ELC AMX

PgRWoT

Re: ELC AMX

Postautor: PgRWoT » 08 wrz 2012, 10:56

neomagnet pisze:A na kij ci pancerz przy takiej mobilności? Przecież on praktycznie zawraca w miejscu nie tracąc prędkości! A 90mm jest fajna, sporo przebija, znacznie więcej niż ta z superpersa.

potwierdzam przy lufce 90 mm to przebijam nawet kw-2
-> World of Warships - walcz na morzu!
Newbiep

Postautor: Newbiep » 08 wrz 2012, 19:22

przy lufce 90mm to idzie nawet IS4/7 przebic (E100 da sie tez z boku w kolko i w rotator wiezy z przodu) tylko trzeba pokombinowac jak tu zajechac odtylcowo ;)
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
Awatar użytkownika
PL_Johny

Postautor: PL_Johny » 08 wrz 2012, 20:41

Witam, mój pierwszy post, forum czytam od dawna i teraz stwierdziłem, że pora się podzielić wrażeniami z gry.

ELC dostałem wymaksowanego i elitarnego z racji posiadania AMX12t w garażu. Oniemiałem, jak zobaczyłem staty działa 90 mm - no nareszcie coś, czym można walnąć i narobić stracha wyższym tierom :) W drugi zachwyt wpadłem po początku bitwy, gdy się ten liliput rozpędził i poskręcał trochę. Mina trochę zrzedła po czasie ładowania i skupienia, ale pierwsze kilka bitew i stwierdziłem, że to moja nowa maszynka do zarabiania. Zdmuchnięcie nieogarniętego KW2 dało mi tyle satysfakcji, że gram tym czołgiem nie tyle dla kasy, co dla funu.

Wady? Oczywiście pancerz, a raczej jego brak, ale to scout, więc się pod lufy nikomu nie pakuję bez potrzeby. Ograniczony kąt wieży też nie przeszkadza.

Sytuacje typu "wyskakuję zza rogu i surprise butt sex" między budynkami czy za skałami na wrogim VII czy VIII to świetna zabawa :)
W garażu: Pz IV Schmalturm, Valentine II, A-43, T-44, AMX 13 90, ARL V39, Alecto*, Cromwell*, Centurion Mk I, WZ-131*, T20, T29*

W najbliższej przyszłości: WZ-132, Pershing, A-44

Gram dla funu :)
Awatar użytkownika
kondix99

Postautor: kondix99 » 09 wrz 2012, 19:03

Mój ulubiony czołg, czy też może bolid formuły 1:D. Elc mam od chwili jego wprowadzenia, miały być tylko na re-sell'a jednak został, i zostanie :P. Posiada bardzo dobre działo 90mm, które pozwala wgryzać się w każdy czołg z jakim mamy walczyć.Polecam grać nim w pierwszych minutach bitwy jako spoter, kiedy czołgi się rozjadą, zaczyna się zabawa ^^. Podświetlamy cele, zabijamy arte, pomagamy w walkach HT. Polecam zainstalować jako 1 klimatyzacje, potem dosyłacz i na koniec lornetkę. Załogę polecam wyszkolić w kamo, dowódca 6 zmysł, dla kierowcy jazdę terenową i na koniec towarzyszy broni.

Plusy
-działo
-kamuflaż
-mobilność
-rozmiary
-fun factor

Minusów nie zauważyłem :mrgreen:
Obrazek

viewtopic.php?f=6&t=9065&start=30
Jeśli masz dane Rammer+Wenta proszę o PW.
Newbiep

Postautor: Newbiep » 10 wrz 2012, 16:25

tez sie o nim wypowiem po prawie 300 bitwach. Korzystam z zestawu: wentylacja, siatka, optyka oraz skili: kamuflaz, towarzysze, naprawa na 40% wiec moze sie nieco roznic od oceny przez kogos kto gra z np dosylka czy lorneta i innymi skilamii ;)

Plusy:
-rozmiar
-dzialo 90mm (DMG i penetracja a takze celnosc na pelnym skupieniu)
-mobilnosc -> T50-2 jest cyferkowo mobilniejszy ale poza Vmax nie czuc duzej roznicy-jest w sam raz i dojezdza zawsze w najodpowiedniejszym momencie, a T50-2 jest zbyt szybko na miejscu przez co wyswietla mniej i krocej
-kamuflaz (T50-2 ma cyferkowo lepsze kammo, choc moim zdaniem lepiej kamufluje sie ELC)
-dosyc spory zasieg widzenia jak na takiego knypka :)
-wszedobylski
-ma pare miejsc w ktore notorycznie przyjmuje za 0 lub odbija pociski swoim (nie)pancerzem nawet od kolosow :D
-nie traci duzo na predkosci przy zakretach
-rewelacyjny hamulec
-prawdopodobnie najlepszy wsteczny w grze
-brak wiezy -> wiekszosc uznaje to za wade a ja zrobilem z tego zalete :) przejscie z pelnego biegu do naglego wstecznego z odbitka w bok ze strzalem w zdziwionego wrogiego scouta i podczas poscigu scoutow z ofiary zamieniamy sie w mysliwego (manewr czasem ryzykowny bo gdy wrogim scoutem jest ogarniety VK28 i gdy sie polapie bardzo szybko o co chodzi to gdy wjedzie w ELC raczej nie ma co zbierac :D )... i gdyby nie ten "brak" wiezy to podejrzewam ze nie mialbym z niego tyle zabawy i nie zostalby on w moim garazu :)
-co dziwne pociski HE bardzo czesto nie penetruja malego "Fuckera" tylko zadaja czesc DMG

Minusy:
-czas skupienia dziala
-przeladowanie
-2osobowa zaloga
-spadna gaski/padnie silnik/zginie zalogant to jestes trup
-wszyscy na polu bitwy poluja na ELC - nawet sojusznicy - bardzo czesto obrywam od swoich w najmniej oczekiwanym momencie i co 2ga bitwa w moim wykonaniu konczy sie otrzymaniem rekompensat za sojuszniczy ogien ;)
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
Awatar użytkownika
PSYCHOAKTYWNY

Postautor: PSYCHOAKTYWNY » 21 wrz 2012, 14:48

To jest coś jak naleśnik z tylko jedną stroną 8-) .Jak zobaczyłem,że wieża jest tylko z nazwy,i T18 ma większy wychył działa w poziomie,to się wystraszyłem.Aktualnie ćwiczę taktykę na tym cudeńku - zygzakiem do pojedynczego HT,strzał z bliska za 200 HP +,odbitka w bok i hajda do przodu po następną ofiarę :).Zarobki są wybitnie wysokie,15k przy 1 fragu i 2 uszkodzeniach (4 celne strzały i 2 nietrafione),za naprawę full 3,5k i ammo 2k :D
Krótko, zwięźle i na temat?Proszę bardzo:
(...)
-LEO, WHY?????
-Bo tak.

Garaż:

Na poważnie:IS-3,KV-2,T-50-2,S-51

Pół żartem pół serio:Grille,Hetzer

For fun:BT-2,Tetrarch,T18,SU-26,i takie coś na II tierze,premium u szwabów :D
MrJohny

Postautor: MrJohny » 06 paź 2012, 10:27

/cut
Ostatnio zmieniony 28 sty 2013, 7:21 przez MrJohny, łącznie zmieniany 1 raz.
W związku z panoszącym się chamstwem, złośliwością, donosicielstwem i ogólnym sk****syństwem, zarówno większości adminów/modów, jak i części użytkowników, przeprowadzam się na oficjalne http://forum.worldoftanks.eu
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 06 paź 2012, 16:13

E słabo :D. Ja na malinówce miałem dzisiaj 70k z groszami i na prohorovce w trybie obrony (mimo, że wyłączyłem...):
Victory!
Battle: Prokhorovka 6 października 2012 16:34:32
Vehicle: ELC AMX
Experience received: 1 095
Credits received: 62 682
Battle Achievements: Confederate, Sniper, Sharpshooter

Można się bardzo szybko obłowić na podczas tego eventu :D.

To czemu nie wstawiacie? Tylko ja jakaś lipę muszę odstawiać :lol:
No u mnie to była spotkaniówka, cały czas pielgrzymkę na górę spotowałem.
~Terius
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |
Awatar użytkownika
Szakael

Postautor: Szakael » 10 paź 2012, 18:36

nie potrafię tym grać, nie umiem, obrzydza mnie ten czołg, ale zamaniło mi się go nie sprzedawać póki nie zrobię "asa" :roll: i wracam do niego co raz po okresie przerwy, żeby się pokatować i może wreszcie coś wymyśleć, ale nie, brak wiezy to jest mój koszmar, zeby strzelić trzeba stracić, czas mocno ryzykować, zeby jeszcze nie trafić bo ta pikawka sypie w większym zakresie niż działo ma ma ruch na tej ćwierćwierzy :lol: olać przeladowanie bo to nic przy następnym problemie, czas celowania jest tak długi, że prędzej GW tiger z rozwalonymi gaskami, silnikiem i kierowcą, się obróci niż ja skupię.
Rozwijam załodze kamuflaż, żeby mimo wszystko świecić się za kilkoma krzakami, niestety nie inwestując w naprawę strata gąski to wyrok i nawet zestaw naprawczy nie ratuje, tyle czasu to mało co nie zdąrzy trafić, a potrafią spadać, nawet pod własnym ciężarem.
Dla mnie ta maszyna to ciężka wtopa, żeby strzelić trzeba albo się zatrzymac i ustawić, zajmuje sporo czasu, albo jechać na wprost, taki cel znowu jest łatwy do trafienia, a żeby jeszcze jako tako trafić a nie rzucać kostką, to trzeba w dupę niemalże wjechać przeciwnikowi, ale nie za szybko, bo samemu można się rozkwasić jak o litą ścianę w przypadki zetknięcia.
Te działo na tym czołgu to jak wielki młot w rękach dziecka, wali mocno ale nieporadnie, scout ma być zwinny i szybki, a ELC to jakaś pomyłka, niezbyt udane pomieszanie stylów.
Jeśli wróg jest w zasięgu, ty również.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina_NUG

Postautor: GrubaRozkmina_NUG » 10 paź 2012, 19:04

Jak nie lubisz strzelać w ruchu to możesz grać nim jak TD i wtedy też robi super robotę. Ja gram nim zależnie od potrzeby jako scout i td bo działo jest potężne jak na scouta :).
Prawdy WOT:
drużyna po lewej ma zawsze słabsze pojazdy niz prawa

VII t. w 60% wrzuca mnie z X -tkami a niejednokrotnie uczestniczyłem w bitwach gdzie jadąc PziV lub VK3001P lądowałem z IX-tkami

Pantera | Jagdpantera | JT | Sherman | T-50 | T-44 | IS-8 | IS-4 | SU-152 |

Wróć do „Czołgi francuskie”