Su-5

sowacz91

Re: su-5

Postautor: sowacz91 » 25 kwie 2012, 14:10

Aktualnie pykam sobie ta arta i to co tu pisze w wiekszosci jest prawda. Tylko 14 pociskow wkurza nieziemsko szczegolnie jesli polowe wyrzucimy w jakiegos isa zdejmujac mu jakies 50% zycia. Choc trzeba przyznac, ze to tez zalezy od dnia, raz moge zdjac tygyrysa na 5 strzalow, a raz te 5 strzalow prawie nic mu nie zrobi, a przebijanie KW nie jest takie straszne piszecie, nie uzywam pociskow premium, a zdejmuje spokojnie z 250hp, rzadko kolo 100 i mniej. Raz nawet KW zszedl ze 100% na jeden strzal, pewnie trafilem w magazyn amunicji.
-> World of Warships - walcz na morzu!
gustaw_pol

Postautor: gustaw_pol » 25 kwie 2012, 18:21

Wreszcie ktoś poparł me słowa XD
Żeby nie byc gołosłownym
Poszukałem chwile i wykopałem dla niewierzących powtóreczkę jak można masakrować SU5 zwykłą ammo.
ps to już moja druga su5 więc nie ma w niej modułu dosyłającego przez co wolno ładuje i załoga też nie na 100% więc z celnością różnie bywa.

http://www.sendspace.pl/file/749e203f5dd85434d52ebff

Poszukam bitwy w której trafiam kw za ponad 300pkt. i tu wkleję.

edit: no i znalazłem
http://www.sendspace.pl/file/82e94fbc9903019077f5acb
Moje poczynania w tej bitwie nie są porywające i polecam od razu przewinąć do 12:30

To naprawdę super arty (tylko tych pocisków brak :( )
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
radmad

Re: Su-5

Postautor: radmad » 17 cze 2012, 16:41

Temat w który w końcu mogę się wypowiedzieć. ;) Gdy dobiłem do 152mm to był cud, w porównaniu z wcześniejszymi działami. Chwile później zacząłem się jednak zastanawiać czy 70 dmg w bok w KW jest normalne. Gdy pograłem Grille od kumpla stwierdziłem, że nie. Jednak to działo jest trochę dziwne, bo raz Lowa w tył pojechałem po 360 dmg, a chwile później w to samo miejsce wziąłem 50... Ale w lekko pochyłe powierzchnie wchodzi pięknie. Takiemu T28 w tył pojechałem po 370 i to nie raz. Pozostając przy dziale - 10 sek ładowania jest świetne. Ale 80 dmg i 14 pocisków już nie... Jak słusznie napisał mój któryś przedmówca to arta pełna kompromisów. Dokładnie dzisiaj odblokowałem SU-8, jednak wstrzymam się z kupieniem jakieś kilka dni. Moja przygoda skończyła się ze statami na ok. 120 bitew 140 zniszczonych. Arta daje frajde ze względu na celność, ale na dłuższą metę granie jest męczące.
rafal3920

Postautor: rafal3920 » 26 cze 2012, 9:21

Tym SPG po prostu trzeba umieć grać!
Ja posiadam odznakę asa pancernego bo umiem wykorzystać jego główną zaletę -celność!
Jak mamy celowniczego 85% to już bajka! Wystarczy mieć celne oko i "20% szczęścia" a możemy samodzielnie zniszczyć KW2, czy uszkodzić poważnie Tygrysa celnym strzałem w silnik!
Ja w jednej grze zrobułem niezły bałagan:
-Hetzer zniszczony samodzielnie
-Tygrys zniszczony z pomocą (sam zdjąłem mu jakieś 60%HP)
-KW-5 Dobity z 20% (dokładniej grill z silnika, a gościu nie wziął gaśnicy)
-KW-3 silnik usmażony ale go nie zniszczyłem
i wyszło 752exp i kilkanaście tysi po odpisaniu amunicji.
Tu było dużo szczęścia bo na 7 trafień w silnik 4 razy go zapaliłem (tygys płonął 2 razy)

I nie wiem jak ale kiedyś jednym strzałem zniszczyłem KW (jeszcze przed podziałem na KW1 i KW2) z 68%HP, nie wiem jak, ale zwykłymi HE(chyba w amunicje trafiłem, albo ktoś strzelił ułamek sekundy przede mną i nie zauważyłem)
sowacz91

Postautor: sowacz91 » 27 cze 2012, 18:03

Przeglądając dane na temat % trafień u mnie natrafiłem na coś ciekawego.

W przypadku większości art procent ten waha się od 30% (niskie tiery na których uczyłem się grać) do ok. 40% np. na Grille. Najlepiej natomiast wypada su-5 - 51%...

Powiecie, że statystyczna różnica pochodzi z małej ilości bitew, a sądzę, że procent ten nie powinien być aż tak zawyżony przy 130 bitwach...

Jako, że preferuję walkę na długi i średni dystans na niektórych czołgach mam gorszy procent...

Czyli arta celna? celna, boli tylko ta mała ilość pocisków przy dodatkowo takiej dużej szybkostrzelności...
White_Knight2

Postautor: White_Knight2 » 27 cze 2012, 20:17

No ale panowie, litości, KW-3 to ciężarowiec tier VII. Kto normalny porywa się na to mając tier IV? A warto iść w SU-5, bo już dwa tiery wyżej będziecie drwili z GwPanthery i M12, gdy taki KW-3 będzie schodził na strzał. SU-14 zabijałem nawet niszczyciele tier IX jednym strzałem.

gustaw_pol pisze:Można zdjąć ponad 300dmg czołgom nawet cięższym i bardziej opancerzonym niż KW i z wyższego (7) tieru. To wszystko zwykłą ammo.

Kto nie wierzy ten mało widział hehehe.

i uderza w komorę silnika

Może i uderzyć od przodu (nie wiem w co) - nie ważne gdzie walnie, ważne że boli.

edit: aż dziwne że mnih nie zaprotestował XD - widocznie zaczął już masakrowac innych na poważnie su-5

Dokładnie. SU-5 z wytrenowaną załogą na 100% i już z pewnymi skillami jest śmiertelnie niebezpieczny. 3 - 5 fragów na bitwę to jest norma, zupełnie jak z Hellcatem.

Uważam, że SU-5 jest najlepszym działem samobieżnym w całej grze (mówię na wyrost: na pewno jest z tych, którymi grałem, a mam już Obj.212, Grille, 105 leFH18B2, AMX 105AM i M3, dużo grałem z GwPantherami i GwTigerami). Panowie nie wymienili tu paru bardzo istotnych zalet. Ma za to dwie ważne wady i je najpierw wymienię:
- słaby zasięg (około 500 metrów)
- tylko 14 pocisków: gra SU-5 trwa niewiele dłużej od gry spottera

A całą masę zalet:
+ bzdura, że działo jest słabe (to, że M7 Priest ma mocniejszą lufę, to nie znaczy, że reszta arty tak ma: z Grille szału nie ma, AMX 105AM jest słabszy, a 105 leFH18B2 to kpina z działem od Wespe)
+ ma błyskawiczny czas przeładowania! (KW-1 trafiony w gąsienice dostanie przynajmniej jeszcze jeden strzał zanim się ruszy!)
+ obraca się błyskawicznie
+ przy obrocie nie traci za dużo na celności!
+ jest całkiem szybki
+ jest malutki i kwadratowy (najmniejsze krzaki mu wystarczają do ukrycia się, zaś duże przysłaniają go ze wszystkich stron)
+ ma całkiem przyzwoity kąt obrotu lufy (wyższe tiery to płacz)
+ uczy celowania, a nie strzelania na pałę (WIELKA ZALETA: już na IV tierze uczymy się, jak grać potem SU-14 i Obj.212!)
+ nawet nieźle zarabia exp i kasę, można sobie zostawić dla gromadzenia wolnego exp
+ świetne radio! (105 leFH18B2 po połowie mapy przestaje widzieć wrogów :D)
+ jest NIESAMOWICIE celny. Jeszcze nigdy nie widziałem artylerii, która umie celować lekkim czołgom w ruchu w poszczególne podzespoły. Nie, ja NIE wyolbrzymiam.
+ Daje mnóstwo radości.

JAK TYM GRAĆ
To specyficzna arta. Gramy podobnie jak ciężką artylerią (starannie celując), ale celujemy w małych wrogów. Przy dobrym balansie zdobywasz po 5 fragów: wszystkie czołgi poniżej V tieru lecą na strzał przy dobrym trafieniu. Rówieśnicy tierowi celują w grube cele nawet nie dlatego, że więcej im zrobią, ale dlatego, że muszą: tylko i tylko SU-5 jest w stanie uwalić świrującego T-50 w ruchu. Jedziemy ciut za linię frontu i pakujemy w przeciwników. Nie pozwólcie sobie na pudło. 14 pocisków przy tak oszałamiającym czasie przeładowania kończy się błyskawicznie.
Grubym celom celujecie w tył. Stromy tor lotu pocisku pozwali walnąć KW-1 w tyłek nawet, gdy stoi dość blisko twarzą do ciebie.
Awatar użytkownika
Billus

Postautor: Billus » 15 sie 2012, 12:17

White_Knight2 pisze:No ale panowie, litości, KW-3 to ciężarowiec tier VII. Kto normalny porywa się na to mając tier IV?

Ja się porywam, także na T29 a nawet mam Tiger II na koncie... Ale nie o tym.
Wszystko co napisałeś to prawda. Artyleria jest dużo przyjemniejsza w obsłudze niż Grille, na które pod koniec expienia nie mogłem patrzeć. Zbyt długo namierzał, przeładowywał i za wąsko strzelał.
Su-5 jest rewelacyjny i w rękach dobrego artylerzysty robi zamieszanie na mapie.
Garaż: Tetrarch, T-34/85, T-54, T-150, Tiger II, GWPanther, T-25, T1E6, T95, Hellcat, M26 Pershing, Centurion Mk. 1, Cromwell, Crusader, Valentine, Universal Carrier 2-pdr
http://worldoftanks.eu/community/accounts/501303939-Billus/
Awatar użytkownika
jedi_nedved

Postautor: jedi_nedved » 18 sie 2012, 15:57

Su-5 grało mi się dość przyjemnie, ale trzeba liczyć się z mizernym zasięgiem i 14 pestkami na pokładzie. Kilkakrotnie moja gra sprowadzała się do kampienia w krzakach i czekaniu na 100% szansę trafienia kogoś mocno lub też bronienia bazy z dystansu zdejmując procenty okupacji. Ogólnie dobrze się grało ale bez wahania przy pierwszej okazji z ulga przesiadłem się na SU-8 i teraz mało kiedy udaje mi się wywalić 14 naboi bo przeładowuje i celuje wolno ale kopa i zasięg ma :D
Garaż: Pz III/IV, Pz IV, VK3001(P), M4A3E2, KW-1, KW-1S, IS, SU-8
Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Postautor: Abrakadabra77 » 14 maja 2013, 9:01

Wstępne dane z supertestu aktualizacji 0.8.6

Tier: IV
Załoga: 5
HP: 160
Pancerz kadłuba: 15/15/15
Pancerz wieży: ?/?
Zakres obrotu wieży/wychyłu działa: +/- 6 stopni
Prędkość obrotu wieży/wychyłu działa: 16 stopni/s
Prędkość obrotu kadłuba:
podstawowy ? stopni/s
elitarny ? stopni/s

Prędkość przód/tył: 30/8 km/h

Zasięg widzenia 330 m
Zasięg radia
podstawowy 300m
elitarny 615m

Działa
Podstawowe

Penetracja :70/42/75
Obrażenia : 110/164/110
Szybkostrzelność: 10 strzałów/min
Czas przeładowania:? s
Celność: 0,73
Czas celowania: 4,5s
Ilość amunicji:

Elitarne
152 Mortar NM mod. 1931
Penetracja : 75
Obrażenia : 450
Szybkostrzelność: 3,45strzałów/min
Czas przeładowania: 17,4s
Celność: 0,88
Czas celowania: 7s
Ilość amunicji: 12

Źródło http://ftr-wot.blogspot.cz
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
AdventureFoxy_PL

Postautor: AdventureFoxy_PL » 09 kwie 2017, 6:56

ja tam nie narzekam mi sie miesci 24 puszki ;)
ogolnie to SU-5 niezbyt dobre ale jak mowilem nie narzekam
PLUSY
-niskie wiec dobrze sie maskuje
-zasieg na cala mape
MINUSY
-slaby dmg(jak na 4 tier) bo angielski 2 tier ma lepszy dmg chyba
JAK TYM GRAĆ
-nie wal na oslep bo marnujesz puszki
-nie wal w przody(tymbardziej ciężkich) :!:

Wróć do „Czołgi radzieckie”