Panther 2

kzwti

Re: Panther 2

Postautor: kzwti » 25 cze 2012, 7:11

No nie szufladkujcie Pantery jako tylko i wyłącznie drugoliniowego snajpera. Co prawda tak też zdarza mi się grać ale przeważnie, gram nią mniej więcej tak jak ten gość na filmie http://www.youtube.com/watch?v=f9M1x2YwC8E I tak jak wcześniej pisał Crazied Pantera w roli takiego ofensywnego wsparcia naprawdę dobrze się sprawdza.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Grzeźnik

Postautor: Grzeźnik » 30 cze 2012, 11:17

Popieram przedmówcę. W ogóle to Panthera 2 w porównaniu z poprzednikiem zaskoczyła mnie swoim szerokim spektrum zastosowań taktycznych. Nie ma wad poprzedniczki zachowując wszystkie zalety. Jest lepiej opancerzona od HT 7 tieru(wyjątek - TigerP), ma celne działo z doskonałą penetracją (przewyższającą niektóre HT na tym tierze). Niewiele mniej HP niż w KT. W ataku z bliska w kilka chwil potrafi zmasakrować wroga jeśli atakuje z zaskoczenia. Wtedy w ruch najczęściej idzie taran. Naprawdę daje rade także przy flankowaniu wroga, może idzie jej to nawet lepiej niż kampienie. Mam też Pershinga i, być może wkładam kij w mrowisko ale powiem że amerykaniec wydaje mi się bardziej mułowaty. Tzn: Pershing jest zwrotniejszy ale Panthera lepiej przyśpiesza. W porównaniu tej dwójki, IMO: Pershing jest lepszy do taktyki Hit&Run na półdystans ze względu na świetny AT działa, Panthera II woli stały kontakt z wrogiem - snajpienie albo atak z zaskoczenia na plecy po którym się nie ucieka tylko zabija na śmierć. Pantherą łatwiej jest ganiać za skautami i przerzucić się z jednej flanki na drugą. W Pantherze lepiej mi się walczy z T-44. moje pociski wchodzą wszędzie - jego nie za bardzo.
Awatar użytkownika
Duch_czasu

Postautor: Duch_czasu » 15 lip 2012, 11:02

Witam, przeczytałem wszystkie post brakuje mi jeszcze troche expa, ale zarwe dzisiaj nocke i będzie. Zbieram właśnie na PII, gram jedynką. Świetna snajperka ;) , jeżeli się okaże że PII jest twardsza bo to jest mankament Pantery I, to jak kupie będe wymiatał. na II lini.
Musze pomyśleć tylko jaką drogoa iść?
- wierza, działo, gąski
-wierza, gąski, działo bo mam dylemat.
Wiadomo jedno wentyl na początek, i do dzieła.
kolejny snajper ma mapie to ja 8-)
Awatar użytkownika
Wolfgang_Luth

Postautor: Wolfgang_Luth » 15 lip 2012, 12:27

nie jest twardsza, panthera II jest strasznie miękka.
A jak dostaniesz w bok od arty to dopiero się zdziwisz.
Ogólnie jest rozczarowaniem po panthera I która była świetna.
Nie mówię że jest to zły czołg ale ja jakoś nie mogę do niego przyzwyczaić.
To już nie te losowania co na panthera I
Ja daje mu tylko 5/10 punktów.
W garażu jest: E-50, JgPz E100, TigerII, VK 4502A, Typ59, Lorraine 40t, M18 Hellcat.
Zbadane: GW Panthera

Pro teksty:

Kod: Zaznacz cały

91%+5% nie daje 96%
---> Craying Freeman
kzwti

Postautor: kzwti » 16 lip 2012, 6:26

Duch_czasu pisze:Musze pomyśleć tylko jaką drogoa iść?
[spoiler]- wierza, działo, gąski
-wierza, gąski, działo bo mam dylemat.
Wiadomo jedno wentyl na początek, i do dzieła.
kolejny snajper ma mapie to ja 8-)
[/spoiler]

Otwórz spoiler w moim poście powyżej. Tam masz wszystko. Widzę, że szykujesz się do snajperskiej roboty, to wbij najpierw wieżę i działo. Tylko nie zakładaj wyposażenia, albo załóż drążki. Osobiście polecałbym najpierw gąski ->wieża -> działo ->silnik.

Wolfgang_Luth pisze:nie jest twardsza, panthera II jest strasznie miękka.
[spoiler]A jak dostaniesz w bok od arty to dopiero się zdziwisz.
Ogólnie jest rozczarowaniem po panthera I która była świetna.
Nie mówię że jest to zły czołg ale ja jakoś nie mogę do niego przyzwyczaić.
To już nie te losowania co na panthera I
Ja daje mu tylko 5/10 punktów.
[/spoiler]
Pantera to nie HT, żeby dźwigała tony pancerza na sobie. "Szybkość, szybkość, jestem szybki jak błyskawica i ostry jak przecinak..." i mam zajefajne działo... "W ataku szukaj wroga tam gdzie się nie spodziewa, a jak już jedziesz to wal bracie śmiało na pełnym gazie i nie marudź... W obronie wkopuj się w ziemię po uszy podpuszczaj blisko i bij na pewniaka" - Olgierd Jarosz "Czterej pancerni i pies". Nic dodać nic ująć. No może poza tym, ze w WoT-cie nie można się okopać... Zaczniesz się wahać - zginąłeś.
To jest właśnie największy ból po pierwszej Panterze - przełamać się i zacząć jeździć nie jak trzecioliniowy snajper, a bardziej jako wspierający, szybki med.
poza tym trzeba ja wymaksować najpierw, potem dopiero oceniać...

Żeby nie było... wczoraj załatwiłem nią w walce manewrowej IS'a-8 i KT najpierw poharatałem ich z daleka, potem spora chwilę bujałem się z nimi sam pomiędzy budynkami na krótki dystans ubijając KT-ka. Potem dojechał IS-3 i "wystawił" mi IS'a -8 na pewny strzał to go wysadziłem w powietrze celnym strzałem w ammoracka. I jeszcze zostało mi 30% HP bo IS-8 dwa razy na mnie rykoszetował pomimo braku 30cm pancerza na PII. Walka manewrowa była przednia. I z powodu takich walk właśnie kocham PII.
I pomimo, że już tuż, tuż do E-50 PII zostanie w garażu na zawsze.
Awatar użytkownika
Duch_czasu

Postautor: Duch_czasu » 19 lip 2012, 19:47

Wielkie dzięki za pomoc. PII już stoi w garażu. narazie kupiłem drążki i wierze. i Zaczynam walczyć :)
K4mil

Postautor: K4mil » 20 lip 2012, 18:54

A i trafienia krytyczne w HT-ki IX i X tierów za 400+ HP z ponad 200m nie były rzadkością. Widok takiego potwora szukającego osłony po krytycznym trafieniu z "pinokiówy" był bezcenny i wywoływał szeroki uśmiech na twarzy. I dlatego tak a nie inaczej wyszkoliłem załogę.

Trochę się zapędziłeś w te obłoki. Takie cuda się nie zdarzają. Chyba, że gramy w inną grę.
Awatar użytkownika
Wolfgang_Luth

Postautor: Wolfgang_Luth » 21 lip 2012, 9:25

A i trafienia krytyczne w HT-ki IX i X tierów za 400+ HP z ponad 200m nie były rzadkością. Widok takiego potwora szukającego osłony po krytycznym trafieniu z "pinokiówy" był bezcenny i wywoływał szeroki uśmiech na twarzy. I dlatego tak a nie inaczej wyszkoliłem załogę.

Pantera II nie walnie większej plomby niż 300.
A na pewno nie z długiej 88
W garażu jest: E-50, JgPz E100, TigerII, VK 4502A, Typ59, Lorraine 40t, M18 Hellcat.
Zbadane: GW Panthera

Pro teksty:

Kod: Zaznacz cały

91%+5% nie daje 96%
---> Craying Freeman
Awatar użytkownika
juzonmr

Postautor: juzonmr » 21 lip 2012, 9:53

Moze mial na mysli strzal konczacy polaczony z wysadzeniem magazynu ;)
W szopie:
Marder II, Ferdinand, E-50, PzKpfw VI Tiger, PzKpfw VIB Tiger II, E-75, Grille, Hummel
T-150,
T29, T32, T34
kzwti

Postautor: kzwti » 24 lip 2012, 11:48

Wolfgang_Luth pisze:Pantera II nie walnie większej plomby niż 300.
A na pewno nie z długiej 88

K4mil pisze:Trochę się zapędziłeś w te obłoki. Takie cuda się nie zdarzają. Chyba, że gramy w inną grę.

Oczywiście, że normalnie 88-ka nie walnie więcej niż za 300, tak jak pinokiówa 75 mm nie walnie więcej niż 169 bodajże...
Ale jak sypniecie w ammoracka to to i za 1500 HP można gościa w powietrze wysadzić.
A na 88-ce częściej mi się to zdarzało niż na 75-ce.
Albo jak zabijecie klientowi dowódcę, albo ładowniczego, rozbijecie działo, silnik albo coś tam innego to się schowa, albo zatrzyma, żeby je naprawić... i o to mi dokładnie chodziło.

Oj te skróty myślowe. Moja wina. jak człowiek pisze szybko o oczywistych rzeczach to takie kwiaty wychodzą.

Ale czytać ze zrozumieniem umiecie i chwała wam za to. Chociaż z drugiej strony mógłbym wam napisać, że marudzicie jak moja stara... sprawa oczywista, a się czepia słówek...

Wróć do „Czołgi niemieckie”