Jaki czołg wybrać ?

Dopiero zaczynasz? Masz pytanie i nie znalazłeś odpowiedzi w dziale Pomoc - pytaj tutaj! Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.
Tivecr

Jaki czołg wybrać ?

Postautor: Tivecr » 25 maja 2014, 8:43

Witam, mam takie pytanie : Mam do wyboru kupienie 3 czołgów poziomu VI a mianowicie : T150, KV-2 Oraz KV-1S I teraz mam do was pytanie który najbardziej polecacie i którym będzie mi najlepiej niszczyć przeciwników ?
-> World of Warships - walcz na morzu!
neros2402

Re: Jaki czołg wybrać ?

Postautor: neros2402 » 25 maja 2014, 9:40

kup KV-1S
Tivecr

Postautor: Tivecr » 25 maja 2014, 11:22

a t-150 ?
Madrian

Postautor: Madrian » 25 maja 2014, 13:13

Wszystkie są dobre, wszystkie mają zalety i wszystkie mają wady. Pytanie jaki styl gry preferujesz.

KV1S to mobilność i spora siła ognia. Ale sam czołg dość delikatny i nieumiejętnie prowadzony bardzo szybko kończy rundę.

T150 jest wyśrodkowany. Celne działo, ale niezbyt duże obrażenie, dobry pancerz, ale średnia mobilność. W niczym nie jest dobry, ale też w niczym nie jest zły.

KV2 to potężny pancerz i jedna z najsilniejszych haubic na tle swojego tieru, zwana żartobliwie "Big Trollem". Kiedy był tylko czołg KV1 a dzisiejszy KV2 był jego maksem, budziło powszechny popłoch. Niestety, jednocześnie mamy słabą celność, długie ładowanie, masakrycznie marną mobilność. Taki typowy troll. Ledwo się rusza, rzadko trafia, ale jak już trafi, to zwykle nie ma co zbierać. Alternatywą jest jednak całkiem dobre i szybkie działo 107mm, ale nadal pozostaje mała mobilność. Większość medów i LT jeździ szybciej dookoła KV2 niż ten jest w stanie wieżę obrócić.

Najlepszą metodą wyboru jest zastanowienie się, którą ścieżką w drzewku chcesz podążać.

Normalnie każdy poleca KV1S, ponieważ jak się nauczymy nim grać i unikać pocisków, to jest naprawdę świetnym narzędziem. Trzeba tylko pamiętać, by traktować go raczej jak dużego meda, niż HT.
Ale ostatnio chodzą słuchy o zmianach tego czołgu i rozbiciu go na dwa inne.

A może i warto go brać by poznać jedną z legend? :)
Zastanów się czy bardziej pociąga cię ścieżka wiodąca do IS-7, czy do IS-4.
Ja osobiście robię obecnie obie i póki co więcej frajdy miałem z IS i IS-3 niż z KV-3 i KV-4.
Choć to też nie są złe czołgi.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 25 maja 2014, 20:58

Może pocztaj o każdym z tych tanków, sa o nich tematy. Są dostępne statystyki dział itp.
A potem wybierz sam za siebie. Dlaczego inni maja za ciebie wybrac? chce ci sie jezdzic tankiem ktory ktos ci narzucił?
Wiecej inicjatywy, nie mozna wszystkiego zganiqac na innych
gavcze

Postautor: gavcze » 27 sie 2015, 9:07

Myślę, że trzeba trochę pojeździć, żeby zobaczyć jaki styl gry nam odpowiada. Kolega lepiej gra ciężkimi czołgami, bo ma pasywny styl gry, dużo gra z przyczajenia. Ja wole średnie czołgi, bo odpowiada mi mobilność. Ale ogółem to polecam radzieckie czołgi, mnie grało się nimi najprzyjemniej!
witoldw

Postautor: witoldw » 25 paź 2015, 9:23

Właśnie kupiłem czołg KV2 - on jest niezniszczalny !!! Jedynie co mnie denerwuje, to jest to, że po strzale bardzo długo mi się ładuje, nie wiem z czego to wynika, Wy też tak macie ? Jest jeszcze problem z perfekcyjną celnością, ale myślę, że da się to z czasem jakoś wyrobić. Nie wiem czy dokonałem dobrego wyboru, możecie polecić jakieś swoje ulubione ? Które nie mają sobie nic do zarzucenia ?
mieszko1251

Postautor: mieszko1251 » 26 lis 2015, 19:42

Witam. Zadałeś pytanie jaki czołg wybrać aby Ci się nim dobrze niszczyło wrogów. Pierwszy czołg to T-150 jest to czołg z dobrym pancerzem ale za to ze słabą siłą ognia i mobilnością. Czołg idealny do odbijania strzałów oraz strzelania z dystansu. Drugi czołg to KV-2. Świetny pancerz ale za to mobilność słaba, natomiast działo to typowy "Troll" słaba celność niska penetracja ale za to większe obrażenia. Ostatnia wersja to KV-1S. Średni pancerz, dobra mobilność ale za to słabe działo z niską penetracją i niskimi obrażeniami. Wybór oczywiście należy do Ciebie ale jeżeli mam Ci coś polecisz to jest to czołg T-150. Myślę ze trochę pomogłem ci w wyborze twojej maszyny. ;)

Pozdrawiam i życzę milej gry
Madrian

Postautor: Madrian » 20 gru 2015, 10:12

Nie ma czołgów idealnych w tej grze. Ani jeden nie jest tak zbalansowany, by był lepszy od innych. Czołg jest "dobry" wtedy, gdy pasuje do twojego stylu gry. Jeśli spodobał ci się KV-2, to spodobają ci się jego następcy jak KV-3 czy KV-4. Szczególnie ten ostatni. Są to podobne czołgi do KV-2, pod względem stylu gry, oparte na wykorzystaniu pancerza i z dość dobrymi działami. Niestety - kosztem mobilności i zwrotności.
Co dziś wybrać na wizytę u sąsiadów: WZ-131, AMX 13 75, PZ 35T, Leopard, PzIII/IV, VK3601H, E-75, STUG III G, JgPanther II, Cromwell, Val AT, Alecto, Chaffe, T71, M4, M41, T29, Hellcat, T-127, LTTB, T-28, T-34, T-43, KV-85, KV-4, IS-3, ST-1,SU-85, Chi-He... ???
addison111

Postautor: addison111 » 17 lut 2017, 7:52

Niestety - kosztem mobilności i zwrotności.
น้ำเต้าปูปลา

Wróć do „Pytania początkujących graczy”