AMX 50 Foch (155)

Munga

Re: AMX 50 Foch (155)

Postautor: Munga » 14 wrz 2012, 11:19

Nie wiem jaki był "Fosz", ale nadal jest zarąbisty. 850średniego x3 przytłacza każdego. Nawet takiego byka jak Mausa. 4fragi tym czołgiem w bitwie to żaden wyczyn. DMG/bitwa również bardzo wysokie. Szybki, zwrotny, celny i bardzo dobrze opancerzony. Byłby idealny gdyby nie ten bochenek chleba na dachu ;) Magazynek niestety potrafi być wadą. Ale to tylko przez pierwsze kilka bitew. Potem przyzwyczajamy się do tego i wyciągamy wszystko co najlepsze z tej maszyny.
Garaż:
Lorraine40t, T-62A(!), IS-4, IS-7, Obj.261(!), MS-1, Obj.704, E-100, Leichttraktor, T34, T110E5
-> World of Warships - walcz na morzu!
CezoPL

Postautor: CezoPL » 20 wrz 2012, 9:52

zalety czolgu sa dobrze znane: pancerz przedni, mobilnosc, magazynek z 3 strzalami. wady: nie celne dzialo, dziala jak magnes dla arty(czesto wchodzi w niego za ponad 1000), maly kat dziala, do przeladowania potrzene jest 45 sec wiec jest potrzebna ochrona. Czy jest potrzebny nerf???? hm.... wg mnie nie. Nie pogrszajmy dobryh czolgow tylko ulepszajmy tez slabe.
Newbiep

Postautor: Newbiep » 20 wrz 2012, 15:57

powiem tak jak juz to gdzis ktos pisal najwiekszym nerfem badz buffem dla focha (jak i kazdego czolgu w grze) jest jego uzytkownik.

czy jest mu potrzebny "systemowy" nerf? uwazam ze nie i juz uzasadniam.

owszem ma ten swoj magazynek ale jak juz sie wystrzela to jest przez +/- 45s (czy ile tam laduje) bezuzyteczny i bezbronny (tak wiem ze Cw i random to 2wie rozne rzeczy i na CW taki foch ma obstawe na reload). tym sie wlasnie wyroznia i nie rozumiem dlaczego jego dotyka nerf. sam go nie posiadam (i nawet nie daze do niego-nie potrafie grac TD bez wiezy) ale z tego co spotykalem je w bitwach to o wiele grozniejszy wydaje mi sie byc Ob268 i T110E3/E4 a nawet JP E100 (efekt psychologiczny - nikt nie chce wyrwac za 1,3k ot tak,a skatowany w taki sam sposob co zwykle E100 jest nie do przebicia bo nie ma spojenia wieza-kadlub) z obserwacji zauwazylem rowniez ze bardzo czesto uzytkownikom focha wchodza minimalne dmg/pestka i lubi sie odbic w najmniej odpowiednim momencie:

przykladowo ostatnio odbilem caly magazynek od tegoz focha jadac w E100 - oczywiscie skatowany "na niemca"... ale strzaly i tak powinny wejsc bo gosciu walil w spojenie wieza-kadlub. kosztowalo go to powrot do garazu - sytuacja z randoma podejrzewam ze na CW foch nie bylby tak blisko mnie

poza tym foch jak zaden inny TD (poza JP E100) jest wrazliwy na "syndrom WoT" ("zerowki")
tutaj bardzo boli kazda zerowka ze wzgledu na bardzo dlugi rld magazynka (rusek strzeli w tym czasie ok 3-4 razy o ile dobrze licze). to samo tyczy sie pudel/chybionych strzalow
Z dziennika zwiadowcy #1, czyli podstawy zwiadu
[spoiler][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=_f5qF-MMdgs[/youtube][/spoiler]
Obrazek
Munga

Postautor: Munga » 20 wrz 2012, 21:44

Problem polega na tym, że dobry gracz Ci powie który czołg jest OP, a który UP. Nie uważam się za mega wymiatacza, czy coś w tym stylu. Mimo to, power jaki dawał obj.263 w pierwszym teście dawał również fosz. Ta maszyna jest po prostu mega przekoksana. Gdybym mógł kupić go do garażu na EU tak jak na teście, niezwłocznie bym to uczynił. Działo JgdE100 ma tendencję do bicia za ~950 - przy takim DPM jest to bardzo duża różnica, możemy wystrzelić tylko 2x na 60sekund!. T110E3 nie ma takiej manewrowości, E4 mimo wieży również. Obj.268 ma power, ale nie 3x w ciągu 15s! Tylko pomiędzy Obj.263, a Foszem z testu nr1 postawiłbym znak równości.
Garaż:
Lorraine40t, T-62A(!), IS-4, IS-7, Obj.261(!), MS-1, Obj.704, E-100, Leichttraktor, T34, T110E5
CezoPL

Postautor: CezoPL » 21 wrz 2012, 6:01

zdecydowanie wole od focha na randomy obj, E3/E4, gdyz nie musisz tak liczyc na team a wiadomo jak sie gra na randomach. A te akcje z nerfieniem duzej liczby czolgow uwazam za nie porozumienie. Najpierw na testach pojawia sie czolg ktory jest przypakowany za mocno a jak wchodzi do patcha to jest za bardzo ogolony, najlepszy przyklad AMX50B. Podejrzewam ze i tak bedzie z nowym objectem.
Koperov

Postautor: Koperov » 27 wrz 2012, 6:42

posiadam ten czołg i nie zgoze się ze droga do 7-8 tieru jest trudna. Jest specyficzna a to już różnica.

Ogólnie najlepiej sie czulem w ac mle 48 z racji dobrego pancerza oraz małej wagi co pozwalało mu na niemal natychmiastowe zatrzymanie i objezdzanie innych tdków :) tak tak udawało się objezdzac nawet objekty. Do tego spamerskie dzialo 120 mm. foch 9t byl juz ciezszy i akich manewrów robić nie moglem.

A 155? dlugo sie nie moglem przekonac bo oprócz względnego pancerza z przodu, dobrej prędkosci maksymalnej i potencjalnej ilosci dmg czolg ma same wady.

-wychyl działa ma bardzo podobny jak arl V39 więc praktycznie żaden.
-czas celowania to jakies nieporozumienie. trwa około 3.4 sekundy
-celność pokroju amerykańskiego t34
- magnes na arty
- bezbronny podczas rld

Do walki przeciwko innym td sie nie nadaje oraz przeciwko lepiej opancerzonym maszynom z racji na bardzo czeste strzaly za 0 oraz rykoszety.
Jeżeli gramy bez art to jestesmy w 7 niebie. Jeżeli gramy z artami zalecam podjechanie pod pagórki, góry by osłonić się od ognia.

ponadto swietnie sprawdza sie w taktyce hull down, co prawda wieży nie posiada, ale wjezdzajac na gore (gdzie czekaja już przeciwnicy) czyni nam z pochylonego pancerza 180 mm, jeszcze lepiej pochylony pancerz wiec tutaj wejdzie tylko co trzeci, czwarty strzal.

Kątujcie tylko wtedy gdy macie schowana za czyms boczna czesc czolgu. Czyli jak jest za budynkiem, skala itp. pamiętajcie ze kazdy pocisk wejdzie w bok tego czolgu nawet jezeli kat wynosi 160 stopni.
Poinformujcie drużyne i poproście arte o pomoc gdy ładujecie.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Geralt1979

Postautor: Geralt1979 » 28 lis 2012, 15:26

Warto było się pomęczyć aby zdobyć tego TD. Działo w tym TD, porównując do IX - miażdży. Możliwości ogromne, tylko trzeba być ogarniętym i nie pchać się solo nigdzie, wsparcie niezbędne.
nick w grze: Geralt_z_Rivii
OniMaker

Postautor: OniMaker » 12 sty 2013, 1:20

Sporo nim dziś grałem na teście Foszek wymiata, co prawda magazynek ładuje się długo, ale jak już się załaduje to poza kilkoma czołgi, które mają więcej niż 2500hp schodzą na magazynek a my banan na twarzy :D

Kolega wyżej napisał, że nie nadaję się do walki przeciwko innym TD, a to nie prawda.
Kampimy aż załadujemy magazynek i wtedy każdy TD w grze schodzi w 15s o ile umiemy celować :P Dziś np JP-E100 od 100% do 0% zjechałem, gdy odpalił w jakiegoś naszego ht wyjechałem i w dolna płytę magazynek :D na teście wyszło mi coś koło 3,6K DMG na bitwę i 2,1 fraga

Co do strzałów za zero zdarzały mi się najczęściej jak strzelałem w bok czołgów np dwa razy za zero w Batchata pod rząd... Ale grałem z kolegą, który grał brytolem a brytole maja dobry RoF to mnie osłaniał podczas rld. Krótko zakochałem się w nim :D (jakbym nie wbijał JP-E100 to bym poszedł w niego)

Mój osobisty rekord na fochu to:
8,4K DMG
6 Fragów

Magazynek daję też dużą przewagę podczas końcówek, gdy wrogom zostaje już po 10-30% hp w wtedy możemy w 15s wyeliminować 3 czołgi. Np. dziś na teście zostałem ja i batchat na 6 czołgów. Jedynie IS-7 miał 1400hp reszta między 100 a 400. Ja zjadłem Is-7 i brytola 10T meda a batcham zdjął 4 wrogów, którzy jechali na mnie od tyłu. Bez magazynków byśmy przegrali :P
kamyk8787

Postautor: kamyk8787 » 19 lut 2013, 20:05

Usłyszałem gdzieś że podobno w jakimś patchu ma być przeprowadzony nerf Focha(155).

Pytanie moje jest takie:
1. Czy ktoś wie w jakim patchu czy w 8.4.0?
2. Co ma być znerfione.

Bo podobno ma on zbyt wysoki (Ratewin) czy coś takiego :)

Pozdrawiam, jestem ciekaw jak się on zmieni i czy warto nadal dusić francuskie drzewko TD-ków bo dla tego TD-ka robię to drzewko.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Pejotl79

Postautor: Pejotl79 » 17 sty 2014, 11:34

Z racji tego, że myslę o nim jako nast TD w kolekcji, garśc danych.
Cóż, biorąc pod uwagę wszystkie info na dzien dzisiejszy w sieci, mają zamiar sporo oslabić Focha. Nerf bedzie dotyczył:
-działa - spadek alfa dmg o 100
- mobilności - zabiorą silnik 1200 KM (zostanie 1000)
- pancerza wg danych:
dolna przednia płyta z 120 mm na 100 mm
dach - przednia część z 50 mm na 30 mm
dach - tylna częśc nad silnikiem z 40 mm na 20 mm
tył - z 50 mm na 40 mm
boki z 50 mm na 40 mm (wliczając pancerz za gąsienicami)

pocieszenie, ze innym topowym TD's tez sie dostanie

Wróć do „Czołgi francuskie”