KW-1

Awatar użytkownika
Huzio

KW-1

Postautor: Huzio » 07 maja 2012, 17:58

Dyskusja o czołgu ciężkim V Tieru KW-1
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Bunduk

Re: KW-1

Postautor: Bunduk » 07 maja 2012, 22:57

W porównaniu do tego czym był KW (a kiedy piszę tego posta na EU jeszcze jest) niestety KW-1 zawodzi, okazuje się czołgiem cienkim w porównaniu do poprzednika. Wykastrowany ze 107, na SB nie spodobało mi się nowe top działo. Już nie będzie takich zarobków, nie będzie rzezi niewiniątek (bitwa kiedy jako top mamy KW ze 107). Na znaczeniu zyska SU-85 z najpotężniejszym działem V tieru.
Odchodzi na swój sposób legendarny czołg :D Często pojawiający się w opowieściach początkujących graczy jako rzeźnik, wyznacznik tego co chcą mieć, Maus V tieru, pogromca T1 HT, zabójca PzIV, mur nie do przebicia, uosobienie słowa "ruskie som OP". Pojazd przed którym gdy grałem kilka razy cofnął się obity IS-3. Kto ma czas powinien strzelić nim ostatnią bitwę bo KV-2 jako że VI tier nie dostanie takiego mm aby trafiać na szczyty listy do czołgów które mogą mu niewiele zrobić samemu dzierżąc armatę z ogromnym powerem składającym VII tiery w porywach nawet wyżej. Dawał mi nieziemski fun, papa lodówko.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Chlip, moje ostatnie pamiątkowe zdjęcie :cry: :cry: :cry:
1Jurko

Postautor: 1Jurko » 08 maja 2012, 6:27

Oj już tak nie płacz. Zostaje zawsze KW 2 a nim przecież faktycznie grałeś. I to jego masz na tym zdjęciu. KW 1 ten historyczny miał małą wieżę a lodówkę miał faktycznie KW 2 więc w zasadzie rozdzielili tylko sztucznie połączone dwa czołgi. Moim zdaniem dobra zmiana, chociaż pewnie i tak większość sprzeda 1 a zostawi sobie 2. Trzeba po prostu poczekać troszkę, rozegrać z 30 bitew KW 1 i KW 2, obczaić ich zarobki, fan jaki dają i zdecydować, chociaż o los i przyszłość KW2 jakoś się nie boje
Graj tak jakbyś miał 29 wrogów a strzelać mógł tylko do 15
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 08 maja 2012, 7:34

Wreszcie odchodzi bastion OP V tieru, już nie będzie kuriozalnych losowań typu 3x KW z 107 vs 2x M4 i 1x PZ IV. Ciekawi mnie za to jak stary-nowy kw-1 poradzi sobie na tle innych HT 5 tieru mam nadzieję, że francuski BDR trochę odetchnie i będzie bardziej popularnym widokiem.Nie będę bronić kw w byłej postaci, był po prostu za dobry a ja lubię zbalansowane gry i w pełni popieram ten ruch. Myślę, że sam kw-1 będzie mimo wszystko dobrą maszyną 5 tieru i z pewnością za parę godzin pogram nim w losowaniach typu kw-1 party :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
szymon888

Postautor: szymon888 » 08 maja 2012, 10:06

Dostałem "Jedynkę", założyłem 122mm z odłamkowymi i jazda. Wieża bardzo fajnie się obraca, po lodówce miła odmiana. Mobilność całego czołgu została taka sama. Pancerz niestety też, słaby. Mam dziwne odczucie, że więcej w niego wchodzi z low tierowych działek. Wreszcie armata: celność bardzo dobra, czas przeładowania super :P , obrażenia... no właśnie. Akurat z tym działem jest mały problem, bo raz zdejmie takiego T49 na strzał, a raz zada mu 120 dmg. Ogólnie całkiem fajna maszyna, nie jest już OP. Dalej zostaje świetnym moneymakerem.
xeno

Postautor: xeno » 08 maja 2012, 10:16

Stare KW nigdy nie bylo OP, jedyne co, to że byl troche niezgodny z realiami. Troche tak jakby w jeden czolg polączyć Tygrysa i Tygrysa P. Wiele razy bitwy typu 3x KW vs 2xM4, 1x Pz IV wygrywal drugi zespól, bo KaWulce "przeszarżowaly", ale koniec OT.

Teraz MM dla HT V tieru zostal obnizony o 1, więc summa summarum chyba nie będzie tak źle, KW1 dalej nieźle zarabia. KW2 dalej ma 107mm, a tym dzialem można bez wiekszych problemów niszczyć VIII tier, więc... Umarl król, niech żyje król ;]
Spieszmy się strzelać w scoutów, tak szybko spotują...
StrikerSS

Postautor: StrikerSS » 08 maja 2012, 10:24

KW-1 jest w miarę dobrym czołgiem! Nie czuć, że był OP tak jak wy o tym mówicie, ale moc pozostała.

Nawet po wykastrowaniu go ze 107mm działa, to muszę przyznać, że ta 85-tka jest niezgorsza. DMG jak na tier dość przyzwoity, celna (o ironio) i wreszcie czuć że się żyje na równi z innymi i tylko skill daje pokaz tego kto jest lepszy. Mobilność podobna co w starym KW, wieża szybciej się kręci (na plus). Pancerz wieży powala jak na ten tier.
Obrazek
kacell

Postautor: kacell » 08 maja 2012, 10:54

Generalnie wszystko spoko, fajny wóz, celne działo i tak dalej. Ale czemu nie ma go(kw-1) jak i KW-2, T-150 oraz KW-3 w sklepie żeby można było normalnie kupić 0.o ? Czy tylko u mnie tak jest ?
Awatar użytkownika
Huzio

Postautor: Huzio » 08 maja 2012, 11:02

Jeśli masz jakiś czołg w garażu to nie wyświetla się on w sklepie
Awatar użytkownika
FTR

Postautor: FTR » 08 maja 2012, 11:48

Zgadzam się z gazpacho. Odeszła legenda 5 tieru. To był moim zdaniem jedyny naprawdę OP czołg w grze. I nie tylko moim. Dość powiedzieć, że był najbardziej popularnym czołgiem w WOT. Z pewnością zrobiłby karierę jako czołg premium ale twórcy zdecydowali się na taki, a nie inny ruch.

KW-1 nie umywa się do KW-2. Dość powiedzieć, że siła rażenia KW-2 nie została zmieniona, a został przeniesiony o tier wyżej.

Mimo, że był to mój ulubiony czołg, to zgadzam się z tą decyzją. Był zbyt mocny, mogłeś robić co chcesz gdy byłeś na górze listy, a tobie krzywdę mogły zrobić tylko inne KW. Mam prawie 60% wygranych na KW, czyli rekordowa ilość wśród moich maszyn, zaraz po OP churchilu na którym mam 63%. Swoją drogą teraz to dopiero churchil będzie potężny, bez KW-2 w zasięgu. ;)

Wróć do „Czołgi radzieckie”