SU-152

Rifleman_

Re: SU-152

Postautor: Rifleman_ » 17 mar 2014, 22:07

Co tam KV-1... Zdejmowanie każdego Hellcata na strzał daje więcej satysfakcji :) Osobiście A-19 nie ruszałem. Na trollu wyexpiłem wszystko, a drugą 122 zbadałem na końcu i dopiero z nią szedłem do ISU.
Garaż: Ob. 268, Ob. 140, E 75, T-54, IS-8, M103, ST-I, E 50, Centurion I, Indien Pz, JagdPanther II, Borsig, IS-2, SU-100M1, E 25, SU-122-44, Type 62, Comet, Pz IV S, T14, T-127
-> World of Warships - walcz na morzu!
laughingman8989

Postautor: laughingman8989 » 18 mar 2014, 7:26

SU-152 to bat na wszystkie twarde HT'ki.
Troll na Suczce jest niesmiertelna bronia, daje niesamowity fun. KV-1 czy Hellcaty to zaden problem, sciagniecie KW-1S z boku przy uzyciu HE'ka powoduje niesamowity banan na ryju.

122'ka nie uzywalem i nie mam zamiaru. Rzadki przypadek ruskiego drzewka ze stockowe dzialo jest tak swietne.
Su-152 to idealne wsparcie dla walczacych HT'kow, przyklad chocby "niesmietelnego" T-29 ktory sadzi ze jak schowa kadlub i wystawi wieze to jest nie do ruszenia. Laduje w jarzmo z HE i przeciwnikowi pada celowniczy czy dzialo. Jedyny sposob na takiego spowalniacza.
Wiekszosc trafien z burzacych konczy sie rozszarpaniem modulow i masowym zgonem zalogantow. Walka z IX tierami nie jest tutaj problemem. Mamy skuteczna bron, o ile przeciwnik nie mierzy do nas bo najwiekszym mankamentem suczki jest brak pancerza. poza oczywiscie jarzmem.
Awatar użytkownika
Yuki

Postautor: Yuki » 18 mar 2014, 10:42

Widze, że każdy ocenia ten pojazd z perspektywy własnych doświadczeń związanych z jego expieniem.

Żeby dodać odrobinę świeżości do dyskusji dodam moją opinię z punktu widzenia przeciwnika takowego SU.

Po pierwsze - SU-152 bez trolla nie budzi respektu. Ani gdy jeżdżę scoutem, bo jestem spokojny, że na hita mnie nie zdejmie z 122mm, ani tym bardziej gdy jadę opancerzonym pojazdem, bo poprostu po dobrym ustawieniu mnie nie przebije.

Brnąc dalej... Miewałem sytuacje, gdy stałem sobie Jagdtigerem mit 88mm na hulldownie np. na przepychaczu na Himmelsdorfie. Naprzeciw mnie stały (również na hulldown) IS-3 i T32, oraz za rogiem SU-152. O ile HT'ki mogły mi "nadmuchać" swoimi pociskami AP (HE zadawali mi po 50HP max), to o tyle SU z trollem (152mm) robiło buły po 250-300HP, co było bardzo odczuwalne i zmusiło mnie do wycofania się.

Kolejna sprawą jest celność. Nie wiem, czy kolega Neoros jest świadomy faktu, że prawdopodobieństwo trafienia w dowolny punkt w celowniku nie jest równa. Z automatu większość pocisków ściągana jest w kierunku centrum.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 18 mar 2014, 11:01

Yuki pisze:Kolejna sprawą jest celność. Nie wiem, czy kolega Neoros jest świadomy faktu, że prawdopodobieństwo trafienia w dowolny punkt w celowniku nie jest równa. Z automatu większość pocisków ściągana jest w kierunku centrum.

Kolega neoros moze tego nie wiedzieć, a jedyny fakt, jakiego jest świadomy, oprócz danych na papierze, to to, że nie grał jeszcze Su-152, a wyskakuje, jakby zjadł wszystkie rozumy.

Ja grałem na początku z trollem, pozniej zmieniłem na 122, bo troll zaczał mnie męczyć. Ogólnie, i tak na ISU zrezygnujecie z grania trollem, bo przestanie wystarczać na bitwy tier wyżej. Ja asa na ISU zrobilem dzieki 122. Troll zrobił sie juz wtedy beznadziejny.
TigerSmasherPL

Postautor: TigerSmasherPL » 28 maja 2016, 19:30

to zależy, ostatnio po patchu dla camperów (powiekszenie x16 i x25) standardowe działa dostały ukrytego buffa (dla trolla celność nie jest tka ważna, wystarczy jak artą celować w obrys i coś tam wejdzie), działo A19 jest oczwiście totlnie beznadziejne, ale wbrew pozorom i historyczności (w końcu nazywa się to SU-152) ostatnia 122mm daje większą szansę napsucia wrogu krwi (te hellcaty z trolla na hita wejdą na 2 ale rld ok 10s a nie 18 ), w przypadku SU (i ISU też) jest to kwestia komu gra się lepiej jakim typem działa. Co do isu; są 2 drogi albo męczysz się z trollem aż do bl10 albo tak jak ja badasz bl9s(122mm dobra penetracja coś jak topowe isa3 ale ciut celniejsze). Oczywście zwieńczeniem i tak jest bl-10-OP ale nawet z "drogą trolla" jest to 80k xp. Osobiście uważam grę na isu z trollem za masochizm i osłabianie teamu, ale znam jednego maniaka ZeSRRanych tenków, który wykręcał na trollu lepsze wyniki niż ja na bl9s
w garażu:
E-100, E-50M, JgE-100, E-25, Panther88, Rhm-B WTF ,Loewe, ST-I (stock :/ ) i inny złom razem ok 40-50 tanków, zapraszam do klanu EX_NO [spoiler]http://world-of-tanks.pl/forum/viewtopic.php?f=44&t=16977[/spoiler]

Wróć do „Czołgi radzieckie”