FCM 50(t) francuski czołg premium ( VIII tier)

axiom_funk

Re: FCM 50(t) francuski czołg premium ( VIII tier)

Postautor: axiom_funk » 29 lis 2012, 22:34

Fakt z zarobkami tego czołgu jest coś "nie halo". Zagrałem nim właśnie kilka bitew na becie. Na gorąco wrzucam posta bo wpadł mi "As pancerny". Zobaczcie sami.

Victory!
Battle: Murovanka 29 listopada 2012 22:58:21
Vehicle: FCM 50 t
Experience received: 1 977
Credits received: 92 073
Battle Achievements: Mastery Badge: "Ace Tanker"
Repairs:
Vehicle FCM 50 t repaired successfully. You have spent credits: 1 821
Purchased:
The ammunition on FCM 50 t resupplied successfully. You have spent credits: 7 650

Nie strzelałem z golda...oddałem 30 strzałów z czego 23 w celu i 16 penetrujących.
UWAGA ! Damage własny 3590 i z podświetlenia 755, więc naprawdę ładnie i co...
- z premium wyszło 82 tys na czysto
- bez premium byłoby zaledwie 51 900

Przyznacie, że to trochę śmiesznie a na rozkładówce były:

Bat 862 dmg i zniszczony
T54 514 dmg
E100 652 dmg
IS7 239 dgm
T110E5 1114 dmg i zniszczony
T57 206 dmg

Sumując każdy ciężki czołg Lowe, T34, czy IS6 a nawet Typ 59 którego mam zarobiłby w tej konkretnej bitwie zdecydowanie powyżej 100 tys minus koszty. Jasne, jak się nie strzela z "golda" w tym czołgu to peski są tanie...a w innych ciężkich i zwykłe są i tak drogie więc coś za coś...ale i tak zdecydowanie za mało zarabia.

Sam tank świetny...dla każdego wielbiciela medów. Prędkość maksymalna ponad 50 km/h, obrót, nawet to jak się zbiera super, wyżej trafnie porównanie do Pantery II. Działo 90 mm bajka, można też kampić, jest bardzo celne (0,36 i szybko też skupia celownik, w obu tych elementach lepszy jest tylko Lowe). Duży jest i długi to fakt, więc trudniej go schować, ale za to mobilny. Ma niestety problemy z przemijalnością od przodu...jednak pena trochę za mała...obrażenia średnie (200-250) też niewielkie przy innych ciężkich czołgach VIII tieru, ale nadrabia za to szybkostrzelnością, bo wali 8 razy na minutę, a taki T34 raptem 4 razy....Nadaje się do flankowania. Na pancerz bym nie liczył co prawda na papierze jest z przodu nawet 120mm ale wchodzi wszystko, od VII tieru w górę...VI mogą mieć problem z przebiciem, sprawdziłem i działa, lekko kątujesz i nie przebijają. Sporo hp - 1500.
Jak dla mnie czołg bajka i duży fun z gry.
Tylko dwa pytania...
1)jak go będzie losowało, bo na becie, na 15 bitew miałem dwie kiedy byłem top tierem, reszta na samym końcu stawki wśród samych X i IX.
2) co z zarobkami...bo w obecnym kształcie, to lekki bezsens wydawać 12500 golda czyli jakieś 170 zł (tak jest wyceniany na becie) i dostawać coś co średnio, żeby nie powiedzieć słabo zarabia.

edit: dla porównania bitwa mocno przeciętna: dmg tylko własny 1152 - 6 penetracji na 10 strzałów 1 czołg zniszczony 4 uszkodzone, koszty naprawy i amunicji 8 tys:
- na czysto 36 400 z premium
- 21 300 bez premium
-> World of Warships - walcz na morzu!
gustaw_pol

FCM 50 (Francja VIII tier HT)

Postautor: gustaw_pol » 09 gru 2012, 20:03

Witam, dziwię się że nikt nie stworzył tego tematu a przecież jest już 2cz. open uptade 8.2.

Chciałbym poznać Wasze opinie (nie tylko grających ale i strzelających do tego)
Czołg na teście wywarł na mnie pozytywne wrażenia chociaż znając fr. linię oczekiwałem najgorszego.

To taki duży med tak naprawdę. Cena jaką sobie WG. chce od Nas otrzymać jest ciut za wysoka. Bo w tej cenie dostaniemy inne pod wieloma względami lepsze czołgi.
Nie wiem do czego można porównać ten wynalazek. Myślę że można by wziąć przód z TK (tylko bez karabinu) działo z amx M4, zarobki z typa59, mobilność z lorraine i będzie pełen obraz tego co dostaniemy.

Teraz moje osobiste wrażenia.
Zacznę od armoru. Odbija, skątowany przód odbija jak wściekły. Pod dziubek nie sposób trafić bo ma tak extremalnie malutki i nisko położony brzuszek że albo trafiają w ziemię albo w przedni i jest ding. Wieża takze odbija mimo że wygląda jak z amx m4 to jest jakby bardziej magiczna (poza włazem). W normalnej walce 5-7 rykoszetów to norma. Nie chciałbym być źle zrozumiany ale widzę w tym pancerzu magię IS-7( oczywiście bez bezpośredniego porównania) Czyli im dalej tym mniej wchodzi (300m i konkurs dingów z bananem na twarzy)
Przypominam że nie jest to czołg szturmowy i nie idzie się z is-3 na wymianę z małej odległości bo nas zabije KAZDY zwykły 8 tier HT (poza brytyjczykami)Premium tym bardziej.
Poziom pkt. Life jest raczej standardowy jak na HT premium więc trzeba uwazać na swoje 4 litery.
Rzadko leci magazyn ammo (mnie na teście nie poleciał jeszcze) w odróżnieniu od innych z linii fr.
Czasami zacina się wieża ale przy strzałach od boku.
Mobilność - to ogromna zaleta tego czołgu. Zryw ma większy niż niejeden med - nie mierzyłem dokładnie ale wydaje mi się że przyspiesza szybciej od type59, na 100% szybciej niz amx 50-100 (bo porównywałem na randomie i byłem szybszy). Moc silnika też nie byle jaka - pod ostrą górkę ~20km/h prędkość max 60 z górki (tak, dobrze czytacie) po płaskim 49-48. Obraca się błyskawicznie i tak samo wieża (amx 50-100- lub bardzo podobnie).
Mankamentem tego czołgu jest działo. 90mm na premium tanku za ponad 11k złota to żart. Nie twierdzę że to działo jest złe bo ma przyzwoitą penetrację i ROF ale zadawany dmg powala (śmiechem) Zwłaszcza w konfrontacji z następną rzeczą jaką trzeba ująć w poście czyli losowaniami.
Losowania na teście są TRAGICZNE! Nie mam pojecia czy to przez ilość (małą) graczy tak losuje ale co 4 walkę lądujemy na dole słupka a powyżej same kolosy którym nie jesteśmy nic w stanie zrobić i nawet kampienie w krzakach nic nie daje bo po prostu 12 strzałów 2 penetracje XD i oczywiście szybko giniemy bo dział 10 tieru nie odbija. Potrzebna mu jest, wróć konieczna mu jest armata przynajmniej 100mm z większa penetracją bo nic nie idzie ugrać.
Na sam koniec zostawaiłem sobie zarobki.
To ile zarobimy/stracimy zależy głównie od naszego koffanego MM. Jak na dole to wiadomo... żeby cokolwiek przebić musimy walić z gold ammo co oczywiście przekłada się na straty i jest kupa. W srodku stawki przeciętnie zarabiałem 30k na czysto bez aktywnego premium czyli ~45k można liczyć z premką że tak powinien zarobić - czy to wystarczające zarobki przy HT premium??? To już zależy od indywidualnego podejścia - dla mnie mało. Przy bitwie gdzie byłem na górze nie wbiłem nawet 65K na czysto - jak porównać to z zarobkami t34 z jego 120mm to wypadamy raczej blado.
Kosztów naprawy nie sprawdziłem

+1 POWIELANIE TEMATU
Ta maszyna ma swój temat w dziale ogólnym od czasu gdy była ona dostępna tylko supertesterom. Przeniesiony będzie tenże temat do działu czołgów francuskich w momencie wyjścia patcha 0.8.2
Abrakadabra77

OkOK w przypadku wchodzenia linii TD-FR wszystkie czolgi miały porobione tematy przed wejsciem patha i nie było problemu że trzeba szukać tematu po całym forum. Chinska linia też ma swoje tematy mimo że, nie wejdzie z pathem 8.2. widać ten czołg jest taki wyjątkowy że musi poczekać na przeniesienie.
Niemce - T-15,humi,WTE100,JP II,VK72.01,E75,TiP,vk3002D
Ruskie - IS-3,IS-7,SU100Y,IS-6,IS-4,ISU-152,SU100m1
Chińskie podróbki -T59,WZ120,110,WZ 1-4
Amerykany - T1,T2LT,T1E6,t7cc,S-pers,T32,E5,T110e3,t25/2
FR - Foch155,AMX 50100,AMX 1375
Brytyjskie - Caern,FV304,L.MK.
Japońskie - chito,chihe
axiom_funk

Postautor: axiom_funk » 31 gru 2012, 12:02

Czy koś nim gra i mógłby go solidnie opisać jak się sprawuje w warunkach bojowych a nie testowych?
Interesuje mnie szczególnie jak zarabia i jak jest losowany.
rolig

Postautor: rolig » 05 lut 2013, 21:11

gra ktoś nim obecnie bo sie ostatnio zaczałem zastanawiać nad nim
Obrazek
dharmozjad

Postautor: dharmozjad » 10 mar 2013, 18:39

Hej. Czy ktoś mógłby wrzucić swoje obecne wrażenia już po wejściu tego czołgu do gry, oraz informacje o obecnych jego zarobkach i przeciętnych kosztach z i bez premki?
P. Schuttenbach

Postautor: P. Schuttenbach » 05 maja 2013, 14:15

Czołg jest świetny. Granie nim daje niesamowitą frajdę. To w zasadzie med, a nie hewik, no ale np z Super Pershingiem jest odwrotnie. FCM jest bardzo mobilny i zwrotny. Do tego dochodzi spora depresja działa. Małą alfę nadrabia celnością i niezłym RoFem, a 212 peny w walce z max 9 tierem nie zmusza do strzelania złotem. Czołg daje także radę jako spoter.
Wady to spore gabaryty, cienki pancerz i podatność załogi na zranienia.

Jednak UWAGA: To mimo wszystko nie jest czołg dla początkujących. Jeżeli ktoś ma mniej niż 8k bitew i w/r niższe niż 54% przy graniu solo, to zdecydowanie odradzam zakup FCM 50(t)! Można z niego naprawdę wiele wyciągnąć, ale trzeba do tego skilla, bo ten czołg błędów nie wybacza.

I jeszcze jedno, nie mniej ważne. Jeżeli macie zamiar uczynić z FCM 50(t) swojego podstawowego money makera, to kupcie inny VIII prem. Mam jeszcze Typa i KW-5 i nie wiem dlaczego, ale te dwa zarabiają sporo lepiej przy podobnych bitwach. Dla porównania podrzucę później parę screenów, jeśli ktoś jest zainteresowany.

A co ma do diabła 54% WR i ileś tam tysięcy bitew? Nie wprowadzaj ludzi w błąd, ten czołg nie jest ani lepszy ani gorszy od innych na tym tierze. Zgodzę się z Tobą, ale pod warunkiem, że przyznasz, że akurat Ty potrzebowałeś kolosalnej ilości gier, żeby ogarnąć VIII tier. Znam wielu, z mniejszym WR, nie nabitym sztucznie na kompaniach i z mniejszą ilością bitew, którzy doskonale sobie by z nim poradzili.
-Laurek
Hielo

Postautor: Hielo » 04 gru 2013, 21:07

Za mało opini na jego temat by coś wywnioskować. Mam trochę golda po SP i myślałem nad zakupem tego zmedziałego HT-ka, ale jak czytam o nim to chyba jednak odwróce wzrok w stronę T34.
Awatar użytkownika
arktez

Postautor: arktez » 05 lut 2014, 21:59

Grałem tym premiumem na test serwerze, tak jak wszystkimi VIII oprócz T34. Jest to świetny czołg, dobrze zarabia, ale jednak trzeba się trochę nastrzelać aby nabić to 45k na czysto bez premium ze względu na dosyć niskie dmg działa. Lecz pokrywa się to z zarobkami u innych premiumów z 8 tieru gdzie pociski są po 1k. Na takich czołgach szybko nabijemy dmg czyli kasę, ale co z tego jak trzeba będzie wydać 10k za ammo. Sprawia dużo frajdy połączonej z zarabianiem. Jest szybki i bardzo mobilny, kręci się jak baletnica, ale przypłaca to papierowym pancerzem. Nie ma tu co liczyć na rykoszet. Czasem jarzmo łapie za 0 i to wszystko. Ciężko go też schować za jakimś budynkiem gdyż jest strasznie długi.

Oto przykładowe zarobki tym czołgiem + porównanie do zarobków premiuma z pociskami po 1k.
(bez konta premium)

(Fcm) 2838dmg, 0 wykrytych, = 53,3k-3,8k ammo
2600dmg, 4 wykrytych, = 55k-3,2k ammo

(112)
2660dmg, 0 wykrytych, =52,8k-8k ammo

Więc przy podobnych osiągach fcm zarabia trochę więcej ze względu na swoją tanią amunicję. Czołg warty polecenia ale raczej dla ogarniętych gdyż nic nie odbija.

Wróć do „Czołgi francuskie”