AMX 50 120

stud3nt

Re: AMX 50 120

Postautor: stud3nt » 25 lut 2012, 11:39

Borut pisze:Nie rozumiem co się Tobie nie podoba w dziale 100mm? Penetrację ma większa od BL-9 i długiej 105mm od KT. Więc skoro nie dajesz rady z E-75 lub IS-4 to zmień gre. Ja z długą 90mm na AMX 50 100 odziedziczoną po ARL 44 potrafie walczyć z IS-4. AMX 50 120 jest dla mnie super, wiele razy go widziałem i robi na mnie super wrażenie. Szybki i 120mm działo fajnie łoi tyłek ;)

Nie zrozumiałeś.

Armata 100mm jest bardzo dobra sama w sobie, natomiast durnoty wprowadzane przez WG do gry powodują masę absurdalnych rykoszetów i wkurzających sytuacji. Za to jeśli akurat nie ma humorów, to można tłuc każdego, nawet Mausy.

Armata 120mm też powoduje takie numery - ostatnio zaliczyłem dwa kolejne rykoszety od przodu (trafienia w pancerz czołowy, pod prawie prostym kątem) VK3601. To już jest chore i nie można tego zwalić na losowanie - nawet na minimalnej penetracji pocisk powinien mu zadkiem wylecieć, chyba żeby go silnik zatrzymał. Całe szczęście, że potem wylosowałem dobre obrażenia, bo byłoby ciężko.

Cały czołg oceniam bardzo dobrze. Ma świetny jak na Francuza pancerz. Dobrze skątowane czołowe 100mm często odbija wszystko do 175mm penetracji włącznie, więc przynajmniej drobnica nie szkodzi tak mocno. Raz odbiłem nawet 128mm pestkę, ale trafiła pod bardzo niekorzystnym kątem, więc to nic dziwnego. Na bokach mamy po 80mm, zatem loltanków też nie trzeba się zbyt mocno obawiać.
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
shaft19

Postautor: shaft19 » 25 lut 2012, 14:09

Armata 100mm na AMX 50 100 to istna poezja nie straszne żadne 9 czy 10 tiery,ale na swoim większym bracie wyczynia takie cuda że szkoda słów.
Problemem staje się przebicie 7 tiera bo albo wchodzi za 0 lub mamy rykoszet.Podejrzałem po bitwie czy faktycznie tak "nobie",na 30 strzałów 27 wlazło mi w cel,ale co ztego jak mniej niż połowa zadała obrażenia i tak co druga bitwa.
Podobna sytuacja była z armatą 90mm na ARL tam też wyczyniała cuda,ale na AMX M4 działała już bez zarzutu
Widocznie taka to już przypadłość francuzów,pozostaje expić do 120,tym bardziej że mamy ewent
Obrazek
egzekutor

Postautor: egzekutor » 29 lut 2012, 8:20

dzialo w AMX daje rade,
widac panowie nie grali stockowym T34
nie bede nawet porownywal specyfikacji tych pojazdow :lol:

mnie trapi zupelnie cos innego' otoz zauwazylem dosyc duza liczbe rykoszetow na tym kartonie
i nie chodzi mi tutaj o turret armor (wieze) chodz zdazaja sie krzaczki w postaci bardzo czestych rykoszetow, ale o hulla' gdzie naprawde sporo pociskow potrafi sie odbic, a nawet jak wchodzi to o dziwo za 0. moze zle celuje nie wiem, ale zwykle 2 szansy na poprawienie nie mam :D
RU JS-7 KV-4 261 ISU T-54
USA T110E5 M40/43 T30 T34 (T69 free exp czeka)
FR Bat25t AMX50 120 Lor155 51 ArL
GER KT VK45A GW Tiger
GB hurhil! (all -> shit) drzewko z 5 czolgow
CHN pojebalo? chociaz... moze bedzie chinski JS-7, to go zrobie... Zawsze to dwie 7 na CW...
versus2009

Postautor: versus2009 » 08 mar 2012, 8:09

Moje zdanie jest takie , te czołgi nie powinny być losowane z pojazdami z II wojny za duża penetracja i szybkostrzelność powinny latać z innymi czołgami w swojej klasie i epoki.
I jeszcze jedno ja w swoim Pattonie tier IX nie mam takiej penetracji co amx na VIII a mowa o ciężkich amx które przewyższają penetracja i szybkostrzelność inne czołgi i coraz śmielej sobie poczynają rozwalając is7 czy takie e-100 od 100-0%. Mam nadzieje ze je znerfią może się trochę uspokoji a pancesz nie jest taki papierowy bo 130 mm z is4 nieraz nie zdąży takiego AMX 120 rozwalić jego 4 strzały vs 1strzał.
Scyzorro

Postautor: Scyzorro » 08 mar 2012, 11:03

versus2009 pisze:Moje zdanie jest takie , te czołgi nie powinny być losowane z pojazdami z II wojny za duża penetracja i szybkostrzelność powinny latać z innymi czołgami w swojej klasie i epoki.

hehehe dobre, powiedz mi na jakie czołgi ma trafiać francuski HT IX tieru jak jedynym pojazdem z II Wojny Światowej na IX tierze jest Jagdtiger. Reszta IX i X tierów to prototypy których nie sprawdzono w boju, albo konstrukcje powojenne czy jak najbardziej AMX 120 walczy w swojej klasie 8-)

A tak poza tym, nawet na stocku daje fajnie radę, wymaksowanie go będzie chyba najprzyjemniejszym grindem na IX tiere.
Obrazek
versus2009

Postautor: versus2009 » 08 mar 2012, 11:43

Są za mocne pod względem siły ognia i szybkostrzelności, żeby były wyrównane siły niech każdemu teraz czołgowi oprócz MAUSA I E-100 , dadzą taką ((pene i szybosztrzelność)) zobaczył bym wtedy co by się działo, AMX 50 120 śmiało zjedzie IS4.A take (prawdopodobnie suszenie zębów że się nim zniszczyło pare IX czy X tier starego typu, to tak jak bym poszedł do jakiegoś dziadka i mu przywalił sześć strzałów podrząd.
cruiselightPL

Postautor: cruiselightPL » 09 mar 2012, 12:23

versus2009 pisze:Moje zdanie jest takie , te czołgi nie powinny być losowane z pojazdami z II wojny za duża penetracja i szybkostrzelność powinny latać z innymi czołgami w swojej klasie i epoki.
I jeszcze jedno ja w swoim Pattonie tier IX nie mam takiej penetracji co amx na VIII a mowa o ciężkich amx które przewyższają penetracja i szybkostrzelność inne czołgi i coraz śmielej sobie poczynają rozwalając is7 czy takie e-100 od 100-0%. Mam nadzieje ze je znerfią może się trochę uspokoji a pancesz nie jest taki papierowy bo 130 mm z is4 nieraz nie zdąży takiego AMX 120 rozwalić jego 4 strzały vs 1strzał.

Powiem tak... gra francami daje ogrom frajdy. Grind do X tieru jest błyskawiczny, grywalność znakomita. Ale chyab troche demonizujesz siłe francuzkich czołgów. Naprawde jest niewiele sytuacji w grze, gdy mogę sobie powolić na spokojne solo z IS 4 czy E-75. Tak zjadam take czołgi na solo gdy nikt mi się nie wtrąca, mam możliwość manewru i osłone w postaci budynków czy ukształtowania terenu - ale zapewniam, że takich warunków i sytuacji jest niewiele. Czołg francuzki w pojedynke bez osłony, słabo przyczajony to mięso armatnie nic więcej. Trzeba się przestawić manualnie i mentalnie grając przeciwko niemu i nim samym. Czy są przekoksowane - ciężko mi stwierdzić, aby wyeliminować czołg francuzki z rozgrywki wystarczą tak naprawde 2 celne strzały i nic więcej ( mówie o ammo lub ładowniczym ) i wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. To, że dostaną nerfa jest bankowo pewne... w jakim stopniu przekonamy się już niedługo :)

Pozdrawiam
Nie jest zwycięzcą ten kto zwycięża ale ten kto nie umiera jak tchórz...
Chwała zwyciężonym.
Obrazek
Pieterman

Postautor: Pieterman » 22 mar 2012, 12:00

cruiselightPL pisze:
versus2009 pisze:Czołg francuzki w pojedynke bez osłony, słabo przyczajony to mięso armatnie nic więcej.
Pozdrawiam

Od siebie dodam jeszcze, że:
1. Strzał od byle arty 6 tieru zżera 1000+hp.
2. Pancerz nie działa praktycznie w ogóle, kątowany czy nie - bez znaczenia.
3. Wieża zaspawana przy strzale choćby w jej pobliże.
4. Amunicja - jak wieża nie padnie to ammo prawie na pewno. Na szczęście wybucha stosunkowo rzadko.
5. Armata - mowa o topowej. Tak szczerze na 4 strzały z magazynku regularnie dwa są jakieś &^%&*-* "w 10" lub enigmatyczne "to musiało boleć" a wyraźnie podniesiony, ba! wręcz podniecony głos komentującego jasno wskazuje na to, że komuś coś zrobiliśmy. Tymczasem tyczy się to nas ponieważ po pierwsze tracimy kasę, po drugie ładowanie trwa swoje a po trzecie ktoś zaraz nam odda = koszty naprawy + rychły koniec rozgrywki dla nas.

Jest to moja trzecia "9" ht w grze. Po E75 i IS4 niestety najsłabsza. Można powiedzieć, że szybki, zwrotny... Ok, dojedziemy szybko po to, żeby dostać łomot. Super. Do szybkich wypadów nieporównywalnie lepszy jest Batchat, w ogóle nie ma o czym dyskutować. Zastosowanie dla niego i jedyna motywacja by dojść do kolejnej "10" to fakt, że na CW stanowią one (francuzy top tieru) element starannie dobranej kombinacji czołgów. Na randomach bez wsparcia kogoś kumatego (a na to coraz trudniej liczyć), jesteśmy jeżdżącym fragiem.
Garaż:
Niemcy: E-50 / E-100 / MAUS / GW Type E / PZ38h735
Ruskie: IS-7 / IS-4 / KW-3 / KW-2 / S-51
Amerykańce: T28 / T29 / T110E5
Chińskie: Chińczyk /
France: AMX 13 90 / AMX 50B / BatMobile
cruiselightPL

Postautor: cruiselightPL » 23 mar 2012, 14:16

Pieterman pisze:
cruiselightPL pisze:
versus2009 pisze:Czołg francuzki w pojedynke bez osłony, słabo przyczajony to mięso armatnie nic więcej.
Pozdrawiam

Na randomach bez wsparcia kogoś kumatego (a na to coraz trudniej liczyć), jesteśmy jeżdżącym fragiem.

Niestety tak. Losuje ten czołg bardzo często w top 3 i nie jest to powód do smiechu. Ludzie od czołgów w czołówce bynajmniej w rendomie wymagają prowadzenia natarcia, na które francuz się poprostu nie nadaje ze względu na wrodzoną ślepote ( ewidentny bug ) oraz brak pancerza.
Nie jest zwycięzcą ten kto zwycięża ale ten kto nie umiera jak tchórz...
Chwała zwyciężonym.
Obrazek
iBoot

Postautor: iBoot » 23 mar 2012, 15:06

@up
...nie nadaje ze względu na wrodzoną ślepote ( ewidentny bug )...

I tu się nie zgodzę! IS-4 ma zasięg widzenia do 400m maksymalnie a AMX 50 120 do 440m. Więc kto tu jest ślepy? Fakt, że do VII tieru zasięg widzenia jest fatalny ale od AMX'a 50 100 już jest OK.
W garażu: IS-7, IS-4, T-44, ISU-152+BL-10 :D, Type 59, VK 4502A, GW Tiger, M18 Hellcat, T6, T2 LT, M37.
Obrazek

Wróć do „Czołgi francuskie”