SU-26

Awatar użytkownika
Huzio

SU-26

Postautor: Huzio » 09 sty 2012, 16:46

Jest to artyleria 3 tieru posiadająca jako jedyna wierzę z obrotem o 360*, Jej następcą jest SU-5
-> World of Warships - walcz na morzu!
Grzeźnik

Re: SU-26

Postautor: Grzeźnik » 15 lut 2012, 13:22

Mam tą artę to się wypowiem. Po pierwsze dużo lepsza od poprzedniej, nawet seryjna. Po drugie ma obrotową wieżę i (podobno) jest to w tej grze jedyna SPG z takim bajerem. Jeśli chodzi o "flaki" to oczywiście największe działo, ale trzeba ładować tą droższą amunicję - tą z większym dmg. W przeciwnym razie nie czuć różnicy. Splasha to to nie ma więc jedynie trafienia bezpośrednie cokolwiek nam dają, ale to nie problem bo dzięki obrotowej wieży jest bardzo łatwo dobrze wycelować, nawet w jadący czołg. Mobilność okej - jak na arte. Jako ciekawostkę dodam że można celować w czasie jazdy(czasami) ale nie jest to skuteczne.

A więc:
"+"
-obrotowa wieża
-celność
-mobilność okej
-przyzwoity ROF
"-"
-mały zasięg
-taki sam dmg
Awatar użytkownika
Zabawny

Postautor: Zabawny » 15 lut 2012, 17:51

Ja tylko dodam, że dzięki obrotowej wieży mamy jakiekolwiek szanse uniknąć zniszczenia przez lekkie czołgi wroga, bo można nią skutecznie zagrać też w trybie ognia bezpośredniego. Przy lekkim obyciu uda wam się czasami z tego trafić T-50 (mi się udało 5 razy xD)
Lubie grać na seniorach. Mam wszystko co jest ciężkie ruskie i na VI tierze :D
IS-4 i S-51 też zagrzały już miejsce.
Grzeźnik

Postautor: Grzeźnik » 16 lut 2012, 8:58

Jeszcze jedna ciekawa sytuacja odnośnie obrotowej wieży, mi się zdarzyło 2 razy. Wrogi scout przejeżdża przez nasze linie i nikt go nie goni, wiem że zbliża się do mnie dzięki minimapie. W tym czasie odwracam wieże w kierunku skąd przyjedzie, tylko wieże nie cały wóz. Scout zaczyna się cieszyć że zaskoczył arte od boku, zatrzymuje się żeby lepiej wycelować... a ja zaliczam fraga i liczę zarobione kredyty.
harryDolny

Postautor: harryDolny » 16 lut 2012, 12:46

Marny zasię ma tą arte, na El Haluf musiałem prowadzić natarcie i odganiać skauty TAKIE to drużyny czasem są :lol: . jest to męka do następnej arty. Waląc w KV mozna zabierac po kilka HP jak pechowe losowanie obrażeń, za to SU 76,85 często na strzała, miałem tym ponad 15 przegranych pod rząd gdzie dużo[3/5] miałem ustrzelonych i kilka uszkodzonych do tego.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2012, 14:30 przez harryDolny, łącznie zmieniany 1 raz.
Gnejusz

Postautor: Gnejusz » 18 lut 2012, 7:22

Ta haubiczka jest świetna - celna, z szybkim przeładowaniem i wdzięczna jak kociak. Ma jednak trudne losowania, jak wylosuje nas do 6-7 tieru to możemy jedynie poćwiczyć celność, nawet ze 122-ką (dzięki Grzeźnik). Jeżeli jednak ktoś przywiąże się do tej haubiczki i wyszkoli załogę na 100% za nic już jej nie sprzeda. Może w kolejnych patchach poprawią losowania i będzie trafiała max na 5 tier - byłaby to wtedy najprzyjemniejsza artyleria w grze.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2012, 7:57 przez Gnejusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Gnejusz

Postautor: Gnejusz » 19 lut 2012, 7:55

Grzeźnik, oczywiście, że SU 26 nie ma 203... Dziękuję za zwrócenie uwagi - czeski błąd - poprawiłem. Chodziło mi o 122, z nią gra się już lepiej ale przy grubym losowaniu nadal jesteśmy bezradni. Pomimo tych losowań polecam tego małego zabójcę - zwłaszcza tym, którzy przy KW odblokowali S 51 a nie grali wcześniej artylerią. Su 26 jest świetną okazją do szkolenia, dodatkowo koszty pocisków i naprawy są nie wielkie w porównaniu do Boćka i nauka nie będzie bolesna.

Post pod postem wynikający z usunięcia postu na prośbę autora. Czyli bez warna.
Crazied
Awatar użytkownika
shifo

Postautor: shifo » 02 mar 2012, 10:47

Świetne działo do V tieru, można bezkarnie ubijać kolejnych przeciwników, a dzięki obrotowej wieży nawet scouty nie stanowią większego problemu.
Mój rekord to kilkakrotnie 9, a średnia to przeważnie 5-6 i ta satysfakcja bycia bohaterem bitwy:)
Bezsprzecznie do zalet należa: duża szybkoszczelność i celność działa, wystarczający zapas amunicji i obrotowa wieżyczka.
Do minusów trzeba zaliczyć: ograniczony zasięg i mała skuteczność na wyższych losowaniach.
Zaliczyłem już ponad 2000 bitew i z pewnością to działko ma u mnie dożywotnie miejsce w garażu.
b3lial

Postautor: b3lial » 24 mar 2012, 7:33

na początku jak czytałem ,że to badziew to nie chciało mi się wieżyć ,że jest tak źle ... ale im dalej w las tym więcej drzew :)
rzuca często do wysokich tierów , poza tym liczyłem ,że z zakupem 122mm działa zmieni się wszystko na plus ale ... może nie umiem grać ( szczególnie czytając posta powyżej ) ale to jest masakra , jak już trafię to zabieram po 10-20 hp ... masakra ,często mam wycelowane tak że ślepy by trafił i ... tak ląduje pocisk tuż obok czołgu ...
wielkim plusem jest obrotowa wieża , po prostu rewelacja :) ale nic poza tym ...
jak dla mnie nieciekawa arty ... a zapowiadało sie ,że trochę nią pogram
Zadhompl

Postautor: Zadhompl » 24 kwie 2012, 18:25

To działko jest epickie.
+Obrotowa wieża
Dobre działko jak na tier 3
Szybkostrzelność(epicka)
Obrotowa wieża
Przyjemna na niskich tierach
Nie trzeba wysilać muzgó podczas gry (działo samo celuje :>)
- wolniejszy od rówieśników
słabe podwozie ( zdarzało mi się wszystko wystrzelić)
Nieprzyjemny w przypadkach losowań na wysokie bitwy ._.
Ocena 8/10
Na składzie-Zachód Loltraktor,Jaghpanzer 4
-Made in russia Bt2
-Żabojady amx40,amx12t
Wnioski
Brak syfu w garażu ^^

Wróć do „Czołgi radzieckie”