A-43

Awatar użytkownika
Freuer

Re: A-43

Postautor: Freuer » 09 kwie 2014, 9:14

A ja się przymierzam powoli do tej linii - nie tylko do tego czołgu, ale jako, że mam go odblokowanego szukam poparcia. :) Mam Cromwella od samego początku jego istnienia w grze i bardzo lubię mobilne czołgi. Cromwell się dla mnie wypalił, więc przypuszczam, że A-43 nie będzie docelowym czołgiem, który zostawię.
A wy? Tylko zabawa wami kieruje? Warto inwestować w tą linię medów? Toż to profanacja medów pchać się w linię tak dziwaczną. :)
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 09 kwie 2014, 9:30

Dla samego A-43 warto :) Dobrze ci się grało Cromwellem to w A-43 się też odnajdziesz. A cała linia? A-44 dla mnie bradzo średni , 416 wybitna ale specyficzna- nie każdy się odnajdzie, 430II dobra, 430 dobra
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
Awatar użytkownika
lszekg

Postautor: lszekg » 09 kwie 2014, 14:20

Abra ma rację. A-43 jest BARDZO podobny do Cromwella. Ma takie same zalety i wady. No, może trochę więcej oczywistych weakspotów (guzy na wieży) i gorszą penę, ale jedno i drugie nie psuje rozgrywki. W końcu przy prędkości 50km/h trudno trafić w w/w cycki, a pena jest wystarczająca na większość wrażych tyłków.

Po spotkaniu z Brytoalmi raczej nie jestem w stanie narzekać na brak depresji działa, chociaż na większości map można natknąć się na spore trudności. W sumie to dobry czołg.
Obrazek
Obrazek
Neoros

Postautor: Neoros » 09 kwie 2014, 15:32

lszegk, zgodzę się w 100% //jak rzadko z tobą//. A-43 jest ruską kopią Cromki. Depresja nie ta sama, ale pancerz potrafi odbić mierzony w Ciebie na wpół zbłąkany pocisk. Szczególnie od tyłu, który ma wspaniałe kąty (tj. trafienie w pokrywę silnika - górną płytę i pancerz po boczkach tejże płyty jest często pod ostrym kątem). Fakt, że T-34M (inna nazwa tego pojazdu) ma więcej czułych punktów, ale przy tym pancerzu nawet przednią płytę dla V tierów nie jest problemem przebić. A trafiasz na VIII.
I najważniejsza rada: stoisz = giniesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
lszekg

Postautor: lszekg » 09 kwie 2014, 16:56

Szczególnie od tyłu, który ma wspaniałe kąty

Praktycznie nieprzydatne, bo w większości przypadków nie pokazujesz wrogom tyłka nawet przy objeżdżaniu. Uciekając zawsze lepiej odbić w lewo/prawo, albo śmignąć przed siebie. Zawracanie to strata czasu, w którym przeciwnik jeszcze się nie zorientował kto do niego strzela.
Obrazek
Obrazek
Neoros

Postautor: Neoros » 09 kwie 2014, 17:23

Jak uważasz, ale ja, w przeciwieństwie do tego, jak grałem na Kromce, wolałem się od czasu do czasu wycofać. "Szalony Iwan", rozumiesz?
Obrazek
Madrian

Postautor: Madrian » 10 sie 2016, 12:34

Widzę, że się poważna dyskusja rozwinęła.
O innych czołgach nie będę dyskutował, bo to nie miejsce na to, ale parę herezji padło. ;)

Wracamy do bohatera tematu.
Właśnie kupiłem ten czołg, bo musiałem zwolnić miejsce w koszarach.
Stockowy, jedynie z drugim silnikiem, bo odkryty na innym pojeździe.
Parametry w statystykach przerażają. Toć to chłam totalny. Ale zagrać trzeba skoro jest... Załoga jakaś zebrana z koszar, co się dało wsadzić. Przekwalifikowana za srebro - a co mi tam, na miernoty z poczekalni złoto marnować. :) 80% u wszystkich.

Pierwsza bitwa. Moje pierwsze bitwy na czołgach są mało epickie. Jedynie kilka czołgów w pierwszej bitwie u mnie się wykazało.
Wiadomo - czołgu nie znamy, nie wiemy co zacz itd.

Pierwsza bitwa w stockowym A-43. Od razu głęboka woda - ósmy tier. Dębina.
Gaz do dechy i na most. Wiele nie pokażemy, ale się przynajmniej teamowi zaspotuje.
Przy pierwszym moście wpadam na Cromwella i Skodę T-40. Gdzieś tam za nimi majaczy jakiś Covenanter i O-I Exp.
No tak, myślę, już po mnie. Ale gramy do końca.

Koledzy trochę pomogli, przeżyłem - pancerz nawet dingował. Cromwell ustrzelony, Skodę i resztę dobili kumple.
Rush na bazę, obrońców wytłukliśmy. Bez fraga, ale parę punktów wpadło.
Do miasteczka. Między domami pojedynek z następną Skodą. Poszła do piachu, ale trochę mnie użarła.
Na koniec wykończenie ARL-44, skubiącego naszego.
I tak pierwsza bitwa skończyła się 3 fragami i zwycięstwem. A nawet modułów mu nie dodałem, bo szkoda mi było kasy...

Czołg ma potencjał. Lubię mobilne medy. Działko stockowe trochę słabe ale ostrzą sobie zęby na 76-kę.
Chyba się dłużej pobawię tym czołgiem.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 10 sie 2016, 19:49

Szkoda Twojego postu. Temat zamknięto/wyczerpano 2 lata temu. Nie napisałeś nic wnoszącego do jego aktualnej specyfikacji. Mobilny owszem jest. Jedyny normalny w tej linii. Czekamy, aż po 100 bitwach opowiesz nam, jak gra się na wymaksowanym. W WoT obowiązuje okres ochronny dla każdego nabytku. ;)
Neoros

Postautor: Neoros » 01 wrz 2016, 7:18

Freuer pisze:Szkoda Twojego postu. Temat zamknięto/wyczerpano 2 lata temu. Nie napisałeś nic wnoszącego do jego aktualnej specyfikacji. Mobilny owszem jest. Jedyny normalny w tej linii. Czekamy, aż po 100 bitwach opowiesz nam, jak gra się na wymaksowanym. W WoT obowiązuje okres ochronny dla każdego nabytku. ;)

Akurat nie jedyny normalny w linii.
Obj. 416 jest bardzo fajny i użyteczny na CW, Twierdzach i Drużynach. Obj. 430 to najlepszy z trójki regularnych MT X sowieckich.
Obrazek
Awatar użytkownika
Freuer

Postautor: Freuer » 01 wrz 2016, 8:01

OK, przesadziłem. Wiem, że "patelnia" jest użytecznY, a Obiect 430 dorównuje pozostałym dyszkom. :) Nie wydaje mi się, by czołgi z wieżą odsuniętą na tył - zwłaszcza tzw. czołgi średnie były czymś normalnym (zwłaszcza w grze). To bardziej wymyślanie koła na nowo. Załóżmy, że takie modele istniały (bo niszczyciele w tym stylu istniały) i gra odwzorowuje ich możliwości dodając lub odejmując parametry dla grywalności. Ja tu widzę jedynie dodanie gałęzi drzewka dla urozmaicenia i utrudnienia grindu.

Pisząc, że A-43 jest jedynym normalnym miałem na myśli, że jest przyjemną rozgrzewką na tej żmudnej drodze - grałeś dotąd tradycyjnymi medami --> zagraj teraz nietypowymi. Tradycyjny med oznacza m.in. czołg z jednostką napędową z tyłu.

Wróć do „Czołgi radzieckie”