Obiekt 140

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Obiekt 140

Postautor: Abrakadabra77 » 23 sie 2013, 11:42

Tier X
Obrazki
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Dane
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Przeładowanie (załoga 100%, dosyłacz,wentylacja) 5,57s

Dane terenowe
[spoiler]Obrazek
Obrazek[/spoiler]
Ostatnio zmieniony 24 sie 2013, 16:43 przez Abrakadabra77, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
Neoros

Re: Objekt 140

Postautor: Neoros » 23 sie 2013, 19:21

Wygląda mi na połączenie Obj. 907 (wygląd, ale ze słabszym pancerzem) z armatą od T-62A.
Zaskoczyła mnie całkiem niezła jak na ruska depresja.
Zwrotność obłędna, ale ilość mocy koni w silniku to tragedia - liczę, że 30-35 będzie wyciągał bez problemu, bo do 55, to chyba z górki...
Obrazek
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 23 sie 2013, 23:57

Nie grałem obj. 907 i pewnie wielu nigdy nie zagra. A zatem porównujmy go do T-62A.

Cóż... Zmiany są kosmetyczne: pancerz, mobilność, siła ognia są zbliżone. Porównywałem depresję działa i też nie widze różnicy. Możliwe, że te kilka bitew nie odda wrażenia braku kilku stopni wychylenia, ale póki co jest różnica jest znikoma.

Główne różnice obj 140 i T-62A to gabaryty całości i kilka cech wieży.
1. Obj. 140 jest krótszy i niższy. Przypuszczam, że w jego przypadku będzie większy współczynnik kamuflowania (nie znam się dokładnie na jego wyliczaniu).
2. Wieża w obj. 140 obraca się wolniej, a jego wizjery bardziej odstają od krzywizny kopuły.
3. Połączenie punktów 1 i 2 - Mniejsze gabaryty i cięższa (wolniejsza) wieża dają czołg mniejszy i ciut lepiej opancerzony po bokach i z tyłu. O dziwo cały czołg Obj.140 jest lżejszy od T-62A. Jak oni to zrobili?

Ogólnie jestem zdziwiony postawą WG, że stworzyli klona, którego tylko dla zasady przerobili w inny czołg. Miałem nadzieję na różnice w stylu Leopard 1 i E-50M. Zagwozdka dla świeżych posiadaczy T-54. Dla mnie będzie to po prostu kolejny X tier.
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 24 sie 2013, 6:54

Z moich obserwacji wynika że jest ta maszyna znacząco lepiej opancerzona od T-62a ale wydaje mi się że mniej dynamiczna.
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
MaxDamage

Postautor: MaxDamage » 26 sie 2013, 10:22

Osobiście ciężko mi wyczuć jakąś różnicę między t-62a, a ob140. Ten drugi jest mniejszy i trochę lepszą depresję działa. T-62a ma niby więcej pancerza ale ob140 ma lepsze kąty pancerza w rezultacie myślę ze efektywny pancerz jest podobny. Dla mnie ten czołg jest w 90% kopią T-62a.
Obrazek
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 26 sie 2013, 11:34

Nie wiem jak wy, ale ja pamiętam jeszcze dawny układ drzewka radzieckiego, który przywidywał m.in. czołgi A-43 i A-44. Co prawda nie wiedziałem, że będą to czołgi z wieżą z tyłu kadłuba, ale w drzewku nie było żadnego dodatkowego meda X tieru (a był już IS-4 i ST-I). :/ Obj. 140 wprowadzili pewnie, żeby trudniej dostać tego inżyniera (czy jaki tam inny medal) za zbadanie całego drzewka nacji. Wmówili nam tylko, że było coś takiego i nie mogło być na IX tierze. :P
"Aha, ok" - powiedział Kowalski.
Dla porównania - wszyscy wiedzieli czym będzie się kończyć druga linia medów niemieckich.
Newbiep

Postautor: Newbiep » 15 paź 2013, 12:37

Czolg odblokowany i kupiony, pierwsze pare bitew przejechane wiec podziele sie swoimi pierwszymi wrażeniami. Bron boze nie jest to ocena czolgu :D Za malo bitew na tym rozegralem zeby oceniac.

1. O matko jak to szybko i celnie strzela :)
2. W ogole nie rozjezdza sie celownik podczas jazdy... myslalem ze E50M jest pod tym wzgledem doskonaly, tutaj dostalem cos jeszcze lepszego
3. Gdzie podzialy sie moje pestki? :) Mozna sie wypstrykac bardzo szybko... zdarzylo mi sie to juz w bitwie nr3 :)
4. Depresja dziala jest nedzna, ale nauczylem sie z tym grac na innych pojazdach.
5. Jak piekielnie szybko pestki osiagaja swoj cel! Celuje niemal bez korekty w jadacy z pelna predkoscia czolg na 400m i trafiam!!!
6. Ależ to ma twarda wieze :) Poki co nie wchodza w nia jakies zablakane pestki jak to ma miejsce w T-54.
7. Jesli to jest "kopia" T-62A, to w takim razie "oryginal" tez chce miec w swoim garazu :)
8. Nawet rykoszetne "toto" i w razie potrzeby calkiem udanie mozna sidescrapowac, ale nie o to w medzie chodzi.
9. To ma chyba cammo lepsze od Ob704 :D Nie wiem jak to sie prezentuje "cyferkowo", ale to cammo jest mocno odczuwalne i ciezko to male ustrojstwo wyspotowac.
10. Calkiem sympatycznie wyglada.
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
mlynar82

Postautor: mlynar82 » 15 paź 2013, 15:54

Pancerz w tym czołgu faktycznie jest dość "rykoszetny", ale wieża wydaje mi się słabsza niż w t 54. Działo bardzo dobre - nie traci celności w ruchu (przy pełnej prędkości udało mi się trafić bat chata z ok. 450m :) ) Z wentylacją, towarzyszami i dosyłaczem strzela co 5,44s. Przy T 54 czasami trzeba było się nakombinować przy cięższym "zwierzu", w Obiekcie mamy penetrację i celność, która pozwala przebić prawie wszystko od frontu. Czasem przydałby się większy średni damage, ale wtedy czołg byłby chyba mocno OP.
Zwróciłem tylko uwagę na jedną wadę - jest delikatny. Gąski spadają (czasem ze stratą hp) przy zjeździe ze stromego wzniesienia czy małym wyskoku. Zdarzyło mi się raz pod koniec bitwy (zostało 2 vs 2) stracić tak ostatnie hp. Może to moje subiektywne odczucie, ale na poprzednikach tego nie miałem.
Newbiep

Postautor: Newbiep » 18 paź 2013, 14:57

Mysle, ze po 50 bitwach mozna napisac o tym medzie cos wiecej niz tylko pierwsze wrazenia.

Zalety:
Ob140 to bardzo mobilny pojazd. Dzialo przecelne podczas jazdy, w miejscu tez jest celne ale sa lepsze lufki od tej np E50M. Wieza twarda, aczkolwiek zdarzylo sie, ze jakas zablakana zlota pestka z Ob268 weszla obok dziala, albo w sam czubek wiezy. Pojazd bardzo duzo "widzi", odczuwalnie wiecej od poprzednika. Szybkostrzelnosc i skupianie celownika to poezja. Penetracja zarowno na zwyklej amunicji. jak i na zlocie wystarcza na wszystko. Zwykla amunicja lata szybko, tak szybko, ze jeszcze nie przywyklem - jak z jakiejs dzidy laserowej :) Pancerz nawet rykoszetuje, ale lepiej na nim nie polegac, jesli juz to na wiezy. Gaski nadspodziewanie czesto lapia "zerowki"

Wady:
Czolg ma troche za malo pestek (pare razy konczylem bitwe bez amunicji). Strasznie latwo go podpalic odprzodowo - bardzo slabe zbiorniki z paliwem w fatalnym miejscu i to jest chyba jego najwieksza wada. Szkoda, ze nie mozna zabrac ze soba 2ch gasnic premium. Magazyn nie jest jakis mega tragiczny, ale wytrzymaly tez nie jest - uszkodzony 3x, wysadzony na hita 2x - jak dla mnie tragedii nie ma, gorszym utrapieniem sa wspomniane zbiorniki z paliwem. Depresja dziala jest marna, ale mozna sobie z tym poradzic bez wiekszych problemow. Podatny na ostrzal z HE duzego kalibru.

Pozostale:
Zaloga nie pada jakos wybitnie, ale najczesciej ginie kierowca. Gaski jak to gaski spadaja przecietnie tak samo jak w innych pojazdach tego typu. Moduly typu silnik padaja tylko jak pokaze sie soczysty zadek (czyli norma). Dzialo i inne niewymienione tez w normie.
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
striker13

Postautor: striker13 » 18 mar 2014, 21:09

Wczoraj kupiłem oba i wybrałem go dla ciut lepszej depresji działa dodatkowy -1* daje znaczącą różnice i v max o 5 km/h , mniejszego rozmiaru .Wg mnie jest trochę lepszy od tetki.

Wróć do „Czołgi radzieckie”