World of Warplanes
World of Warplanes

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: A-20
PostWysłany: 23 Lut 2011, 21:24 
Kapral

Może ktoś podać wady i zalety w.w. czołgów i jak nimi grać? Właśnie przymierzam się do T-34, w końcu to legenda i trza zobaczyć jak to się nim gra :D Mam już A-20 i uzbierane troszkę ponad 7k expa, ale strasznie ciężko mi to idzie. Kupiłem tą armatę (nie mam możliwości sprawdzenia, moja stacjonarka za słaba jest do WoT), która jest taka długa i upodabnia czolg do T-34, ale jest cienka jak igła. Jednak udało mi się już ubić stuga III i hetzera i nieznacznie IS-4 uszkodzić. Może mi ktoś powiedzieć jak dobrze expić czołgiem z tą armatą? I jak dobrze grać T-34. Niech ktoś jeszcze wymieni zalety i wady tych czołgów, można jeszcze porozmawiać i wyrazić opinie o tych czołgach w tym temacie :)

-> World of Warplanes - daj szanse samolotom!

Temat postu: Re: A-20 i T-34
PostWysłany: 23 Lut 2011, 22:09 
Kapitan
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdzieś w Opolskiem
Temat o T-34 już był... nie było za to tematów o A-20.

Uwaga! Tu cię zaskoczę! T-34 był w latach 41-43 produkowany z bardzo krótką armatą L-11. Długie armaty, przystosowane do przebijania grubszych pancerzy, co prawda pojawiły się w 41 ale jedynie w planach (patrz T-43).

Po pierwsze: cieniutkie i długie to w A-20 może być tylko 37mm działko lotnicze. Bezsensowne, szczególnie że i tak będzie cię wywalało do bitew wysokich tierów.

Lepiej jest zamontować tą cholerną L-11, i mieć jakieś szanse, niż szpanować długą lufą.

Co do gry z 37mm? JAZDA, JAZDA, JAZDA! Nic więcej do diabła. Ciągle w ruchu, zanim zdążą wieże obrócić. Rób za zwiadowcę, ściągaj na siebie ogień, niszcz artylerię - podstawa.

T-34? O... tu już się można zabawić! Początkowa armata jest tą samą co ta w 76 w A-20. Z tą nic nie zawojujesz. Jak najszybciej zmień ją na F-34. Tu już jest dużo lepiej.

Ale przy T-34 musisz wybierać. Armaty 76mm (może oprócz ostatniej) są dobre jedynie na średnich i bliskich dystansach. W takim wypadku poruszasz się w pierwszej linii, od osłony do osłony, eliminujesz tiery podobne tobie.
Przy armatach 57mm zostawaj w drugiej linii. Ładuj zapalające, wal krytyki, nie wychylaj się, dobijaj. W przód masz szansę tylko z równymi lub mniejszymi tierami. W tył? W tył możesz nawet isa podpalić.
Czasami (po zamontowaniu lepszego silnika) możesz pobawić się w walkę kołową. Masz spore szanse, bez względu na wybór armaty. I na Boga! Jak nie musisz: nie wyskakuj na IS-y czy inne Tigery, bo zostanie z ciebie frag i killcam dla potomnych.

PostWysłany: 23 Lut 2011, 22:14 
Kapral

Jak to mówi jedna ze wskazówek wyświetlanych na ekranie wczytywania mapy:
"W lekkim czołgu ważniejsze od armaty i wieży jest radio, silnik oraz zawieszenie". A to dlatego, że a20 w tym przypadku raczej służy do scoutowania niż do ubijania wrogów. Może spróbuj raz na pełnym gazie wjechać do bazy wroga i odkryć jak najwięcej ludzi i zobacz czy dostaniesz więcej expa niż tak jak normalnie grasz. Może uda Ci się szybciej uzbierać potrzebny exp.

PostWysłany: 23 Lut 2011, 23:25 
Kapral

A20 najlepiej zdobywać exp jako scout. Czołg jest bardzo szybki i dość zwinny (choć są lepsze). Działko to albo 76mm (110dmg), ale dla scouta lepiej wybrać lepszą 45mm, która ma mniejszy dmg (coś koło 50) ale za to dużą szybkostrzelność, przez co można cały czas krążyć i strzelać prawie bez celowania, a prędzej czy później i tak coś zahaczy. A penetracja 45 ma nawet większą niż 76 (75vs68)

PostWysłany: 24 Lut 2011, 19:31 
Sierżant
Awatar użytkownika

A-20 scout, dużo expa i kasy. T-34 typowy medium- szybkie ataki manewrowanie dookoła HT itd itd.

Temat postu: Re: A-20
PostWysłany: 27 Lut 2011, 06:54 
Szeregowy

Gram od niedawna i kupiłem sobie to cudo chcąc dojść do T-32. A-20 ma niby spełniać role scouta wiec jako light tank jest przydzielany w 80 % do bitew tier 8 razem z Tiger III i IS-3, gdzie jesteśmy ostatni na liście. Mając działo 45mm i pancerz przedni 20mm jesteśmy zabijani przez 80 % czołgów 1 strzałem, a sami nie możemy im nic zrobić bo nasze pociski nie są w stanie się przebić, możemy tam natrafić na 1-2 StuGa albo SU-85 i ubić od tyłu, co też nie jest takie proste bo o ile w KV-7 spokojnie można było okrążyć niszczyciela czołgów to A-20 jest za wolne i często się zdarzało że StuG obracał się szybciej niż go okrążałem i mnie zabijał. Oczywiście mamy nie niszczyć wrogie czołgi tylko spełniać role zwiadowcy.

1. jedziemy przed naszymi czołgami na pałę, starając się odkryć wroga, mając taki sam zasięg widzenia co ciężkie czołgi wroga, i mniejszą prędkość w porównaniu do KV czy leoparda, kończy się po 5 s albo smiercią po 1 trafieniu, albo trafieniem w gąsienice i unieruchomieniem co kończy się tak samo. Odkywamy kilku wrogów i dostajemy średniu 50xp.

2. czaimy się mądrze po krzakach i za skałami, starając się spotować wrogów dla naszych czołgów i artylerii, przy próbie odświeżenia czerwonych punkcików na mapie i wyjechanie 4 m do przodu kończy się tym że zabija nas a) ukryty NC w krzakach b) artyleria przeciwnika i dostajemy mniej xp niż w pkt 1. Jeśli nasza drużyna wygrywa to czasami udaje nam się przeżyć i może nawet last hitować jakiś słabszy czołg.

3. staramy się zniszyć arty wroga - zabijają nas ukryte NC w krzakach ktorych nasz zwiadowca nie widzi lub jeśli nawet uda nam się dojechać po 5 strzalach we wroga arty przyjezdza jej wsparcie i nas zabija.

Raz na 5 gier możemy trafić na tier 4-5, gdzie już spokojnie możemy powalczyć jako że A-20 nie jest złym czołgiem i nawet z 3-4 kille mieć i KV można uszkodzić strzałem z boku.

Ogólnie pomysł w tej grze ze zwiadem i czołgami lekkimi jest niedopracowany, jesteśmy przydzielani jako zwiad do tier 8 bo A-20 jest szybszy o 12 km/h od niemieckiego VK3001 (P) ? VK3001 (P) jest czołgiem średnim, jest minimalnie wolniejszy ale ma większy zasięg radia i pola widzenia. A na dodatek ulepszenie radia w A-20, żeby się w ogóle liczył jako zwiad kosztuje 5600XP.

Ogólnie grając tym czołgiem miałem uczucie że to takie mięso armatnie specjalnie zrobione dla lepszych czołgów żeby mieli to poczucie mocy, że na mapce są też czołgi które strzelają do nich 15 razy z ukrycia w bok i nic im nie robią a oni je zabijają jednym strzałem, a nie tylko same tier 6-8.

PostWysłany: 27 Lut 2011, 13:59 
Szeregowy

Sorki oczywiście chodziło o T-34 i Tiger II :)

Po prostu frustrujące jest to że lekkie czołgi są przydzielane do wysokich tierow i jedynym sensownym sposobem na uzbieranie XP wydaje się scout samobójca, a to nijak nie pomaga naszej druzynie wygrac. Jak ktoś powiedział po co do tego czołg :) do tej roli nadal by się równie dobrze jeep, miał by lepszą szybkość i przyspieszenie i też by giną po 1 strzale ;)

PostWysłany: 07 Mar 2011, 21:34 
Szeregowy

Zauważyłem że dość ciężko jest ubić tym inne czołgi, aczkolwiek, ja mając ten czołg potrafię nieźle namieszać wrogowi, głównie dzięki jego szybkości(i tej jeżdżenia i tej strzelania).
Całkiem fajnie się nim gra, szkoda jedynie że tak mało dmg robi, ale nie można mieć wszystkiego.
Trzeba też przyznać że dość trudno jest rozwalić wrogi czołg, ale dość łatwo jest go osłabić i się wycofać, schować się, przywalić mu od tyłu i znowu się wycofać.

Polecam ten czołg dla osób lubiących dużo latać i stosować strategię ,,od tyłu bij i szybko się kryj''.

PostWysłany: 08 Mar 2011, 08:23 
Sierżant
Awatar użytkownika

A-20 się nie jeździ na pałe tylko się staje w krzaczku blisko bazy (lub miejsca przebywania przeciwnika) i się ich "odkrywa" jeszcze można odłamkowym w coś walnąć.

PostWysłany: 27 Kwi 2011, 19:10 
Starszy Chorąży Sztabowy
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wroclaw
Ja tam sobie bardzo cenie a-20 , szybki , do 70 km wyciagnie, jak sie mu zamontuje ciezkie dzialo to poszarpie nawet nieco ciezsze czolgi. Jak sie uda przezyc wykrywanie wroga to wracam i chowam sie za ciezsze czolgi. 8-)

Angielskie: Centurion1.
Chińskie: T-34-2.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: MSNbot Media oraz 2 gości