B1

Awatar użytkownika
Lukasy

B1

Postautor: Lukasy » 25 gru 2011, 10:50

Dyskusję czas rozpocząć ;)

Na początek suche statystyki:
- wytrzymałość: 370/400 hp
- v/max: 28 km/h
- opancerzenie kadłuba: 60/60/55 mm
- opancerzenie wieży: 40(46) mm z każdej strony (w nawiasie pancerz drugiej wieży).
- zasięg widzenia: 360 m

Niewątpliwym plusem jest to, że nie trzeba odblokowywać ulepszonego zawieszenia aby "wymaksować" czołg. Do wyboru mamy też 3 silniki: 180, 307 i 350 KM. Pierwszą rzeczą do odblokowania w tym wozie powinien być właśnie drugi silnik chyba że chcemy być wolniejsi niż Maus. Sporo modułów odziedziczamy po czołgu D2, min. najlepsze działo 47 mm SA37.

Podczas gry można sobie na wiele pozwolić za sprawą dość dużego pancerza, można go bardzo ładnie kątować, ale trzeba strzec się niektórych czołgów: KW, AMX40, Churchill. Raczej średnia penetracja działa nie pozwala nam ugryźć żadnego z nich w walce 1 vs 1 frontem lub nawet gdy stoi naprzeciw nam bokiem. Zdarzają się też rykoszety od pozostałych czołgów V i IV tieru.

Ogólnie można powiedzieć że to bardzo nietuzinkowy czołg. :)
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Serpent

Re: B1

Postautor: Serpent » 26 gru 2011, 12:13

Grałem tym czymś i szczerze powiedziawszy w moim odczuciu to chłopiec do bicia.
Co z tego że ma pancerz(tylko z przodu) skoro nie ma czym odpłacić przeciwnikowi?

Plusami tej maszyny jest szybki obrót wieżyczką jak i samym czołgiem oraz dość przyzwoita prędkość(po założeniu najlepszego silnika).

Minusem jak już wspomniałem jest działo, penetracja pozostaje wiele do życzenia, a pociskiem HE można sobie najwyżej lakier porysować. Kolejnym minusem jest długość tego czołgu, stojąc bokiem trudno go nie trafić, są też problemy ze schowaniem się tym pojazdem.

Grając na teście ciężko stwierdzić jak będzie się zachowywał na tle innych pojazdów z racji iż rzadko spotyka się tam inne tierowe odpowiedniki tego pojazdu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Norskee

Postautor: Norskee » 29 gru 2011, 11:13

niskie tiery francuzów są ogólnie dziwne.. amx 38 jako lt ma 20mm więcej pancerza niż d2, który jest medem, ogólnie na RU walka głównie toczy się między czołgami francuskimi i wygląda to jak prawdziwa wojna, stoi 10 takich i walą do siebie nic nie robiąc sobie nawzajem, b1 ma mocny pancerz, ale haubica z przodu zamontowana na kadłubie zbiera dmg nawet z najmniejszej penetracji, ogólnie stockowy wyjdzie 10km/h z 50% załogą, na drugim silniku już znacznie lepiej-22, na trzecim ok 25-27 pojechał

trzeba dodać - na tle innych pojazdów na tierze iv francuzi wypadają blado, przebijają przeciwników, ale to za mało, wczesniej rosyjski t-28 był popychadłem, teraz t-28 daje szkołę B1
przebicie z przodu jakiegokolwiek czołgu jest sporym problemem :P
WOT RU

Garaż:
Za dużo tych czołgów
Awatar użytkownika
bolo99

Postautor: bolo99 » 05 sty 2012, 15:40

Z racji tego że dzisiaj wszyscy grają francuzami B1 wypada bardzo dobrze. Właśnie skończyłem walkę gdzie dostałem prawie 1300 XP, Steel Walla, Snipera (44 trafienia) i kilka wyzwisk pt. "cheater". Tyle że po drugiej stronie też głównie francuzy...
Trochę słabe działo, aż się prosi żeby czasem wykorzystać to kadłubowe 75mm.
Obrazek
Husarian

Postautor: Husarian » 05 sty 2012, 16:07

miałem okazję spotkać się z tym czołgiem grając d2 i przyznam iż gdyby nie ta haubica z przodu to byłby rów nie solidny co h35 na swoim tierze ;) udało mi się z 100% uszkodzić oba czołgi do ok 20% (wychylały się na zmianę zza ściany po czym uciekły nie mogąc mnie spenetrować )
Awatar użytkownika
lolowylol

Postautor: lolowylol » 05 sty 2012, 23:01

a ja właśnie pokochałem B1! 8 fragów ;D

Victory!
Battle: Steppes 5 stycznia 2012 23:45:44
Vehicle: B1
Experience received: 1 004
Credits received: 10 684
Battle Achievements: Steel Wall, Top Gun

dzięki info z tego forum nie mam problemu z rozwalaniem innych B1 (strzelać w działo i tyle), AMX 40 twardy, ale jak nie wie gdzie strzelać to się trafi te kilka razy w okienko kierowcy (w sumie tylko tam od przodu go penetruję mając te 66mm penetry) a z pozostałymi da się jakoś poradzić :)
Obrazek
tomaldo

Postautor: tomaldo » 05 sty 2012, 23:49

Zdecydowanie czołg tarcza . Świetny pancerz + Słabe działo .
Awatar użytkownika
vdr

Postautor: vdr » 06 sty 2012, 2:36

Ja już szczerze go nienawidzę... ;] Kwestią czasu jest kiedy wszyscy zaczną walić w działo na przodzie i już zupełnie nic nie będzie się nim dało robić. Szczerze to bawiąc się tym czołgiem mam skojarzenia z M3 Lee ;]
Awatar użytkownika
lolowylol

Postautor: lolowylol » 06 sty 2012, 4:51

w sumie jestem nim bardzo mile zaskoczony!
wyniki po 48 bitwach:
bitwy przetrwane: 18
zniszczonych: 54
celność 76%
dmg: 14182
średni exp: 272 (nie mam premium)
4x steel wall, 2x sniper, 1x top gun

kurna, podoba mi się. ale te 66mm penetracji sprawia że z radością przesiądę się na następcę. szkoda tylko że następca tak blado wypada wobec konkurencji.. :]

btw z przodu ma 2 miejsca do ostrzału - działo w kadłubie i wizjer kierowcy obok niego (ten weakpoint jest nawet łatwiejszy do trafienia niż działo)
a z innych kątów to wizjer dowódcy na wieży i ogromna szpara między wieżą a kadłubem. wchodzi jak w masło :)

btw zauważyliście że B1 ma lepszy pancerz niż francuski 9 tier med, a boczny i tylny 2x grubszy niż 10 tier HT? ;D czy to oznacza że 10 tierowego AMX'a będącego afk może spokojnie ubić nawet czołg 1 tieru, chyba że mu amunicji nie styknie ;D

btw2 nie zgadzam się z info w pierwszym poście że nie da się ugryźć AMX40 - da się, robiłem to wiele razy. wizjer kierowcy jest malutki, ale jak się trafi dobrze to pięknie wchodzi. a że jest niezła szybkostrzelność to spore są szanse na to, że go rzeczywiście klepniemy. ten pancerz w AMX40 działa niekorzystnie na mózgi jego posiadaczy, bo zwykle nawet się nie trudzą żeby go chociaż skątować ;)
Obrazek
bzyku

Postautor: bzyku » 06 sty 2012, 18:55

Właśnie się męczę na tym gównie.

Na + pancerz.
Dość dobrze losuje ten czołg, z reguły jesteś top tierem, nie często spotykam KW czy inne czołgi tieru V.
Beznadziejne (max 66 penetracji!) działo, aczkolwiek dosyć celne.
Strasznie wolny na podstawowym silniku.

Nie polecam.

Wróć do „Czołgi francuskie”