pałę i strzał od niechcenia (po prostu nie wierzyłem że coś mu zrobię), szczęka mi opadła.

Mnie za to szczęka opadła wczoraj jak wywaliłem w kosmos E-75 z 86% jednym strzałem :D
Oczywiście czysty fuks że akurat ammo rack poszedł ale satysfakcja nieziemska :!:

W innej bitwie na 4 Lorki w przeciwnej drużynie ja ubiłem 3 + dobiłem AMX50 100 + pocharatałem T-43 dwa razy go podpalając a zginąłem w pojedynku z Type59, który miał więcej HP zachowanego, przy czym to akurat zepsułem, bo mogłem się więcej ruszać :roll:

Czołg jest ogólnie genialny. Taki mix Panthery z VK 3002(DB) czyli med kompletny.
Mógłby się tylko trochę szybciej zbierać i nie tracić tak mocy na podjazdach :roll:

W starciu z innymi medami VIII tieru:
T-44 - chyba najłatwiejszy przeciwnik, łyka wszystko a w dodatku można go łatwo wysadzić, nie wiem czy to ja mam takie szczęście, ale udaje mi się go często rykoszetować
Pershing - nie czuję respektu, zasada jak zawsze w walce z Hamburgerami - wal w kadłub
Lorraine - mój ulubiony cel polowań, łyka wszystko podobnie jak T-44 a nawet jeszcze więcej, w dodatku kierowcy tego stworzenia mają "kozackie" przyzwyczajenia szarży na pałę, wystrzelania całego magazynku i bezsensownej śmierci w pierwszych dwóch minutach gry

Cud, miód malina :D
Garaż: AMX 12t, Aufkl. Panther, Pz IV, VK 3601, Panther, Indien-Panzer, Leopard PTA, E-50M, Tiger II, Lowe, E-75, E-100, Maus, StuG III, Nashorn, JagdPanther, RHM, JagdPanther II, Jagdtiger, GW Tiger(P), KV-1, KV-85, IS, kilka lolków

Obrazek
neomagnet

Postautor: neomagnet » 31 lip 2012, 19:35

Guziec87 pisze:
pw524 pisze:
W starciu z innymi medami VIII tieru:
T-44 - chyba najłatwiejszy przeciwnik, łyka wszystko a w dodatku można go łatwo wysadzić, nie wiem czy to ja mam takie szczęście, ale udaje mi się go często rykoszetować
Pershing - nie czuję respektu, zasada jak zawsze w walce z Hamburgerami - wal w kadłub
Lorraine - mój ulubiony cel polowań, łyka wszystko podobnie jak T-44 a nawet jeszcze więcej, w dodatku kierowcy tego stworzenia mają "kozackie" przyzwyczajenia szarży na pałę, wystrzelania całego magazynku i bezsensownej śmierci w pierwszych dwóch minutach gry

Cud, miód malina :D

Bardzo dużo zależy od przeciwnika. Ja jak gram Pershingiem, którego obecnie nie cierpię bo go zepsuli to Pantera II jest dla mnie łatwym celem, ze względu na to, że jest trochę wolniejsza i nie może wychylić działa w dół, a nawet jak nie musi to na ogół wygrywam. T-44 według mnie jest najlepszym medem 8 tieru, a może i w całej grze. Patere to można z powodzeniem objeżdżać co sam testowałem, raz góra 2 razy się może i oberwie, ale to nic wielkiego.

Jednak jak grałem Panterą 2 wymaksowaną to na początku właśnie utwierdzała mnie w przekonaniu, że jest najgorsza z całej stawki, ale później stała się czołgiem przyjemnym i o dziwo Pershing czy typek nie były niczym specjalnym dla niej. Najlepsze w tym czołgu jest działo, które ma naprawdę świetną penetrację. Taki IS-3 jak się nie ustawi to zbiera dmg, Pershingiem i T-44 go nie przebijemy od frontu.
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 01 sie 2012, 12:14

neomagnet pisze:Bardzo dużo zależy od przeciwnika.

Owszem, w bliskim dystansie P2 nie jest zwykle faworytem chyba że trafi na nieogara.
Przewaga tego czołgu polega na tym, że może sobie stać i celować zanim taki T-44 dojedzie. Rusek odda co prawda z 2 strzały, ale często jeden zrykoszetuje, a drugi chybi...za to P2 sprzeda mu w tym czasie dwa bolesne gongi...

Ja jednak podjąłem nieco dramatyczną decyzję i przedałem P2 bo brakowało mi do E-50...

Obrazek
Awatar użytkownika
Pan_Artur

Postautor: Pan_Artur » 02 sie 2012, 19:53

Zrykoszetuje??? na czym na 100mm blaszce nawet skątowana Panterka dwójka łapie pestki a z miło pozatym jest dosyć wysoka co tylko ułatwia celowanie takiej że T-44czwórce która nawet z 100setką potrafi zrobić bubu panterce nawet na dystansie 250m
III Reich=E-75,JagdPz E-100, PzKpfw III
Россия=KV-5, S-51, T43
快板:Typ 59

Obrazek
Awatar użytkownika
Guziec87

Postautor: Guziec87 » 09 sie 2012, 8:55

@Up
Jak bardzo chcesz to Ci mogę posłać moje powtórki, przejrzyj je sobie to znajdziesz nie jeden przypadek rykoszetu od T-44. A co on tam sobie miał za armatę to już sobie dopatrz sam, ja w walce med-med nie tracę czasu na dopatrywanie się co za lufę ma przeciwnik...

Obrazek
gerdo

Postautor: gerdo » 24 sie 2012, 16:51

Temat o Panther II już nieco zastygł więc nieco go odświeżę.
Po zachwycie nad Pantherą, na dwójce przeżywam co najmniej stagnacje, więc nie będę o nim mówił w samych superlatywach ponieważ na to nie zasługuje.
Mobilność jest żałosna, rodzi frustracje. Mój M103 lepiej przyśpiesza.
Nie przychylna ocena wynika raczej z ignorancji ponieważ taktyki jakie stosowałem z Panthery, na tym czołgu zwyczajnie nie sprawdzają (Tak, na Panterze II nie umiem grać) II do meda daleko brakuje, wolno skręca (w ruchu oraz w miejscu) a promień skrętu przy średniej prędkości sprawił, że szczęka mi opadła (objeżdżałem Is3 - dwa gongi w bok za 0 dmg, z superanckiego medowskiego działa Panthery II)
Do czołgów Niemieckich mam stosunek aseksualny.
Zwykle kiedy się tu na forum o czołgach wypowiadam załogę mam na 100%, skila towarzysze broni, dosyłacz oraz wentylacje, ponadto na czołgu mam przynajmniej 250-300 bitew. Jednak powiem prawdę - Na tym klocku ciężkim zwyczajnie tych wymagań nie jestem w stanie spełnić (prócz wentylacji i dosylacza) ponieważ wrodzony instynkt samozachowawczy chroni przed masochizmem. Gra mi się tym czymś naprawdę fatalnie i nawet X2 nie zbijam każdego dnia. Czołgi Aryjczyków kojarzą mi się z wielkimi puszkami o pancerzu bliżej nieokreślonej jakości.
Czołg bardzo delikatny, strzał od frontu zwykle niszczy silnik, a grając artylerią poza Tigerem, Panther to mój ulubiony cel, ponieważ w bok hit za 1000 dmg wchodzi zawsze.
Sprzedaż PzIV (w związku z nerfem działa) dobrze mnie nastroiła i Panther idzie na żyletki, pora się pozbyć czołgów tej zbrodniczej nacji z mojego garażu i wziąć się za czołgi równie zbrodniczej nacji - Rusków.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 17:13 przez gerdo, łącznie zmieniany 1 raz.
Niemcy, to najsłabsza nacja w grze. Mam prawo wyrażać własną opinie.
Awatar użytkownika
HerrGraves

Postautor: HerrGraves » 24 sie 2012, 17:05

Musze przyznac, ze tez jestem bardzo rozczarowany tym czolgiem. Mam na nim najgorsze statystyki ze wszystkich czolgow jakimi gralem. Bycmoze bierze sie to z tego, ze uparcie probuje grac nim jak medem, zajmowac kluczowe pozycje, objezdzac przeciwnikow itd. Wiedzialem, ze po genialnym Vk3001H gra Pantherka bedzie nudna, ale spodziewalem sie ze Panthera II bedzie stanowila 8 tierowy odpowiednik Vk. Nie stanowi w zadnym wypadku. Czolg jest przymulony, rozpedza sie pol mapy, nie jest zwrotny, nie jest maly, dzialo ma za slabe obrazenia (dokladnie takie same jak Vk). Naprawde mocno sie zastanawiam, czy nie porzucic tej linii czolgow, wyskakiwanie zza HT jest zadna taktyka na 8 tierze.
Zali wzrok orli zgaśnie, czyż ulegniemy w walce?
Ciaśniej ściśnijcie światu na gardle proletariatu palce!
Naprzód pierś podaj nagą, niech flaga na niebo zawiewa,
Kto tam znowu krzyczy prawą?
Lewa
Lewa
Lewa
Awatar użytkownika
wuj3k

Postautor: wuj3k » 25 sie 2012, 9:59

Guziec87 pisze:

Przewaga tego czołgu polega na tym, że może sobie stać i celować zanim taki T-44 dojedzie. Rusek odda co prawda z 2 strzały, ale często jeden zrykoszetuje, a drugi chybi...za to P2 sprzeda mu w tym czasie dwa bolesne gongi...

tylko zauwaz ze t44 jest bardzo mobilny, wiec zawsze mozesz nie trafic, po drugie, t44 ma bardzo wysoki wspolczynik kamo, wiec latwo go nie wyspotujesz
tak, jestes 500 m, ktos ci go podswietli to mozesz go zabic latwo
ale blizej? to t44 cie rozjedzie :)
PII to snajper bardziej niz med :)
Obrazek

Wróć do „Czołgi niemieckie”