Valentine II

Neoros

Valentine II

Postautor: Neoros » 15 lut 2015, 12:18

Szukałem tematu o tym pojeździe i...
nie znalazłem!
Jakim cudem - nie wiem, bo pojazd jest w grze odkąd zacząłem grać lata temu.

Teraz do rzeczy...
Zakupiłem na promo, za 25% wartości.
Największe zalety - ograniczony do IV tieru MM, VR, pancerz i (co wielu naprawdę zdziwi) mobilność.
Największa wada - dmg i penetracja na armacie.
Pojazd o wiele bardziej mobilny od regularnego brytyjskiego Valentine'a. Szybszy, zwrotniejszy. Armata daje radę. Na III tiery starczy w 90% zwykły pocisk. Na IV warto mieć już kilka pocisków typu APCR. Ładuję 26 AP, 35 APCR, ale zamierzam zmniejszyć ilość pocisków premium. MM do IV tieru, także jest to jedyny pojazd, który oprócz X, jest zawsze na topce. Nie spotkamy "kawulców", BDRa G1 B, czy T1 Heavy, których nie mamy szans od frontu przebić. Szczególnie, że penetracja (a pojazd jest bardzo celny) spada wraz z odległością.

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, tj. zarobków, bo to przecież pojazd premium.
Jeśli czytelniku uważałeś, to zrozumiesz, że przy tej ilości pocisków APCR pojazd nie zarabia.
Tak więc po co nam taki czołg?
Fun tank. Po serii 10-15 porażek z rzędu wsiadasz na Valentynkę i wygrywasz. Banan na twarzy za łatwość gry.

Polecam!

"Jeśli wytnie się Pz. B2, T7 CC, Lt. Mk. VIC czy Pz. I z gry to i owszem, a tak to kłamstwo."

//edit
Twoje zdanie Pejotl - ja pisałem, jakie ja mam wrażenia. Dla mnie nic z tego nie jest kłamstwem. Przebicie B1 - nie problem waląc w weakpointy, Zdingować Mk. VI c - przy tej zwrotności nie problem.
Obrazek
-> World of Warships - walcz na morzu!

Wróć do „Czołgi radzieckie”