SU-14

marcin2233

Re: SU-14

Postautor: marcin2233 » 01 lis 2011, 17:54

Interesuje mnie koszt naprawy pojazdu(zakres wachan). Moze ktos podac.
-> World of Warships - walcz na morzu!
GadzetoPL

Postautor: GadzetoPL » 02 lis 2011, 12:43

Naprawa koło 5-7k zdaje się. Ale to jest zawsze dziwne losowanie. Po doliczeniu pestek (w zaleznosci od aktywności) koło 12-15. Ale wychodzenie na plus to norma przy 203
Obrazek
Awatar użytkownika
Konrad_130mm

Postautor: Konrad_130mm » 07 lis 2011, 11:54

SU 14 jest naprawdę świetne może to dlatego, że jest to moja pierwsza artyleria z działem 200+ Faktycznie jest mało żwawe, jeśli chodzi o wychylenie działa to też bez szału ale ma jeden plus: bierze naprawdę sporo pocisków. Zawsze myślałem, że to mało ważne. A jednak można sobie pozwolić na kilka pudeł. Naprawdę fajna maszyna ciekawe jaki będzie Ob. :D
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 17 mar 2012, 20:37

Witajcie. Mam poważny problem z tą arty i pewne pytanie co do działa 203mm.
Na razie gram na stocku i jest to jedna wielka tragedia po wspaniałej su-8. Stockowe działo znowu nadaje się do straszenia a tor lotu pocisku jest iście nieprzewidywalny. I teraz mam takie pytanie czy z tą 203 da się wychodzić na + bez premki? bo nie wiem czy warto męczyć te 30k expa. Tak jak kiedyś gra artą mnie odprężała i dodatkowo dawała masę kredytów, tak teraz team się ze mnie śmieje, że w nic nie trafiam. Tak więc zależy mi na rzetelnej obiektywnej opinii co do tej 203mm bo nie chcę zbankrutować.

Pozdrawiam
Obrazek
tom21

Postautor: tom21 » 18 mar 2012, 1:23

Kadastre pisze:Witajcie. Mam poważny problem z tą arty i pewne pytanie co do działa 203mm.
Na razie gram na stocku i jest to jedna wielka tragedia po wspaniałej su-8. Stockowe działo znowu nadaje się do straszenia a tor lotu pocisku jest iście nieprzewidywalny. I teraz mam takie pytanie czy z tą 203 da się wychodzić na + bez premki? bo nie wiem czy warto męczyć te 30k expa. Tak jak kiedyś gra artą mnie odprężała i dodatkowo dawała masę kredytów, tak teraz team się ze mnie śmieje, że w nic nie trafiam. Tak więc zależy mi na rzetelnej obiektywnej opinii co do tej 203mm bo nie chcę zbankrutować.

Pozdrawiam

ja mam co prawda s51 ale te dwa działa samobieżne mają dokładnie takie same armaty i credit factory więc powiem ci tak że owszem da się wyjść na + z działem 203, co prawda niezbyt wiele ale jednak gra z tym działem praktycznie nigdy nie powinna wyjść na minus. co do nie trafiania to sugerując się tym że nie masz jeszcze 203 sądzę że rozegrałeś mało bitew co jest (niemal) równoznaczne ze słabym wyszkoleniem załogi.

dla dodatkowej zachęty dodam że działo 203mm oprócz stosunkowo dobrych zysków daje też niezły fun np da się nim ściągnąć 40% E100 strzałem w przód jak również gwarantuje ci że z tym działem nie raz i nie dwa uda ci się zniszczyć cele takie jak is3 t95 obiect704 itp zaledwie jednym strzałem
Garaż: KW5; T-44; IS4; Jagdtiger; Bat Chatillon 25t; Object212; T-50-2; PzKpfwIII/IV; M4A3E2; MEDIUM MARK I + 2 miejsca w garażu
Czołgi odkryte na które nie mam hajsu:
IS7,Object 704
virtello

Postautor: virtello » 15 maja 2012, 5:38

Różnica pomiędzy stockowym działem a 203mm to niebo i ziemia: ogromny dmg, udało mi sie zdjąć na 1 strzał IS-7 ze 100% hp choć żeby trafić w amunicję potrzeba dużo szczęścia, niezła celność przy tak dużym splashu i znośny czas przeładowania (z załogą na 100%, dosyłaczem i wentylatorem mam 34,8 sek) czynią z tego działa potwora. Dodam jeszcze, że zarówno autobus jak i bocian (SU-14,S-51) dają o wiele więcej frajdy niż srebra.
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 28 maja 2012, 11:07

tom21 pisze:dla dodatkowej zachęty dodam że działo 203mm oprócz stosunkowo dobrych zysków daje też niezły fun np da się nim ściągnąć 40% E100 strzałem w przód jak również gwarantuje ci że z tym działem nie raz i nie dwa uda ci się zniszczyć cele takie jak is3 t95 obiect704 itp zaledwie jednym strzałem

Dzięki tej odpowiedzi wymęczyłem 203mm i wreszcie zaczęła się niezła zabawa. Tym razem to wrogowie zaczęli narzekać a nie mój team. Pojazd wymaxowałem perki jakie dałem to (6-sty zmysł, wyznaczony cel, snajper, hamowanie sprzęgłem, zastrzyk adrenaliny i bezpieczne magazynowanie) teraz szkolę załogę w kamuflażu. Dodatkowo oczywiście dosyłacz i wentylacja, szybsze naprowadzanie darowałem sobie bo i tak prawie zawsze czekam na pocisk. Sama arta jest wielka nieporęczna i powolna, każdy scout jest dla nas katem. Co więcej jeśli ktoś usilnie zechce nas strackować to nas strackuje, miałem taki przypadek, że typ się na mnie uparł i mimo, że po każdym swoim strzale zmieniałem pozycję to przez ślamazarny zapłon i tak dostawałem od odłamków, aż mnie nimi w końcu dobił.
Jednak mimo tych nieudogodnień takie obrazki rekompensują wszystko:

[spoiler]Obrazek[/spoiler]

Także polecam wszystkim tą arte choć początki będą trudne to działo 203mm potrafi dać kupę frajdy a i wychodzenie na + jest oczywiste. Oczywiście czasem miewa swoje fochy i zdarzy się epicki mist ale to na szczęście rzadki widok ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Alantan

Postautor: Alantan » 05 wrz 2012, 20:43

Ok mam poważne pytanie, właśnie wyelitowałem Su-8 i jeszcze załodze brakuje 18% Brother in Arms. Jak wbiję 100% BiA chciałem kupować Su-14, ale kurcze tego pojazdu w ogólę nie widuję w grze, poza tym z tego co wiem jest wielki jak stodoła i totalnie nie mobilny, strzela co ponad 30 s i z celnością na nim średnio.
Będę się na nim mocno męczył, czy może lepiej przejść na artę francuzów, która zachowuje celność i jest praktycznie mniejsza ?
Pytam bo jest duża możliwość, że na tej arcie utknę na dłuuuuugo a nie chcę się męczyć cały czas powtarzając sobie co bitwę, że gra objectem mi to wszytsko wynagrodzi, bo to nie o to chodzi a z gry mam mieć frajdę :/

*OFFTOP: ok, to jest pierwsza załoga na której prawie wbiłem pierwszego skilla więc mógłby mi ktoś podpowiedzieć czy przy 82% skilla i średnim expie około 450 dużo bitw na oko jeszcze mnei czeka? bo z tego co widze z każdym procentem jest coraz masakryczniej. Domyślam się, że to pewnie gdzieś już jest napisane, więc z góry przepraszam :P
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 05 wrz 2012, 21:30

Su-14 to zaiste najlepsza arta jaką grałem. Z celnością nie było problemów DMG daje kupę zabawy, irytacja wroga po trafieniu gwarantowana. Wentylator + dosyłacz i nie ma na co narzekać (bynajmniej w moim odczuciu ładowała szybko). Jedyna wada to mobilność, ale muszę powiedzieć, że nigdy nie nastręczała mi problemów. Exp do następcy zleciał w mgnieniu oka.
Na 395 bitew mam 531 zabić. Do tego 2x specjalista i kamikadze. Arta posiada dodatkowo mocny spalsh. Co do odpowiednika france to jakoś nie widzą mi się one jako DMG dealer (co najwyżej na dobijacze). Dodatkowo france są jak zawsze dziwne. Niestety posiadam dopiero piąty tier francuza to nie mogę nic powiedzieć o odpowiedniku. Daję jednak gwarancję, że SU-14 zapewni Ci kupę radości z gry.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alantan

Postautor: Alantan » 14 wrz 2012, 3:53

Właśnie wbiłem na załodze SU-8 100% Bia i zaraz przesiadam się na Su-14, tylko jeszcze mam pytanie. Jaki 2 skill dla załogi? Commandir dostał 6 zmysł, 2 ładowniczych dostało camo bo ich perki się raczej nie przydadzą, na kierowcę: clutch braking, czy off-road driving? I co na celowniczych, czytałem, że snap shoot na artylerii działa, czy w takim razie dać go obu kanonierom, czy tylko jednemu, bo nie wiem czy to się sumuję :P

Nie sądzę, żeby udało mi się wbić kiedykolwiek ten drugi skill bo robiąć Brother in arms już myślałem, że umrę :D Od 90% do 100% 25 bitew = 1%. A na drugi skill potrzeba 2x tyle expa, ale fajnie jakby już coś leciało.

Wróć do „Czołgi radzieckie”